Šta je novo?

Targo Telekom

Postavljaju štand kod kafića Prajm u Goce Delčeva, pored Megatrenda.

Edit: sada se vraćam i vidim da u stvari sklanjaju štand.
 
Poslednja izmena:
http://www.youtube.com/watch?v=hqnB3T_G8g0&feature=plcp

http://www.youtube.com/watch?v=HeOOppF9HR4&feature=plcp

krastavac sto se TV-a tice sada vidim nisam nesto zadovoljan snimkom zato sto mi se odbija malo i vidim se u TV-u kao i okruzenje nadam se da sam pomogao na neki nacin da vam to priblizim ... Voleo bi vase komentare :)

A nije mi jasno zasto mi je net 1080p a tv koji sam snimio 720P trebalo bi 1080p ali ok ...
Hvala, dobar posao. Po meni najbolji deo snimka je ovaj: http://www.youtube.com/watch?v=hqnB3T_G8g0&feature=plcp#t=4m28s :d
 
Ima dva štanda u 9a, drugi je kod Societe Generale banke u Goce Delčeva. 9a blok je kažu gotov, potpisuju ugovore i kreće instalacija do stanova. Valjda će brzo doći i u 8a.

Nisam stigao nešto mnogo da testiram, sutra ću poneti tablet pa ću videti to za android. Malo se igrao na njihovom laptopu, bio je paket 10/5 (tj. 12/6), deluje OK, mada nisam puno isprobavao.

Televizija je dobra pogotovu HD kanali (Viasat Nature HD i RTS HD), slika je bez šuma, senki i sl, mada moraš da se malo odaljiš, glupo je gledati 576i signal na 32" TV-u sa 1m udaljenosti. Kanali se brzo menjaju, dosta brže nego SBB-ova digitalna i Total TV kod mojih. Prve ima, ali za sada nema FOX paketa (life, crime, movies).

ONT je malo veći nego što sam mislio, definitivno je dosta gabaritniji od bilo kog rutera koji sam do sada imao, moraću definitno u hodniku kod ulaznih vrata da ga okačim na zid. Wireless mu je po N standardu, ali nisam uspeo da saznam je li N-lite ili puni N.

Klinac je bio malo nervozan, a njima štandovi rade od 11-19h, pa nisam stigao sve da vidim, pogledaću još sutra ako stignem.
 
Могу ја да уђем у play store и youtube, али не могу да скидам апликације нити да гледам клипове.
5 уређаја: s2, note, skate (кувани ромови), huawei g300, asus tf300tg (stock), ниједан неће да скида апликације, youtube исто.
Pa prve slike pokazuju gledanje klipa sa youtube,a sa marketa sam skinuo neku igricu u trenu,probe radi.Ne znam u cemu bi mogao biti problem kod mene radi sve normalno, doduse sa wifi-ja na njihovom standu.Sta su vam rekli u podrsci?
 
Interesuje me da li radi program guide? Koliko sam video na snimku koje je okačio @defcoon221, na svakom kanalu piše nema informacija tamo gde treba da piše šta se trenutno daje, šta je sledeće itd.
 
Poslednja izmena:
E pa i ja sam jos ranije trazio da neko snimi taj EPG jer me zanima kako izgleda, ali nikako da pokaze neko.
 
Pa na snimku, ne videh da EPG radi ni na jednom kanalu.
Ili nisam dobro video.
 
Pa ni ja nisam video na snimku, zato pitam :D Meni je jedno vreme funkcionisao mestimično do delimično (msm šta reći, KDS) :D
 
Ma pustite vise tv neka pociva u miru :d kao sto sam rekao TT je internet provajder pre svega ali odlucili su i da razvijaju televiziju jos su novi u tome puno para su ulozili i treba da ima se malo vrati pa onda mozemo da ocekujemo cuda (nadam se da ce brzo) jer su pokazali da imaju kvaliteta i sto se tice interneta i TV-a a polako ocekujem da razvijaju usluge...:)
 
E da, kakva je situacija po pitanju distribucije tv signala na više televizora? Jel neko povezao 2 ili 3 TV-a?
 
Мени су рекли да линија може да издржи 32тв-а. Ја имам два и све ради како треба.
 
Meni nije jasno da ne radi EPG na digtalno emitovanim kanalima kroz DVB-C. Kanali Arena sport 1-4 izvorno imaju EPG, a i gomila ovih stranih licenciranih TV kanala isto imaju u signalu EPG, tako da je u ovoj ranoj fazi, sigurno neka greška u setovanju u delu kontrolnog centra Targo telekoma iz koga se distrubuiraju kanali.
Uzgred, da li neko zna gde se fizički nalazi kontrolni centar TT u kome se prikupljaju TV kanali i vrši njihova distribucija u optički kablovski sistem?
 
На ком каналy је ртс hd?
 
Мени су рекли да линија може да издржи 32тв-а. Ја имам два и све ради како треба.

Ok to, ali u tehničkom smislu...ide običan razdelnik pa iz njega koaksijalci do svakog TV-a ili kako?

Moguće je da je to nešto do njih (ako stvarno ne radi EPG)...Meni je jedno vreme preko KDS-a radio za digitalne kanale koji su naravno u dodatnom paketu ali ja imam običan paket, tako da mi to ništa nije značilo. Međutim, sad nemam ni za te, tako da je 100% do operatera. Kao što su se zeznuli pa u običnom paketu imaju digitalni kanali RTL, Rai Uno, TVE, Arte i još 2-3 :D
 
Poslednja izmena:
Ok to, ali u tehničkom smislu...ide običan razdelnik pa iz njega koaksijalci do svakog TV-a ili kako?

Класичан антенски кабл излети излази из ОNT и онда ти можеш да ставиш сплитера колико ти треба.

Koliko videh na onom snimku sa prethodne strane, RTS HD je na kanalu 74 ali samo u DVB-C, tj. preko digitalnog tjunera.

Сад ћу да пробам
 
off topic... ali izvinite
...Meni je jedno vreme preko KDS-a radio za digitalne kanale koji su naravno u dodatnom paketu ali ja imam običan paket, tako da mi to ništa nije značilo. Međutim, sad nemam ni za te, tako da je 100% do operatera.
Jutros sam proveravao, na PTT KDS radi EPG na ArenaSport kanalima preko DVB-C, ArenaSport 1 na kanalu 505 je free (nije skremlovana), one ostale su kodirane, ali isto vidiš da radi EPG kad staneš na kanal. Inače EPG podržava i naša slova (č, ć, ž, š, đ). Na Arena Sport kanalima koje primam kroz paket Polaris (Hellas sat 39E), putem DreamBoxa i CS, takođe radi EPG, samo ima problema sa nekim našim slovima sa dijakriticima (kvačicama).
Kao što su se zeznuli pa u običnom paketu imaju digitalni kanali RTL, Rai Uno, TVE, Arte i još 2-3 :D
Nisu se oni zeznuli, nego su ti digitalni kanali free, jer su nekada bili u analognoj ponudi.

Još jednom izvinite za OFF, ali je u cilju razjašnjavanja funkcionisanja EPG na digitalnim TV kanalima.
 
Poslednja izmena:
Koliko videh na onom snimku sa prethodne strane, RTS HD je na kanalu 74 ali samo u DVB-C, tj. preko digitalnog tjunera.

Kako da puste HD na analogni? Mislis da ga konvertuju na PAL ili?
 
Само да се похвалим да ми је проблем са андроидом решен. Не знам како, прорадило јутрос само од себе:D

Питање у вези са RTS HD. Да ли се на том канали стално емитује програм или само понекад? Питам зато што ја никако не могу наћи овај канал...
 
Pa ako nemas DVB-C neces ga ni naci :D Ako imas onda ne znam sta je u pitanju :)
 
Dobio TT sve sto vas interesuje pitajte nemam pristup MOdemu-u jer nedaju sifre,sve ostalo pitajte a ja cu snimiti destop i okaciti na YT ....

Pozz :)
 
@defcoon221
Na kojoj si lokaciji?
Gde si im rekao da postave ONT?

A za pristup je valjda standardno 192.168.1.1 , user: admin, pass: admin... ili nije???
 
Poslednja izmena:
Blok 22 , modem mi stoji na stolcicu :)
I da neznam odakle uforija da mora da stoji na plafonu ko sto sam rekao u jednom postu mozete ga postaviti GDE ZELITE !!!
Tu mi je ujak..

I ja nisam bio tu kada su dosli bio moji ujak ja kada sam dosao vec su otisli...
 
Poslednja izmena:
Имам dvb-c, али нема rts hd програма. Или сам ја глуп за ово:D
 
Ajd, nek je sa srećom i ujaku i tebi...
I kakvi su prvi utisci, jel duo paket (net+tv) ili samo net?
 
Ajd, nek je sa srećom i ujaku i tebi...
I kakvi su prvi utisci, jel duo paket (net+tv) ili samo net?

Duo paket net 10/5 sto se tice tv-a slika je super ali me nervira strasno sto kada prebacim da tv trazi digitalne kanale nenadje nista 0 model televizora je Sony Bravia KDL-32P3500

Internet nemam reci koje bi pohvalile to Torrent pici 3225 Kb/s i ne par sekundi nego to se otegne desetina minuta tako pa se vrati na 1700 kb/s
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno