Šta je novo?

Targo Telekom

ja sam igrao CS 6 ping varira izmedju 20 i 26 ms .... jer komp je nov ali slab pa to i moze da se igra :(
 
Jel neko negde snimio štandove danas? :D

P.S. Šta se dešava od jutros sa benchmark-om? Malo malo pa ne radi :p
 
Preneli hosting kod Targa :p
 
Da li neko zna kako pustaju digitalan signal kada na ruteru ima samo izlaz za koaksialni kabl, iil ja nesto gresim?
 
pa jel to moze... zar ne treba da bude HDMI izlaz da ne bi bilo gubitka kvaliteta?
 
Naravno da moze. DVB-C standard, potrazi na netu detalje ako te zanima.
 
Ne ne ne, izmesao si malo. Digitalni signal se moze prenositi i koaksijalcem i optikom, kao i vazduhom -:). HDMI je druga prica, odnosno tice se rezolucije itd. Tebi i pored HDMI prikljucka, svi signali do sada stizu koksijalcem, bilo da je u pitanju cable operater ili antena.
 
Samo da proverim... znaci dovoljno je da imam tv sa DVB-C tunerom, zabodem u njega koaksijalni kabl i to je to?
 
Pozdrav svima! Evo, kod mene su u 21. bloku uveli vertikalnu instalaciju, i dalje ih čekam da ponude nešto :) Al' u međuvremenu pitanje za one koji već imaju TT: kakva je situacija sa IP adresama? Pretpostavljam da je dinamička, ali koliko često se menja?

P.S. Izvinjavam se ako je već bilo diskutovano o tome, prečešljao sam ovu temu i nisam ništa našao...
 
Hvala na cestitkama.
Tek su mi jutros pustili signal tako da testiranje tek sledi. Uzeo sam osnovni paket, za sada, ali kako ovo funkcionise mislim da mi od ovoga brze i nece trebati. Do sada sam imao Orionov adsl i mogu da kazem da je razlika vise nego primetna.
Sto se tice momaka iz Targa koji su uvodili kablove i instalirali ruter, sve pohvale... brzo i sto je najvaznije poprilicno pedantno.
 
Danas sam upoznao i drugu osobu kojoj je ove godine crkao tjuner na LCD TV-u (TV radi, ali ne prima nikakav signal) kao posledica grmljavine i shvatio sam i jednu prednost optike o kojoj nisam razmišljao - ne provodi struju :)

Video sam danas TT promoterke u 33 bloku, tako da su se očigledno razmileli po NBG, pitanje je samo kada će koji blok da priključu i kojom brzinom, ima tu dosta optike da se splajsuje.
 
Nemojte pogrsno da me shvatite i ja cu verovatno preci na targo, ali pateticne cestitke jer je neko potpisao ugovor sa njima su za bljuvanje. Mislim da dele svoje usluge dzabe pa da razumem. Sta je sledece, peticija za podizanje spomenika i ustanovljenje drzabvnog praznika Targov-dan.
Lepo je sto oni prvi krecu sa optikom ali mene kao krajnjeg korisnika savrseno ne zanima njihova infrastruktura ni da li signal prenose dimnim porukama ili superprovodnicima to je njhova stvar, mene zanima kakav je kvalitet tog signala kada on dodje kod mene i koliko me to kosta i u tom smislu ne vidim nista toliko revolucionarno u njihovoj ponudi sto bi opravdalo toliku euforiju i odusevljenje.

Sto se tice promene IP adrese i ja sam vec pitao ali niko da odgovori. Da li se adresa menja kada se resetuje ONT,
da li je to moguce uraditi softverski, sta se desava sa TV signalom prilikom tog reseta? Da budem jos precizniji da li je moguce promeniti ip adresu (softverski) a da to ne utice na TV signal ?
 
A sta cemo sad sa pdv-om od 20% :D
Kad pocinje to da se primenjuje ako vec nije, i onda verovatno cena ide malo gore.
 
^ Pa u ugovoru valjda stoji da je u cenu uracunat pdv a kako su ga racunali to je njihov problem. Ali ne brinem se zbog toga i onako ce evro da skoci bar duplo do kraja godine pa cemo onda stvarno imati najjeftiniji net ko god da je provajder. Mislim bice i dalje skup u odnsu na nas bedni standard ali prilicno jeftin u odnosu na evro :) Srbija brale!!!
 
Druže Ljenine a ti mislis da ONI nece podici cenu kada se promeni kurs toliko da im pravi smetnju (u zaradi) ?!
 
Nego, jel moze neko od dobitnika rutera da mi kaze koja je duzina kabla od prikljucka za isti do adaptera (valjda ima adapter?)
 
Pa kurs mora da se promeni bas drasticno da bi im pravio smetnju u zaradi, valjda toliko necemo da potonemo. Kad pogledam ove cene neta u okolini sto je neko postavio, ispadne da im se isplati i ako se kurs utrostruci. Ugovor se vezujue za dinare a ne za evre.
To bi trbalo da bude rizik poslovanja koji bi oni morali da snose kad vec traze ugovor od 2 godine. Kao sto mi ne znamo kakve ce sve cene i ponude biti u toku 2 godine i rizikujemo prilikom sklapanja ugovora, tako bi bilo lepo da i oni snose deo rizika.
Ali u stvarnosti oni ne rizikuju nista jer svi imaju klauzulu da cene mogu da menjaju kako i kad hoce...
 
Da da mozda nisam najsrecnije napisao ali mighty78 je u pravu,mislio sam na duzinu napojnog kabla cisto zbog nekih varijanti montaze itd
 
Evo epiloga od jutros, ekipa majstora zaduzena za busenje dosla, krenuli da buse, kako sam skapirao nisu se bas drzali prvobitnog dogovora pa su malo traljavo odradjivali posao. Predsednik stanara im izasao krenuli sa prepirkom, u tom trenutku izadje i armija hronicnih bolesnika penzosa sa pitanjem "ko to sad busi i ko im je dozvolio", "kakve su im to jake busilice pa samo sto nisu poumirali od shoka", ovi popakovali opremu i prosledice izvestaj da nemaju uslove da rade. Zapretili da nece dolaziti u narednih 5 godina, penzosima laknulo, rekose ni ne morate i to je to. Ja samo znam da ako se ovi stvarno ne pojave vise, svi ce se vratiti na analognu antenu.
 
koji je optički modem u pitanju?
 
Ali nema nista o njemu na internetu, imaju neki slicni modeli..ovoga nema.
 
Nazad
Vrh Dno