Šta je novo?

Targo Telekom

Ево DMZPogledajte prilog 95704

Pogledajte prilog 95705

enable mapping? штиклирано.
Које још слике треба да окачим?

Хвала на помоћи!

Ajde da ponovimo ponovo, port 17025 koristis u utorrentu i iskljucio si random biranje porta, kao sto sam ti pokazao na slici?, obicno se bira neki port preko 50k za outgoing port ali to sad nema veze.
Nije lose da ukljucis i UDP osim TCP ako koristis DHT ili IP resolving.

Takodje odradi port forward za port 5228 udp i tcp ka ip-u koji je dodeljen Androidu.

Pogledaj da li ce u tabelici u statusu pisati enabled.

AKo ne pise enabled uradi restart rutera.
 
Poslednja izmena:
Untitled9.png

Урадио сам како си рекао. Ситуација је идентична
 
Да!

Мала исправка, торент пичи као луд. Значи то си ми решио ;) сад још андроид!
 
Да!

Мала исправка, торент пичи као луд. Значи то си ми решио ;) сад још андроид!

Ok uradi jos ovo , restartuj androida izbaci sd karticu i ubaci je tek po restartovanju, ako opet ne proradi, mozes za pocetak da ukljucis dmz za taj IP 192.168.1.76, stikliraj enable DMZ.

Samo dobro proveri da li je sigurno IP .76 zato sto postoji rotacija mozda ti je u rebootu rutera android pokupio drugi IP te vise port forwarding nece imati smisla na tom IP-u.
Zato sam ti rekao da vezes dhcp IP za mac adresu wifi konekcije na androidu.

Takodje uradi screenshot gde se vidi na dmz ili na port forvard onaj mali padajuci meni sa wan konekcijama da vidim sta ima sve u spsiku
 
Везао сам dhcp и MAC адресу, рестартовао моб, проверио да ли се накачио на добру адресу, али и даље нема промена.

Што се тиче падајућег менија, има само једна опција и за DMZ и за port forward.

Untitled10.png

Не знам како тај DMZ треба да изгледа, али као да могу да вежем само једну адресу. (или нешто радим погрешно)
 
Везао сам dhcp и MAC адресу, рестартовао моб, проверио да ли се накачио на добру адресу, али и даље нема промена.

Што се тиче падајућег менија, има само једна опција и за DMZ и за port forward.

Pogledajte prilog 95729

Не знам како тај DMZ треба да изгледа, али као да могу да вежем само једну адресу. (или нешто радим погрешно)

DMZ znaci da se taj IP demilitarizuje odnosno skidaju se security port polise.
Setovao si ga ok. Rebootuj i router a i androida, pa da vidimo tada.

Postoji mogucnost da ti je nesto i do Androidovih setovanja ili i do samog softa u njemu.

Postoji i sitna mogucnost da ECI ima neki problem sa forwardovanjem portova na wifi-u, sumnjam ali moguce je.
Zato sam te pitao sta se dobija u padajucem meniju osim onog 1_internet_R_vid_ koji ti je defaultni wan. Pretpostavlajm da je samo taj.
 
Неће... Изгледа да се рутер и андроид не воле... Видећу шта ће тарго да ми одговори.
Хвала ти још једном! Твој сам дужник
 
Pokušavam da provalim, ali nisam uspeo da nađem da li ruter ima brigde mod?

Najlakše bi mi bilo da se ponaša kao glupi kablovski modem, a da ostavim svoj TP-Link TL-WR1043ND da vrši sve ostalo.

Tako mogu da ostavim ONT odmah na ulasku u stan, a da samo ONT povežem na ruter s jednim UTP kablom - maksimalno jednostavna instalacja, ne menjam ništa na kućnoj mreži, sve ostaje kako je bilo i minimalno osetljive optike prolazi kroz stan.
 
Izgleda da nema bridge jer mu je WAN na dynamic IP i najverovatnije da jedino što možeš je da posle ECI ONT-a postaviš 1043ND sa Dynamic IP na WAN-u, vežeš WAN MAC adresu sa Tp-Linka za fiksni IP (bind MAC-IP adress) i potom tu adresu staviš u DMZ. Tako ćeš sav saobraćaj biti prosleđen na Tp-Link ali ipak nećeš na njemu imati spoljnu IP adresu jer je ona dodeljena ECI-u.

Trebalo bi videti šta ima pod opcijama Network-WAN-WAN connection List i Connection mode? Tada će se definitivno znati može li se postaviti u bridge ili ne.


Takođe ako i ima bridge mode i ako sve ide preko mac adresa pitanje je da li se lako može doći do mac adrese na wan portu ECI-ja i da li će emulacija te Mac adrese otvoriti bridge-ovani router.
 

Prilozi

  • eci ont.png
    eci ont.png
    124.4 KB · Pregleda: 173
Poslednja izmena:
OK, videćemo kad stigne opreme.

Bio sam na letovanu tri nedelje, pa se nisam mnogo ni interesovao. Zvao sam ih u petak, rekoše da mi je zgrade završeno sve (blok 8a) i da će me tokom sledeće nedelje kontaktirati njihov komercijalista oko instalacije, ugovora i sl. Videćemo da li su stvarno završili ili opet odugovlače.

Vidim da se u međuvremenu u ulazu pojavio crni kabl sa optikom od spolja do njihovog ormarića, nije ga bilo kad sam otišao na more.
 
Da li ovaj OTN ima full N standard?
 
OK, videćemo kad stigne opreme.

Bio sam na letovanu tri nedelje, pa se nisam mnogo ni interesovao. Zvao sam ih u petak, rekoše da mi je zgrade završeno sve (blok 8a) i da će me tokom sledeće nedelje kontaktirati njihov komercijalista oko instalacije, ugovora i sl. Videćemo da li su stvarno završili ili opet odugovlače.

Vidim da se u međuvremenu u ulazu pojavio crni kabl sa optikom od spolja do njihovog ormarića, nije ga bilo kad sam otišao na more.

Taj kablic kod mene stoji vec ihahaaaaaaaaaaaaaaaaj ,nikako da ga povezu :(
 
Gde je moguce isprobati Targo internet, tj gde imaju aktivne standove narednih par dana na NBG?
 
OK, videćemo kad stigne opreme.

Bio sam na letovanu tri nedelje, pa se nisam mnogo ni interesovao. Zvao sam ih u petak, rekoše da mi je zgrade završeno sve (blok 8a) i da će me tokom sledeće nedelje kontaktirati njihov komercijalista oko instalacije, ugovora i sl. Videćemo da li su stvarno završili ili opet odugovlače.

Vidim da se u međuvremenu u ulazu pojavio crni kabl sa optikom od spolja do njihovog ormarića, nije ga bilo kad sam otišao na more.

Komšo, koja zgrada u 8a? :D Kod mene (dugačka siva zgrada iza maxi-ja) su u sredu ili četvrtak sproveli kablove do početka vertikale u prizemlju i rekli da će za nedelju-dve (ove ili sledeće) početi da sprovode kablove po vertikali i stanovima.

@Sveki: Sutra otvaraju štand u Ušću ;)
 
Poslednja izmena:
Drage komšije (i ja sam tu u blizini...),
svima pričaju sličnu priču, tipa za 1-2 nedelje.
Ja vidim da su oni teritoriju napali preširoko, da istovremeno rade više nego što mogu da stignu.
Bojim se da ćemo se načekati...
Sa ovakvim tempom rada i ovakvom organizacijom, plašim se da će moja šala od ranije, postati realnost - da TT stiže do Nove godine.
 
Poslednja izmena:
Bolje bi bilo da grešiš xD Istog dana kada su kod mene izvlačili optiku do ulaza, pola sata pre toga sam video veliki broj radnika kod Fontane koji kopaju, sprovode kablove kroz rovove, povezuju na razvodnu tablu (tako sam krstio ormar kod restorana Fontana :D). Tako da verujem da će ove i sledeće nedelje "munjevitom" brzinom oplesti kroz Otona Župančiča od Fontane do Zemuna :D
 
Komšo, koja zgrada u 8a? :D Kod mene (dugačka siva zgrada iza maxi-ja) su u sredu ili četvrtak sproveli kablove do početka vertikale u prizemlju i rekli da će za nedelju-dve (ove ili sledeće) početi da sprovode kablove po vertikali i stanovima.

@Sveki: Sutra otvaraju štand u Ušću ;)

Ista smo zgrada, OŽ broj 36. Ne verujem im nešto previše, video sam onaj kabl sa optikom, pa rekoh rade nešto. Dobro, makar i to.

Srećom, bio sam na odmoru 3 nedelje, gužva na poslu, plus stalno negde skitam pa nemam ni vremena da razmišljam o TT. Kad dođu, dođu, više i ne razmišljam o tome.
 
Kao sto rekoh sutra idem u Usce sa fonom da sve to snim ako mi dozvole,Pa kacim na YT da vidite kako sve to izgleda :)
 
kao snima za forum, a posle kaci promoterke na burek :p
salim se :D
 
Hhehehe kaci ce mene promoterke na burek :) a mozda bude i lik :d

Iz mog iskustva ali sada ozb zakljucio sam da muski pol obavlja bolje posao nego promoterka ili promoterke zasto?

1. Ako budu lepe devojke onda neko moze da se i postidi pa da ni nepridje standu nenznam kako kod vas ali tako je kod mene :d..

2. Vise se sporazumevam sa likovima nego sa devojkama jer obicno treba mi ponekad 5 min da im objasnim sta sam hteo da kazem a neki lik koji recimo radi odma me skapira (takva su mi iskustva)...

3. Licno vise bi voleo nekog lika da tu radi jer bi mi bilo lakse da kumuniciram,jer mi lepa devojka sprzi (mozak) pa vise se ponasam ko pokvaren automat za govor i pola pozaboravljam sta sam hteo da pitam kada mi oci lutaju po njenom telu a mozak na ispasu ode :d

Ali krastavac kako bude za Vas cu to uraditi :)
 
Poslednja izmena:
Bogami video sam prosle nedelje neke nove hostese TT-a, uffff.... :D
 
Pa sigurno neće za promoterke da uzmu staru eskadrilu JAT-ovih stjuardesa :D
 
За Вука:

Untitled.pngUntitled1.png
 
Nadam se da će raditi, ako ne nije problem samo da sve namestim, samo bih najradije ostavio wifi na ONT-u na disabled. Ako i ne može bridge, a da TV radi, koristiću ONT samo kao ruter, a 1043ND kao switch i AP.
 
Danas je devojka (možda ih je bilo više) u Goce Delčeva (aka Dolini gladnih ili Has Vegasu) delila biltene o Targu...nema ništa čega nema na sajtu, ali ću se potruditi danas da skeniram to što je delila pa ću okačiti ovde :)
 
Vrh Dno