Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Ћао, људи. Случајно сам приметио ове беле тачке(види се доле више на средини и горе лево) на црном екрану када укључујем тв. Узео сам ТЦЛ у децембру, да ли је још неко има сличан проблем и да ли можда знате да ли треба да се реагује и носи на сервис? Генерално не примећујем разлику у слици на тим местима када се користи ТВ.
 

Prilozi

  • IMG_20210414_201901.jpg
    IMG_20210414_201901.jpg
    35.8 KB · Pregleda: 89
Ћао, људи. Случајно сам приметио ове беле тачке(види се доле више на средини и горе лево) на црном екрану када укључујем тв. Узео сам ТЦЛ у децембру, да ли је још неко има сличан проблем и да ли можда знате да ли треба да се реагује и носи на сервис? Генерално не примећујем разлику у слици на тим местима када се користи ТВ.
Ne baš toliko, ali i kod mene u skroz tamnoj sobi kad je crn ekran (a tv upaljen, tj. najčešće kod nekog loadinga), imam slične muzge... Pitao sam Manchu i rekao mi da je to tako, i da se to može rešiti:
1) paljenjem svetla u sobi 2) dodavanjem pozadinskog osvetljenja (led trake) na pozadinu TV-a...

Evo, ovo mi čovek napisao:
Ćao,

U principu svaki LCD, pa i najbolji će imati malo varijacije u pozadinskom osvetljenju. Zavisno od toga šta gledaš i kako se mapira, ako dinamički kontrast smanji ukupno osvetljenje nećeš to primećivati jer je dovoljno tamno da se ne vide razlike, a sa nekim drugim sadržajima možda zadrži viši nivo crne, pa se više i vide razlike. Na sivoj su najuočljivije inače.
Ako je velik ekran, pa se gleda iz blizine, obično uglovi izgledaju svetlije od sredine, zbog uglova gledanja.
Probaj različite modove slike i podešavanje dinamičkog kontrasta, možda u nekoj varijantu bude bolje. Probaj i bez Micro Dimminga, moguće je da i on utiče, pa prouzrokuje black crush.
 
^Tako je...

Nego zaboravih da dodam da ja nemam taj problem čim na ekranu imam bilo kakav izvor svetlosti u nekoj meri (bilo koje druge boje osim crne) ili izvor svetlosti van TV-a svetlo u sobi, sunčeva svetlost i sl, i npr. na ovim video test snimcima je sve ok

Ali zato se na ovom mrlje vide

EDIT2: Zaboravih da napišem da sumnjam da je ovo dovoljno za bilo kakvu reklamaciju, to je jednostavno mana LED ekrana i njihovog pozadinskog osvetljenja, i verujem da je stanje bolje tek na nekim visoko budžetnim QLED ili OLED i u budućnosti micro LED modelima...
 
Poslednja izmena:
^Tako je...

Nego zaboravih da dodam da ja nemam taj problem čim na ekranu imam bilo kakav izvor svetlosti u nekoj meri (bilo koje druge boje osim crne) ili izvor svetlosti van TV-a svetlo u sobi, sunčeva svetlost i sl, i npr. na ovim video test snimcima je sve ok

Ali zato se na ovom mrlje vide

EDIT2: Zaboravih da napišem da sumnjam da je ovo dovoljno za bilo kakvu reklamaciju, to je jednostavno mana LED ekrana i njihovog pozadinskog osvetljenja, i verujem da je stanje bolje tek na nekim visoko budžetnim QLED ili OLED i u budućnosti micro LED modelima...

Хвала, људи. Мало ми је лакше сада, за тренутак сам се сморио и помислио сам да већ мора на сервис.
 
Već rečeno, to je mana tehnologije i kod svih proizvođača je manje više tako.
Ako hoćeš da crna bude crna onda samo OLED pomaže, a on košta mnogo više.

Kad se pusti neki sadržaj na TV-u nema tih anomalija :)
 
photo-2021-04-15-22-16-22.jpg


C715 u Indiji krenuli da dobijaju Google TV
 
Hvala, šta je novo?

Inače, danas sam instalirao najobičniju 5050 RGB LED traku kao pozadinsko osvetljenje koje se napaja na USB TV-a, one mane u pozadinskom osvetljenju koje pominje @Predrag92 su prošlost, verujem da su i dalje tu, ali više ih ne vidim (oko je prevareno), crna je noć crna...

Svakom bih preporučio ovu intervenciju (još kad bi znao da nabudžim onaj ambilight na način koji je @Stock postovao pre par strana)...

EDIT:
IMG_20210417_193555.jpg IMG_20210417_193634.jpg

EDIT2:
Sad vidim da novi firmware v361 teorijski ima sjajnih unapređenja, i donosi sledeće:

  • Update GUI environment settings (window management)
  • New Motion option menu: “ Motion Clarity ” + “Clear LED Motion (dynamic auto dimming function) ”

- Added the option of “ Dynamic Colors ”: ON-OFF in the quick menu. (= using native & dynamic colors)

- Update optimization + New Update Menu (Auto, Network, Local, By Chanel) & and new two function: Update → Network Update → “ System Update ” or “ Service Update ”

  • System optimization
  • Optimization of the “SDR” to “HDR” conversion (HDR premium)
  • Update rights
  • Update libraries for local “Realtek_player” Audio / video.

SKIDA SE... PA JAVLJAM.
 
Poslednja izmena:
Meni je v631 napravio problem sa hbo go i stremio, izbacuje iz filma ili serije nekad odmah nekad posle xx minuta, reset nije pomogao . Eon, netflix i smarttube rade ok.

Izasla v634 pa idemo odmah na nju.
 
Najnovija v634 verzija softvera

Info:
build date= Apr 17 2021
build.date.utc= 1618670895
security_patch= 2021-01-05
gmsversion= Android_9_Pie
software.version_name=AP08

Changelog:
1 - Fixed video codec error of v631 that was no longer made available by locking video;
2 - Fixed Wifi network bugs;
3 - Added new "Motion Sharpness" option in Motion Adjustments;
4 - Added "Dynamic Color" option in Color Adjustments;
5 - Added option to enable and disable automatic firmware updates;
6 - Youtube Music app comes installed by default;
7 - MagiConnect app updated to version 4.2.734

DOWNLOAD: http://eu-update.cedock.com/apps/re...F1V634/FOTA-OTA/V8-R851T02-LF1V634.018640.zip
 
Ovde će ti svako pa i ja preporučiti tcl.

Imam jedno pitanje u vezi Netflix-a kako to da mi samo netflix radi a sve ostale aplikacije prijavljuju da je internet nedostupan?
 
Ima li ikakva opcija da se instalira Supernova aplikacija u koliko-toliko funkcionalnom stanju? Ja sam skinuo apk za telefone, ali je skoro pa neupotrebljiva.
I da li postoji aplikacija koja daje kursor na tv-u, nešto kao magični daljinac za LG?
 
Pozdrav! Trenutno sam u potrazi za novim televizorom (oko 340e) i zapao mi je za oko 43ep660 (nasao za okruglo 40k din). Da li je ovo dobra kupovina?
Pozdrav.
Najbolja kupovina krajem godine za ograničen budžet i "naš džep" su bili TCL C715 televizori od 50 inča za 49k i od 55inča za 59k sa 5 godina garancije.
Ipak je to novija generacija i Quantum dot tehnologija u odnosu na ovaj model koji gledaš.
Sad su minimum 10k dinara skuplji u odnosu na tu cenu pa ti baš probijaju budžet.

Sad vidim da od 01.05. Hisense daje 7 godina garancije, pa možda i to da razmotriš, ali pošto slede OI verujem da će i ostali proizvođači tj. naše prodavnice dati popust kao što daju pred više-manje svaki veliki sportski događaj.

Uostalom moraš napisati i zašto bi koristio TV (filmovi, sport, igrice i td), u kakvoj sobi i sa koje razdaljine bi ga gledao, ali NAJBOLJE je da otvoriš posebnu temu da ne spamujemo ovde.
 
Nazad
Vrh Dno