Šta je novo?

Targo Telekom

Nemam ni ja, ali je ovo prvi prekid u 2-3 meseca.
 
Danas je na trenutke stajalo pa se vracalo pre nego sto je trajno prestalo da radi.. Tako da se nadam da je neki interni kvar a ne da su ih "isekli"...
 
Pozdrav, čitam vas kad god mi nestane internet (preko komšijskog :D) pa rešio da se registrujem. Ja sam iz Vojke. Targo jeste bez premca najbolji internet ali na periode ima češće zastoje, u poslednja 2 meseca bilo je 3,4 žešća zastoja od nekoliko sati - do celog dana, a na periode radi bez ikakvih zastoja (ne računam ono svakodnevno automatsko resetovanje ujutru i u toku dana.) U Staroj Pazovi recimo nisu imali probleme prethodnih dana i meseci - do danas oko 15h kada je očigledno svima nestao. Sada se pojavio na trenutak, usporio i opet nestao.

I da vas pitam za Arenu sport, kod mene je nema poodavno, kod vas?
 
Poslednja izmena:
Nemam ni ja, ali je ovo prvi prekid u 2-3 meseca.
Kako moze da pises neistine kad ima sve ovde na forumu, 3 velika prekida, one sitne i ne racunam, sve ima na forumu
30.06.2017., 13:11
Kod:
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?278799-Targo-Telekom&p=5152014&viewfull=1#post5152014
 
Kako moze da pises neistine kad ima sve ovde na forumu, 3 velika prekida, one sitne i ne racunam, sve ima na forumu
30.06.2017., 13:11
Kod:
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?278799-Targo-Telekom&p=5152014&viewfull=1#post5152014
Ne znam kakve ti prekide imaš, možda je do tebe ili do tvog reona, a kada kažeš nekome da laže, bilo bi ti bolje da budeš siguran da je to stvarno tako. Svaki put kada je neki prekid duži od pola sata pitam ovde da li je svima ili samo jednom delu korisnika. Poslednji put sam se po tom pitanju oglasio 18.05.2017. tako da pazi šta pričaš.

P.S. Došao je net.
 
Ja sam prvi put primetio tokom ovog prekida da nema interneta a lampica svetli normalno, ne blinka i zato sam postavio pitanje. A maxXx je u pravu, vecina prekida je restart i trazenje ip-a.
 
Ne znam kakve ti prekide imaš, možda je do tebe ili do tvog reona, a kada kažeš nekome da laže, bilo bi ti bolje da budeš siguran da je to stvarno tako. Svaki put kada je neki prekid duži od pola sata pitam ovde da li je svima ili samo jednom delu korisnika. Poslednji put sam se po tom pitanju oglasio 18.05.2017. tako da pazi šta pričaš.

P.S. Došao je net.

Znam d aje dosao :) Hvala

Pogledaj malo nanize imas citirane i slikane objave da je bio prekid i odgovor Targa...Prekid kod nadprovajdera, usput svaki puta me licno pozovu telefonom iz Targa i obaveste zasto ne radi net.
 
Poslednja izmena od urednika:
Šuška se da će orion preuzeti targo. Ima li neko detaljniji info?
 
Juče baš pričah sa radnikom orion telekoma, pomenem mu Targo. A on u odgovara, ah to
pa ta optika će ionako uskoro biti naša.
 
Uz sve to, kod mene u zgradi se pojavio i mts sa svojom optikom.

Ko li ce imati bolju ponudu, pitanje je sad :)
 

Prilozi

  • mts optika.jpg
    mts optika.jpg
    22.8 KB · Pregleda: 208
Kod mene stanari nisu pustili MTS, neko ih ubedio da ce da naprave stetu, usput Radius se uvali kad nemam pojma samo vidim kutiju pored ormara za nadzornu kameru. Pustili su SBB, reklama, predugovori, dovukli optiku ulaz do mene, tu su usli sa optikom, sad danima nista, nit uvode, nit da se neko oglasi. Kopali ljudi po najvecoj vrucini a sad nista, niti su izvucene vertikale, a povezivanje korisnika nista.To ko ce kupiti Targo vise nije nikome jasno, spekulisalo se ovde da ce ih kupiti SBB, nisi ih kupli, ludost, sve instalacije razvucene, optika u stanu u kanalicama, sve to baciti to je ludost ali ne bi bilo prvi put, koliko je samo unisteno, otudjeno, baceno za vreme nase oktobarske revolucije...
 
Kod mene stanari nisu pustili MTS, neko ih ubedio da ce da naprave stetu, usput Radius se uvali kad nemam pojma samo vidim kutiju pored ormara za nadzornu kameru. Pustili su SBB...

Kod mene "el prezidente" ima to ubedjenje da ce dodatno nagrditi ulaz kanalicama i bio je protiv pustanja jos jednog operatera, bilo koga, ali izgleda da je MTS ipak dobio saglasnost... nisam siguran jos uvek, nadam se da je dao saglasnost, a sta ce zaista biti videcemo...
Kad je TT skupljao potpise, onomad davno neki nisu dali saglasnost za zgradu (a zgrada dugacka, od 16 ulaza i instalacije su trebale proci kroz podrume, naslo se 2-3 talabu po ulazima da to zabrane), tako da se sada "plasim" da nece doci mts sve dok ne vidim da je postavio instalaciju.
Nije meni specijalno stalo do mts-a, vec do konkurencije i mogucnosti izbora jer ce to onda znacajno poboljsati uslugu, ponudu, cene.
Konkurencija je " mila majka" za korisnike bilo koje usluge.
 
Kod mene u ulazu niko nije ostao na TT, al ostala instalacija. Svi prešli na Orionovu optiku i za sada svi zadovoljni, od nove godine nije bilo prekida.
MTS je izgleda odustao, imali su čini mi se dovoljnio potpisa, al u zgradi već PTT, RV, Orion i TT.

RV kod nas u ulazu sad ima neku akciju, za ugovor za net+TV na 24m, prva godina kompletno gratis.

Kao dugogodišnji bivši korisnik, svratim ponekad na temu, nije mi jasno kako i dalje rade, ali dobro je da nisu kompletno nestali. Valjda će uspeti nekako da se srede ili da ih neko normalan kupi.
 
Poslednja izmena:
Ja sam zbog preseljenja raskinuo ugovor sa Targom (koji je kod mene savršeno radio)... Nije bilo nikakvih problema za raskid ugovora. Posetite ih na zvaničnoj adresi u radno vreme, vratite opremu (ONT sa strujnim adapterom i kutijom), oni provere u sistemu dali ste pristigle račune izmirili (meni nisu tražili priznanice), i ako je sve plaćeno (kao u mom slučaju) potpišete raskid ugovora i kažu Vam da pristigle zakasnele uplate (njihov problem jer računi kasne) platite kad stignu, stim da sam im ja tražio da odmah to platim (iselio sam se, pa nemam pristup pristigloj pošti na sad već za mene staroj adresi), pa mi sračunaše cifru koliko je još ostalo do datuma raskida i na opštoj uplatnici platite taj iznos, a uplatnicu popunite (račun primaoca i poziv na broj) kao bilo koju pre što ste dobili/platili i to je sve... Nikakav problem, dakle to je samo Vaša volja dali ćete ostati na Targu ili raskinuti ugovor... Meni je Targo ostao u lepom sećanju, i otkazao sam ga samo zbog preseljenja na za mene bolju lokaciju / nekretninu... Društvo, veliki pozdrav i svako dobro želim :D
 
Orion definitivno preuzima Targovu infrastrukturu, barem ovu u mojoj zgradi :).
Info sam dobio od predsednika kućnog saveta, bili su radnici iz Oriona pre neki dan da razgledaju gde se šta nalazi.

Šta li će biti sa korisnicima, to ne znam.
 
Orion definitivno preuzima Targovu infrastrukturu, barem ovu u mojoj zgradi :).
Info sam dobio od predsednika kućnog saveta, bili su radnici iz Oriona pre neki dan da razgledaju gde se šta nalazi.

Šta li će biti sa korisnicima, to ne znam.

Još da ti orion da ponudu ftth 1000/100 za 1250 dinara u naredne 2 godine i na kraju će se sve dobro završiti.
 
Trokira zadnjih dana uglavnom tokom prepodneva.

Sent from mTalk
 
Trokira I kod mene, blok 70

Edit
A koliko vidim, ni sajt im ne radi
 
Poslednja izmena:
Meni net dve noci uzastopce nestaje, kako ja legnem a legnem kasno i kad kasno ujutro ustanem panika u kuci ne radi internet. Poceo sam da se tripujem kako ja ugasim komp tako da on ugasi net u kuci a znam da je to nemoguce.
 
^ Meni se desavalo nesto slicno: kako ugasim racunar, prestane da radi internet. Onda sam otkrio da ruter ima bug - kada se ugasi uredjaj koji je nakacen na LAN1 port, ruter prestane da rutira WiFI saobracaj. Sto je najgore, ruter je radio u smislu da su WiFi konekcije na njega ostajale aktivne, samo sto nista nije moglo da ode napolje. Problem sam na kraju resio zamenom rutera, ionako je bio neki Gigabyte krs.

Pozdrav
 
^ Meni se desavalo nesto slicno: kako ugasim racunar, prestane da radi internet. Onda sam otkrio da ruter ima bug - kada se ugasi uredjaj koji je nakacen na LAN1 port, ruter prestane da rutira WiFI saobracaj. Sto je najgore, ruter je radio u smislu da su WiFi konekcije na njega ostajale aktivne, samo sto nista nije moglo da ode napolje. Problem sam na kraju resio zamenom rutera, ionako je bio neki Gigabyte krs.

Pozdrav

Targov je ruter tako da tu nema zamene, jedina varijanta je da promenim port na ruteru. Ovo mi se desava ne znam ali ima jedno nedelju dana kad iskljucim linux ostaje upaljena lampica na ruteru za taj port. Pre kad ugasim racunar ugasi se i lampica za taj port. Probacu da ugasim racunar iz drugog linuxa, sad ga gasim iz Calculate Gentoo mozda ga on nesto keca.
Pozdrav :)
 
Opet nema neta, juče isto... ako se ovako nastavi, bye bye. Već imama SBB TV+TEL, bar možeš nekog da kontaktiraš kada postoji problem, ovako...
 
Da, opet trokira. Ja čekam da vidim sta ce biti sa tom pričom o preuzimanju od strane oriona i ponudom mtsa, pa prelazim na jedno od ta dva. U slučaju da se ništa od toga ne desi, imam beogrid kao treću opciju.

Bilo je lepo dok je trajalo.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Upravo sam bio u targu, gde mi je rečeno da se još ne zna ko će ih preuzeti i kada, tako da teorija o orionu ipak nije potvrđena.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno