Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Svakako ga vracam, ali pokusavam da doteram sliku za slucaj ako budem uzimao isti model.

Javlja mi se i "teleportovanje" u brzim scenama, ne znam da li je to ispravljeno novim updetom koji tcl izbacuje preko discorda, za sad sam odradio samo autoupdate.
 
Imam tv C715 i posle 2 godine koriscenja, kao da se namagnetisao ekran. U gornjem delu tv pojavila se roze strafta, a takodje i u donjem. Ima li neko ideju sta se desava i gde je servis za TCL tv. Hvala.16830064528222596038551309701503.jpg
 
Pa ok ako je opstepoznato, ja sam kliknuo na link prodavca da proverim i iskreno ocekivao duzu garanciju od dve godine. Sada vidim da to nije slucaj. Dve godine za TV je po meni malo kada danas i mehanicki uredjaji dolaze sa vise :(
 
To što piše iznad nije baš sasvim tačno jer za sve televizore kupljene u decembru rok je isticao 31.12., dakle ne za 30 dana. Ja sam moj kupio 28.12. i nisam se registrovao do 31.12. (dakle imao sam rok od 3 dana), samim tim nisam uspeo da ostvarim garanciju od 5 godina.
Malo su se napravili "grbavi" ali dobro, to govori o njima…
 
Pozdrav narode okrenuh ovu temu od pocetka do kraja, bogami ispadose oči 😁.
Sad jedno pitanje. Planiram kupovinu TCL televizora konkretno me zanima 55 P731. Tesko je naci nesto o njemu na netu, vrlo malo, cak nisam ni nasao da ima nesto od update firmwara za njega, samo 735.
Negde sam nasao da je to ustvari P735 sa drugom oznakom, pa rekoh da upitam iskusnije clanove za misljenje?
 
Pa zar to nije bilo u okviru promocije samo?
Nije, ja sam kupio pre 2 meseca i uredno registrovao za produzenu garanciju, cekao da mi posalju potvrdan mail i onda mi je clan foruma rekao da im posaljem mail sa upitom kad cu dobiti odgovor za potvrdu, poslao mail i stvarno brzo su mi odg na mail i poslali produzenu garanciju.

Evo sad vidim na sajtu Tehnomanije da pise 5 god garancija za TCL
 
Probao da registrujem produzenu garanciju na tv-warranty.net/rs ali ne dozvoljava unos danasnjeg datuma.
Da li ovo znaci da je kupovina novog TCL-a ogranicena samo dvogodisnjom garancijom?
Nisi dobar mail, idi na sajt Tehnomanije, izaberi neki TCL i tamo imas link gde treba da reg tv . Cak je i drugi mail od ovog koji si naveo, mozda je drugaciji i sajt.
Cak i pise da ako neko ima problem oko registracije da posalje mail
mail: [email protected]
 
Imam taj tv kupljen kao 55p731 u informacijama o proizvodu piše 55p735,kupljen sa androidom 11 imao je jedno ažuriranje za 4 i po mjeseca.
Device:BeyondTV4
Hardware:rtd288o
Ram memory:2048 mb
Internal Storage Total Space:10,16 gb
Bluetooth Version:4+
Core Architecture:4×ARM Cortex-A55#1300MHz
Instruction Set:64-bit ARMv8-A (32-bit Mode)
Screen Resolution 1920×1080
GPU Renderer Mali-G31
Refresh Rate 60Hz
Android Version 11 (Red Velvet Cake)
Uz televizor daju 2 daljinska ali nema mause mod pa sam bio instalirao jednu aplikaciju preko koje bi dobio tu funkciju međutim uređaj ubija pozadinske procese i onda svaki put kad ulazim u tv moram ponovo da pokrećem aplikaciju dok kod drugih uređaja ta aplikacija radi čim upališ tv.Kad preko pretraživača Tv Bro koji je po mnogima najbolji za tv uđem na stranice za online gledanje filmova dešava se da čim film počne izbaci iz pretraživača i vrati se na početni meni dok recimo preko mi boks s isti pretraživač ista stranica radi bez problema,iako imam dosta slobodne memorije nisam mu instaliro neke zahtjevnije aplikacije tipa kodi.Dešava se ponekad da se sam restartuje.
 
Imam taj tv kupljen kao 55p731 u informacijama o proizvodu piše 55p735,kupljen sa androidom 11 imao je jedno ažuriranje za 4 i po mjeseca.
Device:BeyondTV4
Hardware:rtd288o
Ram memory:2048 mb
Internal Storage Total Space:10,16 gb
Bluetooth Version:4+
Core Architecture:4×ARM Cortex-A55#1300MHz
Instruction Set:64-bit ARMv8-A (32-bit Mode)
Screen Resolution 1920×1080
GPU Renderer Mali-G31
Refresh Rate 60Hz
Android Version 11 (Red Velvet Cake)
Uz televizor daju 2 daljinska ali nema mause mod pa sam bio instalirao jednu aplikaciju preko koje bi dobio tu funkciju međutim uređaj ubija pozadinske procese i onda svaki put kad ulazim u tv moram ponovo da pokrećem aplikaciju dok kod drugih uređaja ta aplikacija radi čim upališ tv.Kad preko pretraživača Tv Bro koji je po mnogima najbolji za tv uđem na stranice za online gledanje filmova dešava se da čim film počne izbaci iz pretraživača i vrati se na početni meni dok recimo preko mi boks s isti pretraživač ista stranica radi bez problema,iako imam dosta slobodne memorije nisam mu instaliro neke zahtjevnije aplikacije tipa kodi.Dešava se ponekad da se sam restartuje.

