Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poslednja izmena:
Jel probao neko da instalira supernova aplikaciju na firestick. Čim pustim prikaže mi "there was a problem parsing the package".
 
Jel probao neko da instalira supernova aplikaciju na firestick. Čim pustim prikaže mi "there was a problem parsing the package".
Kao sto je vec receno, app je za Android 8.0+. Firestik 4k je na Android 7. FS4K MAX je na Andoid 9 i na njemu radi app.

Vi koji ste na Supernova optici ( u kucama ), kako vam izgleda instalacija tj da li je sve optika do modema (FTTH) ili od bandere ( tj. kutije na ulici) ide koaksijalni kabel?
 
Sta se desava sa Apolonom.. Ne vidim vise u ponudi sa novim paketima.
na sajtu supernova još uvek nije izašao detaljan cenovnik u PDF formatu sa novim paketima
još uvek su stari paketi u PDF-u i tu je prikazan apollon u okviru paketa
verovatno će biti prikazan u detaljnom cenovniku kada ga izmene
 
@midlfinger
Coax ide samo do TV uređaja ;)

Internet saobraćaj ide uređaj > LAN kabl ili WiFi veza sa ruterom ili ONT (neki imaju all-in-one uređaj neki WiFi ruter + ONT sa 2 porta) > optičko vlakno od ONT-a pa na dalje van kuće.
 
Supernova Plan 4 Zlatni je 7150 dinara, a kod MTS isto nudi u BOX 4 Beli za 6700, ali Supernova se isplati ko ima uslove za optiku jer za tih 7150 može optika do 1000 mb/s a kod MTS optika u tom paketu je 400 mb/s.
 
Pozdrav! Na korisnickom portalu i na smart app mi stoji da u paket imam ukljucen pickbox. Uradio sam skeniranje i taj kanal nemam, pa pretpostavljam da se radi o aplikaciji. Da li neko zna o cemu se radi i jel uspeo da dobije kredencijale za app?
 
Pozdrav! Na korisnickom portalu i na smart app mi stoji da u paket imam ukljucen pickbox. Uradio sam skeniranje i taj kanal nemam, pa pretpostavljam da se radi o aplikaciji. Da li neko zna o cemu se radi i jel uspeo da dobije kredencijale za app?
Nije kanal , pogledaj u video klubu dal imas odeljak pickbox i to ti je to 😃😁😉
 
S tim da će ta 1 Gbps Supernova optika u proseku da radi kao taj 400 Mbps MTS :D :D

Upravo sam odradio speedtest, paket je 1000/100... veza je preko UTP kabla (da dodam da je kabl dugacak nekih 45m + da ide u glupi switch pa tek onda u ZTE).

Obzirom da sam nov korisnik od 2005 do 2022 sam bio kod SBB-a, mozes li mi objasniti kako ce ovo u proseku da radi kao MTS optika na 400mbps... mislim cisto laicki pitam da znam sta da me ocekuje u buducnosti ako 400mbps nekom teorijom ima vecu propusnu moc na vlaknu nego 1gbps?

Takodje sam testirao skidanje dummy fajlova sa Hetzner servera (40gbps up/down link) koji ima 10GB i skinuo mi je za tacno 1m i 52 sekunde.

12856821151.png
 
Pozdrav! Na korisnickom portalu i na smart app mi stoji da u paket imam ukljucen pickbox. Uradio sam skeniranje i taj kanal nemam, pa pretpostavljam da se radi o aplikaciji. Da li neko zna o cemu se radi i jel uspeo da dobije kredencijale za app?
Priča se da se uskoro uvodi Pickbox Now i vrlo verovatno Pickbox kanal.
 
@Hybit Kačili su korisnici 1 Gbps paketa nekoliko puta speedtest rezultate gde je bilo download tipa 80 Mbps. Takođe poznanik je koristio taj paket i radio automatizovane speedtest-ove i i video koliko nenormalno varira brzina gore dole. I na kraju lepo raskinuo ugovor.
 
Logicno razmisljanje da ako imas 1gbps i ostvarujes "tipa 80 Mbps", zoves tehnicku podrsku jer sasvim sigurno ili signal nije dobar/kabl/ruter/visa_sila... i to se da popraviti.
Eto, par strana unazad imas moju kuknjavu da su mi portovi bili limitirani na 100mbps... zvao sam, dosli, promenili sada je OK... ne idem okolo i ne generalizujem na osnovu mojih testova.

Generalizovati da ce 400mbps kod MTS-a da radi isto kao 1gbps kod Supernove (na osnovu nekolicine individualnih testova) je u najmanju ruku smesno.
 
Smešno je to tvoje naivno viđenje da što su ti jednom zamenili opremu i time rešili "limit do 100 Mbps" problem da će tako tu budućnosti rešavati sve probleme.

Kod Supernove jako puno zavisi od konkretne adrese korisnika i u koju od ex-provajer mreža se tvoj saobraćaj "sliva". Džabe ti i optika ako se to "sliva" u krš "čvorišta".

A činjenica je da brzine variraju daleko više kod Supernove, Oriona... nego kod Telekoma. Prosto koliko para toliko muzike.
Ja sam Orion optika korisnik i da imam opciju da uzmem MTS optiku prešao bih sa ovih 500 Mbps na nižu brzinu a više para kod MTS-a.
Ali nemam, imam Supernova optiku kao alternativu ZLOrionu.

p.s. I napisao sam kontra : da 1 Gbps Supernova radi u proseku slično kao 400 Mbps kod MTS. As in: Supernova je loša, nepouzdana sa preteranim padovima brzine jer nema infrastrukturu da gura te brzine stalno a MTS radi onako kako se očekuje da treba da radi.
 
Smešno je to tvoje naivno viđenje da što su ti jednom zamenili opremu i time rešili "limit do 100 Mbps" problem da će tako tu budućnosti rešavati sve probleme.

Kod Supernove jako puno zavisi od konkretne adrese korisnika i u koju od ex-provajer mreža se tvoj saobraćaj "sliva". Džabe ti i optika ako se to "sliva" u krš "čvorišta".

A činjenica je da brzine variraju daleko više kod Supernove, Oriona... nego kod Telekoma. Prosto koliko para toliko muzike.
Ja sam Orion optika korisnik i da imam opciju da uzmem MTS optiku prešao bih sa ovih 500 Mbps na nižu brzinu a više para kod MTS-a.
Ali nemam, imam Supernova optiku kao alternativu ZLOrionu.

p.s. I napisao sam kontra : da 1 Gbps Supernova radi u proseku slično kao 400 Mbps kod MTS. As in: Supernova je loša, nepouzdana sa preteranim padovima brzine jer nema infrastrukturu da gura te brzine stalno a MTS radi onako kako se očekuje da treba da radi.
Pa jeste, ali ne mozes da kazes samo SUPERNOVA i dao si odgovore. Ne samo ti, vec svi koji ste u diskusiji. Supernova je i Kopernikus u nekom gradu i Ikom u Beogradu i EXE u Nisu, a i Citadela u Odzacima ( Backa ). 100mbit/s, na primer, nije za uporedjivati kod ova 4 bivsa samostalna providera, ciju opremu sad koristI SN.
 
Bilo bio jako korisno kad bi članovi koji imaju paket 1000/100 podelili svoja iskustva, pre svega mislim na rad neta, koliko su česti padovi brzine i slično.
 
Vec neko vreme mi se javalja Timeout kada prebacim na Superstar TV. Samo na taj kanal kada prebacim apsolutno uvek mi se javlja Timeout greska i jedino mogu da gledam kad premotam koju sekundu unazad.. Na svim ostalim je sve ok. Kod burazera se isto javlja na istom kanalu, s tim sto on nije iz istog mesta ali je takodje okolina Sapca, kao ja. Jos neko sa ovim problemom ?
 
Zamenjen modem (isti sam dobio ZTE f680 koji radi zapravo) :)

Pogledajte prilog 337019
kad budeš stigao, odradi nekoliko speed testova ka stranim EU serverima malo udaljenijim, tipa Irska, Švedska, Danska, pa okači ovde.
Ako možeš, navedi samo koje si naselje i koje mesto. Kad je Supernova u pitanju, bitno je uvek navesti ko je bivši ex-operater na lokaciji.
Nisam uspeo da nađem dal si možda već naveo naselje i ex-operatera. Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Novi paketi su im... Ja ne razumem njihovu logiku, te ljude koji kreiraju pakete bih smestio u zatvor, jer nisu za bolje. Da ti na optici gursas ljudima paket 150/15 ili 350/20.. eeej 15/20 mbits upload... mislim... A drugo deo si MTS-a i umesto da imas bolju ponudu ili makar istu ti guras goru... Lepo kazem za zatvor su ti ljudi koji smisljaju pakete i vode sve to, toliko su veliki vizionari da nemam reci...
Uzimaju simetricno internet, a daju prodaju ti 10 puta manje. Svako danas uz i najmanji biz paket daje i hosting, ne vidim nikakvu logiku da ti toliko ogranicavas upload posto im je to bio nekad jedan od razloga... Bolest. Ja ne znam kako takvi ljudi koji se ne razumeju u materiju ma ni u sta vode velike kopmanije....
Eto da ne bude kako samo mi "zahtevinji korisnici" hocemo veci upload, tipican primer svako danas ima telefon koji ima XX mega pixela kameru gde naravno u punoj rezoluciji slike su velike, pa onda video klip itd,samo jedan od primera, da ne nabrajam proste stvari koje svi koriste...
Srecom kod Exe su ostale brzine kao sto su bile pre njih, jer da su ih dirali vecina bi napustila i presla kod konkurencije koje hvala bogu u Nisu ima. ALi naravno od kako je otkupljen ni jednom brzine nisu povecane, dok se pre toga cesto povecavala brzina, makar dva puta godisnje.
Ovo je sramota i nadam se da citaju i da ce se malo opametiti i biti u skladu sa danasnjim potrebama jer to sto oni rade je kriminal. Da malo makar razmisljaju paketi na optici bi im bili tipa 200/50 500/200 1000/400. Nece nista izgubiti sa vecim brzinama i vecim uploadom, ali... I jos jednom napominjem ne kapiram logiku da imas goru ponudu od MTS optike i postojanje 2 brenda a vlasnik jedna firma... bitno da su cene ko da zivimo u svajcarskoj
 
Poslednja izmena:
Optika je samo nacin veze u opste ne znaci da putem nje mora da ide neka odredjena brzina...
i na coaxu mozes da imas velike brzine, veliki upload i slicno.

Optika se stavlja zato sto ima veci bandwitch i moze da se zakaci veci broj korisnika.
 
Novi paketi su im... Ja ne razumem njihovu logiku, te ljude koji kreiraju pakete bih smestio u zatvor, jer nisu za bolje. Da ti na optici gursas ljudima paket 150/15 ili 350/20.. eeej 15/20 mbits upload... mislim... A drugo deo si MTS-a i umesto da imas bolju ponudu ili makar istu ti guras goru... Lepo kazem za zatvor su ti ljudi koji smisljaju pakete i vode sve to, toliko su veliki vizionari da nemam reci...
Uzimaju simetricno internet, a daju prodaju ti 10 puta manje. Svako danas uz i najmanji biz paket daje i hosting, ne vidim nikakvu logiku da ti toliko ogranicavas upload posto im je to bio nekad jedan od razloga... Bolest. Ja ne znam kako takvi ljudi koji se ne razumeju u materiju ma ni u sta vode velike kopmanije....
Eto da ne bude kako samo mi "zahtevinji korisnici" hocemo veci upload, tipican primer svako danas ima telefon koji ima XX mega pixela kameru gde naravno u punoj rezoluciji slike su velike, pa onda video klip itd,samo jedan od primera, da ne nabrajam proste stvari koje svi koriste...
Srecom kod Exe su ostale brzine kao sto su bile pre njih, jer da su ih dirali vecina bi napustila i presla kod konkurencije koje hvala bogu u Nisu ima. ALi naravno od kako je otkupljen ni jednom brzine nisu povecane, dok se pre toga cesto povecavala brzina, makar dva puta godisnje.
Ovo je sramota i nadam se da citaju i da ce se malo opametiti i biti u skladu sa danasnjim potrebama jer to sto oni rade je kriminal. Da malo makar razmisljaju paketi na optici bi im bili tipa 200/50 500/200 1000/400. Nece nista izgubiti sa vecim brzinama i vecim uploadom, ali... I jos jednom napominjem ne kapiram logiku da imas goru ponudu od MTS optike i postojanje 2 brenda a vlasnik jedna firma... bitno da su cene ko da zivimo u svajcarskoj
bitno je samo da praviš razliku između koaksijalnih i optičkih brzina u Supernova paketima:

Koaksijalne brzine kod Supernova paketa su: 80/8, 100/10, 120/15, 150/15 i 350/20
Optičke brzine kod Supernova paketa su: 150/10, 150/15, 250/20 i 1000/100

*napomena: single net paketi imaju iste brzine i na koaksijalnoj i optičkoj mreži.
( 50/5, 100/10 i 200/20 )
 
Supernova je povoljnija za one koji nemaju MTS optiku. U Super Plan 2 XL internet ide do 350mb/s za 4400 dinara mesečno, a kod MTS je za istu cenu internet do 100 mb/s, tako da Super Plan 2 XL vredi samo zbog interneta (350mb/s) i za one koji ne gledaju mnogo televiziju
 
kad budeš stigao, odradi nekoliko speed testova ka stranim EU serverima malo udaljenijim, tipa Irska, Švedska, Danska, pa okači ovde.
Irska

12859749000.png


Svedska
12859754677.png


Danska

12859772497.png



Moja lokacija je Zemun (novi grad)... ovde je od 2005 (bar u mojoj ulici i blizoj okolini) jedini bio SBB a od pre godinu dana je Supernova razvlacila optiku, tako da nisu uzimali infrastrukturu od drugog provajdera (bar su tako oni rekli da je njihova oprema).
 
bitno je samo da praviš razliku između koaksijalnih i optičkih brzina u Supernova paketima:

Koaksijalne brzine kod Supernova paketa su: 80/8, 100/10, 120/15, 150/15 i 350/20
Optičke brzine kod Supernova paketa su: 150/10, 150/15, 250/20 i 1000/100

*napomena: single net paketi imaju iste brzine i na koaksijalnoj i optičkoj mreži.
( 50/5, 100/10 i 200/20 )

Imas 350/20 a i totlano nebitno. Moj bivsi provajder koji je jel te sada supernova, imao je brzine 100/40 150/60 250/80 320/100 450/150 600/200 jos pre 4 -5 godina... od kad je mts/sn poreuzeo 450 i 600 vise ne postoje ali hvala bogu ostalo je zadrzano (brzina i odnos). Imas jos par provajdera koji nude slicno u Nisu, a ne te debilne odnose i brizne u 2022 godini... Ne mogu da se opamete nikako. Poenta je ici napred, a ne nazad, a mi samo idemo nazad. Sve pametnjakovici neki vode kompanije sve sto mogu da uniste - uniste. Tako i kanale isto... nema razlike.


1646654553950.png
 
Uzeo sam letos Super par paket 100/10. Mesec dana kasnije mts je u tu zgradu uveo optiku a sa njima i supernova. Sta treba da radim da bi me prebacili na optiku tj vece brzine za isti paket? Da li je to moguce uopste?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno