Šta je novo?

Tableti i njihov OS - opsta diskusija

Da li je neko koristio ove tablete:

1.Asus ZenPad 7.0 Z370CG
2.Asus Fonepad 7 FE171CG
3.Samsung Galaxy Tab 4 7.0
 
jesam sva tri

fonepad je zastareo, zenpad je apsolutno ista prica kao tesla l7 3g sa malo boljim ekranom

samsung je skroz korektan
 
Ako slot za SIM nije presudan, najbolji izbor je ZenPad 7 Z370CG. 2GB RAM i odličan displej.
 
sad sam pogledao, ja sam koristio zenpad c7, tako da sam ovo misljenje napisao za njega

on je losiji od ovog sto je on naveo
 
Bitan mi slot da mogu da pricam preko njega. Iskreno ne mogu da nadjem nigde ovu verziju Z370CG sa 2gb.

Recite mi posto mi svi nude FonPad i Zen Pad ove od 1GB rama kako to izgleda da li koci nisam poznavalac neki, sada bih zeleo da uzmem zbog posla ovako nesto.


I jos jedan model danas sam isao da ga pogledam izgleda mocno ali 1gb rama https://www.tehnomanija.rs/tableti/lenovo-tablet-pb1-750m-za0l0005bg.html
 
Izvinjava se sto ulecem ovako, ali prilicno mi je hitno. Treba da narucim neki tablet iz kine koji je dual boot, a ja sam odlucio da to bude chuwi hi8. e sad neki me odgovaraju od te ideje jer kazu da bezim od toga. E to me malo kopka pa bih voleo da cujem vase misljenje :)
 
Ja bih ga uzeo, ne znam zašto te odvraćaju. Ovaj tablet sam dobio kao poklon, da sam od svog novca kupovao, naručio bih tako nešto iz Kine (ako zbog garancije i rizika razmišljaš).
 
Pazi mislim da je baterija ok na ovom lenovu, citao sam mislim da je fazon od 8-10 sati sa koriscenjem. Bas malo tableta ima sa 2gb rama od 7 inch
 
OK, ali iz neke moje prakse 1.5GB je baš minimum za nesmetani rad telefona.

E sad, moguće je da ako nemaš mobilnu mrežu da ti resursi opadaju pa 1GB bude dovoljno, ali, nešto mi se čini da to nije proizvod na duže staze a nije baš da je jeftin...
 
Da li uz kineske uredjaje da trazim fakturu ili je bolje bez nje?

I sta mislite o chuwi hi8 pro? Najverovatnije cu njega iako nema android.
 
Poslednja izmena:
Mislim da možeš da instaliraš android kao dual boot, bilo je priče o tome, android x86 project.
 
Za 210e iz Kine tablet, da puca... Mislim da je jaka cena za taj sto si Lenovo iz tehnomanije...
 
Tati sam uzeo PIXI 10 za sada kida videcemo kakav ce biti. Brzina i fluidnost po meni izvaredni mada cale koristi telegraf, par aplikacija za automobile, orion, viber i skayp.

Nisam igrao igre na njemu pa da vidim kako se ponasa
 
Koriste ljudi ono što imaju...ne treba im bolje...
 
sta mislite dali vredi ovaj tablet preko operatera , alcatel pixi 10 wifi


Ekran Rezolucija: 1,280 x 800
Ekran 10.1''
Procesor Quad-core 1.3GHz
Interna memorija 8 GB
Ram memorija 1 GB DDR3
Softver Android 5.0
Kamera Zadnja: 5 MPix
Kamera Napred: 2 MPix
Bežična veza Bluetooth 4.0
Bežična veza 802.11b/g/n
Konekcije Micro USB
Baterija Litijum-polimerska 4.060mAh
Brend Alcatel
 
Uradicu review za koji dan I ako ti se ne zuri sacekaj pa vidi. Moje misljenje ovako je da je ok. Nije nesto skup a pristojno je odradjen.
 
Dobar je Alcatel lepo izgleda, lepo se ponasa evo koristimo ga 10 dana nije zakucao nikako. Ima 1GB rama ali se ne oseti, uzimaj fazon tablet pa makar radio kao i svi alcatel uredjajui po 6 meseci
 
a kakose ponasa sa wifi signal , alcatel pixi 10


Ja sam ga koristio u kuci gde imam Radijus vektor Net i u stanu gde ima MTS net. Nisam ga nosio po gradu i te fore, sto se tice signala maksimala u svakom slucaju


Kazem ti lepo izgleda, lepo se ponasa, gledao sam Orion tv utakmicu nije se grejao, baterija oko 7 sati, samo sto sam ja ima losa iskustva sa Alcatel telefonima ali me boli uvo garancija 24meseca, pa me je to ohrabrilo da ga uzmem.
 
Evo par informacija o Teclast Air III. Uzeo sam ga za čitanje i tu je pun pogodak. Ekran je odličan, svetao (uglavnom držim osvetljenje blizu minimuma), dobrih uglova i meni najbitnije: odnos stranica je 4:3. Ali visoka rezolucija (2048x1536) je i zahtevna tako da tablet nije šampion brzine. Nije loš, ali ume povremeno da odgovori sa zadrškom iako ima 2 giga RAMa i još nisam video da je zauzeto preko 1.3 GB. Instalirao sam debloated rom sa XDA i osim Nexusolikog čistog ROMa, dobio sam i manje štucanja. Kamera je loša. Nisam pažljivo testirao bateriju ali rekao bih da drži minimum šest sati (sada sam na 72% sa 2:20 SOT). Pri dužem korišćenju donji levi ugao je malo topliji ali nije strašno. Igrice ne igram tako da to ne mogu da komentarišem osim da očekujem da nije sjajan u zahtevom naslovima zbog visoke rezolucije. Za 150 evra koliko je koštao sa carinom, vredi svaku paru.
 
Кад већ спомињете Alcatel Pixi 10", мене занима какво је ваше мишљење о Pixi 3 (8) 8070x моделу.
Планирам да узмем овај таблет, служио би ми за суф, youtube, читање, гледање филмова, коди и можда понека игрица. Могу га добити за 80€, исплати ли се за те паре.
 
Poslednja izmena:
Ljudi treba mi mala pomoc.Moja keva produzuje neki paket u Mts u iz njega dobija tablet.E sad posto se ja bas u to ne razumem ako bi mi neko rekao sta je bolje da uzmem.U ponudi ima Tesla L7 Quad Lite,Lenovo TAB 2 A7-10 Adam,Huawei MediaPad T1 7.0 .
 
Zdravo ljudi. Lomim se izmedju dva tableta, Huawei Media Tab1 7" i Nexus 7 16Gb iz 2012. Oba su polovna i isto koštaju. Huawei ima garanciju. Sim slot je trenutno irelevantan.

Zanima me koji je ugodniji za korišćenje...

Molim samo kolege koje ih imaju u iskustvu, tj.da su ih bar probali, da daju komentar.

Hvala vam unapred.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Oba su prilično stara. Taj huawei teško da ima podršku, dok za Nexus ima dosta romova na xda. Ne znam koliko ti to znači, ali ako naletiš na neki problem lakše ćeš ga rešiti na Nexusu nego na huawei.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
I jos jedno pitanje. Koliko oni vrede sada? tj koliko traze za njih na tim mestima gde si ih video?
 
OK, hvala

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno