Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Па види... Ја сам имао имао лоше искусто са ћомијевим штапићем 4К. Прво није хтео никако да се повеже на wi-fi, а потом је и даљинац престао да ради. Али ме то није омело да га препоручим другима. Мени је тај примерак запао лош.
Чак сам поново узео за рецензију да одрадим и наравно да ради нормално.
 
Jel samo p735 ima te probleme sa trzanjem ili i još neki ? I dal baš svima koji imate p735 se dešava isto ili ima nekom da radi bez problema ?Gledao sam da uzmem 75 inča p735,Al ako ima te probleme ,bolje izbeći ...
 
Jos jedno pitanje... Kako vam je podesen TV, boje, koji mod i slicno?:)
TCL C715 picture calibration

Manufacturer: TCL
Model: 55C715
Settings made in a dark room and intended to be viewed in such!

Settings made with:
  • SpectraCal C6 HDR2000
  • Calman Pro
  • VideoForge Pro
Autor: TV Calibration with Darko
Ova podešavanja, sa malim korekcijama ja koristim na moj C715.
 

Prilozi

  • TCL_C715_Picture_Setting.zip
    870.5 KB · Pregleda: 34
Jel samo p735 ima te probleme sa trzanjem ili i još neki ? I dal baš svima koji imate p735 se dešava isto ili ima nekom da radi bez problema ?Gledao sam da uzmem 75 inča p735,Al ako ima te probleme ,bolje izbeći ...
Nas nekoliko ovde ima isti problem očigledno.
Kod mene se problem javlja na EON TV, Supernova aplikaciji, YouTube.
HBO, Prime, Disney rade dobro (ne znam u koliko fps su njihovi strimovi)
 
Ja bih, ako ikako može, da na c635 umesto gtv11 instaliram atv9.
Atv9 mi je na mi box s više od 2 g. i to mi je odlično. Gtv me nervira.
Ima li negde da se nađe atv9 za c635 i da li je neko probao da instalira i kako to da uradim?
 
Kod mene na 43' Eon radi ok(mada ga ne gledam nikad).
Sto se tice te kalibracije slike,mislim da sam video da ovaj lik sa hdtelevize naplacuje 5E za modele koje je radio,pa me zanima sta se dobija sa tim?
5E manje u novčaniku...
 
Kod mene na 43' Eon radi ok(mada ga ne gledam nikad).
Sto se tice te kalibracije slike,mislim da sam video da ovaj lik sa hdtelevize naplacuje 5E za modele koje je radio,pa me zanima sta se dobija sa tim?
Калибрацијом екрана добијеш најбољу могућу слику коју тај панел може да пружи.
 
Kod mene na 43' Eon radi ok(mada ga ne gledam nikad).
Sto se tice te kalibracije slike,mislim da sam video da ovaj lik sa hdtelevize naplacuje 5E za modele koje je radio,pa me zanima sta se dobija sa tim?
Prava kalibracija se radi hardverski, potrebno je da neko dođe kod tebe sa odgovarajućim uređajem. Rezultat ti je već napisao gvlada, bitno je još reći da su podešavanja često različita i za iste modele tv-a, kao i da košta više od 5€.
 
@Čika_Kure video sam pozitivne komentare u Telegram grupi. Evo od juce sve radi bez problema, primetio sam da brze radi, brze otvara app...slika, boje zivopisne...
Dolby Atmos mi radi u Netflix-u (saundbar LG SN4). To je ono sto sam primetio...
Imas li link za tu test verziju,da skinem da probam na mom C715?
 
Imas li link za tu test verziju,da skinem da probam na mom C715?

Ne znam da li je potrebno, iz imena OTA zip fajla sam izbrisao "_Test_Version" pre instalaliranja.
@krupac
Da li koristis EON aplikaciju i kako ti radi ako je koristis?
Nemam EON.
 
Kakvi su utisci vlasnika C735 modela za sad ?:)

Najvise me zanimaju uglovi gledanja koji su na C715 malo razocaravajuci.

Ima da se nadje 65” za ~800e pa sam u dilemi opet na TCL ili izlet u samsung svet sa Q80B.
 
Kupio bih 55" TV, TCL mi je interesantan, velika firma, citam da su pokupili od Samsunga tehnologiju, ima Android, koja je razlika izmedju P i C serije i da li se isplati davati prilicno vecu svotu para za C?
 
Nazad
Vrh Dno