Imam taj tv kupljen kao 55p731 u informacijama o proizvodu piše 55p735,kupljen sa androidom 11 imao je jedno ažuriranje za 4 i po mjeseca.
Device:BeyondTV4
Hardware:rtd288o
Ram memory:2048 mb
Internal Storage Total Space:10,16 gb
Bluetooth Version:4+
Core Architecture:4×ARM Cortex-A55#1300MHz
Instruction Set:64-bit ARMv8-A (32-bit Mode)
Screen Resolution 1920×1080
GPU Renderer Mali-G31
Refresh Rate 60Hz
Android Version 11 (Red Velvet Cake)
Uz televizor daju 2 daljinska ali nema mause mod pa sam bio instalirao jednu aplikaciju preko koje bi dobio tu funkciju međutim uređaj ubija pozadinske procese i onda svaki put kad ulazim u tv moram ponovo da pokrećem aplikaciju dok kod drugih uređaja ta aplikacija radi čim upališ tv.Kad preko pretraživača Tv Bro koji je po mnogima najbolji za tv uđem na stranice za online gledanje filmova dešava se da čim film počne izbaci iz pretraživača i vrati se na početni meni dok recimo preko mi boks s isti pretraživač ista stranica radi bez problema,iako imam dosta slobodne memorije nisam mu instaliro neke zahtjevnije aplikacije tipa kodi.Dešava se ponekad da se sam restartuje.
Hvala ti puno na odgovoru. Vidim da ljudi generalno imaju malo problema sa ovom serijom p735 i p731 ali izgleda da je vise do firmwara. Mozes li mi reci najbitnije sto mene interesuje.
Meni pretezno treba za kablovsku i YouTube i malo gejminga ps4 i xbox za klince.
Interesuje me kako si zadovoljan slikom na tv, regularni kanali ( kod mene supernova) i YouTube?
 
Hvala ti puno na odgovoru. Vidim da ljudi generalno imaju malo problema sa ovom serijom p735 i p731 ali izgleda da je vise do firmwara. Mozes li mi reci najbitnije sto mene interesuje.
Meni pretezno treba za kablovsku i YouTube i malo gejminga ps4 i xbox za klince.
Interesuje me kako si zadovoljan slikom na tv, regularni kanali ( kod mene supernova) i YouTube?
YouTube radi dobro slika je dobra pušta 4k video klipove,kablovska isto radi dobro.Što se tiče gejminga znam da zbog toga kupuju modele sa većim osvježavanjem ekrana kod ovog tv-a je 60 Hz to nisam probao tako da ne znam.On u podešavanjima slike ima opcije:dinamički,standardna,HDR poboljšanje,sportovi,bioskop,igrice.
 
YouTube radi dobro slika je dobra pušta 4k video klipove,kablovska isto radi dobro.Što se tiče gejminga znam da zbog toga kupuju modele sa većim osvježavanjem ekrana kod ovog tv-a je 60 Hz to nisam probao tako da ne znam.On u podešavanjima slike ima opcije:dinamički,standardna,HDR poboljšanje,sportovi,bioskop,igrice.
Hvala ti jos jednom, to je ono što me je zanimalo. E sad jedino me malo brine ovo sto pise kolega u poslednjem postu da je +3 godine garancija vazila do 30tog aprila. Da sad imaju samo 2god garancije... Moracu malo da se raspitam.
 
Ako je isti softver kao na P735 onda treba napomenuti onaj problem sa trzanjem slike pri reprodukciji videa/streama u 50fps
Iz nekog razloga sve u 50fps trza bez obzira na aplikaciju, dok je na 25fps sve ok.
 
Тачно сам знао шта си прочитао - данак неискуству.
У питању је резолуција корисничког окружења, дакле да се изразим тако "радне површине"
 
@mwsavko Hvala ti!

Ako ću tv koristiti 90% vremena za gledanje filmova i serija (sa fleša odnosno direktno povezati na komp) sa isključenim soap opera efektom, jel ću videti realnu razliku između C i P serije?
Odnosno konkretno između C635 i P635 (ili P735), gde je razlika ~20K (odnosno 10K)?
 
Зависи од тебе и твоје моћи опажања тј колико тежиш бољем. Генерално људи се навикну али некима једноставно смета када знају да може боље. Прошетај се до неке продавнице па пресуди сам. Лично сам јуче био до једне Техноманије у Нишу и иако услови гледања нису исти у продавници и кући, на с635 је била квалитетнија слика него на р635. P635 & P735 - direct led, C635 & C735 - qled, C835 & C935 - mini led.
 
@mwsavko Hvala ti!

Ako ću tv koristiti 90% vremena za gledanje filmova i serija (sa fleša odnosno direktno povezati na komp) sa isključenim soap opera efektom, jel ću videti realnu razliku između C i P serije?
Odnosno konkretno između C635 i P635 (ili P735), gde je razlika ~20K (odnosno 10K)?
Ako si filmofil i zelis kvalitet ja bi ti predlozio C635 (jedini poseduje quantum dots tehnologiju i ima najbolji kontrast od ponudjenih modela). P635 nikako ne podrzava dolby vision podrzava dolby audio a ne dolby atmos. Uostalom vidi ovde poredjenje za sva tri modela.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno