Šta je novo?

Supernova Move box software modding

Ako kroz klasicne opcije move boxa ne mozes da nadjes da ima wifi i da iskljucis hdr bice malo komplikovano da ga modujes.
 
Nema wifi sigurno. Ovo je operater supernova ali ovdje u Republici Srpskoj i dobio sam od njih taj move box. Ove opcije imam kad udjem u podešavanja kao na slici ispod.
Jedan kolega sa foruma mi reče da bi bilo rizik da radim modovanje jer mozda softver nije isti pa da ga ne zeznem.
Mozes li provjeriti @kalehrl bilo šta oko ovog modela.
Svaki put se automatski pali HDR koji poslije sjebe rezoluciju i kada gledam Arenu sport to je isto kao preko sobne antene. Neizdrzivo je.
A ovi u kablovskoj nemaju sluha iako sam se zalio na problem. Prije sam imao ubačenu direktno karticu u TV ( CAM modul ) i radilo je perfektno ali kako su stigli novi paketi ugovora i sve dali su mi ovaj box. Kad sam trazio da vrate na karticu rekli su gospodine morate zakonski koristiti box , nemate opciju da birate. Prijedlog su dali da box spojim na drugi tv starijeg modela , koji imam na donjem spratu medjutim ruter mi je gore i nmg box spojiti mreznim kablom ,daleko je nit imam takve uslove. A kada ga ne spojim na internet , kanali rade medjutim dobije se neki crni menu da listam programe i najgore od svega ne mozes prebaciti kanal sa brojem , stisnes broj 100 , nista se ne desava , moras uvijek ici listat programe redom , sto je iritantno i glupost.

move box.jpgmove box 2.jpg
 
Pa tako kazi. Svi mislimo da si u Srbiji i imas nas move box. Ako nije isti model nemoj ni da pokusavas da ga nadogradjujes. Slikaj box odozdo ako ima neku nalepnicu. Ako nema udji u tvoj nalog i vidi ga na listi uredjaja. Tu mora da pise njegov naziv.
 
Onda ima wifi
 
Uspio sam rjesiti problem bez modovanja.
Pa ako neko bude imao isti problem sa HDR-om i uzasnom slikom da zna ubuduce.
Stisne se ovo dugme za podesavanje , ne ide se tamo preko menu-a jer nema opcija.
Zatim se podesi rezolucija na 1080i 60hz i slike budu kristalno jasne bez ikakvog usporavanja iste i slicnih problema. Hdr se i dalje pali automatski ali ne utice na kvalitet slike. Ponudjeno je mnogo rezolucija 1080p,720p,smpte...ali na sve je isti problem osim ove koju sam naveo. Inace imam LG 4k tv 43 inca. Dakle ovo je vezano za ovaj move box supernove ovamo u Republici Srpskoj.IMG_20230115_202454.jpg
 
Samo da proverim, jel move ip stb jedina opcija za tv preko wifi bez ikakvih kablova, što mi je preporučio kolega Der Schnitter u supernova temi? Takođe bi se pretežno koristi za stremio.

Čitao sam ovu temu unazad i vidim da je to "stariji" box, pa ga možda neće imati na stanju. Ne bih da bušim zid ili plafon za coax. UTP kabl je već sproveden, ali na suprotnoj strani sobe, pa bi idealno bilo ako radi neki box samo na wifi-u.
 
Da upadnem... Nije stariji box u svakom smislu. Osim ako nisi mislio na Supernova OTT box. Taj se ranije koristio i izbačen je iz upotrebe - Amlogic chipset S905X.
MOVE STB (Amlogic chipset S905X3) i MOVE IP STB (Amlogic chipset S905X2) se danas koriste. Vidi se koji je "noviji". Ovaj drugi je ređe u upotrebi ali ga sigurno nisu odbacili ili ga manjka, kako onda korisnici koji nemaju mogućnost iz ma-kog-razloga za coax da gledaju TV?
Može li se modovati i taj kao hibrid? To je već pitanje za druge u ovoj temi, najpre za one koji ga imaju i koji su već probali.
 
Idealno bi bilo da postoji uređaj koji je kao eon kod sbba, dakle da rade ubačene aplikacije i tv uživo preko wifi. Ako ne može, onda bar wifi i dodate aplikacije kao stremio i smarttube, a za tv valjda može preko sajta.
 
Pozdrav ljudi
Hteo sam da prodtupimbox-u preko adb ali izlazi misledece
cannot connect to 192.168.1.59:5555: No connection could be made because the target machine actively refused it. (10061)
*pristupim box-u
Verzija mi je v1.0.0-100-g4697d36
model s905x3 UCA-BI60R
 
Pokusao sam preko flash-a i okmogu da ga flesujemubacim fw ali kad hocu da instaliram wolf i button izbacuje mi footer is wrong and signature verification fail
Zezamespace na tastaturine obracajte paznju na pisanje :)
 
Znas kad ino vise ne verujem da cu ikada uspeti. Znaci pokusao sam sam preko ip adrese, isao mi na update non stop, nakon toga ga zakacim preko hotspot preko telefona i tu nije vukao update.. Ali ne mogu da se nakacim sa laptopom na uredjaj (box), nakon toga sam pokusavao sa flesovanjem iz recovery moda .. flesujem fw ali wolf i button jok vala .. Skidao sam jos gomilu nekih drugih sanse nema. Nisam neko ko nikada nista radio nije cak sta vise puno toga sam uspevao zavrsavao bez problema ali ovo ljudi nikako ne mogu i ne znam gde gresim i sta treba da uradim..
 
pozz. Juce sam dobio jos jedan Move. Uspeo da udjem u settings preko hdmi cec i instalirao Wolf i button mapper ali sad supernova app ne zeli da se pokrene tj kad se pokrene trazi aktivaciju i klasicno br korisnickog servisa
 
Ostala su mi 2 move box-a, pa reko' da probam IPTV listu, kodi itd. Koliko sam ispratio na ovoj temi, posle udredjenog firmverskog azuriranja, onemogucene su adb komande skroz?
edit: nisam dovoljno iscitao temu, probam feb update.
edit2: definitivno treba edit u prvi post, svako ko dodje ce imati 99% noviji firmver.
 
Poslednja izmena:
U kom smislu? Mislis moze da se moduje poslednji firmware?
 
Verovatno u smislu da se u prvom postu mora napomenuti da je modovanje moguće samo preko februarskog updatea.
 
Pozdrav. Mala pomoc. Imam box UCA-BI60R. Samo koja je tacno verzija S905x3 posto vidim da je taj model, jer sam sam na ruskom sajtu nasao brdo, a moram tacan naziv od tog UCA-BI60R? Posto hocu da skinem firmware i da ubacim preko USB burning tool-a i da bude cist android da ja posle ubacujem Kodi itd.
 
Nema od toga nista tako da ti je moj savet da ne gubis vreme.
 
Nema od toga nista tako da ti je moj savet da ne gubis vreme.
Hteo sam preko burning tool-a, ali vidim da racunar ne prepoznaje kao onaj stari 1111 supernova box. E sad, video sam da ima da se prespoje cn400 pinovi da bi prepoznao. Iz recovery-ja sam probao da ucitam uspesno p212-ota-full.zip i odradio. Cim je pokrenuo podesavanja, dodjem do koraka gde treba da odradi pretragu za signal i nece dalje. Posto sam mislio kao na pocetku teme sa ip adresama preko abd-a. Problem je sto ja nemam coaksijal, jer sam na MTS optici kod kuce vezano za net i televiziju.
 
Je l' zna neko kako UCA-BI60R podesiti sa LG magic remote univerzalnim daljincem? LG daje tu mogucnost da se razni set-box uredjaji kontrolisu itim daljincem. Ali ne sspevam ovaj box da namestim, pa ako neko ima iskustva mogao bi da share :D
 
Da li move sa slike koji ima USB moze da se korosti za pustanje recimo filma sa USB stika i kako!?Ubacen je ali nemam opciju da mu pristupim...ili je onako samo stavljen 😐
 

Prilozi

  • 1676748827020348103601588449191.jpg
    1676748827020348103601588449191.jpg
    183.9 KB · Pregleda: 34
Ako ga modujes onda ces moći.
 
Postovani,
Kada udjem u developer options (kako bih aktivirao USB debugging ) izadje poruka developer options are not available for this user. Da li neko zna resenje za ovaj problem?
Unapred hvala.
 
Nazad
Vrh Dno