Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Данас ми је ТВ први пут понидио опцију да се сам ажурира. И сад је ова верзија.
До сад сам бар 5 пута радио ОТА са усб флешком.
Да ли се зна разлог,видим да су ову верзију дали експресно чим је изашла.
I kod mene se ažurarao 50C735 dok 55C635 ne nudi ažuriranje.
 
U DrTechno-u se pojavila nova TCL 805 serija televizora ali piše da će biti dostupna od 17. novembra.
Konkretno, 65C805 će koštati 139.990 din. Pošto je uvoznik Roaming Electronics biće verovatno u skoro svim mp lancima.
TCL je ovu seriju predstavio septembra meseca i nisam uspeo da nađem neki review osim nekoliko uopštenih predstavljanja.
Ukratko, ima novi Mediatekov Pentonic 700 chipset, QD-mini led sa 512 dimming zona u 65" dijagonali, 2.0 Onkyo zvučnike, 144 Hz, pun 10-bitni panel, peak brightness od 1300 nita.
Nešto je "slabiji" od C845 serije koja je isto tako na papiru izgledala kao top izbor ali se na kraju ispostavilo da ima dosta problema sa algoritmima za procesuiranje slike i kontrolu dimming zona.
Videćemo kako će se C805 serija pokazati u praksi i kad se pojavi neki ozbiljniji test na netu.
Vidim da su se i na stranici za registraciju dodatne garancije u padajućem meniju pojavili i TCL modeli za 2023.godinu što do skoro nije bio slučaj. Verovatno će se pojaviti u prodaji do crnog petka. A bilo je i krajnje vreme, jer se u celoj evropi prodaju još od aprila.
 
Imam ja, ali ne znam i dalje koja je razlika izmedju ta dva 😁
 
Gde si ga nasao po toj ceni? :)

Okrenem da proverim i kazu imamo na stanju jedan u magacinu i porucim odmah :)
Та цена је баш баш повољна. Баш. 😃
Од 55 инча је бољи ТВ,има јачи хардвер и боље спецификације.
Videh specifikacije, ali gledam ga sa neka 2 metra tako da mi je 55 bas prevelik
 
Pozdrav svima,
Registrovao sam se na forum da bih sa vama podelio problem sa TCl televizoron koji sam kupio pre 5 meseci a u nadi da ce mi neko reci da li zna o cemu se pre nego sto odem u ovlasceni servis. Kupio sam model 55c635. Televizorom sam prezadovoljan. Moram napomenuti da iako se nesto nisam razumeo u televizore, mnoge stvari su mi bile jasnije kada sam istrazivao koji brend i model cu da kupim pa san tako bio upoznat i sa generalno problemima koji se javljaju na televizorima pa tako i sa fenomenom burn-in. Odmah da napomenem da sam prema tome tv savesno koristio a moze se reci da i cak veoma malo koristim.

Elem da predjem na poentu, juce dok sam gledao tv primetio sam fleku po sredini ekrana. Misleci da je prljav, blago sam ga obrisao fiber krpom. Fleka je i dalje bila tu. Pustio sam na youtube burn in checker i imao sam sta da vidim. Po celoj sirini ekrana pojavila se nekakva nepravilna linija u vidu senke koja izgleda kao gomila crnih tackica na beloj pozadini dok na tamnijoj te tackice izbliza izgledaju kao bele tackice.

Otisao sam do poznanika u obliznji tv servis sa ciljem cisto informativno da vidim u cemu je problem a on mi je rekao "problem je u panelu, nece moci da se popravi". Rekao mi je da nadjem ovlasceni servis i da ce mi 75posto uvaziti problem i zameniti tv ali ja nesto sumnjam u to.

O tvu smo zaista brinuli i ja i devojka, nismo ga mehanicki ostetili.

Prilazem vam slike pa ako neko ima predstavu o cemu se radi neka slobodno napise. Hvala svima!
 

Prilozi

  • IMG_20231030_164258.jpg
    IMG_20231030_164258.jpg
    68.5 KB · Pregleda: 64
  • IMG_20231030_164230.jpg
    IMG_20231030_164230.jpg
    47.2 KB · Pregleda: 65
Pozdrav svima,
Registrovao sam se na forum da bih sa vama podelio problem sa TCl televizoron koji sam kupio pre 5 meseci a u nadi da ce mi neko reci da li zna o cemu se pre nego sto odem u ovlasceni servis. Kupio sam model 55c635. Televizorom sam prezadovoljan. Moram napomenuti da iako se nesto nisam razumeo u televizore, mnoge stvari su mi bile jasnije kada sam istrazivao koji brend i model cu da kupim pa san tako bio upoznat i sa generalno problemima koji se javljaju na televizorima pa tako i sa fenomenom burn-in. Odmah da napomenem da sam prema tome tv savesno koristio a moze se reci da i cak veoma malo koristim.

Elem da predjem na poentu, juce dok sam gledao tv primetio sam fleku po sredini ekrana. Misleci da je prljav, blago sam ga obrisao fiber krpom. Fleka je i dalje bila tu. Pustio sam na youtube burn in checker i imao sam sta da vidim. Po celoj sirini ekrana pojavila se nekakva nepravilna linija u vidu senke koja izgleda kao gomila crnih tackica na beloj pozadini dok na tamnijoj te tackice izbliza izgledaju kao bele tackice.

Otisao sam do poznanika u obliznji tv servis sa ciljem cisto informativno da vidim u cemu je problem a on mi je rekao "problem je u panelu, nece moci da se popravi". Rekao mi je da nadjem ovlasceni servis i da ce mi 75posto uvaziti problem i zameniti tv ali ja nesto sumnjam u to.

O tvu smo zaista brinuli i ja i devojka, nismo ga mehanicki ostetili.

Prilazem vam slike pa ako neko ima predstavu o cemu se radi neka slobodno napise. Hvala svima!
Potpuno isto je bilo i kod mene, isto na 55c635. Ja sam odmah uradio test tako da sam ga i odmah vratio. Cekao sam 3-4 nedelje za povrat novca.
 

Prilozi

  • Tv4.jpg
    Tv4.jpg
    738.5 KB · Pregleda: 65
Potpuno isto je bilo i kod mene, isto na 55c635. Ja sam odmah uradio test tako da sam ga i odmah vratio. Cekao sam 3-4 nedelje za povrat novca.
Neverovatno. Zvao sam prodavnicu u kojoj sam kupio, oni su mi rekli da se obratim ovlascenom servisu. Kome da se obratim tacno, ko je zaduzen da mi zameni tv?
Da li su tebi zamenili tv bez ikakvih problema? I hoce li biti problem sto je kod mene proslo 5 meseci?
 
Ugovor o kupoprodaji si zakljucio sa trgovcem, a ne sa servisom, tako da njima treba da vratis.
Lose sam se izrazio, zapravo sam hteo da pitam da li ja treba da idem u ovlasceni servis pa da oni pisu nekakav nalog prodavnici da se televizor zameni jer ga ili to sve ide preko prodavnice? Ali kao sto kazes, logicno je da ide preko prodavnice. Procitao sam da u roku od 6 meseci prodavac ima obavezu da mi zameni robu ili vrati novac na moj zahtev, al sad ne znam bas da li je tako u praksi.
 
Носиш га у продавницу а они даље раде своје.

Ја сам мој 43Ц735 рекламирао после пар дана коришћења. После 7 дана су звали за поврат пара,ја сам узео нов ТВ.
Мислим да је код мене проблем био у софтверу.

Да ли неко примећује неке промене на 576 верзији софтвера што се тиче Долби светлуцања? Ја сам написао да је проблем и даље ту,чим се ТВ ажурирао одамх сам пробао и даље је било жмуркање. Међутим,јуче и данас,кад упалим нешто на Нетфликсу са Долби вижном ради супер и без жмиркања!
 
Poslednja izmena:
Neverovatno. Zvao sam prodavnicu u kojoj sam kupio, oni su mi rekli da se obratim ovlascenom servisu. Kome da se obratim tacno, ko je zaduzen da mi zameni tv?
Da li su tebi zamenili tv bez ikakvih problema? I hoce li biti problem sto je kod mene proslo 5 meseci?
Meni je prodavac vratio novac. Njemu sam se i obratio.
Ne bi smelo da bude problema jer je u pitanju fabricka greska, koja je tu prisutna od prvog dana.

Zato, cim se kupi novi TV prvo treba testirati ekran, gledanjem jednobojnih pozadina iz svih uglova i daljina.
 
U DrTechno-u se pojavila nova TCL 805 serija televizora ali piše da će biti dostupna od 17. novembra.
Konkretno, 65C805 će koštati 139.990 din. Pošto je uvoznik Roaming Electronics biće verovatno u skoro svim mp lancima.
TCL je ovu seriju predstavio septembra meseca i nisam uspeo da nađem neki review osim nekoliko uopštenih predstavljanja.
Ukratko, ima novi Mediatekov Pentonic 700 chipset, QD-mini led sa 512 dimming zona u 65" dijagonali, 2.0 Onkyo zvučnike, 144 Hz, pun 10-bitni panel, peak brightness od 1300 nita.
Nešto je "slabiji" od C845 serije koja je isto tako na papiru izgledala kao top izbor ali se na kraju ispostavilo da ima dosta problema sa algoritmima za procesuiranje slike i kontrolu dimming zona.
Videćemo kako će se C805 serija pokazati u praksi i kad se pojavi neki ozbiljniji test na netu.
Vidim da su se i na stranici za registraciju dodatne garancije u padajućem meniju pojavili i TCL modeli za 2023.godinu što do skoro nije bio slučaj. Verovatno će se pojaviti u prodaji do crnog petka. A bilo je i krajnje vreme, jer se u celoj evropi prodaju još od aprila.
U pravu si kao sto kazes da je nesto "slabiji" od C845. Vidim da je C805 za USA trziste pod nazivom C755. C805 od C845 ima nesto manje zona lokalnog zatamnjivanja, 1300 nits max (600 min), zvuk 2.0. Zanimljivo da ima bolji contrast 6000:1 u odnosu na 4000:1 koje ima C845. Svakako zanimljiv model. Ostaje da se vidi neki ozbiljnjiji review da vidimo kako se novi procesor snalazi u procesuiranju slike. Nasao sam samo dva videa (na spanskom). Jedan review i uporedjivanje sa Samsung S95c oled-om.

 
Nazad
Vrh Dno