Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Još malo o 55C805, možda je neko već pisao, ali nema nikakvog primetnog laga u igrama, a fps je dupliran uz uključen freesync - dok gog prijavljuje 40fps , TV prijavljuje 80 i zaista deluje kao 80. Ne znam dal je ovo standardno za freesync premium pro, ali to je još bolje nego što sam očekivao. Mogu TW3 da igram u native 4K rezoluciji sa 7800XT!
1703769897221.jpg
 
Stigao danas 65" C805. Sve pohvale za CT Shop, uredno otpakovali tv predamnom, proverili zajedno ima li nekih ostecenja, ukljucili TV da vidim da li je display ok i ponovo zapakovali. Necu stici da ga testiram pre vikenda, pa cu tad i napisati utiske.
 
Stigao danas 65" C805. Sve pohvale za CT Shop, uredno otpakovali tv predamnom, proverili zajedno ima li nekih ostecenja, ukljucili TV da vidim da li je display ok i ponovo zapakovali. Necu stici da ga testiram pre vikenda, pa cu tad i napisati utiske.
Meni je shoppster doneo u stan i isto tako isprobao, jedan savrsen gest, posebno za nas iz unutrasnjosti da velike dijagonale narucujemo bez ikakvih glavobolja oko paketa.
 
Još malo o 55C805, možda je neko već pisao, ali nema nikakvog primetnog laga u igrama, a fps je dupliran uz uključen freesync - dok gog prijavljuje 40fps , TV prijavljuje 80 i zaista deluje kao 80. Ne znam dal je ovo standardno za freesync premium pro, ali to je još bolje nego što sam očekivao. Mogu TW3 da igram u native 4K rezoluciji sa 7800XT!
Pogledajte prilog 420660


Како се пали freesync?
По спецификација,мој 43Ц735 има
*Amd freesync premium
Кад упалим ПС5 не пише ми као теби ово за ХДМИ прозорчић.
 
Како се пали freesync?
По спецификација,мој 43Ц735 има
*Amd freesync premium
Кад упалим ПС5 не пише ми као теби ово за ХДМИ прозорчић.
To sam uključio u AMD Adrenalin podešavanjima, a u Windows display podešavanjima sam stavio 120Hz. TV je automatski uključio ALLM mode, sad ne znam ni kako bih ga isključio.
 
Ja, koliko znam, tehničke uređaje nije dobro odmah paliti. kad se iz hladnog kombija unese u topao stan dolazi do kondenza i onda može da bude problem.
Tako je.
Imao sam slučaj kada sam pre nekoliko godina doneo ćerki i unucima računar, bio januar mesec, hladno, u kolima nije bilo grejanja.
Rekao im da ga ne pale barem 1h, a deca ko deca nisu mogli da čekaju.
Epilog:
Računar samo što nije "explodirao", samo je nešto puklo... Ne sećam se šta je sve "crklo", samo znam da sam morao drugi da sastavljam.
 
Napokon sam imao vremena da uzivam u 55c805, s obzirom da sam presao sa 32" koji je stajao kao ukras na zidu u spavaćoj sobi, manje vise sta god da sam uzeo bio bih oduševljen haha.
Ne razumem se toliko da vam mogu tehnički preneti utiske, ali sto se tice slike zadovoljan sam, dovoljno je svetao, crna je stvarno crna, sve brzo radi, povezao sam ga na ps5, nemam zamerki, samo jos da provalim kako da aktiviram 120hz, pise da je 60hz iako je u onom 2.1 hdmi.
I primetio sam da Disney apk ne radi, pojavi se samo crni ekran i to je to, al verovatno je verzije apk?
 
Stigao mi c735. Koja ste podešavanja stavili za njega? Šta treba isključiti a šta uključiti? Ima i na yt ali sigurno je ovde neko nešto čačkao više i našao bolje.
 
Najbolje je da čačkaš sam. Istraži šta koja opcija predstavlja i pali-gasi jednu po jednu, kao i ove stvari sa slajderima (brihtnes, contrast, black level, itd.).
Gledao sam podešavanja za C735 i dobio bezveze sliku, pa sam na kraju sam podesio onako kako meni odgovara.
Teško je baš ubosti jedno podešavanje, koje će da odgovara svima, jer neko voli da boje pršte, a neko da sve izgleda poluživo, kao u "maratoncima".

Treba malo vremena da se sve podesi, ali kad to jednom uradiš, onda možeš da uživaš - dok ti se TV ne resetuje zbog nekog update-a i vrati sve na frabrička podešavanja, a ti se sećaš kako si podesio jednu i po od brdo opcija... 🥹
Kad postigneš zadovoljavajuću sliku, sva podešavanja slikaj! 😅
 
Smanji Blur i Judder Reduction ili skroz isključi Motion Clarity u Motion opcijama. To bi trebalo da smanji taj efekat, ali ne znam da li to i radi, jer nisam gledao ništa gde bi to primetio, a u igrama nema razlike.
 
Koji firmware si ažurirao, V511 ili V592?
Izvinjavam se na zakasnelom odgovoru, nisam dugo svraćao na forum.

Nisam instalirao ni jedan od ta dva, već V576 koji sam skinuo sa linka na ovoj temi.

Sada sam video da se u međuvremenu pojavio i V578, pa ću ga instalirati kada sledeći put budem išao kod mame, u nadi da će rešiti problem povremenog zamrzavanja TV-a kada pomaže samo čupanje strujnog kabla iz utičnice.


Odakle skidate najsvežije firmware-ove?

Ja sam bio bookmark-ovao ovu Telegram stranicu na kojoj su bili linkovi za različite TCL TV:


Sada na njoj postoji link "For firmwares download: @FirmwareTCLbot" na kojem postoji samo dugme "Send message" i ništa više.
 
Poslednja izmena:
Moraš da imaš instaliran Telegram, pa kad klikneš na link @FirmwareTCLbot, treba da te vodi na stranicu koja izlgeda ovako:
Screenshot_4.jpg
Odatle biraš šta ti treba.
 
To sam uključio u AMD Adrenalin podešavanjima, a u Windows display podešavanjima sam stavio 120Hz. TV je automatski uključio ALLM mode, sad ne znam ni kako bih ga isključio.

Да ли неко зна да ли Freesync може да се упали за ПС5?
Или је ова опција доступна само за рачунаре?
 
Izvinjavam se na zakasnelom odgovoru, nisam dugo svraćao na forum.

Nisam instalirao ni jedan od ta dva, već V576 koji sam skinuo sa linka na ovoj temi.

Sada sam video da se u međuvremenu pojavio i V578, pa ću ga instalirati kada sledeći put budem išao kod mame, u nadi da će rešiti problem povremenog zamrzavanja TV-a kada pomaže samo čupanje strujnog kabla iz utičnice.


Odakle skidate najsvežije firmware-ove?

Ja sam bio bookmark-ovao ovu Telegram stranicu na kojoj su bili linkovi za različite TCL TV:


Sada na njoj postoji link "For firmwares download: @FirmwareTCLbot" na kojem postoji samo dugme "Send message" i ništa više.

Poslednja i zvanična verzija za modele Cx935 iz 2022. godine je firmware V511 i meni na 65C935 sve lepo radi sa tom verzijom




Dok je za modele iz 2023. godine Cx45 izašao najnoviji firmware V592...



Prelistaj malo teme pa vidi šta ti više odgovara i iskustva drugih korisnika.

Pozz.
 
Da li postoji neki drugi način da se dođe do najsvežijih verzija firmware-a osim Telegrama?

Instalirao sam Telegram na kompjuter, ali mi on traži da ga instaliram i na telefon kako bih uopšte mogao da dobijem registracioni kod!

Cvrc, pošto ja iz principa koristim "glupi" telefon, tako da od toga ništa! :D
 
Da li postoji neki drugi način da se dođe do najsvežijih verzija firmware-a osim Telegrama?

Instalirao sam Telegram na kompjuter, ali mi on traži da ga instaliram i na telefon kako bih uopšte mogao da dobijem registracioni kod!

Cvrc, pošto ja iz principa koristim "glupi" telefon, tako da od toga ništa! :D
Ovo ti je direktan link sa Telegrama za download svih firmware za modele iz 2022 i 2023. godine tj. modele Cx35 i Cx45 (T615T03)


A ovde ispod ti je i uputstvo kako odraditi update preko USB-a:

CITIRAM:

"
Method 2. Local Update TCL Android TV
1. Format a USB Flash drive using FAT32.
2. Copy the ZIP archive onto the drive (It needs to be the only file there).
3. Insert the USB drive in your TV's USB port (Android should recognise it, you can skip that message).
4. Goto the Android TV Setting Menu and find and select the System Update section.
5. Choose "Local Update" from the menu that is presented.
6. Wait and watch – it will take 5 minutes or so, then reboot, which will take 10 minutes or so.
This method will not reset all your settings and installed apps.

Method 3. Update TCL Android TV by Power Button
1. Format a USB Flash drive using FAT32.
2. Download the zip file containing the software for your TV to your computer.
3. Copy the software file to the root catalogue of the USB flash drive.
4. Unplug the power cord to your TV.
5. Insert the USB flash drive into the USB port on the back of the TV.
6. Press and hold the power button on the TV, not the remote.
7. While holding the button on the TV, plugin the power cord of the TV again.
8. When the software install message appears on the TV, release the power button.
9. Do not unplug the power cord during the software install. When the initial setup screen appears on the TV the software install is completed.
This method will not reset all your settings and installed apps."

Ali dobro sve proveri i prostudiraj pre nego se odlučiš i započneš update, da nešto ne zezneš...
;)
 
Poslednja izmena:
:D
Ovo ti je direktan link sa Telegrama za download svih firmware za modele iz 2022 i 2023. godine tj. modele Cx35 i Cx45 (T615T03)

https://faserf-my.sharepoint.com/pe...ife_tk/Documents/TCL/T615T03/T615T03-OTA&ga=1

Hvala! :) To je ono što mi treba, samo izgleda da link ne radi?
...Ili ja iz nekog razloga nemam pristup?

Screen Shot 2023-12-29 at 10.04.19 PM.jpg


Ali dobro sve proveri i prostudiraj pre nego se odlučiš i započneš update, da nešto ne zezneš... ;)
Hvala i za savete, nemaj brige već sam radio update preko USB-a. :) (y)
 
@zexoni70

....Sada sam otvorio link i shvatio da ovde nema fajlova za mamin televizor.
U pitanju je model 43C735, na osnovu imena prethodnog firmware updatea kojeg sam instalirao (V8-R51MT05-LF1V576) kapiram da je u pitanju platforma R51MT05?

Da li možda imaš direktan link za nju?

Kada sa linka koji si mi poslao pokušam da odem u parent folder (TCL) opet dobijam poruku:
Screen Shot 2023-12-29 at 10.04.19 PM.jpg
 
@zexoni70

....Sada sam otvorio link i shvatio da ovde nema fajlova za mamin televizor.
U pitanju je model 43C735, na osnovu imena prethodnog firmware updatea kojeg sam instalirao (V8-R51MT05-LF1V576) kapiram da je u pitanju platforma R51MT05?

Da li možda imaš direktan link za nju?

Kada sa linka koji si mi poslao pokušam da odem u parent folder (TCL) opet dobijam poruku:
Screen Shot 2023-12-29 at 10.04.19 PM.jpg
Da li si siguran da ti je model TV-a 43C735???
Jer ako kažeš da si već instalirao prethodni firmware za (V8-R51MT05-LF1V576) onda to nije firmware za modele iz serije C735, već za modele iz serije Pxxx sa ove slike ispod:

R51MT05.jpg

A ovo je link za sve firmware i modele iz te Pxxx serije:


Opet se ograđujem, prvo pogledaj dobro i ustanovi koji je tačno model TV-a u pitanju, pa tek onda ažuriraj...

A najbolje je da instaliraš Telegram i prelistaš iskustva i drugih korisnika posle ažuriranja!

Pozz.
 
Poslednja izmena:
A tačno ćeš videti koji firmware ti je potreban za tvoj TV ako uđeš u podešavanja TV-a i polje "About" u "Product Information", slika ispod u prilogu:

About.jpg

P.S
Postavi screenshot i tvog ekrana, pa da vidimo o kom modelu je reč i koji tačno firmware ti je potreban!
 
Poslednja izmena:
P725 / P728 / P737 / P745 /P815 / C725 / C645 / H720 / Q72 / C635 / P638 модели (платформа RT51)

Да не би "тумарали" по телеграму, имате овде све верзије фирмвера (ATV/GTV OTA/IMG) па бирајте.

C728/C735/745/C825/C835/C828/845/C935 модели (платформа MT9615)
OTA ATV
OTA GTV
IMG ATV
IMG GTV

X955/C855/C845x2/C755/C745x2
модели (платформа MT9653)
ОТА
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Da li si siguran da ti je model TV-a 43C735???
Jer ako kažeš da si već instalirao prethodni firmware za (V8-R51MT05-LF1V576) onda to nije firmware za modele iz serije C735, već za modele iz serije Pxxx sa ove slike ispod:

Pogledajte prilog 420930

A ovo je link za sve firmware i modele iz te Pxxx serije:


Opet se ograđujem, prvo pogledaj dobro i ustanovi koji je tačno model TV-a u pitanju, pa tek onda ažuriraj...

A najbolje je da instaliraš Telegram i prelistaš iskustva i drugih korisnika posle ažuriranja!

Pozz.

За 43Ц735 иде В8-Р51МТ05.
За 55Ц735 и веће иде друга верзија.
 
Nazad
Vrh Dno