Šta je novo?

Telekom ADSL - diskusija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
6/1Mbps

1679252815.png
 
Imam problema u poslednjih mesec dana. Svaki dan se veza prekine i konektovanje ne uspe iz prve nego pokušava četiri pet puta i onda se konektuje. 29.12. ni posle sat vremena nije uspeo da ostvari konekciju, pozovem call centar, gde radnik napiše reklamaciju. Posle dva sata od razgovora adsl je proradio. Sutra dan zove me neko iz telekoma iz Su i nakon što sam mu izneo problem dobijam odgovor da dobro što nije "crko" router jer rotuera za ISDN linije nema i neće ih više biti :eek: Jedino rešenje je da se vratim na običnu liniju :eek: 30.12 je isto tako par puta pukla konekcija ali se uspeo povezati. 31.12. opet problemi po par sati nemože da se konektuje, pozove call centar prijvaim problem i naglasim da želim da mi se problem reši ali da mi ne pada na pamet da se odreknem ISDN linije. U pitanju je onaj prvi adsl rotuer roze ili kakav je već MT882, da li je neko imao ovakvih problema i ako jeste šta je bio uzrok ? Pošto imam user i pass za modem da li mi je rešenje da kupim novi router ?
 
Ja bih ti najpre preporucio da od nekoga pozjamis ispravan ruter pa da ga probas i utvrdis najpre da li je do njega .
 
Heh, evo da se i ja oglasim, prvo pozdrav svima i srecna Vam Nova Godina! Jutros 01.01.2012. zvoni ti meni telefon, kad ono me probudi iz Telekomove ove tehnicke ekipe, neki cova, doduse bio je vrlo kutluran i ostalo, i donese mi ispravan adapter, tako da eto resili mi problem i ovom covi svaka cast, ali malo smesno prvog, januara i to u nedelju skroz neocekivano. Sva sreca pa mi je raduckao internet zahvaljujuci mojoj snalazljivosti od petka. Neko drugi bi bio bez interenta dva dana plus ono pre toga.
 
meni sinoć download preko origina išao preko 700 kb/s, a click 4 je paket.

za neka 3 sata skinuo oko 7GB igre
 
Koristim kablovski internet SBB ali da odgovorim ovo za Origin...

Imam 1,2mb/s a na originu mi je jednom skidalo brzinom od 3,6mb/s i BC2 sam skinuo za nepunih 45 minuta vremena.... Često mi se dešava da sa Origina skinem nešto duplo brže, i brzina bude duplo brža u realnom stanju, zašto je to tako ne znam, ali ako pauziram download i ponovo nastavim neće više ići magičnom brzinom već se vraća na default koliko imam kod ISP-a.
 
Telekom produzio sve tri promocije (inace vazile do 31. decembra) do 31. marta.
 
ADSL malo , malo pa se resetuje konekcija..sta se to dogadja..kakvo je stanje kod vas?
 
Koristim kablovski internet SBB ali da odgovorim ovo za Origin...

Imam 1,2mb/s a na originu mi je jednom skidalo brzinom od 3,6mb/s i BC2 sam skinuo za nepunih 45 minuta vremena.... Često mi se dešava da sa Origina skinem nešto duplo brže, i brzina bude duplo brža u realnom stanju, zašto je to tako ne znam, ali ako pauziram download i ponovo nastavim neće više ići magičnom brzinom već se vraća na default koliko imam kod ISP-a.


Origin baguje za duplirane brzine, to se desava svima sirom planete, ne povecavaju ti se brize vec ih sam origin pokazuje uvecane.
 
ne znam za bagovanje, doduše piše da je beta, ali dragon age origins ultimate od 27GB mi skinulo za 11 sati. pa sad da li to odgovara brzini od 425kb/s nisam računao
 
pitanje??


dali ovo nobovi iz telekoma mogu da mi menjaju podesavanja u ruteru ( modemu)??
da pojasnim ja imam airlive WT2000-arm anex A ruter sa modemom i kad unesem podesavanja za telekom adsl u njega net mi radi extra ali posle par dana kad primetim da je ponovo pocelo nesto da se baguje i koci ( prevashodno mislim na ping koji skace i do 999) pogledam u ruter i podesavanja su promenjena :rtfm:??? ako to stvarno rade kako mogu da se zastitim od njihovog sabotiranja???????
 
Promeni password na modemu i ukonis njihove accounte (support,test,etc...).
To ces morati sa admin pristupom da odradis.
 
ok. i ukljucio firawall.
Line Attenuation i SNR margin:
 

Prilozi

  • 6.jpg
    6.jpg
    108.6 KB · Pregleda: 127
Poslednja izmena:
Drugari da li ima neka kacija telekoma? Zet mi ima KLIK 1 paket, da li ima neka akcija tipa, potpise ugovor na 24 meseca i dobije brzinu sledeceg paketa itd?
 
jedno noob pitanje tj. 2

koji ruter sad telekom deli

sta zanci to snr margin i koliko bi trebalo da bude?
 
sta zanci to snr margin i koliko bi trebalo da bude?

"SNR Margin Down/Up(dB) – margine šuma koje govore koliki je šum i treba da se kreće u granicama od (25-40)/ (25-40). Što je SNR veći to je bolje. Modem može da radi i sa manjim SNR marginama, ali će raditi nestabilnije, dolaziće do prekidanja linka ili smanjenja protoka zbog povećanih grešaka."

Izvor
 
Operation Data Upstream Downstream
Noise Margin 21.0 dB 15.0 dB
Attenuation 15.3 dB 35.6 dB

Indicator Name Near End Indicator Far End Indicator
FEC Error 0 0
CRC Error 2829 0
HEC Error 5094 0


Meni je protok ok imam 4/512 skida oko 480kb/s. Sto se tice pucanja veze u zadnjih 2 meseca se desavalo da puca cesto ali pre toga skoro nikada,skoro 2 godine. Sad kako sam shvatio ovo nisu bas dobri parametri? I jos jedno pitanjce :) Modem je jetspeed i interesuje me da li na njemu moze da se vidi koliki je max moguci protok na parici?
 
Nije dobar attenuation narocito za download.
Sto manje to bolje.
35,6 je previse i zbog toga ti najverovatnije puca veza.
 
"SNR Margin Down/Up(dB) – margine šuma koje govore koliki je šum i treba da se kreće u granicama od (25-40)/ (25-40). Što je SNR veći to je bolje. Modem može da radi i sa manjim SNR marginama, ali će raditi nestabilnije, dolaziće do prekidanja linka ili smanjenja protoka zbog povećanih grešaka."

Izvor

http://dev.adbglobal.com/broadband/data/pdg-a4010g.html sam dobio pre neki dan, umesto onog HG-a rebrastog.

dobio sam ovaj kao u postu od jovanede, margine su ovako

snr margin
down 253
up 60

Attenuation (0.1 dB):
down 105
up 70

sad me buni ovo u zagradi 0.1 db, jel to znaci da ove moje vrednosti treba da podelim sa 10? onda bih dobio za snr 25.3dB i 6dB i za attenuation 10.5Db i 7.0 dB, tako mi je bilo i na starom hg 510, nemam nekih problema sa pucanjem veze, mozda jednom mesecno pukne a i net manje vise radi dobro i stabilno, do cega mogu biti te manje vrednosti? jel moze biti sto mi je kabl malo ostecen?
 
i moze li mi neko reci kako da podesim dns na ovom ruteru? nmg nigde da nadjem u 192.168.1.1, tamo u network ima tcp/ip v 4 i v6 jel treba kod oba da podesim tamo ili? koji cemu sluzi?
 
DNS se podesava u network settings/propertis/IPV4 i tu upises zeljeni DNS
 
jel moze nekako da se odredi koje adrese da uzima ruter? na 178. yt kuca...
 
Vidim da su jos neki kanali ubaceni u osnovnu ponudu WEB TV sto je svakako za pohvalu. Interesuje me da li slika moze nekako da se rasiri preko celog ekrana tj u 16:9 formatu? U playeru ne vidim tu opciju?! Cena paketa arena kanala je i vise nego privlacna,da li neko ima taj paket i kakva je slika? Da li je bar arena na 16:9?
 
do sada je bilo:

31.10.2011 1532,82
30.11.2011 1532,82

i sada gledam:
31.12.2011 1601,84

u čemu je caka da je prošli račun veći za 70 dinara kada na sajtu telekoma stoji da je i dalje 1.532,82?
 
edit: sada sam video

Naziv stavke Iznos Porez Ukupno
Zatezna kamata 69,02 0,00 69,02
 
Pitanje: Istice mi ugovor sredinom februara za adsl,pa cu da uzmem ovu akciju dupla brzina za istu cenu bla bla. Jel moze pre isteka ugovora da se potpise novi? (znam da ima nesto ne znam kod koga 3 meseca pre isteka mozes novi da napravis ili ste bese?)
 
Pitanje: Istice mi ugovor sredinom februara za adsl,pa cu da uzmem ovu akciju dupla brzina za istu cenu bla bla. Jel moze pre isteka ugovora da se potpise novi? (znam da ima nesto ne znam kod koga 3 meseca pre isteka mozes novi da napravis ili ste bese?)

Moze novi ugovor pod uslovom da isplatis ta preostala 3 meseca!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno