Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav. Dobio danas drugi stb uredjaj od supernove, stari otkazao. Dobio sam Skymaster HD-XC2-03 i uz njega daljinski upravljac sa oznakom E-RCU-027. Na daljinskom u dnu postoji tv control sekcija, dugmici za kontrolu tv-a (power, vol+/vol-...). Moje pitanje je kako da podesim daljinski od stb-a kako bih mogao da njime kontrolisem tv? Znam da je ranije na starim univerzalnim daljincima bila neka opcija automatskog trazenja. Hvala unapred.
Morate da uparite daljinski za TV i daljinski za Sky master ( ne bih da Vam pametujem ovo je savet )!
 
Kao 2 odvojena signala, to znam. Kako mogu da od ta 2 signala napravim jedan koji će zavisno od udaljenosti da sam bira optimalnu brzinu?
Primer:
U sobi gde se sam ruter nalazi uvek biram 5 ghz jer tako imam full brzinu i telefon primetno brže funkcioniše. Ako recimo odem na terasu 5ghz je skoro neupotrebljiv, pa onda moram "manuelno" da prebacim na 2.4 ghz.
Malo mi je dosadilo da 10x dnevno menjam wifi zavisno od toga gde se nalazim pa zato pitam.
Stavi istu šifru na oba i on će ti se sam povezivati na jači signal (ja tako uradio) i uopšte ne menjam manuelno mrežu.
 
Šifra jeste bila ista, ali su nazivi bili različiti. Nisam znao da ovaj ruter podžava tu opciju, mislio sam da je to samo moguće na skupljim ruterima.
 
Šifra jeste bila ista, ali su nazivi bili različiti. Nisam znao da ovaj ruter podžava tu opciju, mislio sam da je to samo moguće na skupljim ruterima.
mislim da to zavisi i od telefona. inace, naziv mreze utice na 'pravu' sifru.
 
Novi kanal u ponudi Bloomberg Adria Hd
redni broj 14.
Klasik TV sada na rednom broju 15
Fox HD 131
Fox Life HD 132
Fox Crime HD 133
Fox Movies HD 134
Tv 1000 153
Diva 158
Sci Fi HD 159
 
Poslednja izmena:
Fox grupa sad zauzima 1000-1003 pozicije na MOVE boxu. Takođe smešteni u kategoriju filmskih kanala. Superstar izostavili, nekategorisan i dalje.
 
ovi nemaju vise ponudu za otvoreno/neograniceno? vec samo 2 god or what....!?
 
za super par sam mislio ali ne mogu da nadjem
 
Juce pola dana bez neta i tv signala,budim se danas isto nema neta i tv-a ,sta ovi rade nisu mi jasni..Smederevo
 
Molim za savet jer račun za net i tv plaća osoba sa invaliditetom koja nema primanja pa plaća kad može dok ne dobije penziju. Isključili su mu juče internet a televiziju ne, aktivirao je uslugu na reč ali ne može da plati 2 računa pre 5. juna pa kad prođe 5 dana da li mu isključuju i net i tv ili televiziju isključuju kasnije i koliko dana otprilike?
Hvala!
 
Да ли постоји могућност да се купи други рутер и да се замени овај Technicolor TC7210? Вифи је катастрофа, сигнал пун а интернет никакав. Не могу да пребацим на 5гхз јер ми је ТВ прикачен а ТВ не подржава 5 гхз :)
 
Naravno da ti treba tvoj ruter ako zelis iole vise od tog sto si dobio.

Taj ruter moze da pokrije samo neki mali stan.
Tv zakaci na kabl, 2.4ghz ima mali bandwith u odnosu na 5ghz
s druge strane 5ghz ima mali domet u odnosu na 2.4ghz
 
Да ли постоји могућност да се купи други рутер и да се замени овај Technicolor TC7210? Вифи је катастрофа, сигнал пун а интернет никакав. Не могу да пребацим на 5гхз јер ми је ТВ прикачен а ТВ не подржава 5 гхз :)
Pa napravi i 2.4 i 5gHz i nešto nakači na jedan nešto na drugi, tako sam ja.
 
Naravno da ti treba tvoj ruter ako zelis iole vise od tog sto si dobio.

Taj ruter moze da pokrije samo neki mali stan.
Tv zakaci na kabl, 2.4ghz ima mali bandwith u odnosu na 5ghz
s druge strane 5ghz ima mali domet u odnosu na 2.4ghz

Проблем је што ми је тв у дневној соби а рутер у другој соби где радим, удаљен је тв прилично, а нешто ми се кабал не развлачи по целој кући :)
Зато питам, може неки предлог шта да узмем? Иначе купио сам Xiaomi “појачивач вифи сигнала” али слаба вајда…
 
Да ли постоји могућност да се купи други рутер и да се замени овај Technicolor TC7210? Вифи је катастрофа, сигнал пун а интернет никакав. Не могу да пребацим на 5гхз јер ми је ТВ прикачен а ТВ не подржава 5 гхз :)
Naravno, ostavi TC7210 kao "sponu" izmedju provajdera i novog rutera. Sve uredjaje poveži na i wifi organizuj na novom ruteru, a pogasi sve na TC. Za TV, uključi i 2,4 i 5 GHz WiFi.
 
Naravno, ostavi TC7210 kao "sponu" izmedju provajdera i novog rutera. Sve uredjaje poveži na i wifi organizuj na novom ruteru, a pogasi sve na TC. Za TV, uključi i 2,4 i 5 GHz WiFi.

То је мало тежа математика за мене, управо се мучим да укључим 2,4 и 5гхз да раде у исто време. Просто не видим 5гхз мрежу у вифи, ни на телефону, кап топу. За ТВ знам да подржава само 2.4гхз
 
Moras da spustis kanal za 5ghz. Probaj da stavis na 36 recimo.
 
Karakteristika 5ghz je "lenja konekcija", sačekaj 5-10 minuta nakon aktiviranja istog.
 
Juce zovu iz supernove posto imam samo net 50/5 I nude tv uslugu na dva tv-a sa netom prvih godinu dana Po dinar a posle 2700 reko nista nisam zainteresovan imam eon van sbb i iris TV tako da imam sve kanale.
 
Juce zovu iz supernove posto imam samo net 50/5 I nude tv uslugu na dva tv-a sa netom prvih godinu dana Po dinar a posle 2700 reko nista nisam zainteresovan imam eon van sbb i iris TV tako da imam sve kanale.
50/5? Koji je to paket? To je katastrofa sporo!
Ja trenutno imam net 250/80 i tv pa cu videti pred istek ugovora sta ce ponuditi, trebace mi samo internet bez tv.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno