Šta je novo?

The Last Of Us Part II

Ajde ne drami, Sijetl je osnovni pojam u igri, to se nalazi u svim opisima i trejlerima.

ono ljubakanje na svakih 30 min i izlivi nežnosti ubiše svaki smisao apokalipse :d
 
Pa ako možeš nakon 2 sata da radiš refund, valjda imaš pravo i da oceniš igru.
Jeste rano odustati posle 2 sata, ali nemaju razmaženi ameri toliko vremena da sačekaju da se igra razvije, iz tog razloga i ja sam mislim da je svakoj igri i filmu neophodan JAK start, da te uvuče u igru i onda ne bi bilo ovakvih problema.
 
Apsolutno ne. Sta ce ti igra/film/serija koja je dobra na pocetku a od sredine do kraja uzas...
 
Ako si se navukao na prvi deo zbog likova i nacina na koji su se ti isti likovi razvijali onda ti je dovoljan start igre i prvih 2h da bi video mozes li nastaviti sa igrom do kraja.
Meni licno gameplay nikad nije presudan kod ovakvih igara vec iskljucivo prica i likovi, iz tog razloga ovu igru necu ni pokusati da igram da ne bi kvario uzitak koji sam osetio igrajuci prvi deo.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Primetio sam isto to... zato dok sam gledao one silne gameplay trailer-e, tamo padali samo headshot-ovi. Nebitno pištolj, puska, strela, samo su ih skidali lagano ali to nije bas slučaj kada sam igram. :D


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Ja na hard igram i skidam glave lagano, valjda što već preko tri godine ne pipam miša i tastaturu, sve igram sa gejmpadom :) Da mi treba 2 ili 3 metka po neprijatelju municije ne bih imao uopšte. I da, neverovatno je dobro odrađen ceo utisak kad pogodiš headshot... od zvuka i animacije, do reakcije neprijatelja.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Inače, preko pola sam prešao po mojoj proceni
Igram sa Abby. Izuzetno dobre deonice... malo borbe, malo flešbekova. Ni malo ne zaostaju za deonicama kada vodiš Ellie. Mnogo dobro napisano a posebno odglumljeno. Postoji plot koji se lagano otkriva, vrlo zanimljivo deluje a nije bio pipnut spojlerima. There is more than meets the eye što bi se reklo :)
 
Prvih par sati su meni bar bili dosadni.
Ali je onda krenula ludnica. Gameplay je vrhunski.
 
Ja reših downtown sve lokacije, gejmlplej srednja žalost. Sef, baci kabal, razbij staklo, i tako ukrug...Nadam se da neće tako cela igra.
 
Poslednja izmena:
Gejmplay je stari provereni Last of Us i nema druge..identicno moze se reci, eto dodali skok,malo izbegavanje napada ali u sustini je to to. Meni je gejmplej dobar dok prica meeeh
 
Apsolutno ne. Sta ce ti igra/film/serija koja je dobra na pocetku a od sredine do kraja uzas...

Pa ko kaže da treba od sredine do kraja da bude užas?
Igra treba da bude dobra svojim većim delom, ali početak mora da bude odličan, on je najbitniji dal igrači ostaju ili idu, a ako ostanu, ostanu uglavnom do kraja, čak i ako kvalitet opadne.
 
Ne, pocetak apsolutno ne treba da bude najbolji deo igre/serije/filma. Za ostanak je uvek bitnije kada je u pitanju uzlazna putanja i stagniranje, a ne opadanje (kvaliteta).
 
Poslednja izmena:
Uh *mjau**mjau**mjau*, sačmara iz blizine, nisam očekivao :zgran::-devil-:
 
Ne, pocetak apsolutno ne treba da bude najbolji deo igre/serije/filma. Za ostanak je uvek bitnije kada je u pitanju uzlazna putanja i stagniranje, a ne opadanje (kvaliteta).

Ne bi se složila sa tobom gomila ljudi koji su odustali od igre zbog lošeg početka.
Ja ti sve vreme pričam šta je bilo potrebno da ti ljudi ne odustanu.
Da je početak makar bio ok, to se ne bi desilo... U današnje brzo vreme ljudi nemaju vremena da čekaju da im se nešto svidi, malo je strpljenja, zato početak mora da pomogne u tome da se igrač zadrži i probudi interesovanje, a ne da odmogne, a oni koji su ostali morali su na silu da prolaze taj početak.
Znam ljude koji i od filma odustanu u prvih 15 min, ako im se ne svidi... Film koji je uglavnom 2 sata, šta da pričamo za igru koja je 20ak sati.
 
Uh *mjau**mjau**mjau*, sačmara iz blizine, nisam očekivao :zgran::-devil-:
Probaj eksplozivne strele :D

Završio. 10+ od početka do kraja. Očekivao sam da bude sjajna igra ali ovakvo remek-delo nikad... kraj je savršen samo ću to reći.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ne bi se složila sa tobom gomila ljudi koji su odustali od igre zbog lošeg početka.
Ja ti sve vreme pričam šta je bilo potrebno da ti ljudi ne odustanu.
Da je početak makar bio ok, to se ne bi desilo... U današnje brzo vreme ljudi nemaju vremena da čekaju da im se nešto svidi, malo je strpljenja, zato početak mora da pomogne u tome da se igrač zadrži i probudi interesovanje, a ne da odmogne, a oni koji su ostali morali su na silu da prolaze taj početak.
Znam ljude koji i od filma odustanu u prvih 15 min, ako im se ne svidi... Film koji je uglavnom 2 sata, šta da pričamo za igru koja je 20ak sati.
Bukvalno nula logike odustati od filma nakon 15 minuta, knjige nakon 10 strana ili igre nakon 2 sata... posebno ako ti je neko iste preporučio. To se zove uvod, a u uvodu često nema mesa kao što je i logično :) Pesma leda i vatre počinje kao kliše manje više, baciš i kažeš ma ovo još jedna prosečna epska fantastika. Imam drugaricu kojoj sam preporučio seriju The Wire, pogledala pola prve epizode i odustala od najboljeg materijala snimljenog za TV. Ništa, gledaj Penny Dreadful onda :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Takvu kontemplaciju o zivotu,ljudima, nemas u Wire-u... A te stvari mogu da se spuste i na Tlou....

Mene je TLoU 2 oduševljavao, dok sam igrao ono sto sam zeleo (prvih 15 sati). Sada sam odigrao deo koji pre deluje kao da je iz Until Dawn, toliko su likovi suptilno odradjeni. Nisam citao leakove, pa me je sve ovo (neprijatno) iznenadilo.
 
Mene je TLoU 2 oduševljavao, dok sam igrao ono sto sam zeleo (prvih 15 sati). Sada sam odigrao deo koji pre deluje kao da je iz Until Dawn, toliko su likovi suptilno odradjeni. Nisam citao leakove, pa me je sve ovo (neprijatno) iznenadilo.
Drugi deo se sjajno razvija, mogu ti reći da mi je super legao. Neki od nivoa su najbolji u igri, videćeš :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Evo ja sam trenutno...

...se prvi put susreo sa Scars-ima i bas doprinosi atmosferi, vrhunski odradjeno sa zvizdanjem.

Sve u svemu uživam u igri!


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Mnoge zgrade i kuće su dostupne za istraživanje, svaka im čast na tome. Prava uživancija šetati i razgledati ovako detaljan i vrhunski dizajniran svet. Bukvalno zavirujem u svaki ćošak.

Nervira jedino kad u tom istraživanju pređeš neku nevidljivu skriptovanu granicu i igra ti ne dozvoljava više da se vratiš. Ostanu tako neki delovi neistraženi.
 
Poslednja izmena:
Bas odlična igra. Smem da se kladim u to da nije bilo nikakvih leakova i da je igra imala normalan launch, da bi je sada svi kovali u zvezde i govorili da je remek-delo.
Sada kao da je nekako u trendu hejtovati je.

Послато са Moto C Plus помоћу Тапатока
 
Bas odlična igra. Smem da se kladim u to da nije bilo nikakvih leakova i da je igra imala normalan launch, da bi je sada svi kovali u zvezde i govorili da je remek-delo.
Sada kao da je nekako u trendu hejtovati je.

Ovo je sustina svega.
 
Bas odlična igra. Smem da se kladim u to da nije bilo nikakvih leakova i da je igra imala normalan launch, da bi je sada svi kovali u zvezde i govorili da je remek-delo.
Sada kao da je nekako u trendu hejtovati je.

Послато са Moto C Plus помоћу Тапатока

U ovome i jeste poenta, ali ne kvaliteta igre nego propagande. Leak-ovi su pokazali ogoljene motive igre. I naravno vecini se nije svideo plot koji je samo mehanizam za promovisanje sjw "vrednosti.".
Ali kad se to sve lepo upakuje sa lepom grafikom, predelima i sa ogromnim zalogom iz prvog dela, onda je to mnogo lakse za progutati.

Recimo da je prvi deo igre bio ovakav - ko bi igrao? Ovako su ljudi uvuceni u pricu iz prvog dela i onda je to super za iskoristi kao platformu za propagandu.
Ok, grafika je super, najbolja u ovoj generaciji, neki sitni delovi plot-a takodje i jos par takvih stvari. Ali deluje da to samo sluzi da se amortizuju glavne poruke.
A onda jos kad znamo kakva je situacija bila u ND-u tokom razvijanja igre, i sami leak-ovi koji su najverovatnije rezultat developera ogrocenog pricom i onome na cemu mora da radi, a ne "crunch" kulturom ili nekim neisplacenim bonusima. "Crunch"-a je verovatno bila i dok su radili na Uncharted-u 4 npr, pa nije pola seniora otislo. Nije problem ubaciti par elemenata preko kojih game director promovise neke svoje vrednosti kakve god one bile. Problem je kad je ceo plot samo podrska za propagandu, sto je u ovom slucaju ocigledno.
 
Poslednja izmena:
Ako neko treba da se zabrine ili bude nezadovoljan nekim delovima ove priče to su gej feministkinje.
A što se tiče ovog što si napisao o problemu celog plota da je kao neka propaganda 'vrednosti', to je tek teška nebuloza koju nemam nameru da komentarišem. Kao kad bi isto to napisao za film Mad Max i tražio objašnjenje zašto žena vozi kamion.
 
Poslednja izmena:
Bukvalno nula logike odustati od filma nakon 15 minuta, knjige nakon 10 strana ili igre nakon 2 sata... posebno ako ti je neko iste preporučio. To se zove uvod, a u uvodu često nema mesa kao što je i logično :) Pesma leda i vatre počinje kao kliše manje više, baciš i kažeš ma ovo još jedna prosečna epska fantastika. Imam drugaricu kojoj sam preporučio seriju The Wire, pogledala pola prve epizode i odustala od najboljeg materijala snimljenog za TV. Ništa, gledaj Penny Dreadful onda :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Nisi me dobro ispratio, ne pričam o sebi, već o razmaženim amerima, koji su probali početak igre do 2 sata i otišli na metacritic i lupili nulu.
Ja lično uglavnom dam igri, filmu, dovoljno šanse, jer znam šta je uvod u priču, likove, radnju, gradnja atmosfere itd, a dešavalo mi se više puta da i završim igru u kojoj ne uživam jer sam svakog časa očekivao ono nešto, a to se nikad nije desilo.

Samo kažem, odličan početak je bitan u što većem zadržavanju igrača uz igru, to je jednostavno no brainer, ali da ne tupimo dalje o tome, ionako se ne slažemo.
 
Nazad
Vrh Dno