Šta je novo?

Targo Telekom

Nisi jedini, mene ovaj mesec razbio internet. Više nemam nego što imam, evo već dva dana blinka lampica i ništa...
 
  • Like
Reagovanja: NAS
U kapetana Radiča su završeni radovi a interneta i dalje nema od 08.09. Samo se nadam će poslati nekog da isplajsuje taj prekinuti kabl. Trudim se da račune platim bez obzira na prekide kako bi se održali ali ako oni ni te fizikalne poslove ne mogu da saniraju onda je džaba sav trud i razumevanje korisnika.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
U kapetana Radiča su završeni radovi a interneta i dalje nema od 08.09. Samo se nadam će poslati nekog da isplajsuje taj prekinuti kabl. Trudim se da račune platim bez obzira na prekide kako bi se održali ali ako oni ni te fizikalne poslove ne mogu da saniraju onda je džaba sav trud i razumevanje korisnika.
Nemaju oni vise para za popravke, sve to mora da se nekome plati da odradi. To sto postoji od Targa je par mucenika koji rade papirologiju oko stecaja a pare koje se dobiju od nas urednih platisa idu sigurno na podmirenje dugova koje je vlasnik napravio i elegatno izbegao sud i bilokakvu odgovornost. Osudjen je samo Dulic a i to ce sigurno da na kraju Apelacio sud ponisti, sve je ovde pojeo vuk magarca, promaja, nizi sud osudi a visi ukine tu presudu i na kraju nikom nista.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Ljudi ja samo da pitam posto nemam pojma sta se desava, zovem TARGO telekom tehnicku podrsku vec par dana, svaki put mi robot kaze da su svi operateri zauzeti i da sacekam, bukvalno cekam po 2 sata na liniji i niko se nikad ne javi, na email uopste ne odgovaraju, pojma nemam kako da stupim u kontakt sa nekim tamo da postanem korisnik, zovem na broj koji im je na sajtu "715 44 00" . Jel neko zna sta se desava?
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Targo, sta to bese?

Svrati do njih licno ako ti treba neki info, potrebno je pre podne doci jer kao firma u raspadu a verovatno i zavisno od toga koliko ih placaju, vecina zaposlenih posle podne i ne radi...
 
  • Like
Reagovanja: NAS
@jckfke85,
Pokusaj na onaj mail sto sam ti poslao na pp, ostavi podatke u mailu, telefon, obicno mene su nazvali pa smo procaskali sta i kako. Ako nema IP cekas da dobijes IP, ako nisi on-line onda je prekid. Cudi me da ne znas da je Targo u stecaju i da problemi traju vec odavno.
 
Neka me neko ispravi ako grešim, ali Targo već godinama ne priključuje nove korisnike.
Covek je izgleda pobrkao loncice ili troluje, Targo je u stecaju a to znaci da vec sutra moze da bude zatvoren. Godinama od kad je krenuo stecaj nema prikljucenja novih korisnika. Koliko vidim 3-4 firme uzurbanim tempom uvode optiku sto znaci da je to za Targo neminovan kraj, jednostavno nemaju para za opremu, odrzavanje, preskupi su i odnosu na nove, kraj je neminovan.
 
Covek je izgleda pobrkao loncice ili troluje, Targo je u stecaju a to znaci da vec sutra moze da bude zatvoren. Godinama od kad je krenuo stecaj nema prikljucenja novih korisnika. Koliko vidim 3-4 firme uzurbanim tempom uvode optiku sto znaci da je to za Targo neminovan kraj, jednostavno nemaju para za opremu, odrzavanje, preskupi su i odnosu na nove, kraj je neminovan.

