Šta je novo?

Targo Telekom

Kada budu otvorili tamo u Uscu eto mene sa kamerom od 1080p pa lepo da snimin TV pa ko ljudi da vidite kako izgleda da se ne smarate da idete :D ,ali dok to bacim na net,ceo BG ce dobiti optiku. :d
 
Poslednja izmena:
Zar se niko ne seti da im preporuči da Targo to sve snimi i postavi na youtube,mislim da je mnogo lakše i bolje.
 
Ko zna na čemu je tip :D čim on ne razlikuje render i stvarnost :D Čisto sumnjam da devojke neće imati stolice da sednu, a takođe sumnjam da će samo devojke raditi tamo :p
Ako se toliko brine za "eksploataciju" radnika, zašto onda koristi kućne aparate koji se prave u azijskim zemljama (China) gde ljudi rade po 10-15 sati dnevno za neku bednu crkavicu od dnevnice za koju kod nas mogu da se kupe 2-3 vekne hleba i litar mleka...
 
Poslednja izmena:
Ko zna na čemu je tip :D čim on ne razlikuje render i stvarnost :D Čisto sumnjam da devojke neće imati stolice da sednu, a takođe sumnjam da će samo devojke raditi tamo :p
Ako se toliko brine za "eksploataciju" radnika, zašto onda koristi kućne aparate koji se prave u azijskim zemljama (China) gde ljudi rade po 10-15 sati dnevno za neku bednu crkavicu od dnevnice za koju kod nas mogu da se kupe 2-3 vekne hleba i litar mleka...

Lik piše o inostranstvu, eksploatiranju radne snage i slično (Veliki Karl Marx :D,) ) a po mom, ko da nije bio ni u Ušču, Delti, Immo.....a kamo li u inostranstvu....
 
Raduje me sto iako u praksi Targo nije malte ne ni krenuo sa radom, konkurencija snizava cene, evo Radijus Vektor poceo da nudi 20/1.5 za 1590din i 50/2 za 2490din. Jos kad bi ADSL provajderi ispratili ovo...
 
Ma nek isprate cenom, meni licno je i 16/1 dovoljno.
 
To je moguće samo ako ukinu sve postojeće pakete i daju jedan paket za sve, gde bi brzina bila definisana mogućnostima svake parice. Jer ako bi snizili 16/1 na 1500-1700 din. koliko bi onda morali da spuste ove sporije pakete? Realno se to neće desiti i na ADSL-u će ostati oni korisnici koji nemaju drugi izbor. Takvih je mnogo i Telekom to zna pa to i koristi.
 
To je moguće samo ako ukinu sve postojeće pakete i daju jedan paket za sve, gde bi brzina bila definisana mogućnostima svake parice. Jer ako bi snizili 16/1 na 1500-1700 din. koliko bi onda morali da spuste ove sporije pakete? Realno se to neće desiti i na ADSL-u će ostati oni korisnici koji nemaju drugi izbor. Takvih je mnogo i Telekom to zna pa to i koristi.

+1
 
Pitanje za korisnike Targa zanima me da li je mogla veceras u osnovnom paketu da se na HRTu prati utakmica Hrvatska -Makedonija,jer SBB redovno zamracuje-skrembluje HRT i OBN
 
Pitanje za korisnike Targa zanima me da li je mogla veceras u osnovnom paketu da se na HRTu prati utakmica Hrvatska -Makedonija,jer SBB redovno zamracuje-skrembluje HRT i OBN

Trebao si ranije da napises i da zamolis nekoga da ti to pogleda ali mozes da resis tu dilemu na tri nacina

1. Nadam se da ce neko sutra da ti odgovori ako je gledao to

2. Da pozoves TT podrsku i da pitas slobodno ili

3.Da odes u Usce 11.09 jer tamo otvaraju standa pa mozes da vidis kako to sve izgleda i da ih pitas :)
 
To moraju da rade kada su u pitanju ekskluzivna prava prenosa. Cak i ako ne rade to jos uvek, pocece da rade cim ih neko od konkurencije prijavi pa finansijski dobiju po ushima. Zakonski ne postoji mogucnost da gledate prenose na HRT-u za takmicenja cija ekskluzivna prava za Srbiju ima neka domaca tv kuca. Ponekad se desi da neki provajder "zaboravi" da skrembluje, ali na to ne mozete da se oslonite, jer nekad skrembluju u sred prenosa. Ja na Ikomu se ne secam kada se desilo da zaborave da zamrace neki prenos za koji nemaju prava.
 
Kako god svodi se na isto, slike nema.
 
Montiraš satelitsku i onda ima. Čudi me što tako malo ljudi koristi satelitsku, a dvb-s i s2 nude ubedljivo najbolju sliku i najveći izbor kanala.
 
Bolje ovo ne govori javno :D Uzivajte dok emiteri ne krenu da im salju zahteve za zatamnjenje slike ;)
 
Aleksandre nemoj da siris dezinformacije, pa HRT 2 ni nema na spisku kanala...Tako da nije moglo da se gleda :D
 
Јуче су ми инсталирали уређај. Први утисци су следећи:

Слика на тв-у много боља него тотал тв.
Интернет ради супер, брзине су веће од декларисаних.

Тренутно имам два проблема:

1. из неког мени за сада непознатог разлога wifi на свим мобилним телефонима у кући (4 андроид телефона и један андроид таблет) ради само парцијално- интернет ради, апликације раде, АЛИ download са маркета и youtube не раде ни на једном уређају!! Тестирао сам youtube на једном w7 нетбуку и ради без проблема. Дакле постоји неки проблем са андроидом... Звао сам Тарго, чекам њихов одговор.

2. не могу да натерам торенте да ми раде како треба (тачније upload). Ово је продукт мог незнања... ;)
 
Јуче су ми инсталирали уређај. Први утисци су следећи:

Слика на тв-у много боља него тотал тв.
Интернет ради супер, брзине су веће од декларисаних.

Тренутно имам два проблема:

1. из неког мени за сада непознатог разлога wifi на свим мобилним телефонима у кући (4 андроид телефона и један андроид таблет) ради само парцијално- интернет ради, апликације раде, АЛИ download са маркета и youtube не раде ни на једном уређају!! Тестирао сам youtube на једном w7 нетбуку и ради без проблема. Дакле постоји неки проблем са андроидом... Звао сам Тарго, чекам њихов одговор.

2. не могу да натерам торенте да ми раде како треба (тачније upload). Ово је продукт мог незнања... ;)

MORAS DA OTVORIS PORTOVE.

Uradi screenshotove iz webinterface-a ali bukvalno sve pa da vidimo sta sve ima od setovanja.
 
Untitled.pngUntitled1.pngUntitled2.pngUntitled3.pngUntitled4.png
 
Untitled5.pngUntitled6.png

Пробао сам сам, али нисам успео...
 
To je nesto sa androidom problem, jer i ja kada povezem fon preko USB da koristi net sa kompa nema sanse da skinem nesto sa marketa.
 
Pogledajte prilog 95695Pogledajte prilog 95696

Пробао сам сам, али нисам успео...

Rekao sam ti sve shotove ukljucujuci i DMZ.

Ok ovaj port forward si uradio za utorrent i u utorrentu si setovao taj port za outgoing port?
utorrent_4.png

Ima jos jedna stvar zasto ti prijavljuje status off, da li si enablovao "enable mapping"

Sledeca stvar je posto napamet ne znamo sta android koristi od portova postavi DMZ za IP koji ce biti dodeljen androidu, mozes i da mapiras ip-jeve po mac adresama androida. Ako imas vise androida svakom ces dodeliti po jedan DMZ.
Ako ni to nepomogne videcemo sta dalje.
A ako me secanje ne vara port 5228 je taj koji sluzi za Android Market, mozda se moze i birati default sa nekim verzijama soft.-a
Ali ne zaboravi uvek radis i udp&tcp port
Naravno uvek je pametnije izbeci DMZ kad god je moguce posto je ipak u pitanju sigurnost.
U ovom slucaju setovanjem utorrent porta i market porta nece ti trebati DMZ.
 
Poslednja izmena:
Ево DMZUntitled7.png

Untitled8.png

enable mapping? штиклирано.
Које још слике треба да окачим?

Хвала на помоћи!
 
Nazad
Vrh Dno