Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Baš lepo što si pojasnio. A ja prodavcu "treba mi ono za ono i ono drugo za ono prvo" i on istog trena vadi ženski F i ugaoni F konektor.:sneaky:
Imao sam RF konektore i njih prve iseku sa još par mm kabla čim ih ugledaju, bez da provere jesu li dobri ili ne. Tako da ovde gde je modem imam improvizovanu F utičnicu jer nemam više ni kabla za kraćenje ni volje da kačim konektore.
A ako mi nađu kao zamerku što sam stavio npr. ugaoni konektor i probaju da ga skinu, ja ću probati da im skinem glave.
 
Ja u celoj kući (svakoj sobi) imam po jednu 4M modularnupriključnicu koja u sebi ima 2 RJ45 konektora (CAT6 kablovi u zidu) + 2 F konektora (coax u zidu) - sve kroz rebrasta creva.

Najmanji je problem naći čak i gotove patch kablove sa F konektorima na oba kraja ili ih sami napravite. Posle se u TV ili STB lepo uključi ja jeftinim F - RF adapterom.

Svi kablovi prišrafljeni, ne mogu greškom da se isključe itd itd.
 
Od pre neki dan sam na Supernovi tv i net i u principu sam zadovoljan. Jedino me (za sada) nervira vraćanje programa. Ili sam ja glup ili ne postoji druga opcija sem da se vraćanje vrši po pola minuta napred ili nazad? Kod MTS-a si mogao da pustiš različitim brzinama i program ide linearno. Ovde svaki klik na daljinskom znači oko pola minuta napred ili nazad. Ako tako treba onda svaka im čast na inventivnosti.
 
Od pre neki dan sam na Supernovi tv i net i u principu sam zadovoljan. Jedino me (za sada) nervira vraćanje programa. Ili sam ja glup ili ne postoji druga opcija sem da se vraćanje vrši po pola minuta napred ili nazad? Kod MTS-a si mogao da pustiš različitim brzinama i program ide linearno. Ovde svaki klik na daljinskom znači oko pola minuta napred ili nazad. Ako tako treba onda svaka im čast na inventivnosti.
Drži dugme malo duže, provalićeš i sam.
 
To sam i ja mislio :). U tom slučaju premotam sat vremena za 2 sekunde.
 
Da li neko ima problem za move boxom da u večernjim časovima neće da radi? Dolazili tehničari nekoliko puta, menjali box, kablove... I opet ista slika da neće nijedan kanal da radi IMG_20230724_190742.jpg
 
Istii problem danas popodne kod rodjaka u Paracinu.
 
Koji je najbolji ruter koji Supernova ima u svojoj ponudi? Trenutno imamo Tehnicolor TC7210 i Wi-Fi je katastrofalan. Prešao sam na kanal 13 kako bih izbjegao "gužvu" i kao da je malo bolje ali i dalje Wi-Fi signal često zaglupi.
 
Mene zanima da uzmem super plan 2 m kod njih ali me zanima koji ruter se dobija i kakva su vasa iskustva sa njima jer je mts poznat po sranje netu pa me zanima dal su se popravili za ovo vreme
Ako je jotel preko koaksijalnog kabla, optika će sigurno bolje raditi.

Naravno, supernova uvek koristi CGNAT a ne znam da li jotel koristi isto.
Pa to gledam ugovor mi traje jos godinu dana i sad bas gledam upgradeovao sam pc i sad gledam kao da strimujem i to generalno nije nes brz jotel barem ne na hfc paketu imam 60/15 down/upload i zanima me dal bi mogao da se prebacim na optiku dok imam ugovornu obavezu
 
Poslednja izmena:
Imamo prekid signala od one prve oluje. Nemam ni internet ni kablovsku. Zvao sam ne znam ni ja koliko puta, odgovor je ekipe su na terenu, evo već sedam dana skoro... Odgovor je da imaju jako veliku štetu. Podrška - 0. Konkretnog odgovora nema. Provozam se autom, vidim i sam oštećenja i nikog od njihovih na terenu! Oni su imali samo montere kada su postavljali mrežu, a ko će to da održava to nije njihov problem. Čekam do petka pa ću da tražim raskid ugovora.
 
Na kraju ništa ni od ovih ni od MTS-a, neće da "bace pare" na stotinak metara kabla. Javljalo sa nekoliko "agenata". nudili popuste ali džaba kad matićna kompamija neće da ulaže u infrastrukturu. Sreća što A1 i TotalTV rade kako-tako, inače bih u 21om veku i na 12KM od Slavije bio bez interneta i TV-a. Nadam se bar da će 5G uskoro
 
Zanimljiv problem sa premotanim emisijama.
Kako god uzmem da premotam House M.D. na Fox Life kanalu (mada se dešava i sa drugim emisijama), bar jednom u epizodi se desi da video zapne u neki loop i izbaci Connection Timeout grešku. Jedino što pomaže je da preskočim (premotam unapred) taj deo.
Dešavalo se na MOVE boxu pa sam mislio da je do LAN veze, međutim isto i na Wi-Fi. Zatim sam probao telefonom i opet isto. Pomislio sam da nije modem u pitanju ili problem sa signalnim kablom, pa sam se nakačio komšiji na TP-Link i problem je i dalje tu. Evo kako to izgleda (Fox Life, nedelja 23.07. u 04:30):
Pogledajte prilog House error.mp4
Dešava se oko sedme minute od starta emisije.
Kad sam pustio reprizu tog dana (Fox Life, nedelja 23.07. u 14:20) sve je bilo OK;
Pogledajte prilog House OK.mp4
Ne znam šta je ovde u pitanju. Ima li ko ideju?
 
Novi Sad, Slana Bara, Prote Mateje 2a.

Nema signala na oba STB uređaja od petka!!!
 
Zanimljiv problem sa premotanim emisijama.
Kako god uzmem da premotam House M.D. na Fox Life kanalu (mada se dešava i sa drugim emisijama), bar jednom u epizodi se desi da video zapne u neki loop i izbaci Connection Timeout grešku. Jedino što pomaže je da preskočim (premotam unapred) taj deo.
Dešavalo se na MOVE boxu pa sam mislio da je do LAN veze, međutim isto i na Wi-Fi. Zatim sam probao telefonom i opet isto. Pomislio sam da nije modem u pitanju ili problem sa signalnim kablom, pa sam se nakačio komšiji na TP-Link i problem je i dalje tu. Evo kako to izgleda (Fox Life, nedelja 23.07. u 04:30):
Pogledajte prilog 397945
Dešava se oko sedme minute od starta emisije.
Kad sam pustio reprizu tog dana (Fox Life, nedelja 23.07. u 14:20) sve je bilo OK;
Pogledajte prilog 397946
Ne znam šta je ovde u pitanju. Ima li ko ideju?
Ja sada gledao ništa nema nikakve smetnje sve ok baš kako si naveo.
 
Jel ima neko ideju kada ce Supernova/Mts uvesti optiku ka Avali? ( tipa Jajinci, Pinosava itd... )
 
Ja sada gledao ništa nema nikakve smetnje sve ok baš kako si naveo.
Glatko ti ide u nedeljnoj epizodi od 4:30? Stvarno čudno.
Već duže vreme mi se to dešava, skoro na svakoj premotanoj epizodi jedanput, samo svo vreme sam gledao na MOVE boxu pa sam mislio da je on u pitanju ili kablovi vezani na njega.
Probao preko LAN kabla i preko Wi-Fi, probao preko telefona na TC7210 i na kraju pustio telefonom preko komšinog TP-Linka (isključio prvo Wi-Fi na TC da se slučajno sam ne prespoji). I svaki put isto mesto isti rezultat.
Ne znam kako sve to funkcioniše ali ubeđen sam da mi problem nije lokalne prirode, da su i MOVE i TC7210 i kablovi OK po ovom pitanju.
 
Ne zaboravite da zbog ovih havarija imate pravo na umanjenje mesečnog računa proporcionalno broju dana koliko nemate uslugu.
 
Hah, bili popodne serviseri, stavili novi TC7210 i sad na svakih 20 minuta nestaje interneta i na kablu i na Wi-Fi. Gašenje i paljenje rutera omogućava novih 20 minuta 😅
Ima li nešto u podešavanjima rutera što prouzrokuje ovakvo ponašanje?
Firmware na ovom ima mogućnost rada 2.4GHz i 5GHz u isto vrijeme.
 
Добродошао у клуб, ја сам се неко време натезао са њима да реше проблем, и на крају увео Јетел оптику. Уопште се нису јавили више после замене модема, иако није решен случај, мада ни ја нисам после тога више пријављивао. Опрему сам спаковао, па ћемо им вратити кад истекне обавеза.

Едит: заменски рутер не изгледа као нов, имам неки утисак да их само врте од корисника до корисника.
 
Добродошао у клуб, ја сам се неко време натезао са њима да реше проблем, и на крају увео Јетел оптику. Уопште се нису јавили више после замене модема, иако није решен случај, мада ни ја нисам после тога више пријављивао. Опрему сам спаковао, па ћемо им вратити кад истекне обавеза.

Едит: заменски рутер не изгледа као нов, имам неки утисак да их само врте од корисника до корисника.
заменски рутер не изгледа као нов, имам неки утисак да их само врте од корисника до корисника

E tu je problem što ste svi hrabri po forumima, a kad trebaju da ze zovu onda svima maca pojela jezik. Ja sam davno ovde na forumu pisao da se izričito traži nova oprema i ukoliko donesu staru, odma izbaciti napolje, al mene niko da sluša. Ja sam to sasekao u početku odma. I kod mene je sve nova oprema doneta.
I naravno da nemam problema kad je sve novo.
 
Nisam siguran da oni imaju toliko novih modema koliko se brzo skrše s obzirom na kvalitet i pažnju korisnika.
Izvesnije je da će određeni broj dobrostojećih da vrte u nedostatku novijih.
Ako neko slučajno nabasa na Tech_D0022255 pa da se menjamo. Ovom nikako broj da upamtim.
 
Нисам ни био у стану кад су долазили мада није ни битно сад, срећом има и бољих провајдера у згради.
 
@Muki.Beograd

Naravno da sam zvao da prijavim kvar. Takođe sam im i mail pisao i prijavio sam kvar i preko Twittera.

Imaju problema sa pokidanim kablovima u ulici pored i to nisu još rešili.
 
Koji je najbolji ruter koji Supernova ima u svojoj ponudi? Trenutno imamo Tehnicolor TC7210 i Wi-Fi je katastrofalan. Prešao sam na kanal 13 kako bih izbjegao "gužvu" i kao da je malo bolje ali i dalje Wi-Fi signal često zaglupi.
Svi provajderi daju Tehnicolor TC7210 coax korisnicima, to je sasvim dobar modem.
Ako je problem domet, kupi drugi ruter, ako je problem bandwith koristi 5Ghz
 
Kao što se požalih u prethodnom postu, donijeli novi koji radi 20 minuta i samo gašenje i paljenje pomaže za novih 20 minuta. Prilično sam siguran da je nov ili dobro refabrikovan jer se ne vide tragovi korišćenja.
Nije bio problem domet već nestabilnost interneta u vidu da ga nema na par sekundi. Stavljanjem novog TC7210 je tek nastao haos.
 
Kao što se požalih u prethodnom postu, donijeli novi koji radi 20 minuta i samo gašenje i paljenje pomaže za novih 20 minuta. Prilično sam siguran da je nov ili dobro refabrikovan jer se ne vide tragovi korišćenja.
Nije bio problem domet već nestabilnost interneta u vidu da ga nema na par sekundi. Stavljanjem novog TC7210 je tek nastao haos.
Mislim da se tako ponaša kada se pojavi šum na mreži?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno