Šta je novo?

The Elder Scrolls V - Skyrim

Zar mislis da oni citaju lore? Ili jure zmajove po mapi da ih ubiu?
 
Posteno ali ljudima koji kao ja recimo hard moduju skyrim ovo ne treba.
 
da se samo ukratko nadovezem na ovu pricu apropo novih klinaca itd.... neverovatno je koliko ljudi ne povezuje skyrim sa the elder scrolls serijalom, kao da je skyrim standalone igra... cak sam u par navrata cuo izjave tipa "jedva cekam da izadje novi skyrim"... :wall:


PS sto se bethesde tice, lepo od njih sto je free nadogradnja.

Sest godina je dug period u gejmingu. Smem da se kladim da pola klinaca sto su kupili GTA: Trevor Edition nisu nikada igrali Vice City dok nije igra izdata za iOS/Android. GTAIII nisu sigurno. Za Fallout znas i sam, ko je od FO4 igraca igrao FO2 njemu daju bambija. Malo je to licemerno, jer nisam ni ja igrao Arenu kada je izasla a davio sam se Morrowindom i cekirao Daggerfall. Njima taj ciklus ide na ruku jer igra, iako inicijalno jako zarazna, usled potrosenih nekoliko stotina sati pocinje pokazuje da pokazuje pravo, genericko lice. Posle ti bas i nije do jos jedne na isti kalup. Mora malo da se odmori.

Edit: Skoro sam citao odgovor nekog producenta sto je radio na Crash Bandicoot igrama na pitanje zasto Naughty Dog ne ozivi Crasha. Covek rece da vlasnik IPa Activision, da je Naughty Dog samo radio te igre a Sony isto ima slabo veze sa serijalom. Tako da bez Activisiona ne mogu nista da naprave iako gejming populacija veruje da je u pitanju Sonijev IP. Posto je igra vec matora, on kaze da ukoliko neko ne izforsira nastavak gejmeri sto su igrali Crasha ce toliko omatoriti da ce se totalno zaboraviti na serijal i nece postojati potencijal za hajp jer ce biti samo jos jedna matora igra koju ozivljavaju. Kao kada su pokusali da ozive ono jaje, Dizija.
 
Poslednja izmena:
ne citam ni ja lore, niti sam neki mega gamer, koji je igrao svaku igru svakog meni iole zanimljivog serijala (davno mnogo stvari nisam imao cime da poteram, sad kad imam cime, nemam toliko vremena xD), ali 'bem mu mater, pa kad guglas "skyrim" izadje na milion rezultata "the elder scrolls 5: skyrim"... zaista smatram da nije tesko razlikovati sta je tes, a sta je skyrim, ako vec kao igras ili si igrao taj isti skyrim...
 
Posteno ali ljudima koji kao ja recimo hard moduju skyrim ovo ne treba.
64-bita će pomoći kod memorijskih ograničenja , plus ovih par dx11 efekata "kao" znače nešto. Tako da ovo uz hard modovanje ima potencijal da bude ispred ako nekoga to zanima...
 
ne citam ni ja lore, niti sam neki mega gamer, koji je igrao svaku igru svakog meni iole zanimljivog serijala (davno mnogo stvari nisam imao cime da poteram, sad kad imam cime, nemam toliko vremena xD), ali 'bem mu mater, pa kad guglas "skyrim" izadje na milion rezultata "the elder scrolls 5: skyrim"... zaista smatram da nije tesko razlikovati sta je tes, a sta je skyrim, ako vec kao igras ili si igrao taj isti skyrim...

Vremena kada smo se svi šatro hardkorisali i kada smo imali vremena i volje da posvetimo po 200+ sati jednoj igri, te onda unutra čitali knjige i priče i upijali lore, kao što smo to recimo radili sa Morovindom, su davno prošla. Danas je tona igara u ponudi, ogroman broj njih traži veliki broj uloženih sati samo na osnovni gejmplej, mnogo je open world i kvazi open world igara, nema se vremena za takve stvari. Plus, ruku na srce, kada ne napraviš neki poseban svet, nema šta ni da te uvlači niti stimuliše da istražuješ. Jedna je stvar kada se nađeš na Vardenfelu, sasvim druga kada si usred neke teritorije gde dominiraju Imperijalci.
 
iako se nacelno slazem da je vise do toga da je zapravo sMorrowind prva prava open world igra za vecinu nas pa nas tuce nostalgija,ima i do toga da je fokus tada,a narocito na pc-ju bio na zrelijim i matorijim ljudima i prosto druga je ciljna grupa od ajskrima.
 
Poceo je preload za Skyrim Special Edition na Steam-u.
 
Isto.

Čekamo hejt...naročito Rame, kad upadne sa svojih 280+ sati u Skyrimu da napljuje ovo najstrašnije :d
 
Gledao sam neki preview Xbox verzije. Mnogo toga je graficki doterano, dobro su uradili posao. Naravno sva unapredjenja su grafickog tipa, igra je ista kao i ranije.
 
Čekamo hejt...naročito Rame, kad upadne sa svojih 280+ sati u Skyrimu da napljuje ovo najstrašnije :d

Pfff, šta je 280 sati? Neko skraćeno izdanje jednog prelaza ? :d

Ja sam na preko 500 i naoštrio sam se na još bar 150 kada izadju modovi za novo izdanje.
 
Ja sam prešao oko 80% mape, završio skoro sve sporedne questove, stigao do tamo nekog 50+ nivoa, napravio najbolji oklop i oružja, ali sam zakovao kod glavnog questa. Bagovi na sve strane, morao sam da kucam šifre da bih se mrdnuo s mrtve tačke, ali na kraju ni to više nije pomagalo i uninstal je morao da radi.
 
Ja sam prešao oko 80% mape, završio skoro sve sporedne questove, stigao do tamo nekog 50+ nivoa, napravio najbolji oklop i oružja, ali sam zakovao kod glavnog questa. Bagovi na sve strane, morao sam da kucam šifre da bih se mrdnuo s mrtve tačke, ali na kraju ni to više nije pomagalo i uninstal je morao da radi.

Pa zar nisi koristio onaj Unofficial Patch koji ispravlja sve zvanične bagove u igri ? Radi odlično, instalira se kao mod.
 
To kad sam ja igrao (po izlasku igre) nije postojalo. Koristio sam samo neke inventory i pricing modove.
 
To kad sam ja igrao (po izlasku igre) nije postojalo. Koristio sam samo neke inventory i pricing modove.

Iskoristi to, ispravlja TONU bagova, sad je u verziji 4.0 ako se dobro sećam.


Imaš i ovaj ovde: http://www.nexusmods.com/skyrim/mod...mods.com/skyrim/ajax/modfiles/?id=71214&pUp=1 , verovatno radi samo uz Legendary Edition verziju igre, vidi.


Unofficial Skyrim Patch je ovde: http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/19/?

Unofficial Skyrim Special Edition Patch - http://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/266/?
 
Poslednja izmena:
Koji su ovo prevaranti nemam reci. Pustili su neki promo materijal navodno sa Xbox One na kojem igra izgleda bozanstveno, kao da im 200 modova u sebi. Realnost je naravno drugacija. Ne samo da su unistili audio podlogu jer su kompresovali sve zvuke sto su vise mogli, nego je grafika (na konzolama) vrljava:



Ignorisati ovog lazova sto radi za Eurogamer. Video sve govori, dzabe mu sto laze kada klip koji je okacio pokazuje drugacije.

Takodje je fina demonstracija 30vs60 fps za one koji se prave blesavi i tvrde da ne vide razliku a hvala Bogu forum ih je video i previse.
 
Iskoristi to, ispravlja TONU bagova, sad je u verziji 4.0 ako se dobro sećam.


Imaš i ovaj ovde: http://www.nexusmods.com/skyrim/mod...mods.com/skyrim/ajax/modfiles/?id=71214&pUp=1 , verovatno radi samo uz Legendary Edition verziju igre, vidi.


Unofficial Skyrim Patch je ovde: http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/19/?

Unofficial Skyrim Special Edition Patch - http://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/266/?

Hvala, videću kako dalje.
Možda sačekam nove modove za remaster, pošto ga Bethesda ispegla.

Sent from mTalk
 
Verujem da je slicna prica i za PC?
Nisam nikad zavrsio Skyrim do kraja, pa eto sad resio, nekako mi to na doslo na red za SP, pa sam naleteo na ovu pricu, i verujem da cu tako odigrati:
https://www.youtube.com/watch?v=M47Fq38anUM

Koliko vidim po netu jedan od boljih ENB modova, a ne vuce mnogo.
 
Taj lik je lepo odradio modovanje, obično ga tolko upropaste da izgleda kao neki Final Fantasy na LSD-iju.

Inače probao sam sad malo da igram i igra je dosta optimizovanija i značajno lepše izgleda tj. blizo je gornjem klipu.
Sve na Ultra zakucano 60 FPS, GPU oko 80% opterećenje, VRAM oko 2GB - 2.7GB.
Inače slično mi radi običan light modovan sa Skyrim HD - 2K Textures FULL, i još par grafičkih modova bez ENB *****rija, samo što tamo je oko 2.0 GB VRAM zauzet.

Pratiću kako idu neki dobri modovi, jer nema šanse da ga igram bez SkyUI kad se setim kako će mi se nakupiti u inventaru pa posle skrolaj pola sata da nađeš napitak drugačiji (a nije poenta prepun favourites).
 
Taj lik je lepo odradio modovanje, obično ga tolko upropaste da izgleda kao neki Final Fantasy na LSD-iju.

Inače probao sam sad malo da igram i igra je dosta optimizovanija i značajno lepše izgleda tj. blizo je gornjem klipu.
Sve na Ultra zakucano 60 FPS, GPU oko 80% opterećenje, VRAM oko 2GB - 2.7GB.
Inače slično mi radi običan light modovan sa Skyrim HD - 2K Textures FULL, i još par grafičkih modova bez ENB *****rija, samo što tamo je oko 2.0 GB VRAM zauzet.

Pratiću kako idu neki dobri modovi, jer nema šanse da ga igram bez SkyUI kad se setim kako će mi se nakupiti u inventaru pa posle skrolaj pola sata da nađeš napitak drugačiji (a nije poenta prepun favourites).

Ta prica, ja ovaj remaster ako se odlucim da igram njega(cisto zato sto je lakse), bez nekog UI moda ne igram.
 
Ja sam cekao namerno ovaj Special pa da krenem da igram veoma lagano i stalozeno. :D Posto je potpuno nova igra na Steamu, mislim zasebna, prica krece od nule, achivmenti itd.
 
Ja bih još malo sačekao bar par esencijalnih modova (SkyUI),a i mod za audio fajlove sa starog Skyrima (nekompresovane), proverio sam šta je @G@W pisao gore i primeti se malo da je zvuk lošijeg kvaliteta a to mi je jedna do bitnih stavki u igrama.
Dokazao lik The Skyrim Special Edition features a significant audio quality downgrade

Realno glupost, verovatno neko traljavo odradio posao napičio agresivnu kompresuju do kraja i šta bude, šta bi bilo problem i da igra duplo zauzima umesto 11.7GB da je recimo 20GB, niko se ne bi bunio.
Witcher 3 je 50GB instaliran, ali veća je i igra.
 
Moze to lako da se resi, samo kopiras originalne fajlove koji su u wav formatu. Nego mi nije jasno zasto nisu ispravili bagove. Opet mora unofficial patch da radi. Bukvalno su nalepili par modernih efekata, ubacili one njihove HD teksture, sredili lightning da lici na nesto i to zovu Special Edition. Sto je ok, posto je za PC igrace ionako dzabe. Okej je i za konzolase u neku ruku, oni su navikli na inferiorno, njima je ovaj skok veliki iako mnogo toga nije uradjeno kako valja. Kada se samo setim kako Skyrim izgleda i radi na PS3. Posle nekih dvadesetak sati se vukao kao moj Morrowind pre nego sto sam nabavio krstenu grafiku, u manje od deset frejmova.
 
Ja imam legalno kupljen Skyrim na Steamu, ali ne vidim u Library da mi je aktiviran Special Edition. Da li to znači da se ne dobija automatski ako imaš standardan Skyrim? Negde sam pročitao da će biti besplatno za vlasnike standardnog Skyrima...
 
Ja imam legalno kupljen Skyrim na Steamu, ali ne vidim u Library da mi je aktiviran Special Edition. Da li to znači da se ne dobija automatski ako imaš standardan Skyrim? Negde sam pročitao da će biti besplatno za vlasnike standardnog Skyrima...

Standard Skyrim sa svim DLC-ovima je potreban za free upgrade
 
Ili ako si kupio Legendary verziju, to ti je isto kao Obican + DLCs.
 
Nazad
Vrh Dno