aha... pojma nisam imao da im je firma u raspadu nasao sam im sajt na googleu kad sam trazio operatere koji nude optiku...znaci nema nista od njih onda. SBB sam zvao i rekli su mi da treba da vuku 100/200 metara kabla + pojacivac do mene, nece besplatno da vuku nego moram lepo da im platim 30 hiljada u kesu, nece da mi izadju u susret pa bar da mi daju mogucnost da platim taj kabal na rate. Zivim u privatnoj kuci, do mene isto ima dosta privatnih kuca, i ja sam jedini koji se bori da se uvede taj kabal ovde kod nas da imamo dobar i brz internet kao normalan svet. Trenutno imam bedni adsl od 10mbs, i to je najbrze sto mozemo da imamo posto centrala ne podrzava nista jace od toga, tuga. Najtuznije od svega toga je da bukvalno svi oko nas 100+ metara okolo imaju SBB/IKOM i tako te provajdere i opusteno cepaju 100mbps net, i da je bas ovaj mali deo gde sam ja tom krugu zahvacen da nema kabal, nego ja moram da im platim lepe pare ako hocu da mi vuku kabal...tuga. Cuo sam da MTS uvodi optiku uskoro i kazu da ce dosta podrucja da zahvati pa se nadam da ce biti nesto od toga...Nista ljudi pozdrav
 
Ti organizuj komsije, pa im objasni sve, pa neka i oni pocnu da zovu i pitaju da li moze i kod vas kabl, pa onda sedite u mesnu zajednicu, sto vise vas pa i kod njih da i iz m.z. se raspitaju i na kraju sastavite se vas 10-20-30 i vise kuca pa im napisite grupni dopis da vi svi koji hocete da se uvede kabl pa ces da vidis kako i to moze...
Ono sto je potrebno je samoorganizovanje, dosta truda, price, objasnjavanja i ubedjivanja, terenski rad po komsiluku.
Ne znam gde si ali optika ce obuhvatiti deo zemlje, ne najveci deo pa nada moze ostati samo nada iako ces skoro sigurno u nekoj buducnosti po zavrsetku uvodjenja optike i ti imati mogucnost za brzim netom cak i ako ne budes dobio optiku jer ce se sadasnja oprema iz gradova seliti po manjim sredinama...
 
Ima li, možda, neko probleme sa FTP prometom u smislu da ostaju otvorene veze posle preuzimanja sadržaja sa hostinga?
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Izgleda da je Targo uzeo Orion, ili barem mrežu. Zvao me danas drugar čiji ortak radi na tome a na temu dobijanja dozvole za moju zgradu.

Hawaii Mate 9
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Evo sta ja dobih od advokata...

Miroska kaže da su formirani organi stečajnog postupka i da se spremaju oglasi za prodaju pravnog lica. Prodaja bi bila u decembru, januaru ... Posle prodaje izradiće Rešenje o glavnoj deobi koje će biti istaknuto na oglasnoj tabli Privrednog suda u Beogradu. Svi poverioci se namiruju srazmerno, tako da se ne zna da li će doći do namirenja svakog poverioca u potpunosti.
 
Izgleda da je Targo uzeo Orion...

Kako je ovo dvosmisleno napisano... :d
Citam i zbunjeno ne vrujem, konfuzija u glavi, kako je Targo mogao da uzme Orion-a, s cime... trenutak zone sumraka, onda nastavljam citati dalje i naravno znajuci situaciju shvatam ko je koga kupio...
Pa ako je tacno neka je sa srecom, barem mrezu i korisnike neko da uzme i koristi od svega da bude za nas ovde, a slovenci mogu da ** ****** . :)
Jos ako se namire potrazioci domaci za radove i usluge koje su izvrsili, milina.
 
Ako je tacno Orion je nastao od Sezama, neke drzavne agencije i Novosadskog provajdera kod kog sam ja bio ali sam zaboravo ime. Znaci Orion kupovinom dobiva magistrani opticki vod od granice sa Madjarskom, to kosta a prodace se zadjabe. U igri ostaju oko TV, Interneta i IP telefonije Orion, Telekom, SBB...
 
Poslednja izmena od urednika:
ORION TROJKA
Internet do 200 Mb/s
Televizija sa 100 TV kanala
Fiksni broj, prenesi brzo i besplatno
1.899 DIN.
/mesečno

Ovo je sad neka njihova akcija... mada, ne verujem da su oni kupili mrezu jer (verujem) Targo ne moze da prodaje delove svoje nepokretne imovine jer su u stecaju. Mozda gresim? Videcemo u narednom periodu

Do sada nisam imao pravu alternativu Targo Telekomu. Od pre nekih mesec dana stigla mi mt:s vertikala za njihovu optiku. Ako budu cenovno i paketima bliski Targo Telekomu konacno cu moci da razmisljam o nekoj poredivoj alternativi.
 
Pozdrav :) jel moze neko da mi objasni kako da otvorim port na Targu? udjem u podesavanja modema otvorim port i kad odem da proverim dal je port otvoren ono nista, stalno mi izbacuje da je port zatvoren.
 
QHDoZqD.jpg
 
Da malo dopunim kolegu... 192.168.1.160 je adresa racunara na kome zelis da otvoris port. Ne bi bilo lose da fiksiras IP adresu u DHCPu za svaki slucaj, ali ako taj racunar palis makar jedoM dnevno ne bi trebao da imas problem....

Sent from my SM-A7100 using Tapatalk
 
Да још мало допуним, када отвориш порт за неки програм, мораш да покренеш тај програм и тек онда тестираш да ли је порт отворен.
 
Orion je preuzeo infrastrukturu TT, juce bili kod mene u ulazu. Sve smo dogovorili. 200/20 za 1.899 i 1.000/100 za 2.999 plus TV
Evo sta nude sve pise ovde
1540e4a1872433e20f94ee63441ae826.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako?!
Juče sam ih zvao na onaj njihov fiksni broj. U mojoj zgradi postoji Targo optika, zvao sam da pitam za uslugu optičkog Orion interneta i lik mi daje email od tamo nekog njihovog odeljenja da ih kontaktiram nakon što dobijem saglasnost od stanara zgrade za bušenje, a da, na kraju, sve zavisi od toga da li se njima isplati da uvode optiku, ili se dele troškovi...! Nisam spominjao Targo, rekoh ajd da vidim šta će da kažu.
Ko je ovde lud?
Jesu li preuzeli Targo ili nisu?

Sent from mTalk
 
Ocigledno nisu. Sad sam proveravao tehnicki... Targo i dalje radi. A sta radio Orion... verovatno nadje nekog u ulazu ko je zainteresovan, tamo gde se njima isplati, i onda im prospe neku pricu da su oni preuzeli mrezu. Ako to rade bez znanja Targa, a sto ne bi bilo prvi put, oni mogu da preseku njihove vodove i prikace ih na svoju mrezu (sto je otimacina i malo verovatno), mogu da kupe deo mreze gde imaju interes da udju (teoretski moguce) ili sa ovim ponudama uzima nezadovoljne korisnike i samo ih prespoji ma svoju mrezu.

Sve u svemu, kod nas nema ni O od Oriona, a Targo i dalje jos radi kao i do sada. Linkovi ne idu preko Oriona pa pretpostavljam da to jos nije zavrsena prica...

Sent from my SM-A7100 using Tapatalk
 
Da, ovo ima više logike.
Nešto se sprema, šta, videćemo.
Inače su kod mene provukli mts optiku, a nakon toga je neko Targovu kanalicu za optiku isekao/ ogolio da se vidi kabl, pa sam se ponadao konkurenciji....

Sent from mTalk
 
I kod mene je dosao mts sa optikom ali nista Targovo nisu unistili. Ovih dana su povezivali sve, i samo cekam ponudu. Ako je ona koju je neko negde postavio, onda su preskupi. Videcemo. Dok se ne pojavi neko sa slicnom ponudom, ostajem na Targu... dok ga ne ugase komplet.

Sent from my SM-A7100 using Tapatalk
 
Nisam rekao da su preuzeli Targo, već njihovu infrastrukturu. Inate temu na forumu Orion telekom pa procitajte sta kazu ljudi kojima su uveli ( sve je uradjeno na optici TT ) kod mene ce to uraditi u toku januara jer infrastruktura postoji a TT korisnika odavno vise nema...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno