Šta je novo?

Tableti i njihov OS - opsta diskusija

Tableti koji mene zanimaju su skupi. Tako da to sigurno necu u skorije vreme uzimati. Da je ovaj Kindle Fire izasao, ne bih ni razmisljao, vec bih njega uzeo.

Ovo bih uzeo iskljucivo za citanje knjiga, a daleko je bolji e-ink ekran od kolornih ekrana.

A i razlika u ceni je velika, cak i u odnosu na najjeftinije tablete.
 
Poslednja izmena:
Nikako mi nije jeasno sledece:
Iako se Honeycomb pojavio pocetkom godine i dan danas vise tableta izlazi sa starim androidom 2.
Sta je razlog tome?

@Igoritza
Game of Thrones sam procitao ceo serijal i posto trenutno ne znam sta bih citao sta spada u Mindfuck zanr? :d
 
Prema mom mišljenju, Honeycomb se previše sporo razvija. Očekivao sam da će biti više aplikacija i veći odziv developera, ali ovo je stvarno sporo.
 
Verovatno zato sto cekaju Ice Cream Sandwich.
 
Nema problem sa telefonskim funkcijama, funkcije su skroz izbacene. :D
 
Prema mom mišljenju, Honeycomb se previše sporo razvija. Očekivao sam da će biti više aplikacija i veći odziv developera, ali ovo je stvarno sporo.

Za sada i dalje ogromna vecina radi iPad aplikacije jer se tamo zaradjuje i zbog appstore, i zbog njegove popularnosti.
Mislim da i Amazon sada kada je izbacio Kindle koji radi na androidu za telefone samo ce jos vise produziti ovo stanje da se na android tabletima koriste aplikacije napravljene za telefone, a to ne ide u korist Honeycombu.
 
Pa da, zato su i kvalitetnije aplikacije za iOS.
 
Kad sam pre nekoliko meseci resio da kupim tablet postavio sam uslove da mora da bude i gsm telefon i da je honeycomb.
Naivno sam mislio da mi treba samo malo strpljenja a sada vidim da od toga izgleda nema nista.
Koje su to muvare i prevaranti! :wall: :crash: :smackbum:
 
Pa sacekaj jos malo.. svi trenutni HC tableti ce moci da poteraju i iCS.
 
Pa sacekaj jos malo.. svi trenutni HC tableti ce moci da poteraju i iCS.

zar ne bi trebala da bude dobra volja proizvodjaca da kompajlira kernel za ICS, pa tek onda da govorimo o update-u ? ili ce ICS da bude bukvalno HC update sa dialer-om i jos femsi funkcija ?
 
Ako tablet ima Android 2.3, da li je bolje uzeti 7'', 8'' ili 10''?
Pitam zbog rezolucije, posto sedmice imaju ''telefonsku'' rezoluciju, pa bi na njima trebalo da rade svi programi koji rade na telefonima, a kakva je situacija na osmicama koji imaju 800x600, ili na desetkama koji imaju 1024x600?
Da li je moguce da niko nema odgovor na ovo? Kako rade programi na 800x600 ili 1024x600 rezoluciji na Froyo-u ili Gingerbreadu?
 
Verujem da nema programa koji radi na 1024 a nece na 800, barem za android 2.
 
Da li je moguce da niko nema odgovor na ovo? Kako rade programi na 800x600 ili 1024x600 rezoluciji na Froyo-u ili Gingerbreadu?

Ne vidim šta te buni tu? Iako su smartfon aplikacije prvenstveno pravljene za 800x480, developeri obraćaju pažnju da kroz skaliranje podrže i druge rezolucije kao što su pomenute 800x600 i 1024x600. U većini slučajeva to skaliranje će biti dobro, mada negde može i izgledati loše, zavisi. Veoma retko na non-Honeycomb tabletima ćeš videti da neka aplikacija bude prikazana u svojoj nativnoj rezoluciji sa crnim prostorom oko nje.
 
Nemam ni jedan Android uredjaj, pa zato pitam, a znam da su ljudili mucili muku sa Tattoo i Wildfire-om, bas zbog te rezolucije, pogotovo sa navigacijom
 
Nemam ni jedan Android uredjaj, pa zato pitam, a znam da su ljudili mucili muku sa Tattoo i Wildfire-om, bas zbog te rezolucije, pogotovo sa navigacijom
Odavno se mogu skinuti verzije programa za navigaciju i u tim rezolucijama, konkretno 240x320 :)
Pored HTC Dreama koji ima standardnu 320x480 rezoluciju, imam i Huawei U8110 koji ima 240x320 i uopšte nisam primetio taj problem sa rezolucijom o kome su za dva telefona koje si pomenuo ljudi na forumu trubili na sva zvona. Hoću da kažem da mi se čini da kako to uopšte nije tako veliki problem kako ga neko predstavlja.
 
Imam tablet, andriod 2.1 sa 800x600 i nisam imao problema sa prikazom u apliakcijama, tako da ne brines.
 
trebam pomoc

1.Tablet od 7 inch koji mogu da koristim kao telefon (po mogucnosti da ga koristim sa slusalicom koja je bezicna ) . Ne igram igrice,samo net, mail, mape-navigacija, viber whats up, skayp.

2.imam para 200 evra, mozda maksimalno 250

3. Koristicu ga kao telefon, ne smeta mi velicina

PS.

gledao sam neke telefone i sada se razmisljam jer nesto nisam odusevljen (Ultra Z, Htc ONE max, LG FLEX 955 ....... mediapad X1 nasao po nekoj ceni nerealnoj )
 
a sto lepo ne kupis zenfone2 ze551ml sa 2gb rama i 16gb skladistenog prostora?
po performansama je bolji od bilog kog tableta za taj novac koji je ujedno i telefon, a jos ima ekran od 5,5 inca koji je dovoljno veliki, a opet nije preveliki kao na tabletu
 
Stvarno, ako ćeš da ga koristiš za komunikaciju možda ti je bo5e da uzmeš neki phablet od 5,5-6". S druge strane, tablet je zgodniji za surfovanje, video i navigaciju zbog veličine...vidi šta ti je veći prioritet. Ta te pare ćeš lakše naći kompetentniji telefon nego tablet, rekao bih. Ako se odlučiš za tablet, pogledaj oglase na KP ali ćeš teže naći neki koji podržava SIM kartice...
 
ne mogu da nadjem ni jedan telefon za te pare a da ima priblizno 6inch trazio sam ali sve je preskupo.

Ovaj Asus sam u oglasima nalazio samo od 5 inch nisam nigde nasao od 5,5
 
Sta mislite koliko je opravdana investicija u neki kineski hibrid tablet, ono sa 4 jezgra intelom, 2 gb rama, 8 inca... Mislim na onde Onde, Chuwie i tako dalje. Kostaju oko 70 evra i jos dok platim carinu bice stotinak, al deluju dobro. Da li samo tako deluju ili stvarno valjaju?
 
Ja imam Chuwi Vi10 i ukratko, vredi svaki €, ako te nešto konkretno intersuje, pitaj :)
 
Hibrid, dual boot, 8000mAh baterija koja izvlači 7-8h aktivnog korišćenja na oba sistema podjednako
 
E pored baterije me zanima ekran i kakvo je iskustvo koriscenja windowsa? Da li koci i moze li da posluzi :D

I naravno ono sto me zanima koliko je sve to kostalo, kako si prosao sa carinom i celom zezancijom oko kupovine?
 
Poslednja izmena:
Windows je potpuno funkcionalan, odmah sam odradio upgrade na W10 iako proizvođač ne savetuje, svi drajveri postoje, jedini problem je što u stand by modu ima ozbiljan battery drain te moram da gasim tablet kada ga ne koristim što opet nije problem jer se butuje za par sekundi.
Ekran je sa obzirom na rezoluciju u najboljem slučaju prosečan i to se primećuje na Androidu dok se na windowsu ni ne primećuje uopšte.
Zvuk odličan, poseduje dva stereo zvučnika, kamere taman za video chat, tastatura iznenađujuće komforna za rad sa obzirom na veličinu, sve što sam probao na windowsu radi, računar jedva da palim od kada sam uzeo ovaj tablet, ovaj model poseduje dva regularna i jedan micro usb port, slot za sd karticu, kvalitet izrade znatno iznad proseka, rekao bih.
S'obzirom da je kinez, ako bih izvlačio paralelu sa pojedinim modelima Tesle koje sam imao prilike da koristim, ovo je ipak uređaj tri klase iznad, kako po kvalitetu izrade, tako po mnogim drugim stvarima, da ne nabrajam sad.
Čisto da pomenem, pošto sam se interesovao malo, pored Chuwi-a i Teclast ima ozbiljne dual boot uređaje sa solidnom podrškom zajednice za relativno ditne pare
 
Nazad
Vrh Dno