Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
 
Pa kako bi trebalo to u praksi da izgleda?
Sta tacno treba da znaci "3 naloga za mobilni"?

Ako vec imam brojeve u mts mrezi jel dobijam jos 3 ili sta vec?

Nisu ugasili stare pakete sada je to super plan 2 gde se nalaze ti paketi.
Jedino ne vidim koja je tacno razlika izmedju super plana 3 i 2?
 
Sad je Super par plus Move ekvivalent Super plan 2 L.
 
Pa kako bi trebalo to u praksi da izgleda?
Sta tacno treba da znaci "3 naloga za mobilni"?

Ako vec imam brojeve u mts mrezi jel dobijam jos 3 ili sta vec?

Nisu ugasili stare pakete sada je to super plan 2 gde se nalaze ti paketi.
Jedino ne vidim koja je tacno razlika izmedju super plana 3 i 2?
3 naloga za mobilni se odnosi na aplikaciju tv po tvom
 
Ali sada svi paketi imaju mobilne, u cemu je tacno razlika?

napravio sam screenshotove dok oni to ne promene

Capture.JPG
Capture2.JPG
Capture3.JPG
 
Nemaju svi paketi mobilne nego aplikaciju za gledanje na mobilnim uređajima.Samo Plan 4 paketi imaju pridružen mobilni broj.
 
Da, da, filip83 mi je skrenuo paznju...
Meni je ovo zanimljivo, jer upravo treba da potpisem ugovor za omoriku 3
jel onda to mogu prkeo MTS sve da povezem ili kako?
 
Sve je sada mts,nema drugo ništa.Moraš do poslovnice verovatno.
 
Razlika izmedju plan 4 crvenog i plavog 300 dinara a na optici dobijes samo 5mbps veci upload
 
U novim paketima samo daju 3 konekcije za tv po tvom, i izbacili su Apolon VOD koliko vidim
 
Tačno sam znao da će ovaj ipv6 da mi napravi problem kad tad,
i eto pre neki dan me prebace na ipv6.
Naravno resetuje se modem i verovatno su ubacili novi firmware,
i sada modem više nije u bridge modu, vratio se u ruter mod.
Pozovem podršku da mi opet vrate u bridge, kažu ok, međutim jave mi da dolazi ekipa da zameni modem,
pitam zašto samo ne prebace u brudge mod kao i ranije, ne znaju dolazi ekipa.
Dođe ekipa, međutim donesu modem cisco koji je samo bridge ali naravno nema priključak za telefon.
Pozovem ih ponovo i kažu ne može bridge, ako hoćete bridge morate da ostanete bez telefona i koristite taj cisco uređaj!?!?!?!?!?!?

Insistirao sam da podnesu ponovo zahtev da prebace u bridge mod, rekli su da hoće ali niko ne zove i ne javlja ništa.

Sve je radilo super, i eto sada imam beskorisni ipv6 a nemam bridge mod, dakle dupli nat,
i umesto da napredujemo tehnički izgleda da naprotiv nazadujemo.

Ako neko ima Cisco EPC3925 i prebačen je na ipv6 neka javi ako postoji mogućnost da bude u bridge modu.
Zašto ga tehnička ne prebaci u bridge mod kao ranije, ne znam, jeste drugi firmware ali njima bi ta opcija trebalo da bude otključana.

Javljam ako mi jave nešto, ali po svemu sudeći moraću ja njih ponovo da zovem.

edit: Zaboravih i kao šlag na tortu, u ovom prelasku su mi promenili statičku ip adresu koja jelte kada se promeni baš i nije statička...
 
Poslednja izmena:
neko rece da kod ipv6 nemas (CG)NAT, tako da ti je taj dupli NAT samo na ipv4 ?
 
Ako neko ima Cisco EPC3925 i prebačen je na ipv6 neka javi ako postoji mogućnost da bude u bridge modu.
Zašto ga tehnička ne prebaci u bridge mod kao ranije, ne znam, jeste drugi firmware ali njima bi ta opcija trebalo da bude otključana.

Javljam ako mi jave nešto, ali po svemu sudeći moraću ja njih ponovo da zovem.

edit: Zaboravih i kao šlag na tortu, u ovom prelasku su mi promenili statičku ip adresu koja jelte kada se promeni baš i nije statička...
Imam ja taj ruter ali ga nikad ne koristim u bridge.. Mislim da sam jednom probala i ostala bez neta i morala da radim hard reset.
 
neko rece da kod ipv6 nemas (CG)NAT, tako da ti je taj dupli NAT samo na ipv4 ?
Da ali mi sada nemamo ipv6 već imamo ipv6 i ipv4 zajedno, još dugo će biti bitan ipv4.
A ovako bez bridge moda si osuđen na firewall za ipv6 koji ima taj uređaj koji ti daju,
što je samo jedna kvačica bez ikakvih podešavanja,
dakle pristup kod ipv6 gde je svaki uređaj sa kojim si nakačen otvoren ka internetu, a od toga te štiti jedino ta jedna kvačica nije baš zanimljivo.
Malo je verovatno ali zamisli update firmware-a gde postoji bag da nije uključen firewall na tom njihovom modemu ili jeste ali ne radi kako treba... ne sviđa mi se to.
Ovako lepo bridge mod, ja postavim firewall koji hoću i znam na čemu sam.

Tako da po meni (mada nisam stručan, možda i grešim) bridge mod je još poželjniji za ipv6.

Ili ako je ovo dovoljna zaštita onda ok 1646404410141.png , ono makar je uključeno, a šta je uključeno to se ne zna.
 
Ovako lepo bridge mod, ja postavim firewall koji hoću i znam na čemu sam.

Tako da po meni (mada nisam stručan, možda i grešim) bridge mod je još poželjniji za ipv6.

Ili ako je ovo dovoljna zaštita onda ok Pogledajte prilog 336951 , ono makar je uključeno, a šta je uključeno to se ne zna.
Onda sam po tvojoj prici ja "napadnuta" sa svih strana jer imam taj cisco sa default podesavanjima, osim sto je wifi iskljucen (router mode) i na njega archer c6 isto default router mode. :D:eek:
 
Aplikacija Supernova na android televizoru je na prvu loptu odlična,preslikan movebox i sada konačno imam pravu stvar za premotavanje programa.Movebox je otišao u kutiju,gomila kablova i krša manje pored televizora...CI kartica za gledanje,eon i supernova aplikacija instalirane i rade bez problema.Meni od televizije ništa više i ne treba.
 
Aplikacija Supernova na android televizoru je na prvu loptu odlična,preslikan movebox i sada konačno imam pravu stvar za premotavanje programa.Movebox je otišao u kutiju,gomila kablova i krša manje pored televizora...CI kartica za gledanje,eon i supernova aplikacija instalirane i rade bez problema.Meni od televizije ništa više i ne treba.
Nekako u prevodu isto ja je jutros instalirao na tv i radi full, dočeka i taj dan aplikaciju za Android TV
 
Kako ste instalirali aplikaciju, da li moze android aplikacija na smart lg televizoru da se instalira ?
 
LG smart televizor je android?Nije...Pa kako onda da instaliraš?
 
Nije

Neko je ovde sinoc napisao da je instalirao na fox smart televizoru, zato pitam, nista mi nije jasno...
 
Fox televizori su Android, poput mnogih tih jeftinih. Ima i brendiranih, ali većina LG, Samsung, Toshiba i sličnih imaju svoju Smart TV platformu. Za neke od njih je EON uradio aplikaciju, ali ne verujem da će i Supernova da učini isto.
 
Za LG i samsung oduvek postoji supernova aplikacija
Za android TV platformu nije postojala aplikacija to su tek uradili.
 
Onda sam po tvojoj prici ja "napadnuta" sa svih strana jer imam taj cisco sa default podesavanjima, osim sto je wifi iskljucen (router mode) i na njega archer c6 isto default router mode. :D:eek:
Nema potrebe za ironijom,
default podešavanja imaju uključen firewall što se vidi sa slike koju sam postavio.
I to je sve što stoji kao zaštita kod ipv6, ne zna se šta radi tačno taj firewall, a u rukama operatera je da li je uključen ili nije.
Kod bridge moda na nama je da možemo sami da biramo zaštitu.
 
Ima smart aplikacija koristm je vec za video klub. Hvala u svakom slucaju.

A koj ti bese tv imas, mislim da je isto LG ?
Ima sam LG dok se nije zapalio. Trenutno koristim TCL android televizor.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno