Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ako imas uslova mts optika u nekom box paketu
eon ces moci da gledas van mreze ako ti je to bitno
mnogoooo su bolji od superSr..a , mislim na optiku
Ja vec imam exe net optiku koja je ok i odavno gledam sbb van mreze nego zelim da cujem i iskustva korisnika drugih provajdera. Evo npr hipernet ima 12 meseci po 1 dinar sto mi mnogo znaci sa finansijske strane, naravno samo ako im je stabilan i dobar net.
 
Ako ti ne smeta CG-Nat, onda pređi na Yettel.
Za MTS optiku imam samo reči hvale.
 
Svi koriste i to je ok 😁
 
Jel moguce setup-ovati PPPoE konekciju preko supernove i modema Technicolor TC7210?
 
E sad ja imam nedoumicu za izbor internet provajdera pošto mi ugovor sa supernovom ističe u septembru da li ostaviti exe net optiku ili uzeti Yettel Hipernet ili sbb optiku? Brzina od oko 300/100 mi je sasvim zadovoljavajuća za moje potrebe. Televizija mi ostaje sbb van mreže.

Molim dobronamerne savete.
Hvala 🙂
Između Yettel-a i SBB koja je za korak ispred svih tu nema poređenja ! SBB kada je startovala sa kabl.netom i velikim brzinama neke kompanije su još imale ADSL veze koje nisu ni bile kako treba .
Što se tiče Yettel-a oni su mobilni provajder koji tek od ove godine je uskočio da radi fiksnu telefoniju ,televiziju i internet i nemaju oni snage da pokriju da u Srbiji to sve funkcioniše kako treba .
Po meni nemojte da se dvoumite između ta dva provajdera SBB je lider što se usluga tiče ( ja sam njihov korisnik skoro 20 godina i to je iz ličnog iskustva )
600 strana i jos uvek rasprava koji je provajder bolji. Bolji je onaj koji ima bolju infrastrukturu kod vas, tacka. Ja nemam izbor a Supernova radi besprekorno jer su zamenjeni svi coax kablovi do samog modema od pojacivaca a opticki nod je na 500 metara od mene.
Potpuno ste upravu ali ne liči svakom da se bavi onim što ne zna ...A to su mnogi provajderi započeli i samo imaju pritužbe na rad !

Evo dešavanja od pre mesec dana Supernova je svoje korisnike držala bez signala skoro dva a neke i tri dana kod nekih nije radio net ,kod nekih ni telefonija ni kablovska .Da je se to desilo SBB-u to bi bilo u Dnevniku 2 kako ljudi plaćaju a nemaju signal skoro 72h a ovo je prošlo nezapaženo!
Čitam neko toliko hvali sbb eon. Imam i ja Eon box SDMC model, sbb van mreže gledam preko supernova (exe net) optike i sve radi savršeno ali ne može da se uporedi kvalitet slike na eonu gde je mnogo kanala kao u nekoj iptv m3u ili mac listi tipa SD u 25 fps na 50 Hz plus što kasni slika u odnosu na koax kablovsku televiziju gde je kvalitet slike evidentno bolji.

U podešavanjima Eon boxa treba postaviti na CBR i na 7 Mbit/s za najbolji kvalitet slike i ko nema stabilan (a ne mega brz) internet bolje da ne uzima sbb van mreže jer će imati seckanje slike i taman ekran povremeno. VPN nije potreban.
Ja imam Exe net optiku i plus SBB koaksijalni tako da nemam ništa van mreže već sve transparentno !
 
Poslednja izmena:
Nema razlike, 99.9% korisnika nema pojma da su iza nata i ne fali im nista. Ovde se vodi samo drama nepotrebno oko toga. Pa u celoj evropi je tako
 
To nije ok. Pre nego sto je Supernova kupila AVcom nikad nisam bio natovan, a to je od 2006. kako sam na kablovskom internetu...
To potvrđujem, jeste istina. Sad imam statičku i miran sam.
Nema razlike, 99.9% korisnika nema pojma da su iza nata i ne fali im nista. Ovde se vodi samo drama nepotrebno oko toga. Pa u celoj evropi je tako
Pa nije baš tako, za vreme vanrednog stanja zbog nata nisam mogao neke poslove da obavljam, kada sam uzeo statičku, sve full.
 
Šta se desilo sa RTCG sa pozicije 50, tj uopšte nema kanala…
Desila se cenzura. Taman sa izglasavanjem nove većine u cg ukidaju nacionalni kanal susedne drzave istog jezicnog govora. Strasno. Ljudi koji gledaju rtcg kanal moraće da se snalaze i da obrate paznju kada obnavljaju ugovor sa supernovom da li zele da daju novac i budu uskraceni za poznate kanale iz regiona. Sbb eon van mreze ima i rtcg kanal.
 
Ja vec imam exe net optiku koja je ok i odavno gledam sbb van mreze nego zelim da cujem i iskustva korisnika drugih provajdera. Evo npr hipernet ima 12 meseci po 1 dinar sto mi mnogo znaci sa finansijske strane, naravno samo ako im je stabilan i dobar net.
to isto mozes izvuci i sa MTS optikom , i oni koji su na optici nisu natovani
sad kako zelis i sta volis
Desila se cenzura. Taman sa izglasavanjem nove većine u cg ukidaju nacionalni kanal susedne drzave istog jezicnog govora. Strasno. Ljudi koji gledaju rtcg kanal moraće da se snalaze i da obrate paznju kada obnavljaju ugovor sa supernovom da li zele da daju novac i budu uskraceni za poznate kanale iz regiona. Sbb eon van mreze ima i rtcg kanal.
zato nema ruskih kanala npr
 
Ko je skoro obnavljao ugovor sa Supernovom, koliko pre isteka tekućeg ugovora im trebam najaviti raskid ili obnovu uz pogađanje za što bolje uslove?
 
Desila se cenzura. Taman sa izglasavanjem nove većine u cg ukidaju nacionalni kanal susedne drzave istog jezicnog govora. Strasno. Ljudi koji gledaju rtcg kanal moraće da se snalaze i da obrate paznju kada obnavljaju ugovor sa supernovom da li zele da daju novac i budu uskraceni za poznate kanale iz regiona. Sbb eon van mreze ima i rtcg kanal.
Boli me baš uvo za rtcg kanal ali iskreno, ja bi se sekirao za druge kanale.
 
Pitanje za one koji koriste ili su koristili TC 7210 ili sličan modem preko godinu dana:
Da li je uobičajeno da se modem jače zagreva od polovine naviše?
Na dodir je skoro vruć. U toku hladnijih dana nije bio toliko, pitam se kako će biti tokom leta kad je sad ovakav. Ranije sam koristio ležeće i robusnije modele pa to nije bilo toliko izraženo, ne znam da li je normalno za ovaj tip.
 
Pitanje za one koji koriste ili su koristili TC 7210 ili sličan modem preko godinu dana:
Da li je uobičajeno da se modem jače zagreva od polovine naviše?
Na dodir je skoro vruć. U toku hladnijih dana nije bio toliko, pitam se kako će biti tokom leta kad je sad ovakav. Ranije sam koristio ležeće i robusnije modele pa to nije bilo toliko izraženo, ne znam da li je normalno za ovaj tip.
Isto je kod mene. Ali ovo će da mi bude prvo leto s njim, pa ćemo da vidimo da li će da preživi.
 
Ko zna, da li i dalje postoje ovi internet paketi exe neta da se izabere neki za obnovu ugovora? Koristim trenutno 250/80.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220522-213459.png
    Screenshot_20220522-213459.png
    79.8 KB · Pregleda: 27
Hvala!
A imaju li samo exe internet u ponudi? Televiziju i ostalo neću.
 
Hvala, sad vidim. Razmišljam se između super exe net 2 i super exe net 3. Sada imam net 3 i prezadovoljan sam. Brzina je uvek veća i ide oko 300/120 i to preko wifi rutera mereno na telefonu a nemam na čemu izmeriti kablom. Mislim da će mi net 2 biti sasvim dovoljno jer nemam neke prohteve, samo par telefona na wifi i tv box koji je limitiran na 100 Mbps za gledanje iptv m3u liste i jednu tv van mreže.
Na mojoj lokaciji nema drugog provajdera pa kad ovo već radi super nemam se ni šta razmišljati više da čekam da se neko smiluje da pravi kablovsku mrežu oko mene.
 
Da li CBN ruter podržava onu opciju da emituje 2.4 i 5 ghz wifi istovremeno u jednom signalu? Da ne čačkam bez potrebe ako nije moguće?
 
Pozdrav. Dobio danas drugi stb uredjaj od supernove, stari otkazao. Dobio sam Skymaster HD-XC2-03 i uz njega daljinski upravljac sa oznakom E-RCU-027. Na daljinskom u dnu postoji tv control sekcija, dugmici za kontrolu tv-a (power, vol+/vol-...). Moje pitanje je kako da podesim daljinski od stb-a kako bih mogao da njime kontrolisem tv? Znam da je ranije na starim univerzalnim daljincima bila neka opcija automatskog trazenja. Hvala unapred.
 
Kao 2 odvojena signala, to znam. Kako mogu da od ta 2 signala napravim jedan koji će zavisno od udaljenosti da sam bira optimalnu brzinu?
Primer:
U sobi gde se sam ruter nalazi uvek biram 5 ghz jer tako imam full brzinu i telefon primetno brže funkcioniše. Ako recimo odem na terasu 5ghz je skoro neupotrebljiv, pa onda moram "manuelno" da prebacim na 2.4 ghz.
Malo mi je dosadilo da 10x dnevno menjam wifi zavisno od toga gde se nalazim pa zato pitam.
Edit: Resio sam.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno