Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
New TCL T615T03 platform Google TV Update available in V599.
TV models ....C745 & C845....C955 (Japan)
(C735 & C835 & C935).......(C728 & C825)
V8-T615T03-LF1V599.000831

V599 OTA

or
LINK

build date= Nov 28, 2023
build= 1701174985
security_patch= 2023-06-05
gmsversion= Android_11_GTV
product.build.fingerprint= TCL/G05_4K_GB/G05:11/AR2101/AR23:user/release-keys
revision= 000831
OTA size= 1.999 GB
 
Da li tv može sam da radi update ili mora ovako preko telegram kanala i usb-a?
Не - мораш сам да инсталираш. То смо већ прежвакали и поновили 100х.
Коме одговара - одговара, коме не - бира другу марку.
 
Pozdrav novi sam ovde, volio bih da mi pomognete. Kupio sam tcl tv c635 i imam problem sa zvukom, tacnije zvuk i slika nisu sinhronizovani na kablovskim kanalima. Znam da ovaj tv ima opciju podesavanja zvuka ali opet nije to to kako trebalo da bude. Da li je neko imao ovaj problem i kako ga rjesiti?
 
Pozdrav novi sam ovde, volio bih da mi pomognete. Kupio sam tcl tv c635 i imam problem sa zvukom, tacnije zvuk i slika nisu sinhronizovani na kablovskim kanalima. Znam da ovaj tv ima opciju podesavanja zvuka ali opet nije to to kako trebalo da bude. Da li je neko imao ovaj problem i kako ga rjesiti?
Ja sam imao problem sa sinhronizacijom slike i zvuka na novom C735 i rešio sam ga apdejtom na poslednji firmware.
Problem se javljao prilikom korišćenja aplikacija (Youtube, Kodi, itd).
 
Ja sam imao problem sa sinhronizacijom slike i zvuka na novom C735 i rešio sam ga apdejtom na poslednji firmware.
Problem se javljao prilikom korišćenja aplikacija (Youtube, Kodi, itd).
A kako se radi taj apdejt? Jel mozes da mi pojasnis posto stvarno nisam neko ko se razumije u to. Trazio sam azuriranje na tv-u i vidim da je azuriran. Izludi me taj problem oko zvuka.
 
A kako se radi taj apdejt? Jel mozes da mi pojasnis posto stvarno nisam neko ko se razumije u to. Trazio sam azuriranje na tv-u i vidim da je azuriran. Izludi me taj problem oko zvuka.
Automatsko ažuriranje u praksi ne funkcioniše.
Ja sam ručno instalirao apdejt sa USB fleša.
Firmware sam skinuo sa linka na ovoj temi.
Ovo je postupak:
1. Format a USB Flash drive using FAT32.
2. Copy the ZIP archive onto the drive (It needs to be the only file there).
3. Insert the USB drive in your TV's USB port (Android should recognise it, you can skip that message).
4. Goto the Android TV Setting Menu and find and select the System Update section.
5. Choose "Local Update" from the menu that is presented.
6. Wait and watch – it will take 5 minutes or so, then reboot, which will take 10 minutes or so.
 
Moze pomoc?

Podesavanje slike za SDR i HDR sadrzaj podeseni na movie, a za Dolby Vision na Dolby Vision Dark i sada imam problem da nece to da zapamti TV, znaci samo Picture Mode ne zapamti.

Desava mi se da kada pustim neki Dolby Vision, podesavanje bude IQ umesto Dark, isto tako nakon sto se vratim na neki SDR sadrzaj umesto da bude movie, vrati ga na vivid.

Da li se neko susretao sa ovakvim problemom i kako je resio?

C805 TV
 
Da li je neko kupovao TV preko web-a? Naručio sam C735, preko e-Pl....ta, stigla pošiljka ali vidim da je kutija otvarana (prelepljena sa trakom e-Pl....ta)! Nisam preuzeo, imam sumnju da je televizor vraćan. Da li je pravilo da prodavci otvaraju kutiju pre nego što pošalju, ili šalju originalno zapakovano (od strane proizvođača)?
 
Moze pomoc?

Podesavanje slike za SDR i HDR sadrzaj podeseni na movie, a za Dolby Vision na Dolby Vision Dark i sada imam problem da nece to da zapamti TV, znaci samo Picture Mode ne zapamti.

Desava mi se da kada pustim neki Dolby Vision, podesavanje bude IQ umesto Dark, isto tako nakon sto se vratim na neki SDR sadrzaj umesto da bude movie, vrati ga na vivid.

Da li se neko susretao sa ovakvim problemom i kako je resio?

C805 TV
Na kojoj si verziji? Ja sam na fabrickoj V18. Na netu vidim C805 dolazi i sa V028. Verovatno razliciti regioni. Jesi li zasebno podesavao SDR, HDR, DV? Kod mene ne pamti jedino brightness. Ako sam gledao HDR/DV sa brightness-om 100 kada se vratim u SDR brightness je 100 iako sam u SDR predhodno podesio na 70. Ima i verzija V062 na telegramu ali nisam siguran da li je nova verzija resenje za tvoj problem.
 
Poslednja verzija sa telegrama V062 koju sam instalirao jer sam imao neki lag prilikom kretanja kroz menu, pa kao ajde mozda je nesto sredjeno.
Ne znam podeljena su misljenja u vezi te verzije V062 zbog toga nisam ni radio update.
 
Ni ja nisam instalirao V062. Čitajući komentare na Telegramu, ispada da je verzija mnogo bagovita i svi traže način da se vrate na stariju verziju ali na žalost to trenutno nije moguće jer postoji samo OTA verzija a ne i IMG.
 
Moze pomoc?

Podesavanje slike za SDR i HDR sadrzaj podeseni na movie, a za Dolby Vision na Dolby Vision Dark i sada imam problem da nece to da zapamti TV, znaci samo Picture Mode ne zapamti.

Desava mi se da kada pustim neki Dolby Vision, podesavanje bude IQ umesto Dark, isto tako nakon sto se vratim na neki SDR sadrzaj umesto da bude movie, vrati ga na vivid.

Da li se neko susretao sa ovakvim problemom i kako je resio?

C805 TV
Idi u Podesavanja, Picture, skroluj dole do Apply all picture setting, pa current input odaberi. Onda podesavaj redom sdr, hdr, tv, dolby...
 
Pozdrav svima,

Juče sam pazario model 50C805. Nakon kratkog korišćenja, utisak je odličan.

Imam problem samo sa nameštanjem Game mode-a za PS5. Probao sam u oba HDMI 2.1 porta(144 & 120Hz) ali video output i dalje je na 60Hz. Da napomenem, PS5 je došao sa kablom koji ima mogućnosti za 120Hz.

U opcijama što sam gledao, sve je omogućeno za VRR, kako na PS5 tako i na TCL televizoru. Kada u sred igre otvorim Game bar, stoji da je VRR off.

Ako je neko imao slična iskustva bio bih zahvalan.
 
@Male

Ja sam imao slican "problem" sa C635 ali na XBOX S, na konzoli mi u podesavanjima bio izabran "auto" signal, kad sam izabrao hdmi odma "drugce" :)
 
Da li je neko kupovao TV preko web-a? Naručio sam C735, preko e-Pl....ta, stigla pošiljka ali vidim da je kutija otvarana (prelepljena sa trakom e-Pl....ta)! Nisam preuzeo, imam sumnju da je televizor vraćan. Da li je pravilo da prodavci otvaraju kutiju pre nego što pošalju, ili šalju originalno zapakovano (od strane proizvođača)?
Upravo preko njih sam kupio 55C735 ,al na licu mesta otvara zbog papira i overe garancije.

Da li mozda neko ima iskustva kako da podesim da mi se kada upalim Eon pali TV ,odnosno ugasim Eon,ugasi i TV,to mi je ok na Sony TV , al ovde neuspevam ,dal mozda neko ima iskustva,ako moze savet,u pitanju je TCl 55C735 ? Thnx
 
Poslednja izmena:
Settings > System > Power & Energy > Power on Behavior > Last used input.
Samo sto kod mene nekad radi, nekad ne (u 90% slucajeva ubija app).

Edit: Probaj u Power & Energy da ukljucis i quick start.
 
Da li mozda neko ima iskustva kako da podesim da mi se kada upalim Eon pali TV ,odnosno ugasim Eon,ugasi i TV,to mi je ok na Sony TV , al ovde neuspevam ,dal mozda neko ima iskustva,ako moze savet,u pitanju je TCl 55C735 ? Thnx
Na mom modelu je to u settings-->channels and inputs-->inputs-->external devices control. Tamo ima opcija da se uključi TV zajedno sa povezanim uređajem, nema opcija da se isljuči, ali svakako će se isključiti relativno brzo nakono što izgubi signal (možda i to može negde da se podesi, nisam siguran).
 
Da li moze neko da napise iskustvo sto se tice uniformnosti osvetljenja modela tcl 55c805? Razmisljam da ga uzmem od ovih sto dobavljaju iz Madjarske, posto je poprilična razlika u ceni, a kod njih nema opcije povrata robe u slucaju da se dobije los primerak kao kod nas.. Hvala
1705169168541.png
 
Nazad
Vrh Dno