Šta je novo?

Tapatalk i PWA aplikacija

Srle22

Cenjen
Učlanjen(a)
24.11.2012
Poruke
897
Poena
180
Do pre izvesnog vremena normalno sam pristupao benchmark forumu preko aplikacije Tapatalk. Od nedavno, ne znam tacno koliko dugo, ne mogu na pomenuti nacin uci na forum. Pokusao sam da reinstaliram aplikaciju, restartovao telefon, ali bez uspeha. Udjem u Tapatalk, odaberem benchmark forum i aplikacija se vrati na pocetnu stranu. Kada odaberem neki drugi forum koji pratim sve radi Ok.
Da li neko moze da mi objasni u cemu je problem?
 
 
Tapatalk nije dostupan niti će biti neko vreme. Zamena za njega je PWA aplikacija koja je dostupna Android korisnicima (browser će sam ponuditi da je instaliraš) i iOS korisnicima (Share -> Put on homescreen).
 
Tapatalk nije dostupan niti će biti neko vreme. Zamena za njega je PWA aplikacija koja je dostupna Android korisnicima (browser će sam ponuditi da je instaliraš) i iOS korisnicima (Share -> Put on homescreen).
Ja sam pokrenuo ff browser u Androidu, logovao se i sve ok ali mi se nikakva aplikacija nije ponudila. Moze link?
 
Moraš Chrome da koristiš da bi mogao da instaliraš.
 
Gde se nalazi bookmark dugme za teme? I šta tačno radi već postojeći watch - unwatch, to je neki preneti subscribe sistem ili?
 
idi,poludeo sam ovih 48h jos sad ne radi tapatalk
 
Moraš Chrome da koristiš da bi mogao da instaliraš.
Ok thanks. Da li kada instaliram taj pwa (nemam pojma sta je sorry), posle mogu ponovo da disablujem chrome ili chrome mora da bue aktivan da bi pwa radio?
Btw. Resen je problem sa zaboravljenom lozinkom. Ovaj username sam registrovao preko tapatalka a preko web-a nikako nisam mogao da se logujem. Forgot pasword opcija nije radila. Sada je zveknuo tapatalk pa sam mislio zdravo dovidjenja username, moracu da pravim skroz novi. Medjutim, stigao mi link za novu lozinku pod odma. Super! I da, lepsi je forum.
 
Poslednja izmena:
Zanči ništa od TT neko vreme, ajd da probamo ovo što ste predložili
PS
što je moja sličica ovako grozna? Mora da uploadujem vecu rezoluciju ili je do foruma.?
 
Moraćeš da zameniš.
Vidi da je veća od 400x400px.
 
Ok thanks. Da li kada instaliram taj pwa (nemam pojma sta je sorry), posle mogu ponovo da disablujem chrome ili chrome mora da bue aktivan da bi pwa radio?
Btw. Resen je problem sa zaboravljenom lozinkom. Ovaj username sam registrovao preko tapatalka a preko web-a nikako nisam mogao da se logujem. Forgot pasword opcija nije radila. Sada je zveknuo tapatalk pa sam mislio zdravo dovidjenja username, moracu da pravim skroz novi. Medjutim, stigao mi link za novu lozinku pod odma. Super! I da, lepsi je fo
@kUdtiHaEX Malopre sam enablovao Chrome (android 11, updejtovan chrome), dosao na site i nista se nije desilo... Jel moze neko objasnjenje ili neki link?
Ok. Nasao. Za one koji se muce ko ja :) : Na chromu otvoriti meni foruma (tri crte gore levo) pa skroz dole na dnu menija se nalazi "install app" i to je to.
 
@kUdtiHaEX Malopre sam enablovao Chrome (android 11, updejtovan chrome), dosao na site i nista se nije desilo... Jel moze neko objasnjenje ili neki link?
Klikni na hamburger meni gore levo i videćeš da postoji Install App u donjem delu menija.

Evo kako to izgleda:
 
Одлично урађен посао (y)
 
Vratite nam podršku za Tapatalk
Vratice se kada se stvore uslovi za to (do Tapatalka je). Za sada je ovako, ja isto koristim tapatalk, ali i ovo skroz lepo radi. Nije kao pre onaj ubogi mobilni sajt, nego skroz drugo bolje resenje.
 
I ja sam to pomislio, zezam se celo jutro, i razmišljam nek' smo se konačno rešili nesrećnog Tapatalka. Malo vremena da se naviknemo i to je to. 👌
 
Ovo mi radi daleko bolje nego Tapatalk. Malo još da se naviknem, ali sve u svemu daleko fluidnije i lepše. Još da prorade push notifikacije i odlično.
 
Pošto vidim da mnogi pitaju...

Da bi instalirali PWA potrebno je da sa telefona odete na benchmark forum, kliknete na tri tačkice da vam se prikažu opcije pa zatim install (možda će tražiti dozvolu da postavi prečicu na home screen)
Na dekstopu će vam se benchmark ikonica sa manjom ikonicom browsera što označava da je to PWA (bar je tako kod mene, kod vas će možda drugačije izgledati).

Svejedno je koji browser koristite, svi veći podržavaju PWA.

PWA (progressive web application) je "simulacija" mobilne aplikacije korišćenjem browsera na telefonu.
Prednost je što dobijate većinu stvari koje imaju "prave" aplikacije za telefon a ne morate da je "napravite"/programirate. Koristi se postojeći web sajt koji je samo upakovan tako da se ponaša kao mobilna aplikacija.

Inače dosta sajtova ima PWA mogućnosti (Pinterest, Twitter, Starbucks, Aliexpress... ), pa ako iz nekog razloga ne želite da instalirate nativnu aplikaciju (npr nedostatak prostora na telefonu) možete postaviti PWA aplikaciju koja je u suštini samo prečica.
 
Ради и на самсунг претраживачу.
 
Nisam shvatio, jel mora Chrome i na iOS-u da bi radio PWA? Pošto nemam aplikaciju kada u safariju zalepim bookmark na home screen.
 
Ne mora. Bilo koji browser.
 
PWA naravno da postoji i u Firefoxu: hamburger meni->install

Btw. podrzavam da se forumu pristupa preko PWA na mobilnim uredjajima, third party aplikacije kao sto je Tapatalk su, po meni, nepotrebne u odnosu forum-korisnik,
 
PWA naravno da postoji i u Firefoxu: hamburger meni->install

Btw. podrzavam da se forumu pristupa preko PWA na mobilnim uredjajima, third party aplikacije kao sto je Tapatalk su, po meni, nepotrebne u odnosu forum-korisnik,
Upravo tako.
 
Лепо све изгледа - свака част, а поготову за тамну тему (y)
Мене интересује шта представља ВИП део, који су бенефити и како се заслужује улазак?
 
Nazad
Vrh Dno