Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pretpostavio sam da ce tako biti... kod korisnika u Nisu koje su prebacili na nove pppoe servere su se javljali slicni problemi ka NetNetu i ostalim lokacijama dok je sn i MTS i EXE server bio ok.
Definitivno problem do njih, lepo sve te SS im posalji (obavezno i single testove) i trazi da to sto pre rese. Lose su im konfigurisani serveri, lose rute, jedostavno su katastrofa... jos taj njihov CG-NAT... bog da sacuva...

Jedino sto jos mozes da probas je da resetujes na default taj njihov ruter (posle firmware update-a pozeljno je resetovati). Mene je jedan ruter tako zezao, posle HW reseta je proradio.

P.S. Ajde pusti ping ka recimo googlu da vidimo da slucajno nemas neki paket lost, ali pinguj sto vecim paketima

A evo NetNet i Serverius single:

Serverius


NetNet
 
Poslednja izmena:
Pretpostavio sam da ce tako biti... kod korisnika u Nisu koje su prebacili na nove pppoe servere su se javljali slicni problemi ka NetNetu i ostalim lokacijama dok je sn i MTS i EXE server bio ok.
Definitivno problem do njih, lepo sve te SS im posalji (obavezno i single testove) i trazi da to sto pre rese. Lose su im konfigurisani serveri, lose rute, jedostavno su katastrofa... jos taj njihov CG-NAT... bog da sacuva...

Jedino sto jos mozes da probas je da resetujes na default taj njihov ruter (posle firmware update-a pozeljno je resetovati). Mene je jedan ruter tako zezao, posle HW reseta je proradio.

P.S. Ajde pusti ping ka recimo googlu da vidimo da slucajno nemas neki paket lost, ali pinguj sto vecim paketima

A evo NetNet i Serverius single:

Serverius


NetNet

Sve je to ok, ali ne objasnjava cinjenicu kako WiFi radi bolje od kabla kada
radim test prema Serveriusu. Zar u tom slucaju i WiFi ne bi radio lose prema Severiusu?
Isti je ruter u pitanju, samo WiFi radi bolje kada se meri van Srbije
 
A jedno glupo pitanje, jesi probao da zamenis kabl /probas sa drugim / drugi port itd? (da ne trazim sad prethodne postove ako si vec napisao to)
 
Ovde nije problem u tome... Problem je sto WiFi dobijam vecu brzinu nego sa kablom mereno sa inostranstvom.... Kablom ni sa jednom lokacijom u svetu (blizom ili daljeom) ne prelazi 100 dok sa istog rutera putem WiFi dobijam znatno vece brzine.... Zamolio bih vas da prvo procitate post o cemu pisem, pre nego ostavljate komentare koji nemaju veze sa mojim pitanjem...
Nema logike da je to do njih. wifi adapter samo prosledjuje na isti kao i sa kablom. Mora da je neka greska u ruteru ili tvojim kablovima..
 
Tacno. No ne bi imao problem sa kablom ako nemas sa wifi. Ako ti isti ruter obradjuje kabl i wifi. U svakom slucaju ih zovi da provere...

Da isti je ruter u pitanju. Evo toliko sam bio dokon danas da sam otisao i kupio nov ruter Asus RT-AX55 i ista prica.

Mereno kablom:
12950015545.png

Mereno WiFi:
8255098734.png
 
@Satazabuki kako dobijes ovakvu sliku kad meris preko mob-a ? imam skinutu app, ali nisam regovan, samo pustim test i dobijem drugaciju sliku
 
Situacija mi se popravila, povećao se download.:ROFLMAO:

Speed test.jpg

Jel mozes da pokazes parametre modema, da nije neki problem sa nivoom signala?
To sam prvo proverio, sve je manje-više u normalnom/redovnom opsegu.
Sliku ne mogu da postavim, ovu gore sam ugurao k'o sebe u autobus GSP-a - jedva.
 
I dalje ista prica, WiFi brzi od lan kabla (van Srbije)...
Promenio sam ruter, promenio i sve kablove, no naravno i dalje ista pesma :)

Zvao ih danas ponovo, javila se neka ljubazna gospodjica (mozda gospodja), kaze zavedeno je to jos 19 i nije mi jasno zasto vas kolege nisu zvale... E ako njoj nije jasno, tek meni nije jasno...
Dakle jos jedan ogroman minus za nepostojecu podrsku Supernove...
 
Skini neki live linux i podigni sa usb pa testiraj. Mint npr.

Ne da nema smisla da je wifi brži od kabla nego je van pameti, sve ide kroz isti ont.

Jedino što može da bude je nešto na relaciji Windows - Android, gde android ne radi nešto što window4radi i pri tome imaš te rezultate.
 
Skini neki live linux i podigni sa usb pa testiraj. Mint npr.

Ne da nema smisla da je wifi brži od kabla nego je van pameti, sve ide kroz isti ont.

Jedino što može da bude je nešto na relaciji Windows - Android, gde android ne radi nešto što window4radi i pri tome imaš te rezultate.

Svidja mi se tvja ideja ali ja sa Srbijom imam 900+ Mbps, ali svakako to je prvo sto sam probao (posto imam Ubuntu 20.04 instaliran) na nekom malom servercicu u kuci na kome je instaliran OwnCloud. Prica je na njemu identicna, isto kao i na laptop-u. Dakle sve sto je vezano kablom je katastrofa (sa inostrantstvom). Jedino sto mi pada na pamet (teorija) je da su oni na mrezi na neki nacin limitirali PC koji je vezan kablom.
 
Ti nemas svuda ni sa Srbijom punu brzinu, NetNet si probao i dobio si katastrofa single a i multi je polovican. Smem da se kladim da ni sbb ili recimo yettel nece biti puna brzina, posebno ne single. Single je merodavniji, jer ako postoji neki problem tako ce se pre manifestovati nego kad ti vise konekcija odjednom uspostavi... A uradi i single sa wifi-a za iste servere da vidimo kako se tu ponasa.

Ako WiFi radi kako treba, a menjao si ruter, lici mi prvo da trebas kabl da probas drugi... a jos uvek nisi rekao jesi probao drugi kabl. Shvati mali gubitak da se javi - jedan, dva izgubljena paketa zbog kabla mogu bas to da prouzrokuju i tako da se manifestuje.

A posto si menjao ruter i stavio svoj (a po svemu sudeci da taj njihov je samo ruter i da pre njega imas ont/gpon) znaci da nije do portova ili podesavanja rutera (jer ti je wifi opet isao preko novog rutera), jedino pored njihovog sranja ( ko sto sam vec 100 puta rekao, lose konfigurisani serveri, debilni cg-nat, nestrucnost i mnogo toga) ostaje kabl da probas drugi. I ko sto sam ti rekao vec, uzmi pinguj ruter sa kompa, i sa wifi-a, i neki server tipa google, sto vecim paketima (ali obavezno -l i sto ti vise dozvoljava), i naravno sto vise paketa - minimum 100, da se vidi jel postoji gubitak.
 
Poslednja izmena:
Znaci ipak postoje i Super Plan S paketi. Na sajtu navedeni M, L i XL, a ovi S paketi najjeftniji se vesto prikirivaju. Neko ko ne zna nece ni da zna da postoje.
 
Posedujem ZTE F680 i preko mobilnog vidim samo 2.4G wifi konekciju rutera, dok mi uopste ne detektuje 5G
Evo kako izgleda 5g setting na ruteru https://prnt.sc/pgi_IPcE0jCB
Ranije samo preko mobilnog mogao da biram na koju od dve wifi frekvencije ( 2.4G i 5G) mogu da se na doticnom ruteru nakacim, a sada uopste ne vidim 5G.
Sta mi preporucujete ?
 
Ljudi, da li ste primetili da na KP ima njih par likova koji prodaju Supernova TV naloge za 1500 dinara godinu dana. U čemu je fora i kako su došli do tih naloga pa ih prodaju po tako jeftinoj ceni? I da li se isplati kupiti?
 
Posedujem ZTE F680 i preko mobilnog vidim samo 2.4G wifi konekciju rutera, dok mi uopste ne detektuje 5G
Evo kako izgleda 5g setting na ruteru https://prnt.sc/pgi_IPcE0jCB
Ranije samo preko mobilnog mogao da biram na koju od dve wifi frekvencije ( 2.4G i 5G) mogu da se na doticnom ruteru nakacim, a sada uopste ne vidim 5G.
Sta mi preporucujete ?
Promeni kanal na neki nizi
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno