Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odma ću ri odgovoriti i malo me supernova iznenadila. Pre verujem da su ga isključili je ga gledam na drugom mestu i radi normalno, sad ne smem da kažem gde ali radi u srbiji.Normalno emitovanje.
RT od danas ponovo dostupan na platformama Telekoma Srbije, cak je i Al Jazeera Balkans objavila....... :)
 
Pa čovek ti je postavio link za download, tu na sredini prozora klikni na preuzmi. Ili se vrati na moj post #18,749, pa preuzmi odatle
Haha ja sam ******, ladno sam mislio to neki screenshot :) hvala @vuky017 !!!
Tačno sam znao da će ovaj ipv6 da mi napravi problem kad tad,
i eto pre neki dan me prebace na ipv6.
Naravno resetuje se modem i verovatno su ubacili novi firmware,
i sada modem više nije u bridge modu, vratio se u ruter mod.
Pozovem podršku da mi opet vrate u bridge, kažu ok, međutim jave mi da dolazi ekipa da zameni modem,
pitam zašto samo ne prebace u brudge mod kao i ranije, ne znaju dolazi ekipa.
Dođe ekipa, međutim donesu modem cisco koji je samo bridge ali naravno nema priključak za telefon.
Pozovem ih ponovo i kažu ne može bridge, ako hoćete bridge morate da ostanete bez telefona i koristite taj cisco uređaj!?!?!?!?!?!?

Insistirao sam da podnesu ponovo zahtev da prebace u bridge mod, rekli su da hoće ali niko ne zove i ne javlja ništa.

Sve je radilo super, i eto sada imam beskorisni ipv6 a nemam bridge mod, dakle dupli nat,
i umesto da napredujemo tehnički izgleda da naprotiv nazadujemo.

Ako neko ima Cisco EPC3925 i prebačen je na ipv6 neka javi ako postoji mogućnost da bude u bridge modu.
Zašto ga tehnička ne prebaci u bridge mod kao ranije, ne znam, jeste drugi firmware ali njima bi ta opcija trebalo da bude otključana.

Javljam ako mi jave nešto, ali po svemu sudeći moraću ja njih ponovo da zovem.

edit: Zaboravih i kao šlag na tortu, u ovom prelasku su mi promenili statičku ip adresu koja jelte kada se promeni baš i nije statička...
Ako je to onaj sa jednim portom i bez wifi, ja imam. Samo bridge i telefon. Na zalost ne znam tacno model, uredjaj je na 80km od mene…
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe za ironijom,
default podešavanja imaju uključen firewall što se vidi sa slike koju sam postavio.
I to je sve što stoji kao zaštita kod ipv6, ne zna se šta radi tačno taj firewall, a u rukama operatera je da li je uključen ili nije.
Kod bridge moda na nama je da možemo sami da biramo zaštitu.
Kakva ironija bre, malo pozitive nije na odmet, ozbiljno sam mislila i potrazicu podesavanja.
 
Kod mene RT Doc radi, a RT ne radi još uvek 🥱🥱🥱
Kod mene kanal RT na DVB-C resiveru Skymaster radi, dok na OTT uređaju i telefonskoj aplikaciji NE radi
kanal je za sada vraćen samo na dvb-c
Nije više u HD-u
 
Pa vuku neki stream sa NET-a, da ljudi ne bi raskidali ugovore :p
 
Promenjen je ocigledno izvor odakle se preuzima.
 
U kom obliku je korisničko ime (klasično korisničko ime ili email) i lozinka za Move TV aplikaciju i ko određuje te parametre? Supernova ili korisnik?
Prijatelj se prije par mjeseci prijavio na uslugu ali ne sjeća se koje je parametre unosio.
 
Mail koji je prijavio je username a pretplatnički broj pass.
 
@PcGamer07 ako je to optički kabl, moraće neko od tehničara da ga splajsuje i produži. Plus, operater ima pravo da ti splajsovanje i naplati. Praksa je da upravo zbog tih situacija tražiš namotaj još od par metara za ne daj Bože.
 
  • Funny
Reagovanja: uji
Na koliko uređaja se moze prijaviti sa TV PO TVOM smart aplikacijom za Android TV platformu?
 
Da ali mi sada nemamo ipv6 već imamo ipv6 i ipv4 zajedno, još dugo će biti bitan ipv4.
A ovako bez bridge moda si osuđen na firewall za ipv6 koji ima taj uređaj koji ti daju,
što je samo jedna kvačica bez ikakvih podešavanja,
dakle pristup kod ipv6 gde je svaki uređaj sa kojim si nakačen otvoren ka internetu, a od toga te štiti jedino ta jedna kvačica nije baš zanimljivo.
Malo je verovatno ali zamisli update firmware-a gde postoji bag da nije uključen firewall na tom njihovom modemu ili jeste ali ne radi kako treba... ne sviđa mi se to.
Ovako lepo bridge mod, ja postavim firewall koji hoću i znam na čemu sam.

Tako da po meni (mada nisam stručan, možda i grešim) bridge mod je još poželjniji za ipv6.

Ili ako je ovo dovoljna zaštita onda ok Pogledajte prilog 336951 , ono makar je uključeno, a šta je uključeno to se ne zna.
onda ti stavi dobar ruter iza i kaci sve ostalo na njega...
 
Greskom sam izbrisao poruku, uglavnom sada sam video da sam ipak pogresio, nisam zapazio da postoje dve opcije za plan 3 pakete, znaci mobilna, tv i net, i fiksna, tv i net...
 
^To je sve samo za nove korisnike? te cene
 
onda ti stavi dobar ruter iza i kaci sve ostalo na njega...
Imam dobar ruter iza, zato mi i treba bridge,
to što si predložio važi za ipv4,
ipv6 nema NAT i ne znam da li uopšte može da se na njemu primeni dodatni firewall.
Tj. neki uređaji imaju neku verziju ipv6 nat-a , mikrotik za sada nema, možda ima u novoj verziji v7 ali i ako ima morao bih da utrošim ko zna koliko sati da osposobim sve to da funkcioniše.
 
Imam dobar ruter iza, zato mi i treba bridge,
to što si predložio važi za ipv4,
ipv6 nema NAT i ne znam da li uopšte može da se na njemu primeni dodatni firewall.
Tj. neki uređaji imaju neku verziju ipv6 nat-a , mikrotik za sada nema, možda ima u novoj verziji v7 ali i ako ima morao bih da utrošim ko zna koliko sati da osposobim sve to da funkcioniše.
evo ima ovde nesto:
 
Nemojte pogrešno da me razumete nisam zlonameran i ne zaje...am nikog ali čisto me zanima čime se vi bavite pa da vam treba sve i svašta tipa firewall, bridge mode, ipv4 bez nata, ipv6, razne verzije firmware, i svašta nešto čega sam se načitao ovde na forumu.
Da li ste programeri, hakeri, radite za nasu, lansirate satelit ili raketu u orbitu......ne kapiram...
Verovatno sam ja za vas glup "(nesam školovala)" ali meni internet ne treba za tako nešto.
Izvinjavam se što sam iskren i što će neko pogrešno da me razume i da me izbombarduje zbog toga
Mislim da bi trebali da se držimo teme supernova a ne štelovanju i mogućnosti rutera
 
Poslednja izmena:
Sram ih bilo što hoće da ne mogu hakerčići iz Bangladeša da im rondaju po kućnoj mreži...
 
@shamanNS pre bih rekao "lepotice iz komšiluka" udaljene svega par kilometara
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno