Šta je novo?
@Sunshine4747 ne, ako popuniš TRO-014 obrazac. Nalogom za uplatu bi bila naplaćena.
 
Da li imate preporuku u kojoj banci da otvorim račun? Preneo bih platu tamo, trenutno sam korisnik Mobi banke...
Prvenstveno da imaju podršku za apple pay i da imaju dobre uslove za kreditnu karticu..
 
@vargax6 Ako hoćeš Apple pay, izbori su ti:
  • HALKBANKA
  • Intesa
  • OTP Banka
  • ProCredit Banka
  • Raiffeisen Banka
  • UniCredit Banka
 
Nemam neki updejt na vracanje mojih para kod aika, u glavnoj filijali se iscudjavali kako i dalje nije rješeno i poslali urgenciju direktorici sektora al evo cekamo.

Ali ima drug situaciju, otisao u istu tu filijalu da uplati novac, cim klikne uplata rsd izbaci mu karticu i to je to, probao i u Zemunu i isto. Nema najava radova i nista.

Ja mislim od svih banaka da mi je Mobi, kakva god bila, najbolja bila do sad i podrska brzo sve resavala... da nemaju ucestale downtimove svega i svacega bilo bi super al krastavac
 
Update: rekli drugu da su ugasili opciju jer su se ljudi zalili da im bankomat uzima novac, kaze pomislio na mene odma xD
Morao na salter
 
Epilog moje sage s AIK-om:

Uplatili mi danas novac. Ali, niti poruke o uplati, niti poziva, maila, bilo kakvog obavjestenja, kad sam gledao stedni racun ucinjelo mi se da ima vise, odem u nedavne transakcije i nema nista, stavim da mi pokazuje uplate u zadnja 3 mjeseca i eto je tu sa danasnjim datumom ali nije pozicionirana na listi blizu skorijih... Svakako, podrska i odnos s klijentima jedna velika prekrizena 0.
 
Da da, isao u poslovnice, pisao prigovore, odgovore na prigovore (evo imaju jos 3 dana na jedan da odgovore, 100% ce reci opet ne znaju o cemu se radi), zvao al tamo kazu idi u poslovnicu, isto u mailovima, NBSu pisao al oni imaju 3 mjeseca.. sprdnja.
 
Greške se dešavaju i dešavaće se uvek kod svih. Koliko je neka banka (ne)ozbiljna pokazuje upravo način i brzina rešavanja takvih situacija. Džaba im "jeftini" računi...
 
Dobra ili loša banka, 50+ dana da vrate novac koji je uzet njihovom greškom nije dopustivo. Za tako nešto bi trebalo da snose posledice od NBS-a. Klijent bi trebalo da bude nekako obeštećen, ako ništa drugo uz neku tupavu formulaciju "u cilju zadovoljstva naših klijenta i dobrih poslovnih običaja".
 
Evo vam djelic maila jer sam se zalio na uslugu u prigovorima:

Banka Vam se najpre zahvaljuje na upućenom dopisu, obraćanju, odnosno iskazanom interesovanju, sa napomenom da sa zadovoljstvom prihvata svaku dobronamernu i konstruktivnu kritiku i komentar, a u cilju unapređenja poslovanja, usluga Banke i uspostavljanja visokih standarda poslovanja.

Tim AIK Banka a.d. Beograd čine profesionalno osposobljeni zaposleni, koji u svakoj situaciji postupaju u skladu sa dobrim poslovnim običajima, poslovnom etikom i procedurama Banke, te nam je žao ukoliko je došlo do bilo kakvog nesporazuma zbog kojeg ste stekli drugačiji utisak.


Interes Banke je da obezbedi dobru uslugu i zadovoljstvo klijenta, te Vam se ovim putem zahvaljujemo na obraćanju i strpljenju i nadamo se nastavku uspešne poslovne saradnje.

Obaveštavamo Vas takođe da se, ukoliko niste zadovoljni odgovorom Banke na Vaš zahtev, možete obratiti pritužbom na adresu Narodne banke Srbije, poštom ili preko internet prezentacije Narodne banke Srbije.
 
Koji su benefiti Raiffeisen iBiznis računa osim 0din za prvih godinu dana, koja se kartica dobija, da li se dobija USD račun?
Razmišljam se izmedju toga i OTP-a, gde već imam privatni račun, koji nudi Sinhro paket za 500/700 RSD - Mcard Gold/Platinum gde je jedina bitnija razlika da Platinum sa sobom nosi i besplatno putno osiguranje
 
Koji su benefiti Raiffeisen iBiznis računa osim 0din za prvih godinu dana, koja se kartica dobija, da li se dobija USD račun?
Razmišljam se izmedju toga i OTP-a, gde već imam privatni račun, koji nudi Sinhro paket za 500/700 RSD - Mcard Gold/Platinum gde je jedina bitnija razlika da Platinum sa sobom nosi i besplatno putno osiguranje

Nije samo prvih godinu dana, već je zauvek besplatan jer ja moj račun imam više od godinu dana..
Dobijaš besplatno 2 digitalne kartice visu i dinu i 2 fizičke kartice visu i dinu...
Perfektno radi sa apple pay-om, a i sama aplikacija za mbank radi bez problema!
 
Što se Sinhro paketa tiče, to je dodatak Praktik paketu za fizička lica i kako sam razumeo, koristi se ebanking i mbanking za FL, za razliku od Biznis Praktik. U svakom slučaju, biznis kartice su još 200 dinara mesečno. Kada je o OTP reč, prednost je kod Visa Business Platinum što PayPal prilive knjiže po srednjem kursu direktno i kartica je dinarska. Međutim, ono što su mi drugi preneli, kada je swift transfer u pitanju, banka neretko uključuje OTP Mađarsku kao posredničku. Što se Raiffeisen tiče, imam bolju povratnu informaciju kada je poslovanje sa doznakama u pitanju, ali kod kartica je situacija specifičnija. Kada su kartice dinarske, za inostranu potrošnju ide prodajni kurs, a refundaciju/PayPal kupovni, no može i da se veže na kartični evro devizni. Bez obzira, ide i provizija 1% od iznosa za kupovinu u inostranstvu. Kurs u menjačnici je oko 116.3 za evro i kod većih iznosa može da se iscima neka služba za devizna plaćanja, ne mogu da se setim sad tačno, za malo bolji. Kod OTP-a je za prodaju deviza uvek srednji (za Praktik znam da je tako, a da li važi i za Sinhro, trebalo bi). Ti sad saberi i oduzmi šta ti više odgovara.
 
Što se Sinhro paketa tiče, to je dodatak Praktik paketu za fizička lica i kako sam razumeo, koristi se ebanking i mbanking za FL, za razliku od Biznis Praktik. U svakom slučaju, biznis kartice su još 200 dinara mesečno. Kada je o OTP reč, prednost je kod Visa Business Platinum što PayPal prilive knjiže po srednjem kursu direktno i kartica je dinarska. Međutim, ono što su mi drugi preneli, kada je swift transfer u pitanju, banka neretko uključuje OTP Mađarsku kao posredničku. Što se Raiffeisen tiče, imam bolju povratnu informaciju kada je poslovanje sa doznakama u pitanju, ali kod kartica je situacija specifičnija. Kada su kartice dinarske, za inostranu potrošnju ide prodajni kurs, a refundaciju/PayPal kupovni, no može i da se veže na kartični evro devizni. Bez obzira, ide i provizija 1% od iznosa za kupovinu u inostranstvu. Kurs u menjačnici je oko 116.3 za evro i kod većih iznosa može da se iscima neka služba za devizna plaćanja, ne mogu da se setim sad tačno, za malo bolji. Kod OTP-a je za prodaju deviza uvek srednji (za Praktik znam da je tako, a da li važi i za Sinhro, trebalo bi). Ti sad saberi i oduzmi šta ti više odgovara.
Post mi je prebacen iz Frilenser teme pa je doslo do male zabune ovde. Da, pricao sam o iBiznis racunu kod Raiffeisen banke.
Sto se tice OTPa postoji taj Sinhro Pausal paket za preduzetnike gde za 500 RSD dobijate Mastercard Gold a za 700 RSD Platinum koja ukljucuje i putno osiguranje.
I cini mi se da je USD kupovni kurs jedan od najboljih kod njih kada se razmenjuje preko m-banking aplikacije.
 
Mogu iz licnog iskustva da potvrdim da je AIK banka napravila tesku brljotinu sa spajanjem Sberbank-a, i onom neslavnom Nasom Aik bankom. Aplikacija mi ne radi od kad su krenuli radovi u februaru (iako su tvrdili da ce sve nastaviti da radi), ne mogu da prebacim sredstva na racun koji sam koristio ranije (npr mobilna aplikacija Postanske odbija da izvrsi nalog), Dina debitna kartica (Sberbank) mi vise nicemu ne sluzi iako navodno vazi i dalje, i banka ne salje nikakva obavestenja e-mailom. Jedina opcija je da idem kod njih u filijalu u kojoj sam otvorio racun, medjutim posto mi se radno vreme poklapa sa njihovim, jos nisam nista resio od februara.

Inace, racun u AIK banci (nekadasnjoj Sberbank) sam otvorio da bih mogao da podizem novac bez provizije na bankomatima drugih banaka (uslugu koju sam ranije imao u mts banci), posto u mojoj blizini nema bankomata Postanske stedionice, sto je suludo, ako uzmemo u obzir da zivim na 15km od centra u opstini od 100,000 stanovnika. Do prosle godine inace sa karticama Postanske nije bilo moguce podici novac ni u jednoj lokalnoj posti jer nisu imali citace kartica. Sad imaju citace kartica, ali cesto nemaju novca za isplatu, tako da suma sumarum, moram da putujem u drugu opstinu da bih podigao svoje pare.

Nadao sam se da ce spajanjem Credi Agricole i Raiffeisen banke periferija Beograda dobiti pametni bankomat, pa da bar mogu da podignem mobilni kes, ali ta opcija i dalje ne postoji, posto koriste i dalje stari bankomat. I pomislio sam cak i da je resenje izvaditi dopunjivu/prepaid debitnu Visa karticu u NLB banci (ne placa se odrzavanje), a koja takodje ima bankomat u blizini, ali se ispostavilo da je i to veliki promasaj, posto novac na tu karticu morate da uplatite licno, odlaskom u filijalu banke.

Na kraju dana, koristim usluge 4 banke, ali ima dana da ne mogu da uplatim ili podignem novac kada ja to zelim, jer eto, neke banke nije briga za klijente koji zive na periferiji grada.
 
@iriedreadlock2
Novac na NLB Komercijalnu prepaid debitnu karticu se moze uplacivati i na njen namenski dinarski racun za koji je vezana. Moze i u banci ali to nije jedina opcija. Opusteno moze nalogom za prenos novca iz druge banke na njen racun.
 
@iriedreadlock2
Ja sam ovde kritikovao AIK nakon pripajanja Sberbanke, kojom sam bio godinama veoma zadovoljan. Ali mislim da ti negde grešiš.
Prebacivanje sredstava na račun koji si ranije koristio ti ne radi jer ti je nakon spajanja broj tekućeg računa promenjen. Računi koji su počinjali sa 285 su ugašeni (jer Sberbanka više ne postoji), i dobio si novi broj računa koji počinje sa 105 (AIK banka). Ja sam to obaveštenje o novim brojevima računa dobio još 15. januara.
Aplikacija ti ne radi od tada iz istog razloga, treba da je deinstaliraš i instaliraš aplikaciju AIK banke. Radi sve normalno, samo je aplikacija nova i drugačija.
Mejlovi takodje redovno stižu, kao i sms poruke za svaku transakciju.
Za Dina karticu ne znam da li radi, nikad je ne koristim, koristim MC stalno. Probaću Dinu baš ako nadjem pin, na njoj stoji stari br tekućeg računa pa možda zbog toga mora da se menja novom.
Inače ja sam se najviše nervirao zbog toga što sam kao korisnik Elite paketa kod Sberbanke imao besplatne transakcije preko m banking i e banking, a onda su nakon spajanja počeli da mi naplaćuju 15 din po transakciji. Međutim posle nekih mesec dana su sve te provizije stornirali i vratili mi novac na tekući, i ponovo je provizija nula kao i ranije. Tako da je pretpostavljam to bila neka konfuzija u početku dok nisu sve sredili, sada je ok.
 
Nisam znao za ovu prepaid debitnu Visa karticu u NLB. Vidim da ima i plaćanje na internetu. Da li uzimaju procenat, kao i Raiff.?
 
Mogu iz licnog iskustva da potvrdim da je AIK banka napravila tesku brljotinu sa spajanjem Sberbank-a, i onom neslavnom Nasom Aik bankom. Aplikacija mi ne radi od kad su krenuli radovi u februaru (iako su tvrdili da ce sve nastaviti da radi), ne mogu da prebacim sredstva na racun koji sam koristio ranije (npr mobilna aplikacija Postanske odbija da izvrsi nalog), Dina debitna kartica (Sberbank) mi vise nicemu ne sluzi iako navodno vazi i dalje, i banka ne salje nikakva obavestenja e-mailom. Jedina opcija je da idem kod njih u filijalu u kojoj sam otvorio racun, medjutim posto mi se radno vreme poklapa sa njihovim, jos nisam nista resio od februara.

Inace, racun u AIK banci (nekadasnjoj Sberbank) sam otvorio da bih mogao da podizem novac bez provizije na bankomatima drugih banaka (uslugu koju sam ranije imao u mts banci), posto u mojoj blizini nema bankomata Postanske stedionice, sto je suludo, ako uzmemo u obzir da zivim na 15km od centra u opstini od 100,000 stanovnika. Do prosle godine inace sa karticama Postanske nije bilo moguce podici novac ni u jednoj lokalnoj posti jer nisu imali citace kartica. Sad imaju citace kartica, ali cesto nemaju novca za isplatu, tako da suma sumarum, moram da putujem u drugu opstinu da bih podigao svoje pare.

Nadao sam se da ce spajanjem Credi Agricole i Raiffeisen banke periferija Beograda dobiti pametni bankomat, pa da bar mogu da podignem mobilni kes, ali ta opcija i dalje ne postoji, posto koriste i dalje stari bankomat. I pomislio sam cak i da je resenje izvaditi dopunjivu/prepaid debitnu Visa karticu u NLB banci (ne placa se odrzavanje), a koja takodje ima bankomat u blizini, ali se ispostavilo da je i to veliki promasaj, posto novac na tu karticu morate da uplatite licno, odlaskom u filijalu banke.

Na kraju dana, koristim usluge 4 banke, ali ima dana da ne mogu da uplatim ili podignem novac kada ja to zelim, jer eto, neke banke nije briga za klijente koji zive na periferiji grada.
ckvrlj ti je manje-vise sve fino sumirao, samo da dodam na sve to da i dalje funkcionise podizanje novca na bankomatu bilo koje banke, bez provizije (i bez promjene kartica, naravno) i nije mi jasno zasto si tu imao problem!? Ili je prosto problem sto nisi mogao uplatiti pare na racun (vjerovatno zbog promjene brojeva racuna, sto je ckvrlj vec objasnio)...

Mislim da je jedina stvar koju smo izgubili tim spajanjem kurs za konverziju EUR/RSD koji je bio priblizan srednjem (+/- 0.06 din), ni sad nije los u odnosu na neke druge banke, ali ipak znacajno odstupa od srednjeg (blizu pola dinara).

Svi smo malo isfrustrirani tim spajanjem, ali sta je tu je!
 
Aplikacija ti ne radi od tada iz istog razloga, treba da je deinstaliraš i instaliraš aplikaciju AIK banke. Radi sve normalno, samo je aplikacija nova i drugačija.
Aplikacija NE radi na svim telefonima. Majka ima neki Huawei y7, već sam pitao na forumu za ovo, i ne radi joj aplikacija nikako. Čak ni logo ne prikaže na ekranu nego onog glupavog android robota. Sve je isprobano, dok je komunikacija sa korisničkim nemoguća, ne postoji ili šta znam više. Uredno sam prijavio i na strani aplikacije ali ništa ni od toga.
Kod mene na se2020 i iOS-u aplikacija normalno radi.
 
Mislim da je jedina stvar koju smo izgubili tim spajanjem kurs za konverziju EUR/RSD koji je bio priblizan srednjem (+/- 0.06 din), ni sad nije los u odnosu na neke druge banke, ali ipak znacajno odstupa od srednjeg (blizu pola dinara).
Slažem se, ovo je i meni bitna stvar koju često koristim, pisao sam i o tome. Međutim ni kod drugih banaka nije ništa bolje, raspitivao sam se i hteo da prebacim račun u neku drugu banku. Izgleda da je Sberbanka bila zlatna u odnosu na ostale dok je funkcionisala. I sada idem u njihovu bivšu filijalu kada mi treba nešto da završim, sve je bolje organizovano i efikasnije nego u filijalama AIK banke koje sam posetio za ovih nekoliko meseci.
 
