Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Kupio bih 55" TV, TCL mi je interesantan, velika firma, citam da su pokupili od Samsunga tehnologiju, ima Android, koja je razlika izmedju P i C serije i da li se isplati davati prilicno vecu svotu para za C?
Zavisi,da li ćeš tv koristiti samo za gledanje tv naših provajdera ili ćeš na njega prikačiti konzolu.C serija je naprednija ,ako imaš Netfliks,HBO i druge striming servise idi na C825 jer tek kod njega imaš koliko toliko dobar Hdr sadržaj plus ekran sa osveženjem ako se nevaram 120hrz, imaš testove na bencmark sajtu pa pogledaj i vidi šta ti treba i nažalost toliko se "ispruži".
 
^ hvala ti, osetljiv sam na to trzanje koje pominjete ovde u temi, najbitnije mi je da sport f1/fudbal radi savrseno plus povezivanje PC-a na TV zbog povremenog igranja. Onda ce najverovatnije biti taj C825. Mada vidim da ima i C835.
 
^ hvala ti, osetljiv sam na to trzanje koje pominjete ovde u temi, najbitnije mi je da sport f1/fudbal radi savrseno plus povezivanje PC-a na TV zbog povremenog igranja. Onda ce najverovatnije biti taj C825. Mada vidim da ima i C835.
Ja sam još 2019 uzeo ep660 prvi su se pojavili na našem tržištu,nemam ta trzanja a koliko vidim javljaju se ljudi koji imaju p i c 615 i 715 i pojedini sa 725 ,mislim da je sigurno u pitanju softwer ,ja sam već godinu dana na android 11 i nemam nameru da radim nadogradnje na google tv jer sve radi kako treba.Jedini je problem HDR jer na mom tv-u je neglediv i iz tog razloga sam spustio pretplatu na netfliksu samo na hd sadržaj.C 835 je još napredniji i noviji ali vidi samo kolika je razlika u ceni jer i C 825 je dobar,ako je neka veća razlika u novcu išao bih na C825.
 
Meni poslali par dana posle obećanih 30 dana. Doduše intervenisao sam odmah nakon isteka 30 dana, bila su u pitanju 2 tv-a kupljena u razmaku od 10-tak dana.
I produženja garancije su stigla u razmaku od tih desetak dana.
 
Sacekacu onda jos ovu nedelju pa cu im poslati mail sa upitom, hvala na odgovoru.
Posalji im mail odmah. Ja sam bio zaboravio na tu garanciju haha. Zvao sam ih da pitam jel moze otpremnica posto mi jos nisu poslali fiskalni racun, rekli da moze i to je bilo jos oko 15.12.2022. Vidim juce da uopste nisam dobio mail nakon tog poziva, poslao mail, a danas vec odgovorili i poslali garanciju.
 
Sad sam ga update sa ovim poslednjim. 65C635, prekopoirao zipovan fajl na usb, ugasio tv iz uticnice, ubo usb, ukljucio tv u uticnicu, drzao power dugme nekih 10 sec., update poceo i zavrsio za nekih 2,3 minuta.
 
Ja sam napisao sta sam uradiio i kako mi update prosao jer preko local update nije hteo, izbacivao poruku da nema update na usb, prvo sam raspakovao i prebacio na usb i isao preko local update i nije hteo, onda sam obrisao sa usb, formatirao ponovo, prebacio zip na usb i odradio preko gasenja tv-a i sa 508 podigao na 519
 
Ja sam napisao sta sam uradiio i kako mi update prosao jer preko local update nije hteo, izbacivao poruku da nema update na usb, prvo sam raspakovao i prebacio na usb i isao preko local update i nije hteo, onda sam obrisao sa usb, formatirao ponovo, prebacio zip na usb i odradio preko gasenja tv-a i sa 508 podigao na 519
OTA fajl nije potrebno raspakivati, zato ne vidi da postoji novi firmware na usb.
Jesi li proverio u "Product information" Software version koji je sada firmware?
 
Jesam, bio je V508 sad je V519
 

Prilozi

  • Screenshot_20230310_230023_Gallery.jpg
    Screenshot_20230310_230023_Gallery.jpg
    348.3 KB · Pregleda: 20
  • Screenshot_20230310_230201_Gallery.jpg
    Screenshot_20230310_230201_Gallery.jpg
    172.3 KB · Pregleda: 19
Kako li si samo uspeo OTA fajl da apdejtujes metodom IMG fajla?
Jesi li siguran šta si radio?
OTA update moze se instalirati i IMG metodom.
Svakako, jednostavnije je preko setinga..local update....
Nije potrebno TV ugasiti iz uticnice (iako moze), dovoljno je duze (3-4 sec) pritiskati OFF na daljinskom
 
Poslednja izmena:
Divan update, sad je poceo na EON-u da mi kasni zvuk, slika secka, ono osvetljenje sa DV nije reseno, jedino sto deluje da sistem radi malo fluidnije.
 
Ja se plašim koju verziju da instaliram na c715. Trenutno sam na v606 i sve manje više fercera sem chromecast-a i primetnog lag-a na twitch.tv. Strah me šta ću da pokršim ako predjem na android 11 i da neću moći da se vratim na v606.
 
@Froiibaad
Sto se mene tice, ne vidim da sam ista izgubio prelaskom na 11-ticu. Naprotiv slika mi se mnogo vise svidja. Mada mi fluidnost deluje za nijansu losije. Trenutno mi je verzija 715.
@krupac je prezadovoljan sa V999 ali ja imam neki strah, nikad nisam isao na test verzije. Ne znam kako je posle vracanje na OTA. Ne mogu vise da se zezam sa IMG i postavljanjem svega ponovo.
@stasiof
Probao i trazio po Telgeramu ali slabo mi ima komentara za V999, za nasu platformu. Vecina i dalje komentarise V722. Da li prelaziti i kako je posle vracanje putem OTA?
Hvala svima.
 
@stasiof
Probao i trazio po Telgeramu ali slabo mi ima komentara za V999, za nasu platformu. Vecina i dalje komentarise V722. Da li prelaziti i kako je posle vracanje putem OTA?
Hvala svima.
Moj drugi admin na telegramu, tvrdi da se vracanje moze obaviti sa OTA , ali sa IMG metodom.
To se odnosi za ATV 11 system, ATV9 je bez problema vracanjem sa OTA (local update).
Ako se vracanje radi sa ATV11 na ATV9, IMG je preporučeno.

@krupac je prezadovoljan sa V999 ali ja imam neki strah, nikad nisam isao na test verzije. Ne znam kako je posle vracanje na OTA. Ne mogu vise da se zezam sa IMG i postavljanjem svega ponovo.
Izmedju V722 i V999 je samo 1 dan razlike, osobno nisam isprobao ,tako da ne mogu komentirati.
(11kb razlika u zip fajlu)
 
Poslednja izmena:
Zamolio bih ako može mala pomoć u vezi ažuriranja C635 sa V.508 na V.519 uz pomoć OTA file-a. Dakle file se ne raspakuje, samo se prekopira na USB koji treba biti fat32 ako sam dobro razumeo. Kada USB prikačim na TV, odem na local update, kako se onda pokreće ažuriranje?
 
Ispada da se samo kopira na usb pa se ide na local update.
Ja nisam uspeo tako jer sam pogresio pa raspakovao i nije hteo da pokrene update.
Posle sam drugim sistemom uradio update koji sam napisao par postova iznad.
 
Како то да мени још увек ни једно ажурирање не пријављује кад одем у опције?
Од како сам узео ТВ ја мислим да је бар 2 или 3 ажурирања изашло али мени ништа не даје ка опцију за скидање...
PXL_20230312_092531279.MP.jpg
 
Ovde, na forumu, se daju objave za azuriranja koja treba da preuzmes i sam instaliras.

Inace 65C735 stize sutra - namenjen za PS5 i Xbox. Ako je slican sadasnjem modelu koji imam nece da bude greske:)
 
Meni neće da pokrene update preko OTA file, izbaci mi "Verification failed. System will not be updated.".
Možda grešim u nekim koracima, da li treba da se raspakuje file na USB? Da li treba još nešto da se uradi kako bi se pokrenulo ažuriranje osim da se ode na local update?
 
Nazad
Vrh Dno