Šta je novo?
Ljudi kakva su vam iskustva sa postanskom stedionicom? Tekuci, mobilno bankarstvo, Devizni naplacuju/nenaplacuju?
Je l imaju karticu za net pkacanja poput visa internet kartice iz intese?

Hvala unapred na pomoci :)
 
Ako hoćeš da odeš kod Poštanske zaboravi na mobilno i internet bankarstvo, izgled aplikacija je kao u 90-im. Ima Visa Internet, plaćaš 20 evra (2000 dinara) depozit i to ne diraš dok si korisnik te kartice, i plus nekih 4-5 evra za izradu kartice.
 
@dacha123 održavanje za tekući prema tipu računa (100 dinara sa osnovnim uslugama na primer)+50 za „sms kod" nakon godinu dana (dodatak Homebankingu za sms verifikaciju naloga za prenos), mbanking takođe još 50, osim ako pustiš 3 naloga; nalozi preko 4000 dinara 0,25% odn. od 10 pa naviše. Jedino studentski ima uključen sms kod i 10 dinara fiksno za naloge. Devizni se naplaćuje 50 dinara kada ima promena (direktnom uplatom ili korišćenjem Visa Classic Debit), dok račun internet kartice ne podleže naplati, ali depozit od 20€ je obavezan. Korišćenje Homebankinga samo uz LIB je besplatno i ono obuhvata proveru stanja, potrošnju po karticama, aktivaciju Visa kartica i slično.
 
Za Sber nema razloga za brigu, jer radi pod jurisdikcijom evropske centralne banke. Kao što ste rekli, prodata je AIK-u, a njima se od postojanja na mapi u ex YU, naročito u Hrvatskoj, ne odustaje, tako da je to završeno. Jedino još API preostaje, ali ona nije dovoljno lokacijski prisutna da bi bila predmet šireg interesovanja.
Kako da ne, evo jutros dopisa za Sber banku u Sloveniji
Dear all
In light of recent geopolitical events, operations are limited for the clients of the Slovenian Sberbank Bank and services will be temporarily unavailable, bank are closed.

Ukoliko AIK banka nije vec uplatila ceo iznos za kupovinu Sber banke - a tek u novembru su objavili kupovinu, bice problema sa ovom kupovinom, a samim tim i sa poslovanjem Sber banke.
 
  • Like
Reagovanja: uji

 
Meni stigao danas i sms da postajemo deo AIK banke i link ka obavestenju na sajtu.
Obavestenje je ocigledno kucano na brzinu, pa nedostaje recimo datum od kad to vazi i sta znaci za nas klijente...
 


+ kod nas

NBS: Sberbank Srbija likvidna i dobro kapitalizovana​

***​

Kako stoji u saopštenju, NBS prati i analizira situaciju u finansijskom sektoru, kao i stanje na domaćem i međunarodnom tržištu, posebno sada u uslovima pojačane geopolitičke neizvesnosti izazvane invazijom na Ukrajinu.

Ukoliko se neki problemi pojave, navode, Narodna banka Srbije na raspolaganju ima niz instrumenata i regulatornih mera kojima može da reaguje brzo i obezbedi likvidnost.

"Na poslovanje Sberbank Srbija dodatno će pozitivno uticati i činjenica da je, postupajući u prethodnom periodu po zahtevu Agroindustrijsko komercijalne banke - AIK banke ad Beograd, Narodna banka Srbije toj banci dala prethodnu saglasnost za sticanje vlasništva u Sberbank Srbija", kažu iz NBS i navode da je trenutno u toku finalizacija procesa promene vlasništva u Sberbank Srbija ad Beograd.

 
Meni stigao danas i sms da postajemo deo AIK banke i link ka obavestenju na sajtu.
Obavestenje je ocigledno kucano na brzinu, pa nedostaje recimo datum od kad to vazi i sta znaci za nas klijente...
Meni isto stiglo jutros. Djeluje mi kao klasican potez da zaustave odliv kapitala i nista vise (bez rizika po klijente).

Nije mi svejedno, priznajem, ali ako pokusam racionalno da sagledam situaciju, mislim da nas je AIK vec preuzeo i prosto pokusavaju da sprijece potencijalne gubitke odmah u startu (ako bi doslo do naglog odliva kapitala).

A tjesim se i tim da je SBER mala banka u Srbiji, pa i da dodje do necega nepovoljnog po klijente, agencija za osiguranje depozita ne bi imala problem da pokrije stetu za nas sitnije stedise. Inace, cemu sluzi...?

U svakom slucaju cu dobro razmisliti da li da prebacim stednju drugdje u narednih dan-dva (ako mi uopste dozvole da podignem vecu kolicinu novca).
 
Nema ogranicenja u ugovoru, jedina stvar je sto vjerovatno treba da se najavi podizanje za sve preko 5k eura (kao i u svim bankama) i saceka koji dan.
 
Zvao sam call centar. Navodno sve ostaje isto.
Ne volim Koleta, tako da cu svakako da menjam banku
 
Jutros sam provukao SBER MasterCard na Amazon.de i placanje je uredno proslo (i to veci iznos, tip 200 i nesto eura), sredstva su rezervisana kao i inace, a paket pripremljen za slanje, sad samo da vidimo hoce li zaista i poslati posiljku (ali ne vidim sto ne bi)?! :)
Bio sam ubijedjen da bi moglo biti problema sa koriscenjem kartica vani, cak i ako se uzme u obzir da je AIK zaista finisirala akviziciju danas (ipak su to jos uvijek kartice SBER banke), ali djeluje da i nije bilo zabrane za srpsku pridruznicu SBER Europe.
 
@ikos ne znam juce sam sve kod njih pogasio pa nisam uporedjivao.
 
Ljudi kakva su vam iskustva sa postanskom stedionicom? Tekuci, mobilno bankarstvo, Devizni naplacuju/nenaplacuju?
Je l imaju karticu za net pkacanja poput visa internet kartice iz intese?

Hvala unapred na pomoci :)
Потражи негде другде сам куцао о ПШ, мислим у треду мтс банке или тако нешто, мада ајде није згорег да поновим док чекам неки торент пар минута ;-)

Мултивалутни рачун(бивша мтс) који можеш да узмеш - тј оно што пише као "рачун плус" на главној страни је мени стигао брзо и ради до сада без грешке,
плаћао игре и тако то, све увек прошло одмах.
Иначе ја сам узео дебитне картице(ако ти то значи можеш да аплицираш за додатне кредитне).
Страница на коју се логујеш да видиш или промениш своје податке изгледа ок и разумљива је. Мобилну нисам користио до сада.
Отварање рачуна(израда картица 350 рсд, месечно мислим 250 рсд, и имаш јако повољан курс да мењаш валуте на рачуну, без провизије).
У граду користим углавном кеш, шта знам остало ми некако сам увек волео тако да плаћам и боље се осећам са парама у џепу ,-).
Нервира што главна страна није https што је нестварно у 2022 за банку, али ове где вршиш преглед, лог ин итд јесу.
Иначе припајање траје сто година, и најавили су нову апликацију као и веб страну одавно, али ето...
Оно мени најбитније је да ради оно што сам хтео, да су сви били изузетно љубазни, и да је све завршено јако брзо.
Једино што се људи жале да нема шалтера у мањим местима(јер и даље се то води као мтс), мада мени у центру испало савршено јер је шалтер увек празан
тако док остали чекају и ти као да идеш преко реда ,-)
------------------------
Што се тиче Сбер банке, процес припајања траје одавно нису то сад на силу због дешавања у свету, али да - редом шаљу смс поруке и мени је стигла, иако сам рачун имао само 5 минута при продаји стана... никако да се сетим да откажем поруке ,-)
Очигледно је да то раде због забринутости корисника, и вероватно су мало све убрзали, е сад да ли има разлога за бригу не знам, сходно томе да припајање није одједном и какав је наш закон вероватно не. Опет боље да се о томе изјасне они који тамо имају паре или знају више ,-)
 
Šta se promenilo, ne uspevam da pronađem?
Ja vidim da su stvari koje se mene tiče pojeftinile dosta Fluo paket u pitanju, ips plaćanja su sada besplatna kao i sms obaveštenja a oba su se plaćala do sada, ovo sada definitivno postaje najbolja ponuda za mlađe. Ima tu sigurno još nešto, ali ja sam ovo uočio jer se tiče paketa koji imam.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Zaista odlična vest za one koji su u manjim mestima gde pored OTP još eventualno imaju Komercijalnu, a ona već od jesenas ima proviziju na naloge za Start set. E sad, prednost Kombanke su Visa kartice zbog PayPal-a, dok OTP daje Master, što je preduslov za Paysend, tako da obe mogu da se ukombinuju.
 
Ako neko ima poslovni račun u NLB-u, da li može da mi kratko pojasni ili linkuje kako se posluje online kod njih? Razmatram novu banku od juče.

Ali ovo što sam video kod njih na sajtu - šta je, kako radi i iz kog je veka?
* možda se još "trnasformišu zbog spajanja sa KomBank?

Screenshot from 2022-03-02 10-44-50.png
 
Meni isto stiglo jutros. Djeluje mi kao klasican potez da zaustave odliv kapitala i nista vise (bez rizika po klijente).

Nije mi svejedno, priznajem, ali ako pokusam racionalno da sagledam situaciju, mislim da nas je AIK vec preuzeo i prosto pokusavaju da sprijece potencijalne gubitke odmah u startu (ako bi doslo do naglog odliva kapitala).

A tjesim se i tim da je SBER mala banka u Srbiji, pa i da dodje do necega nepovoljnog po klijente, agencija za osiguranje depozita ne bi imala problem da pokrije stetu za nas sitnije stedise. Inace, cemu sluzi...?

U svakom slucaju cu dobro razmisliti da li da prebacim stednju drugdje u narednih dan-dva (ako mi uopste dozvole da podignem vecu kolicinu novca).
 
Nije spin priča, definitivno su preuzeli vlasništvo i to je upisano u crhov. Sad još samo da je pripoje i prelazi u AIK.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-03-02-15-54-33-358_com.microsoft.emmx.jpg
    Screenshot_2022-03-02-15-54-33-358_com.microsoft.emmx.jpg
    112.6 KB · Pregleda: 40
SBER banka se sada zove Nasa AIK Banka. Pitam se samo ko li im smislja te glupave nazive. :D Ali na kraje je bitno da su pare sigurne (ako takva banka postoji :D ).
 
SBER banka se sada zove Nasa AIK Banka. Pitam se samo ko li im smislja te glupave nazive. :D Ali na kraje je bitno da su pare sigurne (ako takva banka postoji :D ).
Hahaha, ma verovatno su samo na brzinu smislili kao prelazno resenje, dok se ne utopi u potpunosti u Aik banku. Zbog trenutne situacije i vesti kako ce SBER banka u Evropi bankrotirati, bilo koji naziv je bolji od SBER banke.
 
Koliko sam procito u Sloveniji je NLB banka kupila Sber a u Republici Srpskoj je entitet preuzo Sber.
Sigurno Srbija da nece dozvoliti bilo kakv problem sa Sber banko, proces preuzimanje od strane Aik banke koji je bio u toku so ce se ubrzati i potpuno zavrsiti.
 
Da, u Sloveniji je NLB kupio Sber, u Hrvatskoj valjda Postanska banka, sto je za mene iznenadjenje, posto je u decembru bila vest da je Aik banka kupila Sber banku u svim zemljama u okruzenju (Slovenija, Madjarska, Bosna, Hrvatska). E sad ne znam da da li je tada ta informacija tada bila pogresna, ili su u medjuvremenu zbog celokupne situacije odustali i odlucili da samo samo preuzmu Sber u Srbiji.
 
Tako je. Pokrenut je postupak restruktuiranja i ostale strane su stavile veto. U Hrvatskoj ju je preuzela HPB, u federaciji ASA banka i u RS biće pripojena Novoj banci.
 
Poslednja izmena:
Ljudi aik za 250 d i tekuci i devizni i svasta nesto... Jel ima neka skrivena zvezdica ili? Kakvi su za mobilno bankarstvo, kurs u menjacnici ? Net kartica? I je l sljakaju subotom 😂😂
 
@damjann4 da kažem začkoljica je što kartica za avista devizni bi bila doplatna pa da bi to izbegao, otvoriš Fleksi štednju u evrima i uz nju imaš pravo na MasterCard. Nekog u startu odvraća što za svaki račun izdaju posebno kartice i uvaljuju Dinu i uz devizne, ali prednost im je što autokonverziju radi Master čak i za dinare, bilo da plaćaš na pos terminalu ili dižeš sa bankomata. Uključeni su nalozi za prenos pa čak i kreditna, možeš da ga otvoriš i video pozivom, imaju uplatne bankomate, a videćemo i u budućnosti da li će proširiti mrežu sa smart uređajima iz Sberbanke. Kurs piše na ebankingu. Trenutno; Kupovni stimulativni: 117,0203; Prodajni stimulativni: 118,0199. Subotom valjda rade skraćeno, ako misliš na filijale.
 
Nazad
Vrh Dno