@jimmytza kada se inostrano plaćanje vrši u valutama koje nisu evro, NLB obračunava transakciju po njihovom kupovnom kursu i uvećava za 2%. Isti je slučaj i kada je Visa Debit PayWave vezana za evro račun. To je zaostavština iz Kombanke, dok za Master ovo ne važi. Jedino Visa internet Poštanske nema tih začkoljica, ako ti 20€ depozita ne predstavlja problem. Ima PayWave, čip i magnetnu traku, samo je naziv kartice ostao isti, da bi se kataloški razlikovala od Vise Classic Debit kojoj se devizni naplaćuje 50 dinara mesečno kada ima prometa.
 
Molim za misljenje i iskustva za sledece.
Supruga prima platu u Unikredit i hoce da ima karticu platnu i e banking.
Ponudili su joj paket racun gold za 395 dinara odrzavanje i dobija putno osiguranje na sumu 15000 evra. To odgovara jer kad inostranstvo osiguravamo se.

Drugi ponudili su kreditnu karticu Flexia Mastercard za mesecno odrzavanje od 100 dinara. Sama bira broj rata od 3 do 12 rata pri cemu ima jednokratan trosak podele na rate pri prvoj rati od 300 dinara pri svakoj transakciji.

Molim za misljenje o paketu i kreditnoj kartici.
 
@jimmytza kada se inostrano plaćanje vrši u valutama koje nisu evro, NLB obračunava transakciju po njihovom kupovnom kursu i uvećava za 2%. Isti je slučaj i kada je Visa Debit PayWave vezana za evro račun. To je zaostavština iz Kombanke, dok za Master ovo ne važi. Jedino Visa internet Poštanske nema tih začkoljica, ako ti 20€ depozita ne predstavlja problem. Ima PayWave, čip i magnetnu traku, samo je naziv kartice ostao isti, da bi se kataloški razlikovala od Vise Classic Debit kojoj se devizni naplaćuje 50 dinara mesečno kada ima prometa.
Hvala uji. A kakva je situacija za plaćanje njihovom Visom na POS terminalima? Isto 2%?

Pomenuo si da za Master to ne važi. Vidim da imaju Mastercard Debit Standard i Gold. One bi bile bolje?
 
  • Like
Reagovanja: uji
Hvala uji. A kakva je situacija za plaćanje njihovom Visom na POS terminalima? Isto 2%?

Pomenuo si da za Master to ne važi. Vidim da imaju Mastercard Debit Standard i Gold. One bi bile bolje?
Generalno za svaku vrstu potrošnje u inostranstvu (atm/pos/net).

Takva im je ponuda, ali mora makar dinarski račun. Da li može uz račun sa osnovnim uslugama, nisam upućen, ali trebalo bi da može, jer su mene prebacili na njega sa Start paketa uz aktivnu osnovnu Visa Classic Debit.
 
Molim za misljenje i iskustva za sledece.
Supruga prima platu u Unikredit i hoce da ima karticu platnu i e banking.
Ponudili su joj paket racun gold za 395 dinara odrzavanje i dobija putno osiguranje na sumu 15000 evra. To odgovara jer kad inostranstvo osiguravamo se.

Drugi ponudili su kreditnu karticu Flexia Mastercard za mesecno odrzavanje od 100 dinara. Sama bira broj rata od 3 do 12 rata pri cemu ima jednokratan trosak podele na rate pri prvoj rati od 300 dinara pri svakoj transakciji.

Molim za misljenje o paketu i kreditnoj kartici.
Imam taj paket, šta znam. Mobilna aplikacija im je odlična, kurs za kupovinu eura nije najsjajniji ali nije ni katastrofa. Imaš u paketu devizni račun, tekući i štedni.
Uzimaju proviziju od 14 dinara na elektronsko plaćanje za sve transakcije, odnedavno i za transakcije unutar banke.
Dobar pregled potrošnje.
Kreditne kartice nikad nisam koristio.
 
Nazad
Vrh Dno