Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Update:
ipak je bilo do HDMI kabla, kupio sam HAMA sa pozlacenim konektorima itd i moj 50c735 sada radi kako treba, ziveli !
Moj kolega je uzeo pre par dana 50c635. Ima isti problem. Ja sam mu dao danas 3 kabla i kaže da isto neće da radi mts iptv. Dao sam mu hdmi 2.1 od ps5, hama 2.0b sa pozlaćenim konektorima i kabl što sam dobio uz gaming monitor gigabyte32q(2k 165hz).
 

Prilozi

  • Screenshot_20231106_192617_Chrome.jpg
    Screenshot_20231106_192617_Chrome.jpg
    50.2 KB · Pregleda: 24
I ja to cekam. Dugo sam bio zagrejan za C845, ali posle svih problema koje on ima a jos kad sam video da C745 ima bolju sliku odustao sam. Vidim da je C805 dostupan od 17.novembra. Crni petak kod nas je 24.novembra?
Crni petak je kod nekih trgovaca počeo od 01. novembra ali nisam još uvek video neke dobre ponude za televizore od 65".
TCL 65C805 u Hrvatskoj ima da se kupi i za 849 eura što mu dođe oko 99.000 dinara. Kad bi kod nas bila ta cena, uzeo bih ga bez razmišljanja.
U DrTechno u pretprodaji je 139.900. Videćemo koliko će koštati kod ostalih kad se bude pojavio.
 
Moj kolega je uzeo pre par dana 50c635. Ima isti problem. Ja sam mu dao danas 3 kabla i kaže da isto neće da radi mts iptv. Dao sam mu hdmi 2.1 od ps5, hama 2.0b sa pozlaćenim konektorima i kabl što sam dobio uz gaming monitor gigabyte32q(2k 165hz).
Da li je taj IPTV radio pre toga na nekom drugom TV-u?
 
Da, radio je drugom manjem tv-u. Kaže mi da ima neki crni uređaj i da treba da svetli zelena lampica, a njemu svetli crvena. Isti uređaj na drugom tv-u u kući radi. Zvao je telekom i sad ih čeka da dođu.
 
Moj kolega je uzeo pre par dana 50c635. Ima isti problem. Ja sam mu dao danas 3 kabla i kaže da isto neće da radi mts iptv. Dao sam mu hdmi 2.1 od ps5, hama 2.0b sa pozlaćenim konektorima i kabl što sam dobio uz gaming monitor gigabyte32q(2k 165hz).
I ja sam isto uzeo Hamin sa pozlacenim konektorima 0.75m ne znam tacnu oznaku ali kosta oko 3000 din, radi normalno bez problema mts iptv, a sa starim kablom mi je pokazivao samo logo MTS i nije hteo ni da pokrene onu loading traku sa procentima.
Da, radio je drugom manjem tv-u. Kaže mi da ima neki crni uređaj i da treba da svetli zelena lampica, a njemu svetli crvena. Isti uređaj na drugom tv-u u kući radi. Zvao je telekom i sad ih čeka da dođu.
Isto je kod mene bilo, crvena lampica a zelenu upali jedino kad iscupam HDMI iz Tv-a, eto ja resih sa novim HDMI.
Ali show samnom, u subotu sam vratio u prodavnicu na reklamaciju i oni rekli u ponedeljak ujutru salju na servis i bicu bez Tv oko mesec dana... ja u ponedeljak ujutru nazovem pre nego su poslali i otkazem reklamaciju rekoh ajd da probam sa novim kablovima i eto, uspelo.
Inace na istom Tehnomedia sajtu sada je 50c735 20000 din skuplji nego sto ga ja platih pre neki dan...
 
Imam neki Samsung 5.1 saund sistem koji ima cinceve pozadi i skart, da li ga je nekako moguce povezati sa 50c735 da zvuk ide preko 5.1 sistema ?
Na Tv pozadi ima digital audio output i mala banana za slusalice...
 
Uvek ima ovo čudo
71TXrCv-GQS._SL1300_.jpg
ili isto to samo sa dodatim 3.5mm ulazom. Ali da li će terati 5.1 to već ne verujem.
 
Moze li na 50c735 NETFLIX da bude preko celog ekrana ? Imam premium NETFLIX i probao sam display na AUTO i na 16:9 ali i dalje imam one crne barove gore i dole...po sirini je pun ekran...
 
Moze li mi ko reci nesto o ovom tv , mozda kakva je slika ako ga ko ima . Ekran led , android , slika je ona reklamna u radnji

TCL 58P635 Smart televizor​

Hvala
Pristojan tv za ne tako zahtevne korisnike. Kao sto kazes ekran led, VA panel (boje postaju ispranije ako se gleda sa strane), 60Hz (nije bas za gaming), podrzava samo HDR 10, HLG. Ne podrzava Dolby Vision. Peak brightness je oko 300 nita tako da nije bas za previse osvetljene prostorije. Ne podrzava napredne tehnologije quantum dots,memc ali ima dobar kotrast iako je ovo niza klasa tcl televizora pa je slika ok.
Ako velicina nije presudna ja bih isao na TCL 50C635 koji je za 10k skuplji.
 
Meni je danas stigao 55C635, porucen prosle nedelje po ceni od 47000 poslednji primerak iz prodavnice. Koriscen je nekih 9 dana, moguce je da ga je neko vec vratio. Kao i kolege na prethodnoj strani i ja imam one fleke na sredini ekrana. Vide se samo kada se tv gleda odozgo i sa strane iz ekstremnih uglova. Kada se tv gleda ravno fleke se ne vide. Dvoumim se da li da vracam tv jer je cena skoro 20000 niza od cene po kojoj se regularno prodavao. Pri normalnom gledanju tv-a se fleke ne primecuju ali se plasim da se vremenom ne prosire. Mada tu je i garancija pa ako se nesto desi uvek mogu da reklamiram. Porucen je online tako da imam onih 14 dana za probu i eventualni povrat u prodavnicu.
 

Prilozi

  • IMG_20231107_205927.jpg
    IMG_20231107_205927.jpg
    179.6 KB · Pregleda: 45
  • IMG_20231107_205922.jpg
    IMG_20231107_205922.jpg
    111.9 KB · Pregleda: 49
  • IMG_20231107_174418.jpg
    IMG_20231107_174418.jpg
    221.5 KB · Pregleda: 58
Moze li na 50c735 NETFLIX da bude preko celog ekrana ? Imam premium NETFLIX i probao sam display na AUTO i na 16:9 ali i dalje imam one crne barove gore i dole...po sirini je pun ekran...
То је зато што се филмови не снимају у формату 16:9 (што је у ствари 1,78:1) - нови филмови су углавном у формату 2,39:1, мада има и других формата слике (1,90:1; 2,20:1...).
 
На ком си то филму то приметио?
Ја то на Нетфликсу нисам видео.
Za sada na svakom, na nekomfilmu malo manji crni bar na nekom veci, na slikama je Sweet girl i Murder mistery
То је зато што се филмови не снимају у формату 16:9 (што је у ствари 1,78:1) - нови филмови су углавном у формату 2,39:1, мада има и других формата слике (1,90:1; 2,20:1...).
Ima li nekog zakljucka, moze li ili ne moze full screen ?
 

Prilozi

  • 20231107_221213.jpg
    20231107_221213.jpg
    142.5 KB · Pregleda: 49
  • 20231107_221244.jpg
    20231107_221244.jpg
    120.1 KB · Pregleda: 36
Pristojan tv za ne tako zahtevne korisnike. Kao sto kazes ekran led, VA panel (boje postaju ispranije ako se gleda sa strane), 60Hz (nije bas za gaming), podrzava samo HDR 10, HLG. Ne podrzava Dolby Vision. Peak brightness je oko 300 nita tako da nije bas za previse osvetljene prostorije. Ne podrzava napredne tehnologije quantum dots,memc ali ima dobar kotrast iako je ovo niza klasa tcl televizora pa je slika ok.
Ako velicina nije presudna ja bih isao na TCL 50C635 koji je za 10k skuplji.
Imas li predlog za neki od 55 incha da je ok ili da se lepo okrenem Samsung ili LG tv
Hvala
 
Imas li predlog za neki od 55 incha da je ok ili da se lepo okrenem Samsung ili LG tv
Hvala
Nisi mi rekao za koju je namenu TV? Ako je za gledanje kablovske poneki film sa streaming servisa onda ce ti zavrsiti posao i TCL 58P635. Vidim cena je ok 46k. Ali mnogo bolji je TCL 50C635 ali samo ako si zahtevniji korisnik koji gleda sadrzaj najboljeg kvaliteta (blu-ray, remux) on je 55k (na popustu za crni petak). Cene su u nasim radnjama. Ima i 55C635 ali samo kp on je 485e.
 
Black list serija, probaj.
A sto se filmova tice svi su u formatu koje ne mogu da se full prikazu u 16:9. Sve je to u bioskop formatu i jednostavno je nemoguce da se realno prikaze na TVu, osim jedino ako hoces da izoblicis sliku.
 
Deluje dobra cena i upravo ga porucih (55C735 za 57k). Pre toga sam imao neki matori Vivax 55” 4k.
Lomio sam se oko Hisense modela ali me je VIDAA odbila, a Android/Google TV presudio jer sam do sada koristio Chromecast with Google TV.
 
Crni petak je kod nekih trgovaca počeo od 01. novembra ali nisam još uvek video neke dobre ponude za televizore od 65".
TCL 65C805 u Hrvatskoj ima da se kupi i za 849 eura što mu dođe oko 99.000 dinara. Kad bi kod nas bila ta cena, uzeo bih ga bez razmišljanja.
U DrTechno u pretprodaji je 139.900. Videćemo koliko će koštati kod ostalih kad se bude pojavio.
Ne znam. Znam da nema idealnog tv-a ali ja vise naginjem ka 55c745. C805 takodje ima problem sa isijavanjem crnih barova gore-dole u HDR-u. Ali je manje izrazen jer je manji peak brightness nego kod c845 kod koga je to bas izrazeno. Dok kod C745 toga nema. C745 ima bolji menadzment (implementaciju) diming zona, bolji kontrast ali losiju refleksiju, stariji procesor, manji peak brightness. Svi kazu da je fabricka slika na C745 dosta dobra. Nema zvanicnih potvrda ali sam negde procitao da je problem sa crnim barovima resen poslednjim updejt-om kod c845. Verovatno ce se to srediti i kod C805.
 
Nazad
Vrh Dno