Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Инсталирао сам 2 апликације на 2 смарт тв како бих избегао каблове
Tako sam i ja zamislio medjutim slika je znatno losija i trzava u odnosu na kabel. Tako da sam vrlo brzo stavio koaks na tv a app koristim samo kad moram da vratim nesto nazad
 
@eXXtreme3D ма ја сам инсталирао у собу чисто да имам понекад да упалим. У дневном је картица убодена а у другој соби уређај на кабал
 
Ja je koristim na dva Eon sdmc boxa,jednom mi box 3 i jednom mistik 4k,i na svim uredjajima radi kako treba
 
Tako sam i ja zamislio medjutim slika je znatno losija i trzava u odnosu na kabel. Tako da sam vrlo brzo stavio koaks na tv a app koristim samo kad moram da vratim nesto nazad
Naravno da je losija, app je djubre ! ...od kada su ukinuli CineStar kanale, kao da su presli na neki drugi codec ili su nesto radili? tj unazadili su kvalitet slike na odredjenim kanalima!

Uz poslednji "papirni" racun, na pozadini sam dobio horror reklamu !!! kakav marketinski mozak izabere ovakvu nebulozu !!!


20230112_150611.jpg
 
Imam problemčić sa prebacivanjem kanala preko MOVE boxa, ne znam jesam li usamljen slučaj.
Pre nekog vremena se počeo mučiti tokom prebacivanja s jednog kanala na drugi. Ponekad krene da vrti one 3 crvene kuglice i nikako da prebaci preko 5 sekundi. Onda se pojavi crn ekran - Connection Timeout pa se sekundu-dve nakon toga konačno prebaci na drugi. Ne dešava se stalno već nasumično.
Ovi moji tvrde da je to od mog raspoređivanja LAN kabla po stanu (valjda misle da je negde prekid i sl.) ali ovo se događa tokom gledanja TV-a uživo, na premotavanju nisam imao nikakvih problema. Čini mi se da je počelo kad su radili zadnji update, čak se MOVE sporije resetuje nego ranije. Zanimljivo da reset ne rešava ovaj problem, tj. ne ubrzava prebacivanje kao što je nekad moglo kad se MOVE uspori, tj. zabaguje.
Dešava li se ovo nekome?
 
Imam problemčić sa prebacivanjem kanala preko MOVE boxa, ne znam jesam li usamljen slučaj.
Pre nekog vremena se počeo mučiti tokom prebacivanja s jednog kanala na drugi. Ponekad krene da vrti one 3 crvene kuglice i nikako da prebaci preko 5 sekundi. Onda se pojavi crn ekran - Connection Timeout pa se sekundu-dve nakon toga konačno prebaci na drugi. Ne dešava se stalno već nasumično.
Ovi moji tvrde da je to od mog raspoređivanja LAN kabla po stanu (valjda misle da je negde prekid i sl.) ali ovo se događa tokom gledanja TV-a uživo, na premotavanju nisam imao nikakvih problema. Čini mi se da je počelo kad su radili zadnji update, čak se MOVE sporije resetuje nego ranije. Zanimljivo da reset ne rešava ovaj problem, tj. ne ubrzava prebacivanje kao što je nekad moglo kad se MOVE uspori, tj. zabaguje.
Dešava li se ovo nekome?
I meni se dešava. Nažalost nekad restart uređaja pomogne. Sreća što mi je u sobi, pa većinom gledam uveče. Nisam prijavljivao. Do juna ove godine mi ugovor, pa ću videti.
Slažem se da je posle poslednjeg update dešava. Pre toga nikakav problem
 
Imam taj move box spojen na lg tv novije generacije i hdr mu stvara problem , slike su uzasne. Vidio sam da nema nekog rjesenja da se to iskljuci.
Htio sam box premjestiti na donji sprat gdje bi ga spojio na Sony led tv - stariji model gdje bi radio odlicno , medjutim problem stvara internet pošto mi je ruter na gornjem spratu.
Probao sam spajati box bez mreznog kabla , programi rade normalno medjutim nemam supernova prikaz vec onaj klasicni i jos veci problem što ne dozvoljava da se programi traze po broju. Kada ukucam 100 da prebacim na Arenu ne desava se nista , moze se listati samo preko liste , ne reaguje uopste kad ukucas na koji broj zelis. Da li neko zna potencijalno rjesenje problema? Hvala unaprijed
 
Nekad je rešenje bilo reset. Znao je često da zabaguje i resetom se reši. Sad posle ažuriranja ne brljavi često, dosta ređe, ali reset ne rešava skoro ništa. Dva puta ga danas resetovao. Posle prvog puta izgubio net konekciju, nije pomoglo otkačivanje i vraćanje kabla, nije moglo ni bežično. Posle drugog reseta je proradilo.

Šta znam... Gledam da ovako nekako izdržim do kraja ugovora a posle ću da vidim. Ako nastavim moraće novi uređaji, modem pre svega. Ali nema šanse da dozvolim ikome da mi čačka oko kablova i utičnica. Mogu sam da uzmem opremu, mogu na vrata da donesu, probaću neki dogovor ako može. Jednom sam se opekao i više neću. Krvavo sam se namučio da bih kablove razvukao s kraja na kraj, sakrio i utičnice za koaksijalce namestio. Mojima sam zapretio da ništa ne pipaju, to važi i za "majstore".
 
Nekad je rešenje bilo reset. Znao je često da zabaguje i resetom se reši. Sad posle ažuriranja ne brljavi često, dosta ređe, ali reset ne rešava skoro ništa. Dva puta ga danas resetovao. Posle prvog puta izgubio net konekciju, nije pomoglo otkačivanje i vraćanje kabla, nije moglo ni bežično. Posle drugog reseta je proradilo.

Šta znam... Gledam da ovako nekako izdržim do kraja ugovora a posle ću da vidim. Ako nastavim moraće novi uređaji, modem pre svega. Ali nema šanse da dozvolim ikome da mi čačka oko kablova i utičnica. Mogu sam da uzmem opremu, mogu na vrata da donesu, probaću neki dogovor ako može. Jednom sam se opekao i više neću. Krvavo sam se namučio da bih kablove razvukao s kraja na kraj, sakrio i utičnice za koaksijalce namestio. Mojima sam zapretio da ništa ne pipaju, to važi i za "majstore".
Ako odes na mts optiku, nemas koaksijalce.
 
Majka potpisala ugovor i ne mogu da pronadjem kanale, a niko se ne javlja u centru. Koje vrednosti treba da ubacim da joj nadjem kanale?IMG_20230114_172122.jpgIMG_20230114_172102.jpg
 
Nisu ni bili da nameste. Isla je sama da obnovi ugovor i otkacili je i sad ne mogu da ih dobijem. Nigde ne mogu da nadjem koji parametri treba da se ubace da se dobiju kanali.
Mislim na frekvenciju, qam i symbol rate.
A lepo sam joj govorio da ne produzuje ugovor jer je internet uzasan.
 
Šta ima da dolaze ako je išla da obnovi ugovor?
 
Nekad je rešenje bilo reset. Znao je često da zabaguje i resetom se reši. Sad posle ažuriranja ne brljavi često, dosta ređe, ali reset ne rešava skoro ništa. Dva puta ga danas resetovao. Posle prvog puta izgubio net konekciju, nije pomoglo otkačivanje i vraćanje kabla, nije moglo ni bežično. Posle drugog reseta je proradilo.

Šta znam... Gledam da ovako nekako izdržim do kraja ugovora a posle ću da vidim. Ako nastavim moraće novi uređaji, modem pre svega. Ali nema šanse da dozvolim ikome da mi čačka oko kablova i utičnica. Mogu sam da uzmem opremu, mogu na vrata da donesu, probaću neki dogovor ako može. Jednom sam se opekao i više neću. Krvavo sam se namučio da bih kablove razvukao s kraja na kraj, sakrio i utičnice za koaksijalce namestio. Mojima sam zapretio da ništa ne pipaju, to važi i za "majstore".
Baš tako. Čekam i ja kraj ugovora. Tražiću drugo rešenje. Ako ne bude dogovora povoljnog... Na kraju bez neta ne mogu, tv ne mora. Matorci onako gledaju samo naše kanale a na netu se može naći šta hoćeš. Uređaji u kući hvataju svi dvb-t2.
Za sada kako stoji, samo za net bi opet potpisao obnovu ugovora
 
@veljadj Sad je drugaciji sistem..tj drugi je ruter za internet i novi je modem za televiziju + ima daljinski. Pre je bilo na one kartice kako se vec zovu.
 
@Bobajakuda I dalje mi ništa nije jasno...Majka je otišla da obnovi ugovor a oni joj dali novu opremu na ruke a nisu došli da namontiraju i podese?

 
zar nije dvb-c i jeli udenuta kartica..?

p.s naso sam nesto mozda pomogne

"
Pocetna frekvencija 770.0 i za 8 se ide napred dokle god ima signala, kad se izgubi signal vraca se na 770.0 i ide se -8 dokle god ima signala.

Ucestalost simbola 6875 kS/s

QAM 256-QAM

Trazenje mreze ne"
 
Molim te objasni mi kako nemas kablove kod mts optike ?
Imas i tu kablove i moraju sve tudje nkablove da zamene sa svojima . A da su bolji od ovih mala je reć - nebo i zemlja razlika
Napisah, da nema koaksijalnog kabla kao kod super nove, nego samo ruter, i utp kablovi ka risiverima i kompu.
Kod mene su iskoristili staru instalaciju, i kanalice kao i stare kablove od optike, tako da su samo u hodniku spojili njihove i moje kablove i resili stvar.
 
Ako odes na mts optiku, nemas koaksijalce.
Nisu mi koaksijalci problem. Svi uređaji su blizu utičnica tako da nema ćoškarenja, osim toga preko 90 odsto idu kroz zidove. Kuda bi ti optički kablovi išli i na šta bi to ličilo.
MTS se skoro uvalio tako da ću razmisliti. Nemam zamerki na net preko koaksijalca, nisam nikad bio previše zahtevan. I 10X manja brzina bi mi OK bila.

Na kraju bez neta ne mogu, tv ne mora. Matorci onako gledaju samo naše kanale a na netu se može naći šta hoćeš. Uređaji u kući hvataju svi dvb-t2.
Za sada kako stoji, samo za net bi opet potpisao obnovu ugovora
Isto. Što se neta tiče zadovoljan sam. TV retko pratim ali ima problema. Da je samo do mene, TV bih odjavio.

Sad je drugaciji sistem..tj drugi je ruter za internet i novi je modem za televiziju + ima daljinski. Pre je bilo na one kartice kako se vec zovu.
Je li greška u konstrukciji rečenice? MOVE box?!:unsure:
 
@veljadj Sad je drugaciji sistem..tj drugi je ruter za internet i novi je modem za televiziju + ima daljinski. Pre je bilo na one kartice kako se vec zovu.
ako pod modem za televiziju mislis na settopbox i nemas karticu, onda kanale ne pretrazujes na televizoru.
prebaci ga na hdmi i potrazi kanale pomocu drugog daljinca.
 
I jeste. Slike su sa MOVE box interfejsa. Na drugoj slici su parametri podešeni, trebalo je da nađe kanale.
Na prvoj slici stoji strana 5/7. Čudno, koliko se sećam imam ukupno 5. Otkud 2 još? Proveriću sutra, tj. danas kasnije.
 
@orange47
Imam karticu i dobili smo novi modem plus jos neki mali uredjaj i daljinski. Povezan je sa hdmi kablom i nece. Pretrazio sam, ali oni parametri nisu dobri. Frekvencija ili sta vec. Cim krene da trazi posle 3 sekundi izbaci da je dosao do 100% i nema ni jedan kanal. Nema veze. Zvacu pa neka dodju.
 
Nedavno sam prešao na SN u sklopu akcije 18m po 1din i imam dva pitanja:
1.da li je moguće tražiti 5g ruter(pošto sam dobio neki ZTE)?
2.u video klubu je sve odključano osim PICKBOX-a,predpostavljam da se dodatno plaća ali ja to na SN sajtu ne vidim.
Hvala!
 
Supernova odavno daje rutere koji podržavaju obe frekvencije. Koja je oznaka tog rutera?
 
@orange47
Imam karticu i dobili smo novi modem plus jos neki mali uredjaj i daljinski. Povezan je sa hdmi kablom i nece. Pretrazio sam, ali oni parametri nisu dobri. Frekvencija ili sta vec. Cim krene da trazi posle 3 sekundi izbaci da je dosao do 100% i nema ni jedan kanal. Nema veze. Zvacu pa neka dodju.
Da li si koaksijalni kabl povezao sa uređajem za televiziju tj. sa boxom?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno