Šta je novo?

Targo Telekom

^Ma kakav Orion nemoj da ste neozbiljni... Pricate o firmi koja nece (ili nema) 2000 evra da investira za 2000m optickog kabla u mom kraju , nego traze da ja i jos par zainteresovanih investiramo u njihovu optiku ne bi li nas prikljucili a posle placamo pune cene paketa???? :S:

Prilicno sam siguran da je veca sansa da ja sutra kupim Targo nego Orion :d
 
Ljudi moram da se ispravim, priče o preuzimanju od strane Oriona ipak nisu tačne.

Još će vode proteći ispod brankovog mosta dok ne vidimo kraj ove zavrzlame oko Targa.

Koliko vidim moguća su samo dva pravca, polako i mučno umiranje ili prodaja.
 
Imate li internet?
 
Zanimljiva stvar, ja imam net, ali ostale komšije u ulazu koje su takođe na Targu ga nemaju.

Blok 8a je u pitanju.
 
Evo ovako, presao sa tt na ptt dobio sam navodnih 100mbps protok to je kablovski internet. Presao sam zbog toga sto je tt poceo sve cesce i cescce da prekida i sve sam manje imao net. E sad ovako onih 25mbps sto sam imao na tt je mila majka naspram ovih 100mbps OPTIKA JE OPTIKA KAKVA GOD BILA ping mi je 8-10ms download mi je na lan kablu 98 a na wifi oko 30 mbps nije do mog wifi adaptera vec do njihovog rutera, jedina prednost je sto je internet konstantan ali kada se gleda nesto live zna da prekida zbogo ogromnih vvarijacija u brzini neta. Elem da nije prekida internet nikada ne bih presao sa TT. Nadam se da ce uskoro neko kupiti TT da ga ponovo uvedem jer ovako sam sleteo sa konja na magarca. Takodje u mojoj zgradi ima samo jedan jedini operater pored tt a to je ptt, sto je kriminalno, ne znam koji je razlog tome.
 
Šta da ti kažem, osim da ti izjavim saučešće...
Ja sam pre tri godine sa TT prešao na Ikom... Internet je za mene umro tog dana i samo na trenutke se primeti dašak života...
edit: reanimacija u toku...
 
Ul je 4-5mbps, sada su u test fazi jos to nije razradjeno mada od n.g ce kao da puste. Inace placam to "zadovoljstvo" sa tv-om koji je kriminalan 3500 din, jer nisam uzeo ugovornu obavezu a ugovor na 2god ako uzmem onda je 3000 din. Ocajan sam. Na TT ping je bio 0-2ms.
 
Poceo ruter da se restartuje tri puta dnevno, bar odmah dobije ip adresu. Koji mu je? Poslao zahtev MTS za 50mbs i javili da ima portova i da mogu da sklopim ugovor i tek sada vidim da nema nikakvih beneficija za sklapanje novih ugovora. I SBB stigao u zgradu a vidim da i oni imaju dosta problema.Sta raditi? Ostati kod Targa i moliti se da se nesto +desi, SBB, Mts 50mbs?
 
Sbb ce otkloniti problem kad-tad, mts ce doci sa optikom kad-tad, targo ce neko kupiti kad-tad a mozda i nikad...
Trazi popdrsku da ti resi problem... ako postoji neka podrska, makar da ti zamene ruter jer je do njega verovatno.
 
Jel neko skorije bio do Targa? Muzika cepa i niko se ne javlja. A sta bi bio savet Mts 50mbs ili Sbb. TV nije bitan.
 
Ako mozes dopreti do podrske, pa da ti oni daju ako imaju ispravan uredjaj pa sam menjaj ili da cekas dok optika ne prodje (ako si u BG u naslju sa zgradama), ja bi ti to savetovao.
Za sbb obavezno dobro isproveravaj kako radi u tvojoj zgradi i nekoliko susednih...
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Poslao email i pozvali da sutra zamenim modem. Jel imam neka podesavanja osim imena mreze i sifre?
 
Bio do Targa i zamenio modem. TV radi a ceka se adresa za internet. Nema nikakvih vesti o prodaji, preuzimanju, stecaju...
 
Bio sam ja kada sam razduzivao opremu, radi njih nekoliko nema od toga nista ja vam kazem, to nije nikom cilj ni da preuzme to je cilj da tako ide u besvest dokle cena dodje na minimum s obzirom da je LELEKOM krenu da razvodi opticku kablazu prica je upotpunosti zatvorena trzisnu pobedu je odneo Lelekoma, samim ti ce oni i diktirati cene, i do nove godine ce biti optika po celom Beogradu. Ovaj drug sto se dvoumi oko telekoma ili sbb vidi gde ti daju optiku ako na telekom ides a nije optika to je adsl sa realnim protokom od 2/0,2 kilobita po satu a ti ces placati tih 50 koje ces na speed test videti juce. Ponadao sam se da cu na targu ostati ali eto sada sam na kablovskom kod istog provajdera kod koga sad poceo pre dobrih 15 godina da koristim internet. Bio sam im prvih korisnik kablovskog interneta kada se jos i kupovao modem i platio ga tada 50e. 64/16kbps brzina bila.
 
Od pre dve nedelje poceo je da se resetuje bar 3-4 puta dnevno, danas ne radi, autentifikacija prodje ali nema izlaza na net. Izgleda da smo na Targu ostali samo oni koji nemaju izbora, ja na zice ne mogu da se vracam jer su katastrofalne, SBB se pojavio dovukao opticki kabl ulaz do mene, dal su nekog prikljucili pojma nemam, jurili nas tada da potpisemo predugovore, 2 meseca proslo ne pojavljuju se, izgleda se preracunavaju da li im se isplati....
Glupo mi vise i pisati reklamiriati a pogotovo kad se ovde nadju likovi koji me poklapaju i kazu bilo neta a ja licno na telefon i na e-mail dobijem odgovor da niko nema net i razlog prekida...
 
Bio do Targa i zamenio modem. TV radi a ceka se adresa za internet. Nema nikakvih vesti o prodaji, preuzimanju, stecaju...
Ti izgleda nemas izbora kad si pristao da zamenis ruter i cekas IP adresu, To cekanje moze da bude pola sata a moze i danima. U davna vremena kad im je crkla neka ploca a ima ih 2 moj ortak-komsija cekao je mesecima na net a to sto sam mu ja preporucio to onako pride da me bude sramota. Kaze narod bolje vrabac u ruci nego golub na grani, dobili smo optiku i posle kratkog vremena problema preko glave...
 
Poslednja izmena od urednika:
Lega99 isti problem sam imao. Poslao email, odgovorili, zamenio ruter, uvece internet proradio i za sada je sve ok. Nema restarta na svakih par sati. A sto se tice izbora mogu da biram mts ili sbb, ali guracu Targo do kraja (ili pocetka) a onda cu se vratiti u 20 vek, antena 10-tak tv kanala + telenor 10gb i cekam optiku, nadam se., usteda ohoho ;)
 
Lega99 isti problem sam imao. Poslao email, odgovorili, zamenio ruter, uvece internet proradio i za sada je sve ok. Nema restarta na svakih par sati. A sto se tice izbora mogu da biram mts ili sbb, ali guracu Targo do kraja (ili pocetka) a onda cu se vratiti u 20 vek, antena 10-tak tv kanala + telenor 10gb i cekam optiku, nadam se., usteda ohoho ;)
Ne verujem da je tu resenje za mene, to sa prekidima-resetovanjem kukali su ljudi i nikom nije menjan ruter. Da je ruter neispravan ne bi mogao da se autentifikuje i prikaci na Targo. Ruter je prikacen ali dalje od Targa ne moze, problem je u IP adresam tj. DHCP serveru u Targu koji dodeljuje IP. Nemam volje vise da se akam i gledam u pasulj dal ce da rad ili ne. Jednostavno Targu je zapecacena sudbina, odredjeno mu je tiho umiranje a nama korisnicima nerviranje. Ja imam kablovsku obaska tako da me TV ne brine, zice su mi ocajne tako da bilo koje vracanje na zice iako imam ISDN ne dolazi u obzir. Ako ne dodje net tj. ne dobijem IP vracam ruter i zavrsavam tu pricu, lepo su poceli, obecanja ali sve je ostalo na obecanje ludom radovanje. Obecan je maiil server, nisam bio do tad ni kod jednog provajdera gde nema mail servera, u firmi smo sami podigli mail server na w2k, to se podrazumevalo. IPV6, opcija postoji u ruteru, obecano da ce pustiti, sve se to srusilo kao kula od karata kad se saznalo za mahinacije i da podizvodjaci nisu ispalaceni. Zamisli pljuvanje po meni kad sam pola zgrade ubedio za Targo i onda ortak-komsija i jos neki 2 meseca nemaju net kad je otisla ta famozna ploca. ;)
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja sam menjao ruter 2x i opet su bili nesnosni prekidi na svakih sat vremena tako da meni nije nista uspelo, mada cuo sam da ljudima zna da drzi po par meseci do sledece zamene.
 
U poslednje vreme nikad više reseta nikad više pucanja neta. Blok 8a je u pitanju,
evo u trenutku dok ovo pišem nema neta.
 
U poslednje vreme nikad više reseta nikad više pucanja neta. Blok 8a je u pitanju,
evo u trenutku dok ovo pišem nema neta.
Kod mene je pocelo unazad dve nedelje...Resetuje se najmanje 5x dnevno...Nemam izbora cekam SBB koji je dovukao optiku i stali, sve je to igranka interesa i moci... Pravo odlucibvanja o uvodjenju neta dato je stanarima koji su nobrazovani i nestrucni i dovoljno je da ih neko nalozi kao u slucaju uvodjena optike Telekoma i oni ne dozvole da optika udje u ulaz a puste SBB a SBB nikako da dodje i sa nejasnim objasnjenjima oko kabliranja po stanu.
 
Da dve nedelje to je otprilike period kada su i kod mene krenuli identični problemi.

Kod mene nikako telekom da dovuče optiku iako su dobili saglasnost u ulazu.

Neka druga alternativa mi je Ikom, ali tu bih radije sačekao punu integraciju i njihovo
utapanje u SBB.

Ne znam, čekaću još ipak, samo sve ima svoje granice.
 
Dakle zamenio modem i posle dva dana opet poceo reset na svaka 2-3 sata.
 
Zemun, Jovana Miodragovića (bivša Ivana Cankara) već nekoliko dana nema ni tv-a ni neta. Zna li neko da li je to nešto šire ili je to samo kod mene ?
 
Ni kod mene u Zemunu (Avijatičarski trg) nema interneta, još od četvrtka pre podne. Obzirom da ne svetli Link lampica, očigledno je problem sa mrežom, mada im zaista treba previše vremena da ga reše.

Jedini takav prekid, od nekoliko dana, sam imao, kada je optika bila pokidana u nekoj ulici, zbog radova, pa je moguće da je i sad nešto slično u pitanju.
 
http://www.targotelekom.rs/vesti/prekid-optike-u-zemunu-od-08-09-2017/

PREKID OPTIKE U ZEMUNU OD 08.09.2017.
11/09/2017

Poštovani,
građevinski radovi u ulici Kapetana Radiča Petrovića u Zemunu doveli su do prekida našeg optičkog kabla usled kojeg se TV i internet servisi ne isporučuju korisnicima u nekim delovima ovog naselja.
U toku je detaljnija procena nanete štete kao i mogući način i vreme sanacije ovog prekida.
Izvinjavamo se i hvala na razumevanju.
Vaš TARGO Telekom doo u stečaju
 
Zatekao ovo pre neki dan u ulazu.
Blok 9a.
b557db2b2cb03e802bbb96774a51d9ef.jpg
 
Nazad
Vrh Dno