Šta je novo?
Nisam siguran, ali mislim da koja god kartica da se aktivira treba da prodje 24 h da postane aktivna.
Ovakvu proceduru sam viđao samo u BPŠ, u Erste je 2-3 sata, a u ostalim bankama su kartice odmah dostupne za korištenje.
 
nisam koristio račun 2god,dobio poruku da moram da se javim u vezi ažuriranja podataka inače raskid saradnje.. Reko super,podigo neku siću sa računa i reko sad nek raskinu saradnju boli me tuki.. Sad mi naplatili održavanje za 2 meseca jer nisu ispoštovali sami svoj rok za raskid saradnje nego se rasteglo do početka novog meseca..
Još mi šalju neke preteće sms poruke.. Jel mogu sudski da me gone za ovu siću? I nije mi jasno jel ovo sad blokiran račun znači ne naplaćuju dalje održavanje ili će i dalje da ide u minus zbog ove neke kamate?
 

Prilozi

  • IMG_20240112_033528.jpg
    IMG_20240112_033528.jpg
    144.8 KB · Pregleda: 107
  • IMG_20240112_034123.jpg
    IMG_20240112_034123.jpg
    134.2 KB · Pregleda: 105
Idi plati to i zatvori račun ali i traži potvrdu da si zatvorio račun i izmirio sva dugovanja. Napraviće ti problem u KB zbog par stotina dinara.
 
Ako si podizao na šalteru i dao ličnu kartu, podaci su ažurirani. Moraćeš da namiriš troškove i sam podneseš zahtev za gašenje računa.

Automatski sleduju i potvrde o gašenju (potpisao i dobio za dinarski i devizni). Na mejlu posle stigli izveštaji o naplaćenim naknadama.
konkretno sam tu siću potrošio na aliexpressu i ostalo par dinara.. Očekivao da je nebitno sad što je račun ponovo aktivan (bio u mirovanju i zato se nije naplaćivalo ništa) jer neće da stignu da naplate održavanje za taj mesec jer će ga 24.11.2023 ugasiti... Kad posle produžili termin na tamo neki decembar.. Sad pišu račun je u privremenoj blokadi..
A mrzi me da se motam po šalterima..znači nezam pre bih na njivu kopao nego na neki šalter čekao... Inače me zabole za kreditni biro i što će tamo da pišu loše o meni... Javljam se forum kasnije kada dobijem nove preteće sms,mail ili slično.
 
Vrati se na prethodnu stranu i videćeš sam da su bezobrazni. Otvorili čoveku novi dinarski račun pošto mu je pristigla dividenda od akcija Telekoma, umesto da uplatu vrate, a da Poštanska otvori namenski. Mene su isto prebacili sa omladinskog na platni račun sa osnovnim uslugama i naplatili održavanje, jer je tri meseca ranije evidentiran promet i to povraćaj neuspešno plaćenih sredstava preko Visa kartice na deviznom računu. No, njihova logika, pošto je kartica i dinarska, prigovor je neosnovan. Nisam hteo za 150 dinara da se bakćem pritužbom NBS, platio sam i pogasio račune. Nek idu dođavola, postali su ono što je nekada bila Credit Agricole.
 
Obavezno idi i zatvori račun i OBAVEZNO neka ti daju potvrdu da nemaš ništa više s njima.
Ja sam imao račun u komercijalnoj, otvoren da bi primao platu, kad sam ostao bez posla otišao sam da zatvorim račun međutim tamo me šalteruša ubedi da ostavim otvoren, kao "ne naplaćuje se održavanje dok nema priliva na računu a možda će vam trebati" i ja budala ostavim otvoren. Posle par godina stiše mi opomena da imam preko 1500-2000 din dugovanje na računu, !!! Odem da proverim i lopovi su u nekom periodu promenili pravilo da nema naplate održavanja ako nema priliva, "naplaćivali" održavanje i svaki mesec terali račun u sve veći minus bez da su me obavestili o tome, dok nije poštom došla opomena...
Otišao tad opet, izdero im se, platio za zatvaranje računa a onaj dug su oni rešili i evo sad opet problema s njima. Otvorili su mi račun automatski zbog isplate j****e dividende :mad:
Bio sam na pošti juče i zaista, imam akcije telekoma, koje, neko je objasnio ovde, nisu tad 2012 godine, mogle da se prodaju, uglavnom ja ih nisam iz nekog razloga prodao. Hteo sam odma juče da promenim račun tako da bilo šta što je vezano za te akcije bude uplaćeno na moj račun u Intezi ali nemože :mad: moram da idem u poštansku štedionicu za to !!! a onda u NLB komericijalnu da se opet drndam s njima. :mad:
 
Nisi ni mogao da prodaš, jer je trgovanje akcijama Telekoma počelo, da ne slažem, od 2021. ili 22. tako nekako, ali glavno je da isplata dividenda je krenula tad i to su neki simbolični iznosi od par desetina dinara.
 
Nisi ni mogao da prodaš, jer je trgovanje akcijama Telekoma počelo, da ne slažem, od 2021. ili 22. tako nekako, ali glavno je da isplata dividenda je krenula tad i to su neki simbolični iznosi od par desetina dinara.
Nije još krenulo trgovanje, tj. Telekom i dalje nije na berzi.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Da li je neko imao iskustva sa online placanjem sa MasterCard debitnim karticama AIK banke? Ne uspevam da izvrsim nijednu kupovinu (npr PayPal). Prethodno sam karticu koristio na bankomatu, kako bih je aktivirao, medjutim i dalje mi deluje kao da postoji neko "ogranicenje" (nisam primetio opciju za iskljucivanje/ukljcivanje online kupovine u mBanking aplikaciji).
 
Treba mi pomoć, devojka otvorila račun u Erste banci i dobila kartice, prošlo 2h, od aktivacije pokušala da plati stvari u radnji, piše kartica nije podržana, već je pokušala na 2-3 lokacije isto, zove call centar, kažu ne znaju šta je u pitanju, kažu kod njih stoji kao da je neko pokušao da promeni pin na bankomatu, a juče su uzete? Ne znam je l neki pokušaj prevare, pa se pogodilo da je to baš ona bila juče ili su samo ovi u Erste diletanti, jer im je ovo već ko zna koji propust zaredom?
 
Da li je plaćanje probala bez kontakta ili ubacivanjem kartice?
Možda je za prvu aktivaciju potrebno ubacivanje u POS terminal ili čak bankomat. Ali to bi joj valjda rekli iz call centra.
 
Da li je plaćanje probala bez kontakta ili ubacivanjem kartice?
Možda je za prvu aktivaciju potrebno ubacivanje u POS terminal ili čak bankomat. Ali to bi joj valjda rekli iz call centra.
Pokušala bez kontakta i da ubaci u terminal, ali uskoro ću proveriti, pa javljam, samo mi je čudno da je neko pokušao da promeni pin
*inače na app piše da je kartica aktivna
 
Devojka otvorila račun u Erste banci i dobila kartice. 2h od aktivacije pokušala da plati stvari u radnji, piše kartica nije podržana.
Neka uradi prvo isplatu na bankomatu pa će joj se otvoriti mogućnost plaćanja na termininalu, a nakon toga i na internetu. Od marta 2020. korisnici sami postupno dovršavaju proces personalizacija kartica. U nekim bankama kao u Rajfajzenu može direktno na pos terminalu ili bankomatu pre upotrebe na internetu.
 
U Erste po mom iskustvu može na POS-u, ali neka proba opet sutra. Meni je trebalo više od 2h da aktivacija prođe (do duše na starom core sistemu, ne znam jel se menjalo).
 
Greška sa naše strane, obrnuto je 2 broja pina, izvinjavam se.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Da li ima na forumu korisnika AIK banke i da li je ikome uspelo da izvrsi placanje preko PayPal-a sa MC debitnom? Kontaktirao sam korisnicki servis banke, ali danima ne uspevaju da urade nista po tom pitanju, kao da sam trazio da placam preko sajta u Severnoj Koreji. Cudno je da se kartica ne prihvata na 3/3 sajta na kojima placam sa karticama Postanske i Reiffeisen bez ikakvih problema. Na jednom od njih mi otvori 3D secure stranicu, posaljem sebi SMS, upisem kod ali mi svaki put odbije transakciju. U banci kazu da sam navodno pogresio datum na kartici, ali nema sanse da pogresim 10 puta. Sa RF i PŠ karticama prolazi kupovina na sva tri sajta. Jos trazi banka da se licno obratim PayPal-u i pitam ih zasto odbijaju karticu...
 
Ako je MC debitna vezana uz flexi devizni račun, ja je dosta koristim za online plaćanja, uglavnom u dinarima, nekada i eur. Nisam probao PP, ali sve drugo super radi
 
U Mobi sam na Starteru. Prebacio bih ga u Lite za platu i jedan deo da bude srednja. Drugu banku ne znam koju da izaberem. Otp, RF ili nesto trece?
 
U Mobi sam na Starteru. Prebacio bih ga u Lite za platu i jedan deo da bude srednja. Drugu banku ne znam koju da izaberem. Otp, RF ili nesto trece?
Sad zavisi šta su ti prioriteti. Ja na primer imam Mobi Lite, iRačun dinarski i devizni i Visa internet deviznu u Poštanskoj. Ako ne želiš da se raštrkavaš, onda bolje da ostaneš u Mobi sa 5+.
 
I ja mislim da ti je Mobi 5+ najlakše rešenje, a za štednju otvoriš samo štedni račun po viđenju i tu prebacuješ pare preko aplikacije.
 
Iračun RF ti je besplatan, možeš da komb Mobi i RF.

I ProCredit ima besplatan račun

Sad zavisi šta su ti prioriteti. Ja na primer imam Mobi Lite, iRačun dinarski i devizni i Visa internet deviznu u Poštanskoj. Ako ne želiš da se raštrkavaš, onda bolje da ostaneš u Mobi sa 5+.

I ja mislim da ti je Mobi 5+ najlakše rešenje, a za štednju otvoriš samo štedni račun po viđenju i tu prebacuješ pare preko aplikacije.
Ok, hvala vam. 🙂🍻 Vidim i Otp ima online godinu dana dzabe posle 395. Videcu. Procedit nije loše, samo retko gde ima bankomati.
 
Nema na čemu kolega. :D
 
Super je što OTP napokon ima online otvaranje i gratis period. Za paušalce odlično rešenje, jer onda plaćaju samo 100 dinara Sinhro tekući i 200 Visa Business Platinum.
 
Nazad
Vrh Dno