Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Никада се није ни знало шта има од измена. Барем нас TCL није обавештавао. Једино корисници што напишу да је запажено
Имењаче... немој се брукати. ЧИТАЈ пре коментара.
V8-T615T03 - за C728 & C825
V8-R51MT05
за P725 & C725
 
Poslednja izmena:
Никада се није ни знало шта има од измена. Барем нас TCL није обавештавао. Једино корисници што напишу да је запажено
Имењаче... немој се брукати. ЧИТАЈ пре коментара.
V8-T615T03 - за C728 & C825
V8-R51MT05
за P725 & C725
Дај помози ми мало око ових бројева?
У опису пише да је ово за Ц735,ја имам ову верзију са моје слике која је 508?
 
Иди на подешавања уређаја/основни подаци/информације о производу.
IMG_20230214_223500.jpg
 
Kakav je za Gaming ,jel probo neko ?Vidim piše 144hz ,a ima i HDMI 2.1 ,pa me.interesuje jel ovo 144hz kao kod monitora ili je ovo neka komercijalna fora ,da privuče pažnju ..

Tcl 55C735 QLED/55"/4K HDR/144Hz/GoogleTV/
 
Колико сам схватио,овај сад што си избацио је за мој ТВ. 43Ц735.
Ако сам добро разумео на ТЦЛ телеграм групи,за 43Ц735 иде овај а за веће димензије иде друга верзија софтвера.
 
@stasiof Шта се дешава са подршком за Dolbi Vision и Dolby Atmos? Претходна верзија V501 је имала проблем са њима.
 
Kada pustim neki video koji je onog filmskog formata (dakle nije 16:9) sa usb-a slika se razvuče preko celog ekrana.
I ovo nije slučaj sa svakim fajlom. Recimo Clarkson's Farm S2E1 prikaže lepo i vide se crne linije gore i dole, ali sve ostale epizode razvuče i bude full screen.
Probao sam da isključim/uključim autoformat ali i dalje isto.
TV je C715.
Jel imao neko ovakav problem?
Kad pustim preko kompjutera radi sve kako treba.
 
Overscan da nije?
Kad probam da isključim/uključim overscan slika se vrati na format kakav treba da bude, ali onda krene da treperi.
Kad ugasim video i pustim opet, ponovo bude razvučeno preko celog ekrana. Nije da zumira sliku da bi bila preko celog elrana, nego ga razvuče po vertikali pa mi sve bude izduženo.
Probao sam i da ugasim TV posle tih promena u podešavanjima, ali i dalje isto bude.
 
Isključeno naravno.
Video sam na nekom forumu da je neko napisao da mu se dešava kad pusti nešto što je 4k, a ovo što sam ja gledao je isto bilo 4k.
Evo probao sam da pustim par 1080p fajlova i radi kako treba.
Znači rešenje - držati se 1080p :)
 
Па ништа - ти се држи 1080р и гледај са флешке, а ми уживамо у 4К садржају којег пуштамо директно са ТВ-а, без потребе за флешом. ;)
 
New TCL R51MT02 Android TV Update available in V337.
R51MT02 Platform ....P725 & C725 (P815)
V8-R51MT02-LF1V337


V337 OTA


Backup link


build date= Dec 09 2022
build= 1670597205
security_patch= 2022-06-05
gmsversion= Android_11_R
product.build.fingerprint= TCL/BeyondTV6/BeyondTV4:11/RP1A.200622.001/AR06:user/release-keys
revision build= ?
OTA size= 1.51 GB

 
Pozdrav svima, uzeo sam 65C635 jel treba neki poseban region da se bira prilikom "prvog" paljenja ili da ostane na nasem i da li ima jos neka podesavanja koja bih trebao da odradim prilikom prvog paljenja, hvala unapred na odgovorima.
 
Pozdrav,
da li postoji neki način da se reši problem sa trzanjem slike kada se gleda video na 50fps?
Dakle 25fps prikazuje uredno, ali kada je nešto na 50fps slika trza. To se dešava na YouTube, EON, Supernova OTT...
 
Nazad
Vrh Dno