Šta je novo?

Tesla tablet 7.85

Може ли неко нешто рећи о загревању таблета. Приметио сам да се машина у току рада греје са десне стране, у висини дугмића. Да ли је то случај и код других?

Kod mene se greje kada duzem igram igrice(npr GTA) isto na tom mestu,verovatno mu je tu procesor.
 
I to bez softverske podrske, dzaba tebi super specifikacije kada Comtrade nema kapacitete da obezbedi redovno azuriranje softvera. Porediti Asus ili Nexus sa ovim je stvarno neukusno, pa cak i za zaposlene Comtrade-a :)

Drugo, ovo nije tablet iz nase zemlje, ovo je Vesa tablet, rebrendirani kineski klon i sem dizajna tog brenda nisu nista drugo uradili u Srbiji. Ne lozite se ;)

Otkada je Antutu test bitan pokazatelj kvaliteta uredjaja? To je sinteticki test, a vidjali smo svasta po tim testovima. Po njima je i Galaxy S u svoje vreme kidao, a u sustini je bio djubre.

Pa ljudi....dokle visa ta softverska podrsaka, kome to treba? Nije ciljna kategorija kupaca clanstvo na ovom ili slicnom forumu. Pa cak i na Benchu to interesuje maksimalno stotinak clanova. Nisu oni u CT-u glupi i neobavesteni da ne znaju sta se u Srbiji trazi? Pre svega jeftino pa onda i kvalitetno, a ako moze oboje u jednom pakovanju(Tesla) onda odlicno. :)

Za ovo rebrendiranje Kineskih klonova se slazem naravno i to niko ne spori.

I za ove sinteticke testove se slazem da nisu neko merilo kvaliteta uredjaja

A kupovina polovnog tableta, pored ovako jeftinog, kvalitetnog i novog zaista nema bas puno smisla...
 
Vi što imate problema sa 'ghost touch' - da se to slučajno ne dešava kad je tablet nakačen na punjač? Hoće to ponekad kada je punjač lošiji, i po tome Tesla ne bi bio ni prvi ni poslednji.
 
U ponedeljak porucio u winwin-u danas stiglo, upalio prvi put i baterija je bila na 90%, cackao-instalirao-isprobavao ma bukvalno sam ga cedio skoro 4 sata sa raznim benchmarksima :) i igrama, pustao hd serije i surfovao, baterija se svukla na 8%, bio je na punjacu vise od 5h i za to vreme se baterija napunila samo 32%, proverim punjac pise 2000mA, imam galaxy s3 i na njemu charging report aplikaciju za merenje snage punjenja baterije, proverim kad ono ustvari puni 999-1000 umesto 2000mA koliko pise na punjacu, daljim cackanjem sam utvrdio da mi usb kabal nije ispravan, odnosno da je u prekidu kad se savije u odredjen polozaj, stavio kabal od s3 i sad mnogo brze puni ali je i dalje snaga 999-1000mA, zamolio bih jos nekog od vlasnika tableta ako moze da proveri na ovaj nacin svoj punjac pa da uporedim sa svojim, aplikacija neradi na tabletu pa je potrebno imati android telefon, inace sem ovog problema sa punjacem sve ostalo radi kao sat :) tablet leti, otvara sve aplikacije brzo skoro trenutno, malo grca u zahtevnijim igrama ali sta ocekivati za 13000din, za ove pare stvarno odlican tablet.
 
U ponedeljak porucio u winwin-u danas stiglo, upalio prvi put i baterija je bila na 90%, cackao-instalirao-isprobavao ma bukvalno sam ga cedio skoro 4 sata sa raznim benchmarksima :) i igrama, pustao hd serije i surfovao, baterija se svukla na 8%, bio je na punjacu vise od 5h i za to vreme se baterija napunila samo 32%, proverim punjac pise 2000mA, imam galaxy s3 i na njemu charging report aplikaciju za merenje snage punjenja baterije, proverim kad ono ustvari puni 999-1000 umesto 2000mA koliko pise na punjacu, daljim cackanjem sam utvrdio da mi usb kabal nije ispravan, odnosno da je u prekidu kad se savije u odredjen polozaj, stavio kabal od s3 i sad mnogo brze puni ali je i dalje snaga 999-1000mA, zamolio bih jos nekog od vlasnika tableta ako moze da proveri na ovaj nacin svoj punjac pa da uporedim sa svojim, aplikacija neradi na tabletu pa je potrebno imati android telefon, inace sem ovog problema sa punjacem sve ostalo radi kao sat :) tablet leti, otvara sve aplikacije brzo skoro trenutno, malo grca u zahtevnijim igrama ali sta ocekivati za 13000din, za ove pare stvarno odlican tablet.


To sa savijanjem i tad ne radi znaci jednostavno da kabl ne radi, a posto nije sto dukata, idi trazi novi da ti daju.
Charging report app nije uvek merodavan (isto na SGS3 drug koristi boeffla v2 manager ili tako nesto, i ponekad su informacije sasvim netacne).

Ili mozes da probas ono sto sam ja sa kineskim usbovima pokusavao i u vecini slucajeva mi je uspelo.
Ako u nekom polozaju radi a u nekom ne, uzni oba kraja uhvati i vuci onako malo jace, i radi bez problema posle, bar meni se pokazalo kao uspesno, jer da ga skreses jos ne mozes.
 
То за пуњач, код мене пуни за 2-3 сата.
 
Ja pokušao da ga naručim, nađoh ga u cbt-u, pa čekam da me pozovu i potvrde. Inače, povučen sa svih sajtova iz ponude, a u ww mi rekoše da više nije dobavljiv.
Zna neko šta se dešava i hoće li ga biti još?
 
^Da li si probao u T.........i? Kum tamo narucio i stigao mu za 4 dana, ukljucujuci vikend.
 
Poslednja izmena:
Zvao sam sinoć, nemaju i ne znaju da li i kad će ga biti.
Reče čovek da zovem prvog jula, pa da se informišem.
 
Nema ga ni ovde.
Sad mi ljubazna teta reče kako ima info da će ga biti za nekih desetak dana, ali da će mu cena verovatno biti viša.
 
jel mislis na onak od 20 hiljada dinara?
asusu je veliki plus sto je i telefon
zbog toga moj glas ide asusu i ako su po hardveru slicni i tesla ima malo polji procesor
 
Nema ga ni ovde.
Sad mi ljubazna teta reče kako ima info da će ga biti za nekih desetak dana, ali da će mu cena verovatno biti viša.

Ovo mi odveliko smrdi na srpska posla.

>Srbi "naprave" tablet, super za to cenu, lepo izgleda, nije cak ni 7" vec skoro 8ica, iPad Mini klon, garancija, sve super
>Stave po 2-3 primerka u vecim radnjama, itd
>Rasproda se
>Dignu cenu kada stignu sledeci kontigent da brendiraju

meni je i dalje neverovatno, ako stvarno cena bude isla gore, da u svetu tehnike, narocito u 2014. godini i narucito na polju android uredjaja cene uredjaja idu na gore posle izlaska, jer UVEK idu na dole.

iz principa ne bih kuipio ako cena bude visa od prvobitne.
 
Evo ga danas u Rodinom akcijskom katalogu, 14999 din.
 
Ovo mi odveliko smrdi na srpska posla.

>Srbi "naprave" tablet, super za to cenu, lepo izgleda, nije cak ni 7" vec skoro 8ica, iPad Mini klon, garancija, sve super
>Stave po 2-3 primerka u vecim radnjama, itd
>Rasproda se
>Dignu cenu kada stignu sledeci kontigent da brendiraju

meni je i dalje neverovatno, ako stvarno cena bude isla gore, da u svetu tehnike, narocito u 2014. godini i narucito na polju android uredjaja cene uredjaja idu na gore posle izlaska, jer UVEK idu na dole.

iz principa ne bih kuipio ako cena bude visa od prvobitne.

Apsolutno se slažem u svemu napisanom. I još da dodam, kupio bih iz inata iPad(iako ne volim Apple proizvode), pa kad su srpska posla...nek im/mi bude.
 
Apsolutno se slažem u svemu napisanom. I još da dodam, kupio bih iz inata iPad(iako ne volim Apple proizvode), pa kad su srpska posla...nek im/mi bude.

И терање ината је "српски посао" ;) Чуо сам да стижу у јулу и да ће цена бити иста. Тај каталог Роде постоји неко време, али ја не видех Теслу у њиховом центру у Нишу.
 
Nije tačno! U Tehnomaniji je 12.999,00 din. Kum je kupio, ako treba slikaću fiskalni račun i postaviti ovde.
 
od kad je izasao pise im u katalogu onom koji salju na kucu da je 15000,a i na sajtu je pisalo kad sam gledao
mozda ti onda u radnji predstave da je sa popustom 13000 -.-

edit: evo gledam na sajtu pise 15000 pa precrtano pa 13000
 
Klasična naša posla....kao bilo je 15.000, pa je sad sniženo na 13.000 :trust: Ali to pali kod većine ljudi koji ne prate cene tehnike i koji ne "vise" ;) na forumima kao mi, :) pa ne znaju za jadac.
 
Zar nije neko skoro kacio slucaj iz sveta kada je zena, valjda, tuzila i doblia kompaniju jer su imali popust koji je trajao duze od originalne cene, slicno kao ovo za tehnomaniju?
 
Srbija =/= normalan svet
 
Mislim da je mislio na slučaj u UK gde je žena tužila trgovački lanac za obmanu potrošača jer su dotični počeli da prodaju čini mi se jagode po nekoj suludo visokoj ceni, a potom posle par dana ih stavili na "akciju" sa u stvari realnom tržišnom cenom. Nije i da su naši prodavci imuni na slične stvari. Čuveni sistem da stave kao originalnu cenu na primer 10.000 din, a ispod stave natpis ackcija/snižienje i lupam sad cenu od 8.000 din. Jedina caka je da takva "akcija" traje 365 dana u godini, što u suštini govori da ja "akcijska" cena u stvari prava cena, a sve u cilju navlačenja potrošača. Ima naravno još gomila drugih šema, ali ovo nije tema za to....
 
Nazad
Vrh Dno