Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisi shvatio poentu mog komentara. Kao što mnogo ne shvataju ni poentu i prednosti imanja IPv6 adrese kad dođu ovde sa komentarom ili screenshot-om "pih, pa vidi captcha mi izbacio".

Ne treba čovek da radi za NASA-u da bi trebalo da ga zanima makar neka elementarna bezbednost uređaja koji su konektovani na internet. Zbog takvih kao ti što ih "ne zanima to" i rastu botnet mreže po celom svetu.
Pa posle kad ti "dečica" iz Azije, Rusije... uvale ransomware ima prvi da dođeš ovde da pitaš za savet kako da vratiš slike unučića ili šta god.

Ovo je (nekad bio) IT forum i samim tim i treba da se diskutuje o tehničkim stvarima i da se ljudi edukuju o osnovnim stvarima u vezi IPv6 mreža jer je to novo i nepoznato većini korisnika.
 
To nešto na moj račun? Pa izvini ako smo te potresli o šamane veliki, captcha nisam imao ni na dialup-u pre 20 godina pa je stvarno neverovatno pored ove svemirske tehnologije da ga imamo danas.
Inače Rockstar Launcher ne radi od jutros, banovana IP adresa koja god da je, to vam je taj provajder, ovo se dešava već treći put za godinu dana.
 
@shamanNS u pravu si, slažem se da je ovo IT forum ali, ja sam mislio da se u temi "supernova kablovski distributer" priča ili diskutuje (kako god) o novitetima supernove, ponudi kanala, interneta, fixne telefonije, problemima u radu u isporuci signala i otklanjanju tih problema i sve što je vezano za rad supernove, a ne kako podesiti, setovati rutere u razne modove, prednosti firewalla, dodatnih rutera, i ostalih mogućnosti rutera, i bezbednosti na internetu.
Za tako nešto treba otvoriti drugu temu (moje mišljenje), ili ako ta tema postoji treba tamo pisati o tome
Što se tiče bezbednosti niko ne može da ti rovari u kompjuter i u tvoju mrežu ako ga sam ne pustiš, t.j. klikneš na lepotice iz komšiluka ili na nagradu da si dobio iphone13...... Jel kod tebe ulazi neko u kuću ako ga sam ne pustiš? Zašto služi firewall i antivirus na windowsu ako ti toliko treba na ruteru?
Slažem se da čovek ne treba da radi za Nasu da bi znao da zaštiti svoj računar i mrežu pa sam baš zbog toga i napisao taj post jel se preteruje t.j ulazi u "sitna crevca".
Mene i te kako zanima to, ali ne želim da gušim temu sa nečim što nije tema supernova
Ako čtaš sve postove i povežeš ih videćeš da se ovde skreće sa teme supernova-to je bila poenta mog predhodnog posta.
Ali ok, kako god ti si u pravu......
 
Poslednja izmena:
@djalf Ni na koga konkretnog nisam mislio pošto nisam ni popamtio ko je pisao sve to. Setih se samo da su takve stvari pisane nekoliko puta od kad je Supernova krenula sa testiranjem IPv6.

A captcha je sasvim normalna pojava kod stvari tipa formulari za registraciju naloga, naručivanje robe pa i za login. I u tim slučajevima nema nikakve veze sa CG-NAT i IPv4 vs IPv6 već je tu da spreči automatizaciju i bombardovanje servera zahtevima od strane skripti, botova.

@rameddenas Windows firewall i antivirus su tek sekundarni nivoi zaštite pristupa. Koji pride ne štite sam ruter kao glavi uređaj u mreži niti te štite od zloupotreba koje se šlepaju na uključen UPnP na ruteru.
 
Jasno, ali iskace mi non stop za gluposti, nikakva kupovina obicna logovanja. A ovaj Rockstar svako malo blacklistuje IP adrese, sad videh da je promenjena od zadnjeg puta kada sam prijavio u oktobru 2021.
 
