Šta je novo?

Tesla tablet 7.85

Ovo su maloprodajne (retail) cene.
Šta misliš koliki rabat je CT mogao da dobije za više hiljada naručenih komada (wholesale)?
;)

Ti bi ga prodavao da izgubis??
Postavljen link koliko kosta tablet u Kini ti pricas o tome koliko je CT zaradio...
 
Ja sam uspeo mocnog Teslu da uspešno povežem sa usb flash 2gb, sa većim nije htelo
 
evo ja sam pokazao kako radi sa flashom od 8 gb i onim kombo flesom sto ima i mirco usb od 16gb
sa usb 2.0 hdd hoce da radi ako je hard povezan u neki izvor napajanja,a sa usb 3.0 mi prijavljuje neku poruku,vidi se na snimku sta,meni nije jasna bas
 
@Emix
Odgovaram na komentar koji je bio iznad gde kolega kaže da je CT dao povoljniju cenu od cene u PRC.
Pojam veleprodajnih cena u Kini je za nas gotovo pa nerazumljiv, kad vidiš koliko su spremni da obaraju cene na količinu. :S:
Ili na uređaje koji nisu prošli sve korake kontrole kvaliteta. :-devil-:

A gde to tačno pominjem zaradu CT-a? :smoke:
Upoređivao sam cenu sa sajta sa cenom koju je dao CT, upravo iz ugla rabata koji su mogli da ostvare, pa su tako našli matematiku sa cenom koju su formirali ovde.

A inače, u prodaji postoje i slučajevi prodaje sa nultom zaradom, radi ulaska na tržište...

Ja se trudim da ne gubim na onome što prodajem, ali i da ispregovaram što povoljniju nabavnu cenu, kako bih imap veći prostor pri prodaji.
 
Narucio sam ga prvi dan kad se pojavio u Telekomu preko sajta... I danas su me zvali da kao postoji zastoj u gigatronu sa isporukom. A sad vidim da nije moguce vise ni Asus HD7 poruciti i da su dodali da zahtev ne znaci i rezervacija uredjaja. Malo glupo, al takav sistem ocigledno...
 
Evo da i ja kazem koju o ovom sjajnom tabletu. Posto tablet nije moj, koristio sam ga oko 4 sata i za to vreme ga nisam gasio. Baterija je na pocetku bila na oko 80%, a na kraju kad sam ga vratio vlasniku oko 2%.

Ono sto prvo zapazamo kad uzmemo neki uredjaj u ruke je njegova izrada, koja je u ovom slucaju odlicna i bez bilo kakvog krckanja i slicnog. Ekran je takodje za mene vise nego odlican, bez vidljivih piksela i bolji mi ne bi trebao. Osvetljenje je takodje odlicno i celo vreme sam ga drzao na oko 60%. WiFI radi kao i moj laptop, hvata mreze udaljene od kuce ~50-tak metara. Instalirao sam neku automobilsku simulaciju/igricu(Reli) koja ga nije ni oznojila i zagrejao se tek malo, onako mlako na dodir. Instalirao sam Sygic navigaciju, satelite je uhvatio za ~10-15'. Sygic na njemu bez problema radi. Zvuk je na zvucniku los, ali ne toliko da je bas neupotrbljiv. Na slusalicama je odlican. PDF dokument se lepo vidi i bez napora cita. Fotografije su za ovu klasu uredjaja dobre. Skajp nisam probao.

Sve u svemu, mislim da je ovaj tablet trenutno najbolja kupovina za te novce.
 
Poslednja izmena:
kako funkcionisu mape za tu navigaciju i da li moze da radi bez interneta?
 
^Naravno da radi bez Interneta. Sygic je klasicna navigacija. Mape su ok, funkcionisu odlicno, bar tamo gde sam ih ja upotrebljavao.
 
Cackao sam tablet neko vreme, i moram reci da me je odusevio, iako imam 7' tablet razmisljam da ga zamenim ovim. Jedina mana koju bih ja pridodao jeste da ponekad ekran slabije reaguje na dodir, ili pocne nasumice da kuca karaktere sa tastature(mozda je i problem do mog modela),osvetljenje je slabo, i naravno zvucnik je skoro potpuno neupotrebljiv. Kamera je takodje losijeg kvaliteta, ali moze da posluzi svrsi, tablet je munjevit i za taj novac trenutni best buy.
 
Baš sam hteo da se požalim na to nasumično kucanje. Znači nije samo kod mene. Dešava se u donjem desnom delu ekrana kad se koristi uspravno, gde su volume tasteri. Krene da divlja i mora restart. Da l' je moguće da folija zeza nešto?
 
pravo da ti kazem ne znam sad dal je folija ali ja znam da mi se to pojavilo jednom,pa sam restartovao i kasnije u toku dana skinuo foliju i nije mi se vise to desavalo :D
ali ne verujem da je do folije
 
Meni se to nasumicno kuckanje za oko 4 sata koriscenja tableta nijednom nije desilo. Folija jos nije skinuta sa njega. Ne bih se ni pod razno slozio da mu je osvetljnje slabo, kao sto je Timar napisano.
 
ma slabo je osvetljenje
ja koji sam kupio tablet prvi i najvise ga hvalim mozda se slazem da mu je osvetljenje slabo,cak sam i naveo to negde ranije :D

a i u zvanicnom testu tableta su izmerili da je osvetljenje slabo...

kada ovaj tablet drzim na max osvetljenju je slicno kao kada asus memo pad hd7 drzim na 70% osvetljenja

a inace ghost touch mi se javio jednom samo i vise nikad
 
Cackao sam tablet neko vreme, i moram reci da me je odusevio, iako imam 7' tablet razmisljam da ga zamenim ovim. Jedina mana koju bih ja pridodao jeste da ponekad ekran slabije reaguje na dodir, ili pocne nasumice da kuca karaktere sa tastature(mozda je i problem do mog modela),osvetljenje je slabo, i naravno zvucnik je skoro potpuno neupotrebljiv. Kamera je takodje losijeg kvaliteta, ali moze da posluzi svrsi, tablet je munjevit i za taj novac trenutni best buy.

Dakle, touch nije pouzdan, ne reaguje na dodir ponekad (dok ponekad krene da ludi sam od sebe), kamera je ocaj, zvucnik je neupotrebljiv i osvetljenje je slabo, ali je zato best buy? Kako? :)
 
Jeftin je a ovo je Srbija. Pre poplave best buy je bio Nexus 7 od 30000 dinara, posle poplave je ovaj "tesla" tablet od 13000 dinara a nakon sledece poplave ce citava zgrada da shpara za best buy Vivaxa od 6000 dinara koji ce da koriste na smenu.
 
Nidje veze.
 
Може ли неко нешто рећи о загревању таблета. Приметио сам да се машина у току рада греје са десне стране, у висини дугмића. Да ли је то случај и код других?
 
Dakle, touch nije pouzdan, ne reaguje na dodir ponekad (dok ponekad krene da ludi sam od sebe), kamera je ocaj, zvucnik je neupotrebljiv i osvetljenje je slabo, ali je zato best buy? Kako? :)

to nije pouzdan na njegovom primerku mozda

ko je rekao da je zvucnik neupotrebljiv? sasvim je dobar za gledanje klipova na yt i za svakodnevan rad -.- nije bas za slusanje muzike
kamera je meh :/ doduse slike na tabletu izgledaju lose,ali kad se prebace na pc su ok,snimanje nije nista posebno i sa tim se slazem

kako nije best buy? tablet kosta samo 13000 ima odlicne specifikacije i intel chipset,pravi 22000 na antutu sto ne prave ni skupji uredjaji od njega i izradjen je jako kvalitetno...ima podrsku za otg i stock android
to sto postoji par felericnih modela ne znaci da je tablet los -.-

inace pre ovoga je best buy bio asus memo pad hd7 koji je kostao oko 18000 din u to vreme a ne nexus 7
ovaj tesla je za 2 klase kvalitetnije izradjen od asusa i duplo bolje rezultate na testovima dobija i ima bolji hardver...asus jedino ima bolji ekran,jer je manje vise ista rezolucija kod asusa na 7 inch ekranu a ovde na 8 inch

ne znam zasto ljudi koji nemaju ovaj tablet ili ga nisu koristili imaju potrebu da non stop degradiraju neki proizvod koji je jeftin,a u ovom slucaju odlican...pa jos ako je iz nase zemlje...juuu to mora da je odvratn proizvod


@plavizec

primetio sam to samo posle visesatnog punjenja da mu taj deo o kome pricas postane malo zagrejaniji,ali se ohladi kada se skine sa punjaca

meni se cini da je ova nova tura tableta izgleda felericna...video sam dvoje,troje ljudi koji su ga kupili iz nove ture i koji imaju neke probleme,a mozda i zavisi od radnje u kojoj su kupili,mozda ta radnja ima felericnu seriju
 
Poslednja izmena:
Греје се током рада. Нисам приметио загревање док се пуни.
Треба ли да будем забринут?
 
to nije pouzdan na njegovom primerku mozda

ko je rekao da je zvucnik neupotrebljiv? sasvim je dobar za gledanje klipova na yt i za svakodnevan rad -.- nije bas za slusanje muzike
kamera je meh :/ doduse slike na tabletu izgledaju lose,ali kad se prebace na pc su ok,snimanje nije nista posebno i sa tim se slazem

kako nije best buy? tablet kosta samo 13000 ima odlicne specifikacije i intel chipset,pravi 22000 na antutu sto ne prave ni skupji uredjaji od njega i izradjen je jako kvalitetno...ima podrsku za otg i stock android
to sto postoji par felericnih modela ne znaci da je tablet los -.-

inace pre ovoga je best buy bio asus memo pad hd7 koji je kostao oko 18000 din u to vreme a ne nexus 7
ovaj tesla je za 2 klase kvalitetnije izradjen od asusa i duplo bolje rezultate na testovima dobija i ima bolji hardver...asus jedino ima bolji ekran,jer je manje vise ista rezolucija kod asusa na 7 inch ekranu a ovde na 8 inch

ne znam zasto ljudi koji nemaju ovaj tablet ili ga nisu koristili imaju potrebu da non stop degradiraju neki proizvod koji je jeftin,a u ovom slucaju odlican...pa jos ako je iz nase zemlje...juuu to mora da je odvratn proizvod

Ne, to znaci da nema dobru kontrolu kvaliteta i samim tim kupac dobija macku u dzaku ako su toliko razlicita iskustva po pitanju kvaliteta pojedinih delova. I nisu ljudi sa ovog foruma jedini koji imaju problem sa ovim ili onim, svako je dobio feler svoje vrste. Dakle - u pitanju je macka u dzaku. I to bez softverske podrske, dzaba tebi super specifikacije kada Comtrade nema kapacitete da obezbedi redovno azuriranje softvera. Porediti Asus ili Nexus sa ovim je stvarno neukusno, pa cak i za zaposlene Comtrade-a :)

Drugo, ovo nije tablet iz nase zemlje, ovo je Vesa tablet, rebrendirani kineski klon i sem dizajna tog brenda nisu nista drugo uradili u Srbiji. Ne lozite se ;)

Otkada je Antutu test bitan pokazatelj kvaliteta uredjaja? To je sinteticki test, a vidjali smo svasta po tim testovima. Po njima je i Galaxy S u svoje vreme kidao, a u sustini je bio djubre.
 
Jao bre Kutijo koliko si negativan :) Tesla nije neki ultra mega giga tablet kao recimo Nexus 7, ali je super za taj novac. Nije savrsen, nijedan uredjaj u ovoj cenovnoj klasi to ne moze biti.

Veruj meni barem ako ne verujes forumasima, a ovo dolazi od nekoga ko bas i ne voli low end klasu uredjaja. Da je bestbuy - jeste, za 13000 dinara ne vidim sta bi moglo drugo da se uzme da je bolje od Tesle.

Svi mi znamo da je ovo prepakovani kinez, svako ko sabere dva i dva to moze da skapira, ali ne moze tako otvoreno da se napise na sajtu. ComTrade plasira tu pricu, ko proguta, progutao je - vecina nije, tako da ne vidim da je ucinjena neka steta. Razmisli sta ti je uopste potrebno da zalepis drugu nalepnicu i prodajes Teslu kao srpski proizvod. Ne moze to svako da uradi, a na kraju krajeva cena je dobra, nisu nikog ostetili sto su ga ponudili. Samo su ljudima omogucili da kupe veoma korektan tablet za malu svotu novca, nista vise.
 
Poslednja izmena:
Nisam negativan, samo navodim cinjenice. Nerealno je ocekivati ne znam sta za 110 EUR, koliko on kosta, ali ovde neki pokusvaju da prodaju pricu kao da je za tri klase bolji, a nije (a i za te pare je moguce uzeti kvalitetniji polovan tablet).
 
Ne, to znaci da nema dobru kontrolu kvaliteta i samim tim kupac dobija macku u dzaku ako su toliko razlicita iskustva po pitanju kvaliteta pojedinih delova. I nisu ljudi sa ovog foruma jedini koji imaju problem sa ovim ili onim, svako je dobio feler svoje vrste. Dakle - u pitanju je macka u dzaku. I to bez softverske podrske, dzaba tebi super specifikacije kada Comtrade nema kapacitete da obezbedi redovno azuriranje softvera. Porediti Asus ili Nexus sa ovim je stvarno neukusno, pa cak i za zaposlene Comtrade-a :)

Drugo, ovo nije tablet iz nase zemlje, ovo je Vesa tablet, rebrendirani kineski klon i sem dizajna tog brenda nisu nista drugo uradili u Srbiji. Ne lozite se ;)

Otkada je Antutu test bitan pokazatelj kvaliteta uredjaja? To je sinteticki test, a vidjali smo svasta po tim testovima. Po njima je i Galaxy S u svoje vreme kidao, a u sustini je bio djubre.


ja imam asus memo pad hd7 i ovaj tesla i zato mogu da ih poredim
kamo srece da sam bilo gde zaposlen,prestanite vise da me lazno optuzujete,nemam nameru da se pravdam izopacenim ljudima -.-
to sto ste vi ljudi neki pritajeni teoreticari zavere,to je vas problem

ja sam student koji ima oba tableta i zbog toga sme da ih poredi,a i svako drugi sme da poredi ova dva tableta,jer su slicne kategorije i u tom poredjenju je asus memo pad hd7 obicna igracka,kako po izradi,tako i po preformansama

ne vidim zasto vam toliko para usi sto se tablet zove tesla -.- mogao je da se zove kako god,ja bih ga kupio
kome smeta sto se tablet zove tesla i sto je plasiran kao "srpski" proizvod ocigledno ima neke probleme sam sa sobom cim ga dotice takva nebitna stvar


drugo ti si od onih koji ne shvataju prednost NOVIH uredjaja u odnosu na polovne...najbolji uredjaj je uvek nov uredjaj...kupovina polovnih uredjaja je macka u dzaku
i niko nije pominjao 3 klase,niti klase uopste,pominjane su klase u kvalitetu izrade kucista koje u odnosu na kuciste asusa koje krcka kao igracka sa buvljaka,izgleda kao normalan proizvod
 
Poslednja izmena:
i kakvo je to uopste poredjenje novih i polovnih uredjaja?
takva logika ne postoji

onda niko nikad ne bi trebalo da kupi nov uredjaj jer uvek ima jeftiniji polovan -.-

inace kada ga bude koristio neko vreme ili kupio,onda ces moci da pricas o tome kakav je...ovako na slepo,samo pricas u prazno

ja sam ovde dosao i kupio tablet za koji svi govorite da je rizik
napravio brda klipova
pokazao i vrline i mane tableta i sad i mene pljujete,jer je tablet ispao odlican i ne mozete da se pomirite sa cinjenicom da postoji nesto dobro i jeftino u isto vreme
 
Poslednja izmena:
@probotzor ne se sekiraj ;) ... Tu na temi ima i nas lurkera koji tvoje testove i stavove čitamo onako kako su i napisani. Ni u jednom trenutku mi nije izgledalo da bezrazlozno ili iz koristi hvališ uređaj. Ja bih samo voleo da razumeš, kako ti tako i ostali, sasvim opravdano gadjenje zbog korišćenja Teslinog prezimena od Srbina za nešto što nije Srpsko uz jedini motiv izvlačenja materijalne koristi na ime brenda. Nek Vesa i ima zakonsko pravo na to ali moralno nema.
 
ma meni to uopste ne smeta,zato i ne gledam sa gadjenjem

sto se mene tice mogao je da se zove i toma zdravkovic,samo nek je jeftin,dobar i ima garanciju
 
E vidiš, ja mu ne bih oprostio ni kaljanje uspomene na Tomu... ali zato bih blagonaklono gledao na geografske pojmove poput Tara, Drina...
... Ma glupo je da zbog Vesine gramzivosti raste tenzija na temi, ipak nas na prvom mestu interesuje kvalitet uređaja.
 
Nazad
Vrh Dno