Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To je. Boje se da neko ne koristi neovlašćeno, mimo onoga kako su odredili pa svu opremu "drže pod ključem". Ne gine natezanje s centralom.
Eno pogledao i imam 5 strana u osnovnim podešavanjima, ne 7. Možda je box novije proizvodnje?!
 
Dok aktiviraju čip u sistemu?:p Možda a možda i ne. Bilo zanimljivo s TV karticama početkom prošle godine.
Kad se setim Pošte Net... Imao samo modem, nažalost net nije mogao bez njega, CAM vratio. Otključavao samo nekoliko regionalnih kanala. Jednostavnost i milina.
 
Imam problemčić sa prebacivanjem kanala preko MOVE boxa, ne znam jesam li usamljen slučaj.
Pre nekog vremena se počeo mučiti tokom prebacivanja s jednog kanala na drugi. Ponekad krene da vrti one 3 crvene kuglice i nikako da prebaci preko 5 sekundi. Onda se pojavi crn ekran - Connection Timeout pa se sekundu-dve nakon toga konačno prebaci na drugi. Ne dešava se stalno već nasumično.
Ovi moji tvrde da je to od mog raspoređivanja LAN kabla po stanu (valjda misle da je negde prekid i sl.) ali ovo se događa tokom gledanja TV-a uživo, na premotavanju nisam imao nikakvih problema. Čini mi se da je počelo kad su radili zadnji update, čak se MOVE sporije resetuje nego ranije. Zanimljivo da reset ne rešava ovaj problem, tj. ne ubrzava prebacivanje kao što je nekad moglo kad se MOVE uspori, tj. zabaguje.
Dešava li se ovo nekome?

Nema ovo veze sa rasporedom LAN kablova. Ne znam da li si ih zvao i zalio se na to ali kapiram da su ti i oni rekli da resetujes sve dok ne proradi ili su predlozili menjanje uredjaja, jer im je to omiljeno. Ovde verovatno imas problem sa signalom, jos ako imas neki sugavi ONT sa RF outom, onda je verovatno to.

Ovde mozes 2,3 stvari da probas. Prvo idi u podesavanja, pa u DVB pretragu i vidi kada je zadnja pretraga odradjena, uradi je ponovo. Sledece, pusti neki kanal uzivo, podigni donji meni gde imas opcije za premotavanje i tamo dole desno imas onaj kao zupcanik, dugme za opcije, tu udji i videces jacinu i kvalitet signala, kako je meni tehnicar neki rekao, idealno je ako je izmedju 55-65, ako ti je 45 i nize ili 75 i vise, znaci da ti je signal preslab ili prejak. U oba slucaja treba im traziti da ti srede signal. Boks mora da ti pusta kanale uzivo za 2-3 sekunde maksimalno. Treca opcija je, ako imas ONT sa RF out-om, da trazis da ga zamene, kad su meni donosili onaj ZTE F680, bio je po sredini zut kao studenstki reso, pa sam im rekao da donesu drugi ili da taj operu, pa da ga donesu.

@orange47
Imam karticu i dobili smo novi modem plus jos neki mali uredjaj i daljinski. Povezan je sa hdmi kablom i nece. Pretrazio sam, ali oni parametri nisu dobri. Frekvencija ili sta vec. Cim krene da trazi posle 3 sekundi izbaci da je dosao do 100% i nema ni jedan kanal. Nema veze. Zvacu pa neka dodju.

Ostavi sve isto, samo spusti simbol rejt na 6875 pa probaj onda, a ako ni onda nece, mozda ti uopste nisu povezali u instalaciji taj antenski kabl koji ide do boksa.
 
Ako neko bude išao u poslovnicu, a ne mrzi ga da pita i javi ovde, daju li i dalje 18m po 1din.
 
Vidim kanale su pogasili ~ History2 i taj set >> a migracija na novi brzi paket to nista. Od kad sam ih na face pitao kad ce migracija vise nisu odgovorili, gde mi zivimo...
Ako neko bude išao u poslovnicu, a ne mrzi ga da pita i javi ovde, daju li i dalje 18m po 1din.
Kome daju ? 😮
 
Daju onimo koji pređu sa SBB-a na Supernovu.
 
Ako neko bude išao u poslovnicu, a ne mrzi ga da pita i javi ovde, daju li i dalje 18m po 1din.
Daju samo ko prelazi sa SBB a, ali tesko ce ti to u poslovnici neko reci. Posalji mejl, ili ih pozovi. Provereno dosta ljudi u mojoj zgradi je preslo, ali i oni kao i ja preko teledirekta, njima dali 18,meni 12 meseci.
 
I MTS je davao 18 meseci za 1din , za one koji dolaze sa SBB i prelaze na MTS optiku. Bolja ri je MTS optika ako imas mogucnosti za nju .
 
Momci sta moze biti problem. Prijavio sam vec kvar ali dok cekam a nacekacu se ako bude ko prosli put.
Na tvu gde je CAM kartica mi na svakom kanalu izbaci da je sifrovan. Na istom tvu kad pustim preko aplikacije izbaci timeout i onda uz malo saltanja i muke jedva pusti preko aplikacije.
Na drugom tvu gde je modovani move ista situacija kao i preko aplikacije na prvom tvu.
Probao sam klasiku, sve restart i sve cupanje iz struje na par min.
 
Sta je bre ovo ajd sto su iskljucili HBO to bilo ocekivano, sto iskljucise Superstar i vidim i Kurir (niam ga gledao ali vidim crn ekran)
 
Nema ovo veze sa rasporedom LAN kablova. Ne znam da li si ih zvao i zalio se na to ali kapiram da su ti i oni rekli da resetujes sve dok ne proradi ili su predlozili menjanje uredjaja, jer im je to omiljeno. Ovde verovatno imas problem sa signalom, jos ako imas neki sugavi ONT sa RF outom, onda je verovatno to.

Ovde mozes 2,3 stvari da probas. Prvo idi u podesavanja, pa u DVB pretragu i vidi kada je zadnja pretraga odradjena, uradi je ponovo. Sledece, pusti neki kanal uzivo, podigni donji meni gde imas opcije za premotavanje i tamo dole desno imas onaj kao zupcanik, dugme za opcije, tu udji i videces jacinu i kvalitet signala, kako je meni tehnicar neki rekao, idealno je ako je izmedju 55-65, ako ti je 45 i nize ili 75 i vise, znaci da ti je signal preslab ili prejak. U oba slucaja treba im traziti da ti srede signal. Boks mora da ti pusta kanale uzivo za 2-3 sekunde maksimalno. Treca opcija je, ako imas ONT sa RF out-om, da trazis da ga zamene, kad su meni donosili onaj ZTE F680, bio je po sredini zut kao studenstki reso, pa sam im rekao da donesu drugi ili da taj operu, pa da ga donesu.
Džabe ih zvati jer im je jedino rešenje reset. Reset, reset, reset... Razdelnik u dozni u hodniku ide na dva kabla - TV u jednoj i modem (TC 7210) u drugoj sobi. TV iz zida direktno antenskim kablom. Sve bilo OK negde dok nije leglo to novo ažuriranje gde sad kilavi i sa resetom (traje triput duže).
Signal je na 60 odsto a morao sam prvo da ga resetujem jer je vrtio bele tačkice u nedogled, tj. nije mogao da prikaže.
Reset služi ako dođe do problema u radu, zabadanja i sl. i da se time otkloni problem u radu, ne? I to je nešto što bi trebalo da se praktikuje povremeno a ne svakodnevno majku mu.:rolleyes: Šteta što nema pozadi degauss dugme da ga malo protresem.:cautious:

Momci sta moze biti problem. Prijavio sam vec kvar ali dok cekam a nacekacu se ako bude ko prosli put.
Na tvu gde je CAM kartica mi na svakom kanalu izbaci da je sifrovan. Na istom tvu kad pustim preko aplikacije izbaci timeout i onda uz malo saltanja i muke jedva pusti preko aplikacije.
Na drugom tvu gde je modovani move ista situacija kao i preko aplikacije na prvom tvu.
Probao sam klasiku, sve restart i sve cupanje iz struje na par min.
Ko zna ali je jasno da postoji određeni feler... u njihovim glavama.
 
Ima li kod SN neki pandan ott eon boxu kod sbba tj. da uređaj radi preko wifi-a bez dovlačenja coax ili utp kabla? Treba da dođu monteri, pa da im tražim odmah taj.
 
Sta je bre ovo ajd sto su iskljucili HBO to bilo ocekivano, sto iskljucise Superstar i vidim i Kurir (niam ga gledao ali vidim crn ekran)
imaju i dalje oba kanala u ponudi. (mislim da je superstar njihov kanal pa bi bilo bas cudno).
pretrazi opet kanale, i proveri dal ta dva tvoj paket 'podrzava'.

edit: ako su bili otkljucani samo za novu godinu onda to i nije neocekivano.
 
Ima li kod SN neki pandan ott eon boxu kod sbba tj. da uređaj radi preko wifi-a bez dovlačenja coax ili utp kabla? Treba da dođu monteri, pa da im tražim odmah taj.
Wi-Fi ide preko modema a coax služi za TV uživo direktno kablom. MOVE STB dakle otpada.
Jedino može MOVE IP STB kod koga LAN kablom ide TV uživo + premotavanje. Trebalo bi i taj uređaj da ima Wi-Fi mogućnost kao MOVE STB, pitanje je samo koliko jak, tj. stabilan signal može tako da ostvari.
 
Džabe ih zvati jer im je jedino rešenje reset. Reset, reset, reset... Razdelnik u dozni u hodniku ide na dva kabla - TV u jednoj i modem (TC 7210) u drugoj sobi. TV iz zida direktno antenskim kablom. Sve bilo OK negde dok nije leglo to novo ažuriranje gde sad kilavi i sa resetom (traje triput duže).
Signal je na 60 odsto a morao sam prvo da ga resetujem jer je vrtio bele tačkice u nedogled, tj. nije mogao da prikaže.
Reset služi ako dođe do problema u radu, zabadanja i sl. i da se time otkloni problem u radu, ne? I to je nešto što bi trebalo da se praktikuje povremeno a ne svakodnevno majku mu.:rolleyes: Šteta što nema pozadi degauss dugme da ga malo protresem.:cautious:


Ko zna ali je jasno da postoji određeni feler... u njihovim glavama.
Nije problem sto je imaju probleme svako malo ali njihovo vreme resavanja problema je katastrofalno. Prosli prekid nedelju dana smo cekali cela zgrada bukvalno da dodje njihov tehnicar i bukvalno u kutuji izvadi i vrati adapter u struju. Na moje pitanje u cemu je bio problem kaze "ne znam, nesto se zaglupilo". Bukvalno 2min posla. Sad ako budem morao cekati toliko razvalicu sam ormar i "popraviti".
U drugom stanu imam SBB i za tri godine jedan prekid samo a problem resavaju za jedan dan max. Novi Sad je u pitanju.
Izdrzacu nekako do avgusta, nadam se da mts optika nema ovakvih problema.
 
Wi-Fi ide preko modema a coax služi za TV uživo direktno kablom. MOVE STB dakle otpada.
Jedino može MOVE IP STB kod koga LAN kablom ide TV uživo + premotavanje. Trebalo bi i taj uređaj da ima Wi-Fi mogućnost kao MOVE STB, pitanje je samo koliko jak, tj. stabilan signal može tako da ostvari.
Pa u suštini, tu bi se retko kad gledao tv uživo, premotavanje skoro nikad. Više bi se koristio za recimo stremio, ako uopšte ima mogućnost instalacije kao eon box i to da se ne provlače kablovi do njega, jer bi mogao da se buši zid ili plafon.

Znači jedino move ip stb, pošto move stb zahteva coax?
 
imaju i dalje oba kanala u ponudi. (mislim da je superstar njihov kanal pa bi bilo bas cudno).
pretrazi opet kanale, i proveri dal ta dva tvoj paket 'podrzava'.

edit: ako su bili otkljucani samo za novu godinu onda to i nije neocekivano.
Za Novu su bili otkljucani HBO Kurir je stajao na 008 a superstar na 003, oba su bila tu vec neko vreme sada ih nema.
 
Feler u glavama, to je.
Evo meni nisu otključali ništa sem gologuzije. Ne bunim se, njihovo pravo. Ali ovi drugi rade.
Možda je greškom kod tebe HBO omogućen pa ti zaključali i ostale greškom? Ako nije kazna...🙃

Znači jedino move ip stb, pošto move stb zahteva coax?
MOVE STB traži coax ako se gleda TV uživo. Premotavanje i video klub rade bez coaxa.
MOVE IP STB obavlja sve funkcije preko UTP kabla. Za prvi znam a i drugi bi trebalo da ima Wi-Fi mogućnost.
Sad, za ono što tražiš od tih sprava... Možda da baciš pogled na temu modovanja ili preko aplikacija ukoliko imaš Smart TV.
 
mozda je za HBO trebalo da ih nazoves ili nesto na portalu cackas kao kod SBB-a.
@Oswajac
ne mozes onda ocekivati da su otkljucani ako ih nemas u paketu. doplatis za skuplji paket i vozi....
mislim najbolje bi bilo da su svi FTA ali..
 
Momci sta moze biti problem. Prijavio sam vec kvar ali dok cekam a nacekacu se ako bude ko prosli put.
Na tvu gde je CAM kartica mi na svakom kanalu izbaci da je sifrovan. Na istom tvu kad pustim preko aplikacije izbaci timeout i onda uz malo saltanja i muke jedva pusti preko aplikacije.
Na drugom tvu gde je modovani move ista situacija kao i preko aplikacije na prvom tvu.
Probao sam klasiku, sve restart i sve cupanje iz struje na par min.
Izvadi cam karticu i vrati je u TV, mozda se zaglupela
 
Izvadi cam karticu i vrati je u TV, mozda se zaglupela
Probao prvo to, ocistio kontakte. Resetovao fabricka na tvu, skenirao opet kanale. Sve se pokaze ali sifrovano. Na dva tva. Videcemo sta je resenje.
 
Zovi CC i razgovaraj sa operateom . Meni je tako bilo dok sam bio korisnik SN i on mi je kao ponovo ukljucio paket na svaku CAM karticu - po broju - i posle su svi kanali radili .
Ja sa TV nisam imao problema sem tog , ali sa internetom boze sacuvaj
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno