Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Reseno upravo, zvao lik procitao mu serijski broj kartice, on daljinski nesto resetovao, vratio karticu i radi.
 
Jel neko uspeo da izvuce par meseci vise ako je najavio raskid ugovora? I kako da ga najavim?
 
Povezana supernova optika i dosta lošije radi od sbba. Ne znam da li je problem u modemu, ali konstantno izbacuje no internet, što na telefonima, što na laptopu. Ping malo radi, malo izbaci request timed out.

Zanima me može li nešto da se proveri na samom modemu što se tiče podešavanja? Takođe koji bi LAN portovi bili za dodatni ruter, treba mi da dovedem net u drugi kraj kuće. LAN1 i 4? U mom ruteru je uključeno u Lan1 i radilo je sa sbb modemom.
 
Ne postoji u modemu bilo šta što bi moglo da popravi lošu liniju ili loš setup sa njihove strane.
Dodatni ruter ide u bilo koji port,povedi računa o IP adresi dodatog rutera da ne dođe do svađe istih.
 
Da, upravo zamenih pre 10min. Sbbov je bio x.x.0.1, a ovaj ruter i sad sn modem oba x.x.1.1

Za podešavanja sam mislio više u vezi statusa same konekcije, kao na vdslu što može da se vidi rate i noise margin ili kod sbba sam kvalitet konekcije. Ima li nešto slično da se vidi na ovom F680?
 
Stvarno ne znam,ja sam na coaxu.Javiće se već neko ko je na fiberu.
 
Nadjoh i to u medjuvremenu. Tacnije, nasao sam PON status, valjda je to to, pa ako moze neko ko je na optici i sve mu radi dobro da napise vrednosti kod sebe. Ovo su trenutne kod mene:

Optical Module Input Power(dBm)-18.9279
Optical Module Output Power(dBm)1.965
Operating Temperature of the Optical Module(°C)36.73
Optical Module Supply Voltage(uV)3244000
Optical Transmitter Bias Current(uA)12700
 
Sinoć je bio prekid veze između 00:15 i pola 1, ali ja sam već navikao od njih da iza ponoći bude error connection timeout ili dns error.
 
@uji jesi li na optici?

Jel u poslovnici jedini nacin da se menja daljinski? Jedan su dali bas koristen i dotrajao, zeza ono dugme sto se programira za paljenje i gasenje. Inace iz nekog razloga, pola kanala prijavljuje skremblovano ili su komplet crni bez zvuka, iako ih ima u spisku za paket koji sam uzeo.
 
Imas li broj od montera sto ti je dolazio? Meni nije bio pusten HBO na stb-ovima. Na move je bio pusten. Zvao sam ga i posle pola sata proradilo. Nakon pola godine jedan stb nisam duze vremena koristio i primetih da ne rade hbo kanali. Pozvao podrsku,posle sat me pozvala napredna i u toku razgovora proradili
 
Postoje li neka podesavanja za modem Technicolor TC7200.20, verzija hardvera 1.0, verzija softvera STDD.01.31? Tipa za bolju optimizaciju i sl?
I da li modem moze da radi i u 2.4ghz i u 5ghz?
Prebacih na 5ghz al mi ne rade Air Purifier i Roomba Combo
 
Taj krš može da radi samo na jednom opsegu.
 
Teski krs, greje ko furuna... Vredi li da ih cimam da zamene za neki dual?
 
@uji jesi li na optici?

Jel u poslovnici jedini nacin da se menja daljinski? Jedan su dali bas koristen i dotrajao, zeza ono dugme sto se programira za paljenje i gasenje. Inace iz nekog razloga, pola kanala prijavljuje skremblovano ili su komplet crni bez zvuka, iako ih ima u spisku za paket koji sam uzeo.
Da, Super Plan 2 M na Exe Net infrastrukturi. Kablovska mi je vezana CATV dekoderom i koaksijalnim kablom direktno u TV uz CAM modul, iako su hteli da mi uvale Move uređaj ili drugi STB sa plavom kutijom, nisam im to dozvolio. Stoga, nikako ne mogu da te usmeravam u vezi zamene zadužene opreme, osim u tom smislu da sam imao taj slučaj kao korisnik VDSL-a pa je Telekom poslao tehničare koji su mi priključili ADSL Huawei i odneli ZTE ruter. TV kanale nisam detaljno proveravao, ali znam da su bili otključali nešto tokom praznika. Da li je na tome ostalo, videću kad budem u mogućnosti.
 
Poslednja izmena:
Imas li broj od montera sto ti je dolazio? Meni nije bio pusten HBO na stb-ovima. Na move je bio pusten. Zvao sam ga i posle pola sata proradilo. Nakon pola godine jedan stb nisam duze vremena koristio i primetih da ne rade hbo kanali. Pozvao podrsku,posle sat me pozvala napredna i u toku razgovora proradili
Nažalost nemam broj, ali sam prijavio podršci. Samo ne znam imaju li oni kao mts neki način da se prate otvoreni tiketi/reklamacije?

Identično je i ovde. Na oba stba u koji idu one smart kartice ne radi pola kanala, dok na IP stbu radi sve normalno.
 
vidim da ovde i drugi ljudi pisu kako im je slika losija preko move uredjaja i neta, nego preko kabla, sta raditi? zvati ih da mi vrate stb risiver ili kako god se zvao :D posto su mi ga odneli kad su mi doneli modem za net i move uredjaj... a uzeo sam to sranje samo zbog vracanja unazad i tek kad su monteri otisli, video sam da je slika losija nego preko kabla...
 
Ja ne vidim tooliku primetnu razliku u kvalitetu slike tokom live sadrzaja na move i stb uredjaju . Moras da podesis i tv i move box da bi dobio optimalnu sliku.
 
Štaviše, nema nikakve razlike.
 
ima sigurno, cistija je slika a i primetio sam kad sam pustio neku fudbalsku utakmicu kao da secka malo u odnosu na kabl, sad jedino ako nisam podesavanja odradio... a ne znam ni gde sta treba da namestim, namesteno mi je 1080p 60fps slika ali to na move u podesavanjima...
 
Stavi 1080p 50hz. Iskljuci hdr u podesavanjima. A kvalitet slike odradi na samom tv-u.
 
Ako isključiš hdr na move dobiješ ispranu sliku (negledljivu) na tv-u. Bar kod mene na Hisense 55 U7QF.
 
ja imam Samsung obican od 40 inca valjda ili 42, ima vec godina taj tv, isprobacu ove varijante, ako ne uspe, idem tamo da im se nacestitam mile nove godine sto mi je losija slika, a obecana mi je bolja :D i da napisao sam fps umesto hz, doktor.... :D :D
 
Na android tv aplikaciji, vise nemam sliku na Arena sport kanalima, samo zvuk.
Instalirano na Mi box s-u. Drugi kanali rade normalno, a nista cackao nisam sa samim box-om.

Mislim da je neko pisao o ovome, a sada ne mogu da nadjem, da li neko zna u cemu je caka?
 
Na android tv aplikaciji, vise nemam sliku na Arena sport kanalima, samo zvuk.
Instalirano na Mi box s-u. Drugi kanali rade normalno, a nista cackao nisam sa samim box-om.

Mislim da je neko pisao o ovome, a sada ne mogu da nadjem, da li neko zna u cemu je caka?
TV aplikacija je krš, ili nema slike, ili je zelena, ili koči. Mislim da nema cake, samo je loše odrađena aplikacija.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno