Šta je novo?

Tableti i njihov OS - opsta diskusija

Pa ti si pravi heroj benchmarka, zastitnik neinformisanih i cuvar istine. Ne daj boze da dovedemo nekog u zabludu sto se tice apple proizvoda, tu si ti da nas sprecis :d

Ne trebas da mi cenis misljenje, nisam ti to ni trazio. Koji doprinos mogu da dam, kada topic krene u ovakvom smeru?

ma opusti se...

i sa driverom tesko izadjes na kraj..

ovaj je driver x 10


pricaju o post pc eri..jer je tako stevica rekao, to sto je ipad cigla bez racunara..to nikog ne zanima...

malopre neko od fanbooys populacije kaze da ipad nije zamena za desktop ili laptop, a onda se prica o postpc eri..zomg
 
Pa ti si pravi heroj benchmarka, zastitnik neinformisanih i cuvar istine. Ne daj boze da dovedemo nekog u zabludu sto se tice Google proizvoda, tu si ti da nas sprecis dezinformacijama :d

P
Ne trebas da mi cenis misljenje, nisam ti to ni trazio. Koji doprinos mogu da dam, kada topic krene u ovakvom smeru?

Simptomaticno je to da se presek prethodne teme napravio bas na tvom post-u i da si ti najvise postova imao u ovoj temi iako si vise puta govorio da se povlacis, ne posedujes tablet uredjaj niti planiras da ga kupis.

ma opusti se...

i sa driverom tesko izadjes na kraj..

ovaj je driver x 10


pricaju o post pc eri..jer je tako stevica rekao, to sto je ipad cigla bez racunara..to nikog ne zanima...

malopre neko od fanbooys populacije kaze da ipad nije zamena za desktop ili laptop, a onda se prica o postpc eri..zomg

Tema: Tableti i njihov OS - opsta diskusija

kuku lele

sad ce thedaily na ipad-u da unisti obicne novine? hahahahahahahahahaahahahhha

molim te reci me da se zezas :S

@priest77

ne boj se, imam i ja kaznene poene
kada kovac skrene onda je OK? znas kako se to zove..
i to opravdava sve nedostatke koje je imao iphone 1.0 ?o_O
to je nista..pogledaj samo evoluciju iphone-a....na sta je to licilo na pocetku..i davali na kasicicu da bi nabili prodaju do maximuma...

Sve vrhunski kvalitetni postovi vezani za temu, svaka cast.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Zavisi po pitanju cega mislis nedorastao? Ako softverska podrska i cena ostanu na nivou prvog Galaxy Tab-a, Samsung ocekuje minimalno veca (zbog teznji trzista) prodaja ovog modela u odnosu na prethodni.
 
Ja se izvinjavam na peckanju, ne favorizujem ni jednu stranu, i cela rasprava "DVA FANBOY kluba" mi je krajnje zabavno štivo za čitanje.... ali ovo je bilo jače od mene :)

Tesko da bih nesto slično snishodljivo našao kod Apple direktora, ali pokušaću pa da još malo začinim ovu diskusiju.
Pozdrav.


PS. Ako ništa drugo, možemo očekivati NIŽE CENE! ;)
 
Simptomaticno je to da se presek prethodne teme napravio bas na tvom post-u i da si ti najvise postova imao u ovoj temi iako si vise puta govorio da se povlacis, ne posedujes tablet uredjaj niti planiras da ga kupis.

A to je relevantno kako? Ako malo bolje pogledas ti si jedina osoba koja me "tera" da se vracam posto me stalno citiras i trazis nesto od mene, neko priznanje da sam pogresio, da sam nepovratno unistio ugled iPada svim "lazima" koje sam iznosio, da sam zestoko obmanuo narod kako Android ima alternativu korisnim aplikacijama koje ima Apple? Jel je to ovde u pitanju? Hoces da priznam da si ti bio u pravu a ja nisam?

Ako je to jedina stvar koja ce te zadovoljiti, sklonicu svoj ponos na stranu ovaj put i reci da ne znam previse o iPad-u jer ga niti posedujem kako bih znao koje sve aplikacije postoje za njega niti posedujem android tablet, ali sam upoznat dovoljno sa android sistemom jer posedujem Galaxy S koji svakako nije tablet. Da li je to drasticno razlicito od sistema na android tabletu? Po tebi jeste, ali to je isti android, i da bi covek mogao da ucestvuje u ovoj diskusiji mora da ima ili android tablet ili iPad inace se njegovo misljenje o svemu ne uzima u obzir jer je "to procitao informacije o onome sto treba da zna na nekom od poznatijih sajtova, procitao review, ili pogledao youtube klip" . To izgleda da je krucijalno u ovom slucaju, i ajmo svi da kupimo tablete da bi mogli ovde da ucestvujemo.

Takodje sam pogresio za one aplikacije koje sam naveo kao alternativu, ocigledno je da one nisu ni blizu onome sto apple nudi.

Pre postovanja da se uvede verifikacija i slika kako imamo tablet u rukama pre nego sto bude dozvoljeno da se stisne dugme Posalji odgovor.
 
kuku lele

sad ce thedaily na ipad-u da unisti obicne novine? hahahahahahahahahaahahahhha

molim te reci me da se zezas :S

Aj procitaj lepo ponovo sta sam rekao, duboko udahni.. Mislio sam generalno na tablete i elektronski tip novina i casopisa, mozda smo u poslednjoj deceniji stampanih medija..
 
Koji doprinos mogu da dam, kada topic krene u ovakvom smeru?

A to je relevantno kako?

Mislim da je jasno na sta sam mislio. Topic je po mom misljenju otisao tu gde jeste zbog silnih offtopic-a u kojima si prednjacio. Kakvu si korisnu informaciju vezanu za temu u kojoj post-ujes dao? Dakle rasprava je o tablet uredjajima.

Ja se izvinjavam na peckanju, ne favorizujem ni jednu stranu, i cela rasprava "DVA FANBOY kluba" mi je krajnje zabavno štivo za čitanje.... ali ovo je bilo jače od mene :)

Nema problema za peckanje, realno sam ti odgovorio a sto se Galaxy Tab-a tice, s obzirom na Motorola Xoom sa kojim deli veci deo hardvera, trajanje baterije ce biti daleko manje nego kod iPad-a 2 (6,5h vs 11,5h). Ali imace Widget-e i USB :D
 
Poslednja izmena:
Offtopic - nema nikakve veze sa iPad-om ali postoji realna opasnost da ce ovakve stvari postati stvarnost. Kanada je za dlaku izbegla ukidanje flata i to posle neverovatne buke koju su napravili korisnici (ako se dobro secam njihov predsednik licno je ponistio zakon, sto ce reci da je zakon vec bio prosao kroz parlament)
Takođe mali offtopic, Kanada nema predsednika, "head of state" je zvanično Elizabeta II :)

Što se teme tiče ovakvu "raspravu" je katkad zanimljivo čitati, al' vremenom postaje dosadnija od skupštine jer se neki više bave sopstvenom sujetom i međusobnom raspravom nego temom...
 
Mislim da je jasno na sta sam mislio. Topic je po mom misljenju otisao tu gde jeste zbog silnih offtopic-a u kojima si prednjacio. Kakvu si korisnu informaciju vezanu za temu u kojoj post-ujes dao? Dakle rasprava je o tablet uredjajima.

Znaci ja sam kriv za sav offtopic koji se dogodio u ovom topicu? Ok, ajde da kazemo da je tako. Moderatori, obrisite sav moj offtopic iz teme, i poruke koje su mogle da nastanu mojim offtopicom, neka ostane samo rasprava o tablet uredjajima. Znaci ako sam u pravu, po tome bi samo Snake-ovi postovi ostali u temi.
 
Daleko od toga, ucestvovao sam i ja u offtopic-u mada sam se trudio da pobegnem od toga i da se drzim teme o tablet uredjajima. Da se ja pitam bilo bi tu warn poena za obojicu (doduse daleko vise za tebe) a ovako smo cenim obojica na 0. I samo jednu stvar cu te pitati, sta ce tebi USB port na tablet uredjaju, da mozes sa USB stick-a da prebacis muziku, pojasni mi?
 
Ja nisam ni insistirao da je usb port toliko koristan, pomesao si me sa nekim. U mom slucaju, ja zaista sve prebacujem pomocu wireless-a, sto nikako ne znaci da usb opcija ne treba da postoji samo zbog toga sto je ti ili ja ne koristimo.
 
Po prvi put da se u necemu slazem sa tobom. I moram da priznati da sam te pomesao sa akkijem koji je tvrdio da iPad ne valja zato sto mu se 1000 puta desilo da neko ima usb stick i da ne moze da prebaci jer ipad nema USB port. Ovo je njemu bilo namenjeno posto USB port u koji se moze ustekati USB stick nema ni Galaxy Tab 10.1 kao ni vecina next gen tablet-a. A i cini mi se da vecina ovde brka stvari vezane za USB. Pomesao sam te, sorry.
 
Poslednja izmena:
Simptomaticno je to da se presek prethodne teme napravio bas na tvom post-u i da si ti najvise postova imao u ovoj temi iako si vise puta govorio da se povlacis, ne posedujes tablet uredjaj niti planiras da ga kupis.



Tema: Tableti i njihov OS - opsta diskusija








Sve vrhunski kvalitetni postovi vezani za temu, svaka cast.

da, zato su tvoji jako kvalitetni, carry on (fan)boy
 
Aj procitaj lepo ponovo sta sam rekao, duboko udahni.. Mislio sam generalno na tablete i elektronski tip novina i casopisa, mozda smo u poslednjoj deceniji stampanih medija..

ja evo opet procitah i ne znam kako drugacije da shvatim ovo :
"Sjajno je ono uradjeno, unistice totalno stampane novine i medije, u ne toliko dalekoj buducnosti.."
 
Po prvi put da se u necemu slazem sa tobom. I moram da priznati da sam te pomesao sa akkijem koji je tvrdio da iPad ne valja zato sto mu se 1000 puta desilo da neko ima usb stick i da ne moze da prebaci jer ipad nema USB port. Ovo je njemu bilo namenjeno posto USB port u koji se moze ustekati USB stick nema ni Galaxy Tab 10.1 kao ni vecina next gen tablet-a. A i cini mi se da vecina ovde brka stvari vezane za USB. Pomesao sam te, sorry.

Nema frke. Cak je zanimljiva stvar sto uopste i nemam usb stick u kuci :) . Jednostavno nemam obicaj da sa nekim razmenjujem sadrzaj na taj nacin. Nekim ljudima je to jos uvek ostalo u navici, i ne treba ih osudjivati zbog toga. Ljudi u mojoj okolini svi imaju manje vise brz internet i skidaju ono sto njih zanima, ja skidam ono sto mene zanima. Ne pada mi napamet da vucem sve aktuelne serije, filmove ili muziku na usb sticku pa da prebacujem nekome po zelji. Ako zelim da podelim sa nekim neki film ili seriju koju sam gledao, jednostavno cu im preporuciti da je sami skinu sa interneta.

Eventualnu potrebu za usb stickom imam kad hocu da odnesem nesto da mi se odstampa, sto ne radim cesto i tad skoknem do ortaka i pozajmim njegov usb stick. Druga stvar za koju bi mi usb stick bio koristan je za muziku u kolima, za plocice koje imaju takvu opciju naravno. Ja na primer nemam, ali imam Aux ulaz na nekom Kenwood-u na koji kacim creative zen mp4, tako da mi opet usb stick nije koristan nigde :)

Dakle, da li tablet ima usb ili nema bi meni licno bilo svejedno, i to ne bih gledao pri kupovini, sto opet kazem ne mora da znaci da ne znaci i nekom drugom.

Koji tablet bih kupio da mi je zaista neophodan? Ne znaci da ga necu kupovati u buducnosti, mozda se za mesec dva odlucim na kupovinu, nikad se ne zna. Verovatno bih uzeo android tablet. Zasto? Pa kao sto je priest77 rekao mozda iz navike, jer sam navikao na android do sada i zbog toga sto smatram da je android odlican OS, samo mu treba dati jos malo vremena da procveta na tabletima. To bi verovatno bio Xoom ako dodje kod nas po pristupacnoj ceni.

Dakle nema potrebe za ovolikom raspravom jer se svodi na to koliko kome nesto lezi. Meni android lezi lepo, nekom iOS lezi lepo, ne vidim kako bi poredjenje aplikacija meni drasticno promenilo misljenje o androidu.

Eto priest77 je ucinio prvi korak i priznao je da se ne bi bunio da ima widgete, flash i usb podrsku na iOS, ja se isto tako ne bih bunio da imam neke aplikacije sa iOS-a na androidu. Mali korak ali napredujemo :)
 
ja evo opet procitah i ne znam kako drugacije da shvatim ovo :
"Sjajno je ono uradjeno, unistice totalno stampane novine i medije, u ne toliko dalekoj buducnosti.."

I.. sta ti nije jasno? Ja kroz 10, najvise 15 godina ne vidim postojanje stampanog medija, a radim u toj industriji..
 
I.. sta ti nije jasno? Ja kroz 10, najvise 15 godina ne vidim postojanje stampanog medija, a radim u toj industriji..

ohohoh, a zasto svi tako blagonaklono gledate ka iskljucivo uzrastu civilizacije ? ne, ne zezam se uopste, nego samo jednostavno navodim cinjenicu da smo dosli do pred kraj, i ovo NIJE doomsday prica, vec ce uskoro da se sve obrne naopacke. i upravo taj shtampani medij ce ponovo da bude jedini izvor znanja.
 
Ček, o kakvoj se post-PC eri ovde priča kada moraš da imaš PC da bi uradio update iOSa?
 
Nema frke. Cak je zanimljiva stvar sto uopste i nemam usb stick u kuci :) . Jednostavno nemam obicaj da sa nekim razmenjujem sadrzaj na taj nacin. Nekim ljudima je to jos uvek ostalo u navici, i ne treba ih osudjivati zbog toga. Ljudi u mojoj okolini svi imaju manje vise brz internet i skidaju ono sto njih zanima, ja skidam ono sto mene zanima. Ne pada mi napamet da vucem sve aktuelne serije, filmove ili muziku na usb sticku pa da prebacujem nekome po zelji. Ako zelim da podelim sa nekim neki film ili seriju koju sam gledao, jednostavno cu im preporuciti da je sami skinu sa interneta.

Mislim stvarno covece, ne treba nipodastavati ostatak populacije...http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_in_Serbia#Statistics
Nije to navika, vec neophodnost...
http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_access_worldwide#cite_note-0
 
Takođe mali offtopic, Kanada nema predsednika, "head of state" je zvanično Elizabeta II :)

Tako je, ovaj baja je valjda bio predsednik vlade tj. prime minister ili kako se vec kod njih zove ta funkcija.

Hvala za ispravku.
 
Nema frke. Cak je zanimljiva stvar sto uopste i nemam usb stick u kuci :) . Jednostavno nemam obicaj da sa nekim razmenjujem sadrzaj na taj nacin. Nekim ljudima je to jos uvek ostalo u navici, i ne treba ih osudjivati zbog toga. Ljudi u mojoj okolini svi imaju manje vise brz internet i skidaju ono sto njih zanima, ja skidam ono sto mene zanima. Ne pada mi napamet da vucem sve aktuelne serije, filmove ili muziku na usb sticku pa da prebacujem nekome po zelji. Ako zelim da podelim sa nekim neki film ili seriju koju sam gledao, jednostavno cu im preporuciti da je sami skinu sa interneta. Eventualnu potrebu za usb stickom imam kad hocu da odnesem nesto da mi se odstampa, sto ne radim cesto i tad skoknem do ortaka i pozajmim njegov usb stick. Druga stvar za koju bi mi usb stick bio koristan je za muziku u kolima, za plocice koje imaju takvu opciju naravno. Ja na primer nemam, ali imam Aux ulaz na nekom Kenwood-u na koji kacim creative zen mp4, tako da mi opet usb stick nije koristan nigde :)
Dakle, da li tablet ima usb ili nema bi meni licno bilo svejedno, i to ne bih gledao pri kupovini, sto opet kazem ne mora da znaci da ne znaci i nekom drugom.

Slazem se u potpunosti, samo sam skrenuo paznju jer vidim da mnogi brkaju ovde USB support na Android tabletima sa onim sto zovu USB port, koliko ja znam USB port imaju samo par kineza (Archos ili tako nesto ako se ne varam) a nema ga nijedan od popularnih tablet-a.


Koji tablet bih kupio da mi je zaista neophodan? Ne znaci da ga necu kupovati u buducnosti, mozda se za mesec dva odlucim na kupovinu, nikad se ne zna. Verovatno bih uzeo android tablet. Zasto? Pa kao sto je priest77 rekao mozda iz navike, jer sam navikao na android do sada i zbog toga sto smatram da je android odlican OS, samo mu treba dati jos malo vremena da procveta na tabletima. To bi verovatno bio Xoom ako dodje kod nas po pristupacnoj ceni.
Dakle nema potrebe za ovolikom raspravom jer se svodi na to koliko kome nesto lezi. Meni android lezi lepo, nekom iOS lezi lepo, ne vidim kako bi poredjenje aplikacija meni drasticno promenilo misljenje o androidu.
Upravo tako ja nisam ni tvrdio nesto drugacije sto mozes videti i iz mojih ranijih postova pre silnog flame-a. Honeycomb je korak u dobrom pravcu ali jos uvek ima velike neujednacenosti u UI-ju, dok su njegova prednost u odnosu na iOS Widget-i i bolji sistem notifikacija. A sto se Xoom-a tice mislim da ti je daleko bolja opcija Galaxy Tab 10.1 .
 
vec ce uskoro da se sve obrne naopacke. i upravo taj shtampani medij ce ponovo da bude jedini izvor znanja.

ma kakvi...gde ce bre to da bude... stampani mediji ce biti sahranjeni od elektronskih media,jer ce moja baka i njena zaova iz Chortanovaca kupiti iPad2 i pocece da se elektronski uzdizu i informishu....

:/
nece jos 50godina najmanje da zazivi to, uvek ce biti sirotinje koja nece imati za leba,a htece da vide KOJI MINISTAR JE PRDNUO NA SKUPSTINI, ili KOGA JE BOKI13 UVREDIO NA PINKU... bez obzira koliko jeftino to sve postane, nece znati da rukuju i neke stvari ce tesko zamreti...
(iako bih ja voleo da vec od 2012. stapmane vesti zamru...tako nece biti ni za mnogo jos decenija)
 
Stampane novine jesu i te kako ugrozene, unistio ih internet. Cak sam pre neki dan cuo na radio da u nemackoj vec osecaju to i kazu da su novine u stvari ono sto ste juce citali na internetu, tableti ce odraditi samo finish celog procesa, jer veoma lako sa puno prednosti, ce zameniti stampane stvari.
 
mozda, ali ne za narednih dobrih 5-6 decenija(lupam mozda).....Boris Lozac je rekao za 10-15 godina.....to se 100% nece desiti
 
Desice se i treba da se desi.
To kad se kaze zameniti ne misli se bukvalno da ce svaki covek ovoga sveta svi do jednog da koriste tablete ili na drugi nacin citaju elektronske medije i da nece postojati ni jedan stamapni medij.
To nece ni za 5-6 ni za 15-16...
To sto moja baba i neko u africi nece prihvatiti ili nece znati da koristi tablet ne umanjuje nista.
 
Poslednja izmena:
ja samo da kazem ovim apple-ovcima sto im "klizi" -

danas sam chachkao Malata Zpad T8, koji je Tegra2 tablet, sa IPS-om, honeycomb ready (zbog sajma izbacen ranije sa froyo-om) i mogu da vam kazem da vas ipad "klizi", ali sa vrha liste tableta. ne mogu ni da pomislim na sta ce da lici Honeycomb sa tegrom2 i nekim brendom iza njega, jer ovaj Zpad ima IPS, koji shije i iPad1, i po mom subjektivnom mishljenju i sliku sa galaxy-ja.

po prvi put sam imao prilike da vidim, pa nek je i Froyo, ali da vidim kako radi Android na vrhunskom hardveru, i mogu samo da vam kazem da sad definitivno nikad ne bi uzeo iPad, pa makar i upola cene za hardver ekvivalent android tablet.
 
Da, ali na android tabletu pored osnovnih menija nema sta drugo da "klizi". Mozda onih <100 aplikacija. Ne razumem sta ce vam jak hardver kad je neupotrebljiv? Osim mozda za gledanje lepih animacija widgeta.
 
au bre, Honeycomb tek izaso, nije to windows pa da mora da se pegla dve godine. sacekaj samo malo, i bice ih brdo aplikacija. ni ne moze niko da ih razvija kad nema na chemu.
 
Kako si uspeo to da uporedis sa iPad-om 2 kada se pojavljuje tek za 4 dana? Opet si palio time machine? :D :D btw. developer-ima je Honeycomb SDK dostupan vec neko vreme tako da ima na cemu da se razvija.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno