Šta je novo?

Tableti i njihov OS - opsta diskusija

Da. ali je ipad vec na izlasku imao mnogo vise od 100 apps. mozes ti sad kupiti honeycomb tablet i cekati to brdo aplikacija ko zna koliko dugo. a to se na radi tako, vec na izlasku mora da postoji dobra baza aplikacija, posto u takvom os okruzenju aplikacije cine 95 posto funkcionalnosti uredjaja.
@ SnakeEyes
izgleda da je opet hvatao leprikone po sumama.
 
Da, ali na android tabletu pored osnovnih menija nema sta drugo da "klizi". Mozda onih <100 aplikacija.

Ne znas da brojis ?
Zezas se ? onda se stavi smile ili navodnici
Ili tolko nemas pojma o andoridu da mislis da ima toliko malo aplikacija ?

NHF ali mora da je jedno od ova 3..
 
Poslednja izmena:
Lepo je covek rekao honeycomb, koji stvarno nema ni 100 app, ali to je nebitno jer mozes da kupis sada tablet i da cekas dve godine :)
 
Znaci pod 3 je jer ima mnogo vise aplikacija koje rade bez problema na Honeycomb

A ta lista nema veze sa vezom ... i nemojte kucati u googlu pa sta vam prvo izadje koja lista to je to ...Mislim ako vi verujete u to onda ok... samo nastavite wiki/google argumente
Ako iste koristite i u android vs ios raspravama 3.0 ili bilo koji andorid niste nikad ni videli uzivo onda ne zelim da ucestvujem u istim.
 
Poslednja izmena:
3.0 licno nisam video uzivo, ok ako ti tako mislis necu dalje ucestvovati u diskusijama ali mislim da bi onda ok bilo isto i za suprotnu stranu ?
 
Ja sam reko za sebe da ne zelim da ucestvujem u diskusijama sa nekima koji koriste znanje prvog rezultataa sta im google izbaci kao za ovo <100 aplikacija
Nisam ni na jednoj strani , isto bi reko kad bi mi neko doso i napisao : Ipad2 je spor i trom(banalan primer) ... OTKUD bre ti znas da je ipad2 spor nisi ga ni video uzivo a kamoli koristio . ON: video sam na yotubu ili evo ti link ka forumu gde neki lik napisao to i to.
 
Poslednja izmena:
eto, kakva logika ... pa, tebi je vazno da sve klizi, ali developeru je vazno da zna kako sistem radi, jer ce URAVO taj developer da ti kaze koji je sistem bolji, i koji ima veci potencijal. yoyoo samo sto ti nije narctao, sa sve ovcama na papiru, ali avaj ..

kad budem stigo, odgovoricu priest-u i snake-u, sad sam zauzet.

Ok, i zasto onda iOS ima daleko vise aplikacija, sve mazohisti?:)
 
Kad se prica windows vs mac onda se apple koncentrise na kvalitet..
Kad se pomene kolko je pc prodavaniji od mac-a a jeste i to mnooooogoo onda je nebitna prodaja bitan je kvalitet jer je mac za odabrane

Kad ipad bude najprodavaniji , prodaja je automatski merilo kvaliteta
kad ios ima vise aplikacija odma je kvantitet najvazniji..
 
Poslednja izmena:
Kad se prica windows vs mac onda se apple koncentrise na kvalitet..
Kad se pomene kolko je pc prodavaniji od mac-a a jeste i to mnooooogoo onda je nebitna prodaja bitan je kvalitet jer je mac za odabrane

Kad ipad bude najprodavaniji , prodaja je automatski merilo kvaliteta
kad ios ima vise aplikacija odma je kvantitet najvazniji..

upravo tako, ali sacekaj koji sat, izaci ce nova formula gde ce apple opet ispati pobednik
 
I dalje mi nije jasno zasto ipad1 ima bolji browsing experience od tegra2 equiped tableta [sudeci po nekoliko XOOM snimaka koje sam video do sada]. Jest da honeycomb dolazi sa browserom koji ima tabove [i flash], ali ipad1 je neprikosnoven po "glaktoci" rada sa web stranicama. Cim se ucita stranica, odma je mozete gnjaviti i scrolovati sa ~60fps experienceom bez ikakvih zastajkivanja.

Android mora da poboljsa browsing experience ASAP.
 
Znaci coca cola je najkvelitetnije pice a macdonald ima najbolju hranu
Iz dana u dan naucim nesto novo. hvala vam
 
Poslednja izmena:
Ne govori se o najboljoj hrani, najboljem picu i ostalom vec kompanijama koje ljudi iz poslovnog sveta najvise cene. Normalno je da se najvise ceni biznis model Apple-a s obzirom na vrednost kompanije.
 
I to znaci da imaju dobre proizvode zato sto ih ljudi iz poslovnog sveta najvise cene ?

Ako jet ako onda je coca cola najbolje pice a mek najbolju hranu ima ....

Ako nije tako ne vidim sta nas zanima poslovni model , nije ovo forum o menadzmentu ...
 
Ne vidim zasto tek sad meni govoris ovako nesto a nisi rekao manfromearth-u nakon ovakvog post-a :

upravo tako, ali sacekaj koji sat, izaci ce nova formula gde ce apple opet ispati pobednik

Na sta sam mu ja odgovorio linkom koji pokazuje da Apple jeste pobednik, najvise ga cene poslovni ljudi, vrednost kompanije je tolika kolika jeste...
 
Poslednja izmena:
Samo kazem da to nema nikakve veze sa kvalitetom prozivoda...Odnson ima ali obrnuto proprocionalno ...jer vecina kompanija na listi ima najgore moguce prozivode.
Ne osporujem da je najuspesnija, da je najbogatija , najveca , najcenjenija ...
Ali to nema nikakve povezanosti sa kvaltietom njenih proizvoda , a nas ipak najvise zanimaju ti prozivodi (kad bi kupovali deonica u googlu i appleu onda bi nas zanimo poslovi uspeh)
 
Poslednja izmena:
Poenta je da ovaj put ni ja nisam govorio o tablet uredjajima nego o Apple-u kao kompaniji posto je doticni korisnik ostavio bar 20 poruka u ovoj temi koje nemaju ama bas nikave veze sa Apple tablet uredjajima nego sa Apple-om kao kompanijom. Eto jednom sam mu i ja odgovorio a da nema veze sa topic-om i mislim da je to bilo i vise nego jasno, iPad se nigde u navedenom clanku ne pominje. I ovo cu te pitati kao moderatora i molio bih te da mi odgovoris (moze i na PM da ne trujemo ovde), zanima me zasto se tolika kolicina offtopic-a tolerise, uzmimo za primer doticnog korisnika i njegove postove u ovoj temi, gde je ista korisno rekao za iOS, Android, tablete... ?
 
Poslednja izmena:
:D ovo je vec ludnica ovde :)

Elem, bez losih namera, @SnakeEyes jeste Apple veoma cenjen, ali ne bas kod poslovnih ljudi, dovoljno je baciti pogled na to trziste i tamo je apple gotovo neprimetan (ako mislimo na iste poslovne corporate-enterprise korisnike), tamo je situacija ovakva - serveri=Linux i razni Unix server derivati, a radne stanice mahom Windows (i to jos uvek najvise XP verzija) - mahom gospodari tog trzista su: HP, Oracle, IBM...

edit: znam da nema veze ovo gore sa temom.
e moram da postavim jedno pitanje: jel postoji slucajno nacin (u vidu externe kamerice) da iPad1 dobije video chat ?
 
Poslednja izmena:
Poenta je da ovaj put ni ja nisam govorio o tablet uredjajima nego o Apple-u kao kompaniji posto je doticni korisnik ostavio bar 20 poruka u ovoj temi koje nemaju ama bas nikave veze sa Apple tablet uredjajima nego sa Apple-om kao kompanijom. Eto jednom sam mu i ja odgovorio a da nema veze sa topic-om i mislim da je to bilo i vise nego jasno, iPad se nigde u navedenom clanku ne pominje. I ovo cu te pitati kao moderatora i molio bih te da mi odgovoris (moze i na PM da ne trujemo ovde), zanima me zasto se tolika kolicina offtopic-a tolerise, uzmimo za primer doticnog korisnika i njegove postove u ovoj temi, gde je ista korisno rekao za iOS, Android, tablete... ?
OK , nisam nista prigovori samo sam naveo da nema veze sa kvaltieotm proizovda..
A zasto se tolerise off ? Neizbezan je , a bolje da bude u jednoj temi nego svaku temu o applu pretovre u flame war.
 
Ne vidim zasto tek sad meni govoris ovako nesto a nisi rekao manfromearth-u nakon ovakvog post-a :



Na sta sam mu ja odgovorio linkom koji pokazuje da Apple jeste pobednik, najvise ga cene poslovni ljudi, vrednost kompanije je tolika kolika jeste...

a lol, ovo pocinje da bude tuzno....jel ti imas nesto od toga sto je apple zgrnuo tolike pare proteklih 5 godina? jel lepse spavas nocu? jedino ako si u nekom srodstvu sa stevicom ili ti neko radi u apple-u, ili si jednostavno hardcore fanboy.....pricas o nekom offtopicu, hejtu, flejmu, a sve vreme to radis, ono sa gizmorom je za kaznenih 20 poena, obecavam da te vise necu citirati, driver je moj limit, ti si vec poseban slucaj
 
OK , nisam nista prigovori samo sam naveo da nema veze sa kvaltieotm proizovda..
A zasto se tolerise off ? Neizbezan je , a bolje da bude u jednoj temi nego svaku temu o applu pretovre u flame war.

Upravo zato i pitam, ako je u pitanju nemoderisana tema gde svako moze da pise sta god hoce bez da mu se dele warn poeni nemam nameru u njoj da ucestvujem, samo mislim da je trebalo biti jasnije naglaseno kao u onom phone ultimate topic-u.

manfromearth je napisao(la):
pricas o nekom offtopicu

Evo budi toliko dobar pa reci koju si korisnu informaciju vezanu za ovaj topic dao osim da Apple nista ne valja?

manfromearth je napisao(la):
a lol, ovo pocinje da bude tuzno....jel ti imas nesto od toga sto je apple zgrnuo tolike pare proteklih 5 godina?
Ne ali ti ocigledno imas neki problem sa time cim konstantno pljujes Apple kao kompaniji u temi koja se bavi tablet uredjajima a ne Apple-om kao kompanijom. I kad osporis neciji uspeh naravno da ce se neko naci da ti kaze da nisi u pravu.
 
a lol, ovo pocinje da bude tuzno....jel ti imas nesto od toga sto je apple zgrnuo tolike pare proteklih 5 godina? jel lepse spavas nocu? jedino ako si u nekom srodstvu sa stevicom ili ti neko radi u apple-u, ili si jednostavno hardcore fanboy.....pricas o nekom offtopicu, hejtu, flejmu, a sve vreme to radis, ono sa gizmorom je za kaznenih 20 poena, obecavam da te vise necu citirati, driver je moj limit, ti si vec poseban slucaj

Tvoje dejstvovanje pocinje da bude tuzno, razumevanje trzista ti je kao da imas 10 godina (mozda i imas.. ), lol, bice stampanih novina jos 50, 60 godina :D
 
Tvoje dejstvovanje pocinje da bude tuzno, razumevanje trzista ti je kao da imas 10 godina (mozda i imas.. ), lol, bice stampanih novina jos 50, 60 godina :D

razumevanje trzista :D:D:D:D

ma koje novine bre? ja danas pokusao da kupim na trafici, kazu nema vise....od sad samo ipad, kupis 5 zvaka i dobijes ipad pride....
 
Kad se prica windows vs mac onda se apple koncentrise na kvalitet..
Kad se pomene kolko je pc prodavaniji od mac-a a jeste i to mnooooogoo onda je nebitna prodaja bitan je kvalitet jer je mac za odabrane

Kad ipad bude najprodavaniji , prodaja je automatski merilo kvaliteta
kad ios ima vise aplikacija odma je kvantitet najvazniji..

iPad šije uzduz i popreko honeycomb sto se aplikacija tice i sa kvalitetom, i sa kvantitetom, tu je u oba slucajeva u ogromnoj prednosti, tako da ne razumem sta si hteo da kazes sa kvalitetom i kvantitetom.

Sto se broja aplikacija tice na honeycomb, cak je i Steve Jobs na prezentaciji iPad 2 pokazao tu razliku i rekao da ih ima manje od 100, i svi su se bunili za svasta, narocito sto ih je nazvao copycats, ali niko osim tebe nije pokazao sumnju da honeycomb ima vise od 100 aplikacija.

Ja i dalje tvrdim da imajuci u vidu broj i kvalitet pravih tablet aplikacija, kvalitet izrade i cenu; samo tesko neobavesten covek ce bukvalno baciti pare za neki honeycomb android uglavnom skuplji tablet, i to ce tako biti najmanje jos godinu ili dve. A taj ko to i uradi, kasnije kada bude imao priliku da drzi iPad2 u ruke moze samo da place :)
 
iPad šije uzduz i popreko honeycomb sto se aplikacija tice i sa kvalitetom, i sa kvantitetom, tu je u oba slucajeva u ogromnoj prednosti, tako da ne razumem sta si hteo da kazes sa kvalitetom i kvantitetom.

Sto se broja aplikacija tice na honeycomb, cak je i Steve Jobs na prezentaciji iPad 2 pokazao tu razliku i rekao da ih ima manje od 100, i svi su se bunili za svasta, narocito sto ih je nazvao copycats, ali niko osim tebe nije pokazao sumnju da honeycomb ima vise od 100 aplikacija.

Ja i dalje tvrdim da imajuci u vidu broj i kvalitet pravih tablet aplikacija, kvalitet izrade i cenu; samo tesko neobavesten covek ce bukvalno baciti pare za neki honeycomb android uglavnom skuplji tablet, i to ce tako biti najmanje jos godinu ili dve. A taj ko to i uradi, kasnije kada bude imao priliku da drzi iPad2 u ruke moze samo da place :)

covek povuko nekoliko paralela, a ti pricas opet istu pricu, culi smo za broj apliakcija, za kvalitet, za copycats, koji je ovo krug? citiras njegov post i pises sasvim nesto drugo, tj. ponavljas isto.....
 
razumevanje trzista :D:D:D:D

ma koje novine bre? ja danas pokusao da kupim na trafici, kazu nema vise....od sad samo ipad, kupis 5 zvaka i dobijes ipad pride....

Jesam ja rekao da ce za mesec dana da bude? Ali ti ako ne vidis da ce za max 10 godina tako da bude, onda nemamo sta dalje da pricamo.. pa u novinama bude vest od pre dva dana, koju sam procitao na internetu istog trenutka, tipa desi se nesto u 2, 3 ujutru, to nece biti u novini za taj dan, jer se cekaju vesti do nekih 01:00 (kod mene barem), da bi to moglo da se odstampa i razveze na vreme.. Znaci bude tek u onim za prekosutra.. a ti za to znas vec 2 dana..
 
, i to ce tako biti najmanje jos godinu ili dve. A taj ko to i uradi, kasnije kada bude imao priliku da drzi iPad2 u ruke moze samo da place :)

A ti znas sta ce biti za godinu, dve - da nisi mozda "Vidoviti Priest" :) a isto i znas kako je kad se drzi u rukama Moto Xoom i iPad2...
 
covek povuko nekoliko paralela, a ti pricas opet istu pricu, culi smo za broj apliakcija, za kvalitet, za copycats, koji je ovo krug? citiras njegov post i pises sasvim nesto drugo, tj. ponavljas isto.....

Covek je rekao da ponekad biramo kvantite kao bitnu stvar, a ponekad kada nam odgovara onda se dicimo sa kvalitetom.
Ja sam mu jednostavno odgovorio da ih iPad ima oba, i sto se tice aplikacija i sto se tice prodaje, sve je tu i kvalitet i kvantitet
 
Nazad
Vrh Dno