Šta je novo?

Telekom ADSL - diskusija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni istice sa Orionom u martu, a cekam neka akcija da padne uskoro, ovi provadjeri se stisli niko nesto konkurentno da ponudi.
 
Uzeo sam Arena sport paket preko web tv,posto je do kraja meseca free osnovni i onda mi dodje 150din tih 15-ak dana. Zovem ja tehnicku podrsku da pitam jel se zna da li ce arena biti vezana ubuduce za osnovni paket i gospodja kaze NE,bice zaseban paket,dobro. Uzmem ja i posle nazovem opet,naravno javi se neka druga gospodja ili gospodjica i na isto pitanje kaze: Najverovatnije da ce biti vezano za osnovni paket ali nije sigurna,ni ne nezna da li ce se produzavati akcija za besplatan osnovni pa ko nastave onda ce biti...bla,bla,bla! Ja joj kazem da su mi pre 10min rekli da ce biti zaseban paket a ona kaze da nema tu informaciju i da verovatno nisam lepo razumeo odgovor(kao da sam retardiran pa da ne znam sta mi je rekla njena koleginica :)). Znaci,jos jednom se potvrdjuje da su smesni ovi sto rade u lelekomu i pitaj boga ko njima i zasto daje platu kad osnovne stvari o svojoj maticnoj firmi(Citaj akcijama)ne znaju,bruka !

Sad,sto se tice kvaliteta nije los,mislim na arena paket kanale,osnovni i ne gledam. Ako vezu arenu za njega onda se nece isplatiti da ga imam. Moje pitanje bi bilo da li bi ako znaju i umeju oni mogli da jos poprave prijemni signal na Arena kanalima preko weba a da to moze da se podrzi sa brzinom od 4/512 koja vecina ljudi ima??!
 
Pitanje za poznavaoce; posto mi je jos letos istekao ugovor (ustvari bratu koji je student; znate bila je ona akcija sa ugovorom na 12 meseci za studente platis click 1 dobijes 4) naravno posle tog perioda nastavili su da me cepaju za click 4 umesto da vrate na 1. No pitanje je: da li mogu da odem u telekom i da od sledeceg meseca trazim da mi vrate na click 1, sto po novoj akciji koja traje do 31 marta opet znaci da bi imao click 4 za pare osnovnog paketa?! I ako je to moguce da li postoji sansa da vratim stari modem 520c i dobijem ovaj novi (nekako mi se cini kvalitetniji; koristim wirless, a onaj rebrasti jedva kroz jedan zid probije...kontam da novi ne moze biti vece djubre)?!!
 
Pitanje za poznavaoce; posto mi je jos letos istekao ugovor (ustvari bratu koji je student; znate bila je ona akcija sa ugovorom na 12 meseci za studente platis click 1 dobijes 4) naravno posle tog perioda nastavili su da me cepaju za click 4 umesto da vrate na 1. No pitanje je: da li mogu da odem u telekom i da od sledeceg meseca trazim da mi vrate na click 1, sto po novoj akciji koja traje do 31 marta opet znaci da bi imao click 4 za pare osnovnog paketa?! I ako je to moguce da li postoji sansa da vratim stari modem 520c i dobijem ovaj novi (nekako mi se cini kvalitetniji; koristim wirless, a onaj rebrasti jedva kroz jedan zid probije...kontam da novi ne moze biti vece djubre)?!!


Naravno da mozes da uzmes bilo koju akciju ako ti je istekao ugovor pa i ovu koju ti pominjes. Sto se tice zamene modema tu je drugacije stanje. Koliko ja znam to ce ici malo teze ukoliko nemas neku vezicu :)
 
Uzeo sam Arena sport paket preko web tv.Moje pitanje bi bilo da li bi ako znaju i umeju oni mogli da jos poprave prijemni signal na Arena kanalima preko weba a da to moze da se podrzi sa brzinom od 4/512 koja vecina ljudi ima??!
Verovatno im napadao sneg na antenu, do proleća ,kad se okopni, slika će se poboljša, strpi se:eyebrows::d

Elem, gledao sam da dokupim Fun paket, al' na srpski je preveden samo NatGeoWild, ostalo je english..tako da od čitavog IPTV paketa gledam samo NationalGeographics, Discovery je bzvz,AnimalPlanet 98% je o psima,češljanje,kupanje,izložbe,rase..tako da koga sport ne interesuje,na IPTVu neće imati šta pametno da pogleda.:sceptic::smoke:
 
ima li nekog leka da mi ruter kaci samo jedne adrese, npr. 103. te mi najbolje rade, 109. mi baguju na yt!?
 
Ja vec neko vreme cekam akciju posto sam na click 1 jer bio sam na click 4 (studentska akcija) ali ovo je sad isto sve osim sto nema prva 3 meseca dzabe plus na 2 godine . Ima li nesto povoljnije trenutno posto je ovo bzv ?
 
kada bih kupio nešto ovako http://atom.rs/?sid=1175 da li bih mogao da vratim telekomu hg 520c i da normalno nastavim sa netom bez ikakvih dodatnih podešavanja?

(da napomenem da mi ne treba wi-fi)
 
a da li je komplikovano to podešavanje (ili postoji neko uputstvo na netu)...?
 
a da li je komplikovano to podešavanje (ili postoji neko uputstvo na netu)...?
nije komplikovano uopste ja sam uzeo airlive WT2000 ARM i mirna mi glava .... ako ti trebaju podesavanja ja cu okaciti SS i sve ce ti biti jasno. ali prvo moras da kupis ruter
 
Downstream line rate (kbit/s) 1536
Upstream line rate (kbit/s) 256
Maximum downstream bandwidth(kbit/s) 7616
Maximum upstream bandwidth(kbit/s) 1200
Line standard G.DMT
Channel type
Fast
Upstream noise safety coefficient (dB) 31
Downstream noise safety coefficient (dB) 29
Upstream line attenuation (dB) 13
Downstream line attenuation (dB) 29.5
Upstream output power (dBmV) 11.5
Downstream output power (dBmV) 17.5
Upstream CRC 0
Downstream CRC 0
Upstream FEC 0
Downstream FEC 0

Jesu li ovo dobre SNR vrednosti?
Jer me neshto zeza net u poslednje vreme.

Evo i sa ADSL2+ standardom
Downstream line rate (kbit/s) 1536
Upstream line rate (kbit/s) 251
Maximum downstream bandwidth(kbit/s) 10864
Maximum upstream bandwidth(kbit/s) 1164
Line standard ADSL2+
Channel type
Fast
Upstream noise safety coefficient (dB) 31.2
Downstream noise safety coefficient (dB) 23.1
Upstream line attenuation (dB) 12.5
Downstream line attenuation (dB) 26
Upstream output power (dBmV) 8.3
Downstream output power (dBmV) 0
 

Prilozi

  • Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    95.1 KB · Pregleda: 87
Poslednja izmena:
16mbps ceo dan radi kao 5mbps.
Sa americkim serverima jos gore.
Nesto je do Telekoma, meni izgleda.
Jos neko?
 
Ja imam trenutno 4/512 i (pošto imam i iptv) brzina je non stop 490 Kb/s ali se dogodi da pukne veza 3-4 puta na dan.
 
Resio sam problem, naime ja sam bas zbog precestog pucanja pre 2 dana uboo u poslednju rupu od rutera Huawei 510 i otuda su mi se smanjile brzine sa 16 na 4-5mbps.
Izgleda sam nabo u port koji je programiran za Iptv i li nesto sl., ko ce ga znati.
 
da li trenutno postoji neka akcija u telekomu kao npr sto je prosle godine bilo sve 50%? danas su me zvali da mi kazu da mi je posle 5 godina odobren zahtev za adsl :D
fora je sto ja vec imam wireless sa kojim skidam 270kb/s za 1500din i sasvim sam zadovoljan te ne bi prelazio za 100din jeftinije na 150kb/s.
 
Danas mi je nekoliko puta pukla veza. Da ne zovem tehničku (ne mogu nikada sam njima da izađem na kraj), da li možete da mi kažete koje parametre trebam da kopiram iz 192.168.1.1 (hg 520c) pa ovde da postavim.

Torenti rade normalno i net, ali čim pustim neku pesmu na youtube-u odmah mi restartuje (ili resetuje kako se već kaže) konekciju.
 
Na nekim nasim poznatijim forumima se pojavila onako stidljivo,insajderska informacija iz Telekoma da ce do kraja meseca biti duplirane brzine kao i da cena box paketa ide na duplo manje:trust: Da li neko ima jos neke informacije i ako mi ova deluje jako nerealno,daj boze da gresim:eyebrows::D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno