Šta je novo?

The Elder Scrolls V - Skyrim

Mislim da bi dawnguard trebalo raditi sto pre moguce jer je meni sa bolesno izlevelovanim likom bilo prelako dok sam cuo da je dragonborn (nisam jos igrao puno) bas tezak .
 
Zavisi, ja sam igrao sa ratnikom, orkom i imao sam malo probema sa vampirima, zbog magija, usporenja i slicno na nizim nivoima... A dragonborn je definitivno tezi. :) Mada opet nisam nesto detaljisao niti zavrsio do kraja to...
 
Mislim da moze bez problema ali i zavisi koji AA koristis...
 
Za tu rezoluciju moze slobodno, uzreg primetio bi ako bi poclo da stuca na par sekundi to znaci da swap-uje VRAM iz virtuelne memorije (tj. HDD-a).
 
Ako moze mala pomoc, instalirao sam danas Skyrim Legendary Edition i igra izbacuje gotovo momentalno cim se prica pokrene, u prvih 20 sec gameplaya, igra je klot bez i jednog moda. Koliko sam ja provalio jedino resenje je da ili stavim sve na low ili da iskljucim HD texture pack. Sad kako sam odigrao vec vanila verziju sa par dodatih modova pre nesto vise od godinu dana zanimalo me da vidim kako izgleda i radi konacan proizvod. Vanila je radila na konfi iz potpisa bez problema na maxu i sa ukljucenim AA jedina razlika u odnosu na tad je rezolucija, tad sam je furao ili na 1280x960 (monitor) ili na 1920x1080 (tv). Trenutno mi nije tu HDMI kabal pa ne mogu da je istestiram na fullHD-u, a monitor je 16:10 pa je teram na 1680x1050.
Probao sam par sitnih twikova koje sam nasao po netu za slicne probleme kod drugih i nista ne pomaze.
Moje pitanje bi bilo, ima li ikakvog resenja za ovaj problem i vredi li se muciti sa tim ili jednostavno iskljuciti HD texture pack, skinuti par visuelnih modova ( tipa: 1k-2k textures, Realvision ENB, Unique Grasses i sl.) sa pokrenutim dlc-ovima: Downguard, Dragonbornd i Hearthfiles i peglati igru tako?
 
probaj prvo sa unofficial patch, mene je to spasilo od ispadanja

Tnx sad cu da probam. Mislis samo unofficial patch Skyrim ili da skinem i za Dragonborn i Downguard?
EDIT: Video sam tek sad da ima i unofficial patch za HD texure. Skinucu prvo njega.
 
Poslednja izmena:
Skinuo sve unofficial patcheve, poredjao ih po redosledu:
Skyrim.esm
Update.esm
Dawnguard.esm
HearthFires.esm
Dragonborn.esm
HighResTexturePack01.esp
HighResTexturePack02.esp
HighResTexturePack03.esp
Unofficial Skyrim Patch.esp
Unofficial Dawnguard Patch.esp
Unofficial Hearthfire Patch.esp
Unofficial Dragonborn Patch.esp
Unofficial High Resolution Patch.esp
I ista prica ponavlja, ima li neko jos neku ideju?
 
probao sam sa 2. Sinoc sam digo catalyst sa 13.4 na 13.9, vanilu sam gurao na 12.6 ili 12.10 nisam bas siguran. Isprobacu, pa cu vidim ima li razlike.
 
Poslednja izmena:
Instaliraj TES5Edit i BOSS pa ces videti u cemu je problem...
 
U pravoj tradiciji Beth je opet dokazala da ne ume coding ni texture.
:S:

Probaj ovo:

U sound setting stavi na 24bit 44.1k ili 16bit probaj jedno i drugo- trial i error.
Skoro svi TES igre imaju problem sa nekim 3rd party audio codec-ima.

Probaj razne Resolucije. Mozda neka Res ima taj sweet-spot koji radi bes problema.

U Graphics/Advanced ukljuci fxaa
(probaj fxaa on/off kombi)

Windowed Mode. I ako radi na windowed mode...probaj ovo:
Simple Borderless Window


Ako ono gore ne pali probaj sledece:

1gig VRam je malo za HDTexture od Beth. Jer nisu optimizane.
Bloated su. Nisu uniform u compresiji i memorisane su DXT3 ili DXT5 formatu.
Shto cini neke male texture da ipak jedu velike resurse.

Ovo bi moglo biti reshenje.
probaj ove...mozda pomaze.
 
Poslednja izmena:
Koliko utice oprema na pratioce?Dali ce,ako im dam bolji gear i oni samim tim biti sposobniji ili su tu samo da odvracaju paznju od mene?
 
Isprobavao sam rezolucije, prepodesavao zvuk, menjao drivere, palio-gasio AA i AF, mislim da samo nisam proba samo win mod, smorio se i iskljucio HD texure, skinuo jedno 20-30 modova, vecinom grafickih ispodesavao sta kako treba za moju grafu i 1Gb vrama i sljaka sasvim ok, samo na velikim travnatim povrsinama ima fps dropove. Ako moze neko da mi samo kaze kako igra izgleda sa fabrickim hd texurama u odnosu na tipa modovanu sa vecinom HD textura sa nexusa.
 
^
Da ima razlike to ima,ali nije bas neki "vau" efekat sa njihovim teksturama!Ja sam probao mali milion grafickih modova,ali mogu reci da je Starac "pokidao"sa njegovim modom!Nisam probao njegov mod bez njihovih tekstura,ali u kombinaciji sa njima izgleda odlicno!Samo sto je onda bas zahtevna igra!
 
Texture ne obaraju puno performanse. Za 1gb vram idu 1024k verzije. Moze se cak kombinirati i sa 2048k, ali treba znati kako i gdje.
Na otvorenom nije pametno imati 2048k texture sa kartom od 1gb. Tamnice i pecine nisu problem - zatvorene prostorije.
 
Taj neki fazon sam ja i stavljao texture. Btw samo da proverim da nisam *****, ako hocu da probam njihove fabricke HD texture neophodno je da aktiviram sva 3 pack-a?
A da Bro82 koliko me secanje sluzi od pre godinu dana kad sam pikao Skyrim utice gear koji nose. Mislim da sam isprobao sa diedrik armorom, ali davno bese nemoj me drzis za rec. Daj pomocniku najaci set koji imas udri 3 put za redom i vidi koliko HP ostane, a onda ostavi neki najjadniji i udri opet 3 puta i uporedi. PS ako udaris vise od 3 puta za redom napustice te fazon za stalno da znas.
 
pitanje:
da li se dobija kod za legendary edition uz neku graficku
naime, naisao sam na neki oglas za sitnu lovu. ja nisam jos cuo da je igra isla uz graficke ali mozda sam neobavesten. da mi neko ne uvali kraden kod ili jos gore uzme lovu i nestane :D
 
Instalirao sam Skyrim ponovo, hteo da vidim koliko mogu da ga natrpam modovima i kako ce da izgleda na novom kompu.

I toliko sam uspeo da ga napunim modovima da sam prepunio VRAM graficke preko 3,000 MB tacnije 3,009 MB i s vremena na vreme mi igra zakuca. Ali zato izgleda...
Nisam imao vremena da odigram malo vise pa neke vise epske scrinove da napravim ali mislim da su ovi dovoljni da prenesu izgled:
0zSFlkf.jpg

Eq9lsAy.jpg

wRdRRd4.jpg

nqRVs6U.jpg

9wmV0QQ.jpg

A4KVuCp.jpg

rKTMazZ.jpg

OCUXRf4.jpg

BfK8lfk.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel može neko od vas poznavalaca da mi preporuči dobar let's play? Nikada nisam bio preterani ljubitelj TES serijala, a želeo bih da pogledam jedan "playthrough", malo zbog toga da vidim kako Skyrim izgleda, malo zbog toga da prekratim vreme na poslu. :d

Plus ako je komentator zanimljiv, ali najbitnije je da je LP kompletan, i da čovek zna da igra dobro, po mogućstvu na najtežem nivou težine.
 
Hmm, možda ne bi bilo loše da baciš pogled na Skyrim kanale twitch.TV-a.
 
ljudi u cemu je fora.. par puta sam pokusao da instaliram vise modova preko originalnog skyrima da bih dobio ovako lepu grafiku ali mi uvek izbacuje tj kresuje igra jer se izgleda neki od modova ne podnosi sa nekim drugim.... posto ima jedno 15 modova za sve detalje u igri...

moze neki link sa tutorijalom sta i kako da skinem?
 
ljudi u cemu je fora.. par puta sam pokusao da instaliram vise modova preko originalnog skyrima da bih dobio ovako lepu grafiku ali mi uvek izbacuje tj kresuje igra jer se izgleda neki od modova ne podnosi sa nekim drugim.... posto ima jedno 15 modova za sve detalje u igri...

moze neki link sa tutorijalom sta i kako da skinem?

Evo recimo jedan od najpopularnijih enb-a sa sve dodatkom textura i ostalih stvarcica koje rade i objasnjenjem kako ubaciti i podesiti zavisno od toga kakav komp imas.
http://skyrim.nexusmods.com/mods/30936
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno