Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Novatech

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
29.01.2016
Poena
38
Da li CBN ruter podržava onu opciju da emituje 2.4 i 5 ghz wifi istovremeno u jednom signalu? Da ne čačkam bez potrebe ako nije moguće?

iwcha87

Flash Drive
Učlanjen(a)
19.03.2013
Poena
1
Pozdrav. Dobio danas drugi stb uredjaj od supernove, stari otkazao. Dobio sam Skymaster HD-XC2-03 i uz njega daljinski upravljac sa oznakom E-RCU-027. Na daljinskom u dnu postoji tv control sekcija, dugmici za kontrolu tv-a (power, vol+/vol-...). Moje pitanje je kako da podesim daljinski od stb-a kako bih mogao da njime kontrolisem tv? Znam da je ranije na starim univerzalnim daljincima bila neka opcija automatskog trazenja. Hvala unapred.

Novatech

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
29.01.2016
Poena
38
Kao 2 odvojena signala, to znam. Kako mogu da od ta 2 signala napravim jedan koji će zavisno od udaljenosti da sam bira optimalnu brzinu?
Primer:
U sobi gde se sam ruter nalazi uvek biram 5 ghz jer tako imam full brzinu i telefon primetno brže funkcioniše. Ako recimo odem na terasu 5ghz je skoro neupotrebljiv, pa onda moram "manuelno" da prebacim na 2.4 ghz.
Malo mi je dosadilo da 10x dnevno menjam wifi zavisno od toga gde se nalazim pa zato pitam.
Edit: Resio sam.

Poslednja izmena:

srki018

Flash Drive
Učlanjen(a)
14.04.2021
Poena
28
Pozdrav. Dobio danas drugi stb uredjaj od supernove, stari otkazao. Dobio sam Skymaster HD-XC2-03 i uz njega daljinski upravljac sa oznakom E-RCU-027. Na daljinskom u dnu postoji tv control sekcija, dugmici za kontrolu tv-a (power, vol+/vol-...). Moje pitanje je kako da podesim daljinski od stb-a kako bih mogao da njime kontrolisem tv? Znam da je ranije na starim univerzalnim daljincima bila neka opcija automatskog trazenja. Hvala unapred.
Morate da uparite daljinski za TV i daljinski za Sky master ( ne bih da Vam pametujem ovo je savet )!

vladazupa

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
20.03.2016
Poena
18
Kao 2 odvojena signala, to znam. Kako mogu da od ta 2 signala napravim jedan koji će zavisno od udaljenosti da sam bira optimalnu brzinu?
Primer:
U sobi gde se sam ruter nalazi uvek biram 5 ghz jer tako imam full brzinu i telefon primetno brže funkcioniše. Ako recimo odem na terasu 5ghz je skoro neupotrebljiv, pa onda moram "manuelno" da prebacim na 2.4 ghz.
Malo mi je dosadilo da 10x dnevno menjam wifi zavisno od toga gde se nalazim pa zato pitam.
Stavi istu šifru na oba i on će ti se sam povezivati na jači signal (ja tako uradio) i uopšte ne menjam manuelno mrežu.

Novatech

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
29.01.2016
Poena
38
Šifra jeste bila ista, ali su nazivi bili različiti. Nisam znao da ovaj ruter podžava tu opciju, mislio sam da je to samo moguće na skupljim ruterima.

TrotterVranje

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
11.03.2015
Poena
18
Novi kanal u ponudi Bloomberg Adria Hd
redni broj 14.
Klasik TV sada na rednom broju 15
Fox HD 131
Fox Life HD 132
Fox Crime HD 133
Fox Movies HD 134
Tv 1000 153
Diva 158
Sci Fi HD 159

Poslednja izmena:

Der Schnitter

Flash Drive
Učlanjen(a)
23.07.2021
Poena
93
Fox grupa sad zauzima 1000-1003 pozicije na MOVE boxu. Takođe smešteni u kategoriju filmskih kanala. Superstar izostavili, nekategorisan i dalje.

Nes*

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poena
83
ovi nemaju vise ponudu za otvoreno/neograniceno? vec samo 2 god or what....!?

pelemasca

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
02.04.2014
Poena
28
Juce pola dana bez neta i tv signala,budim se danas isto nema neta i tv-a ,sta ovi rade nisu mi jasni..Smederevo

macdon

Flash Drive
Učlanjen(a)
14.05.2017
Poena
28
Molim za savet jer račun za net i tv plaća osoba sa invaliditetom koja nema primanja pa plaća kad može dok ne dobije penziju. Isključili su mu juče internet a televiziju ne, aktivirao je uslugu na reč ali ne može da plati 2 računa pre 5. juna pa kad prođe 5 dana da li mu isključuju i net i tv ili televiziju isključuju kasnije i koliko dana otprilike?
Hvala!

slavenk

Flash Drive
Učlanjen(a)
10.06.2013
Poena
8
Да ли постоји могућност да се купи други рутер и да се замени овај Technicolor TC7210? Вифи је катастрофа, сигнал пун а интернет никакав. Не могу да пребацим на 5гхз јер ми је ТВ прикачен а ТВ не подржава 5 гхз :)

bakara

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
22.01.2005
Poena
113
Naravno da ti treba tvoj ruter ako zelis iole vise od tog sto si dobio.

Taj ruter moze da pokrije samo neki mali stan.
Tv zakaci na kabl, 2.4ghz ima mali bandwith u odnosu na 5ghz
s druge strane 5ghz ima mali domet u odnosu na 2.4ghz

stevan10

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
12.04.2009
Poena
83
Да ли постоји могућност да се купи други рутер и да се замени овај Technicolor TC7210? Вифи је катастрофа, сигнал пун а интернет никакав. Не могу да пребацим на 5гхз јер ми је ТВ прикачен а ТВ не подржава 5 гхз :)
Pa napravi i 2.4 i 5gHz i nešto nakači na jedan nešto na drugi, tako sam ja.

slavenk

Flash Drive
Učlanjen(a)
10.06.2013
Poena
8
Naravno da ti treba tvoj ruter ako zelis iole vise od tog sto si dobio.

Taj ruter moze da pokrije samo neki mali stan.
Tv zakaci na kabl, 2.4ghz ima mali bandwith u odnosu na 5ghz
s druge strane 5ghz ima mali domet u odnosu na 2.4ghz

Проблем је што ми је тв у дневној соби а рутер у другој соби где радим, удаљен је тв прилично, а нешто ми се кабал не развлачи по целој кући :)
Зато питам, може неки предлог шта да узмем? Иначе купио сам Xiaomi “појачивач вифи сигнала” али слаба вајда…

RazbojNick

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
05.02.2004
Poena
48
Naravno, ostavi TC7210 kao "sponu" izmedju provajdera i novog rutera. Sve uredjaje poveži na i wifi organizuj na novom ruteru, a pogasi sve na TC. Za TV, uključi i 2,4 i 5 GHz WiFi.

slavenk

Flash Drive
Učlanjen(a)
10.06.2013
Poena
8
Naravno, ostavi TC7210 kao "sponu" izmedju provajdera i novog rutera. Sve uredjaje poveži na i wifi organizuj na novom ruteru, a pogasi sve na TC. Za TV, uključi i 2,4 i 5 GHz WiFi.

То је мало тежа математика за мене, управо се мучим да укључим 2,4 и 5гхз да раде у исто време. Просто не видим 5гхз мрежу у вифи, ни на телефону, кап топу. За ТВ знам да подржава само 2.4гхз

slavenk

Flash Drive
Učlanjen(a)
10.06.2013
Poena
8
Vrh Dno