@djalf Koji pride ne štite sam ruter kao glavi uređaj u mreži niti te štite od zloupotreba koje se šlepaju na uključen UPnP na ruteru.

Da li onda isključiti UPnP na routeru, jer sam ranije negde čini mi se čuo ili čitao da uključivanjem UPnP µTorrent bolje radi?
 
Bolje je / sigurnije je isključiti UPnP na ruteru ali onda moraš sam da forward-uješ port koji koristi uTorrent (a i drugi programi koji su prethodno preko UPnP "otvarali" portove).
 
Jasno, ali iskace mi non stop za gluposti, nikakva kupovina obicna logovanja. A ovaj Rockstar svako malo blacklistuje IP adrese, sad videh da je promenjena od zadnjeg puta kada sam prijavio u oktobru 2021.
Pa proveri da li je ip6 ili ip4 taj Rockstar
Iskljuci na network setingsu ipv4 ,posao od 15 sekundi
Ide dual ip6+ip4,zbog kanta ip4 only sitea
Moze se za stalno disable ip4 i imati samo ip6 sajtove dostupne
Nema sanse da je blokirana ip6 adresa
 
Itekako captcha ima veze sa tim, otkako sam pod CG-NAT-om, mnogo cesce se trigeruje na stranicama koje sam posecivao.. Sto je i logicno, ako vise ljudi pristupa nekom sajtu/servisu sa deljenom IP adresom, moze se shvatiti kao pokusaj spam-a/napada. Takodje je bitna i reputacija dodeljene IP adrese, ako je negde banovana/blacklistovana, pristup stranicama moze biti nemoguc ili otezan.

Obzirom da je koliko vidim Supernova prva krenula da uvodi IPv6, po meni je skroz u redu diskutovati o zastiti i slicnim stvarima kao i razmenjivati iskustva jer je u pitanju nesto sasvim novo kod nas. A i pravo je osvezenje citati o necemu drugom osim o kanalima i raznim aplikacijama za TV i kojekakve box-ove..
 
I u tim slučajevima nema nikakve veze sa CG-NAT i IPv4 vs IPv6 već je tu da spreči automatizaciju i bombardovanje servera zahtevima od strane skripti, botova.

Mislim da sam jasno napisao konkretno šta sam mislio i da nisam napisao i ne tvrdim da CG-NAT ne donosi sa sobom više druženja sa captcha. Nego da postoje scenariji i postoje sajtovi koji će uvek i svima da traže captcha verifikaciju... i korisnicima koji imaju nedeljenu IPv4 adresu i korisnicima u Srbiji isto kao korisnicima u Americi.
 
Kako su bedni uslovi za postojece korisnike u vezi sa 50% prvi mesec bruka. Jedino ako uzmes paket tipa 50e dace ti mozda 5 meseci 50% :LOL:

p.s najbolje raskinem pa ih zovem ponovo kao novi korisnik :sneaky:
 
@shamanNS u pravu si, slažem se da je ovo IT forum ali, ja sam mislio da se u temi "supernova kablovski distributer" priča ili diskutuje (kako god) o novitetima supernove, ponudi kanala, interneta, fixne telefonije, problemima u radu u isporuci signala i otklanjanju tih problema i sve što je vezano za rad supernove, a ne kako podesiti, setovati rutere u razne modove, prednosti firewalla, dodatnih rutera, i ostalih mogućnosti rutera, i bezbednosti na internetu.
Za tako nešto treba otvoriti drugu temu (moje mišljenje), ili ako ta tema postoji treba tamo pisati o tome
Što se tiče bezbednosti niko ne može da ti rovari u kompjuter i u tvoju mrežu ako ga sam ne pustiš, t.j. klikneš na lepotice iz komšiluka ili na nagradu da si dobio iphone13...... Jel kod tebe ulazi neko u kuću ako ga sam ne pustiš? Zašto služi firewall i antivirus na windowsu ako ti toliko treba na ruteru?
Slažem se da čovek ne treba da radi za Nasu da bi znao da zaštiti svoj računar i mrežu pa sam baš zbog toga i napisao taj post jel se preteruje t.j ulazi u "sitna crevca".
Mene i te kako zanima to, ali ne želim da gušim temu sa nečim što nije tema supernova
Ako čtaš sve postove i povežeš ih videćeš da se ovde skreće sa teme supernova-to je bila poenta mog predhodnog posta.
Ali ok, kako god ti si u pravu......
Iskreno i ja ovde dolazim da vidim novitete u oblasti "supernove" a sad 90% stvari ne razumem. Ok možda sam i ja glup 😃
 
Da li je moguce praviti vise profila za aplikaciju kao sto je to moguce na EON-u?
 
^To je sve samo za nove korisnike? te cene
To je za sve korisnike, ko od sada potpisuje ugovore za nove plan pakete, kako kome istekne ugovor prelazi na te pakete. Koliko vidim cene su ne promenjene, osim ako se neka usluga dodaje, recimo mobilni, naravno da je skuplje.
 
Nije tacno meni je nudila meseci danas a ne 10 meseci, kao postojecem
 
Novi paketi im nemaju nikakvu logiku plan 4 sa move uredjajem i fiksnim telefonom ima istu cenu kao plan 3...
I nema paket sa omorikom 6
 

Prilozi

  • IMG_20220305_200323.jpg
    IMG_20220305_200323.jpg
    141.8 KB · Pregleda: 56
  • IMG_20220305_200154.jpg
    IMG_20220305_200154.jpg
    95.3 KB · Pregleda: 55
@sale pn pa ne ocekujem nista... al ne znam da oni ocekuju da potipisem 24 meseca i razlike 300-400 din mesecno (sa 2700 na 3100 nakon isteka U.O)
 
korisnike koji hoće fixni telefon primoravaju da uzmu i mobilni paket jer sada nema opcija TV+NET+FIX.TEL......sada ima paket TV+NET+MOB, a ako hoćeš fixni moraš na tu kombinaciju da dodaš FIX.TEL (PLAN 4).
evo ja sada hoću TV, NET I FIXNI,-(ne želim mobilni paket) ali cvrc nema ta kombinacija
 
Poslednja izmena:
Gresis, ima ja sam sinoc isto mislo da nema, ali sam se presao, kliknes na opciju, fiksna, net i tv:

Untitled 1.png
 
negde je stara centrala pa ne mogu da implementiraju jedino da ti dodaju novi fiksni
 
Gresis, ima ja sam sinoc isto mislo da nema, ali sam se presao, kliknes na opciju, fiksna, net i tv:

auuu sorry, baš sam ćorav.....izvinjavam se
skrolovao sam dole na cenu i ponudu pa nisam ni primetio da ima ta opcija
 
Mislim da sam jasno napisao konkretno šta sam mislio i da nisam napisao i ne tvrdim da CG-NAT ne donosi sa sobom više druženja sa captcha. Nego da postoje scenariji i postoje sajtovi koji će uvek i svima da traže captcha verifikaciju... i korisnicima koji imaju nedeljenu IPv4 adresu i korisnicima u Srbiji isto kao korisnicima u Americi.
Captche vecinom ubacuju kad je dolazna adresa iz neke zemlje ili kad ne mogu da prepoznaju odakle je ip jer je iz a proxy-ja ili VPN-a.
Probaj da ides sa TOR, pa ces videti capcthe i na google search :p
 
Pozz. Zašto nemam opciju Instaliraj koja mi nudi da instaliram aplikaciju na tv-u?
 

Prilozi

  • 20220306_095801.jpg
    20220306_095801.jpg
    147.1 KB · Pregleda: 76
  • 20220306_095410.jpg
    20220306_095410.jpg
    191.3 KB · Pregleda: 74
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno