Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
O čemu je reč sa tim IPv6?

B4jB2dD.gif
 
Da li jos neko ima problem na teritoriji Nisa sa downloadom ? Upload je ok, download varira od 1-10mbps, u pitanju je exenet-ova infrastruktura. Hvala unapred na odgovoru
 
Ja takođe imam problem sa downloadom večeras.
Bivši Exe Net Niš. Download ide 2-3 Mbs a Upload je sada trenutno OK a do malopre je i on bio oko 3 Mbs.
 
Ja takođe imam problem sa downloadom večeras.
Bivši Exe Net Niš. Download ide 2-3 Mbs a Upload je sada trenutno OK a do malopre je i on bio oko 3 Mbs.
Bitno da nisam jedini... Pokušavam da dobijem podršku da vidim o čemu se radi ali su naravno svi operateri zauzeti...
 
"znatno veci pool raspolozivih IP adresa na worldwide nivou...." valjda nema NAT-a meni ovaj flat out ponovo radi online ne bas svaki server ali vecina 🍺
Toliko veci da pojedinacan koprisnik raspolaze sa /64 adresa, sto je jako mnogo, naravno u tim uslovima gde ti svaki urredjaj izlazi sa drugom
adresom, NAT nema nikakvog smisla :p
 
Potvrđujem problem sa Move-om, ista situacija je i danas

Već 10ak dana u večernjim satima, recimo negde od 7-8 do 10-11 web stranice se otežano učitacaju. Tekst se učita brzo ali slike kao nekad na dialup-u. Strimovi i torenti rade besprekorno, a i kad uradim proveru na speed testu ping je od 10-12ms a DL i UL maksimalni, bez oscilacija. Konektovan sam na 5G wifi.
 
Potvrđujem problem sa Move-om, ista situacija je i danas

Već 10ak dana u večernjim satima, recimo negde od 7-8 do 10-11 web stranice se otežano učitacaju. Tekst se učita brzo ali slike kao nekad na dialup-u. Strimovi i torenti rade besprekorno, a i kad uradim proveru na speed testu ping je od 10-12ms a DL i UL maksimalni, bez oscilacija. Konektovan sam na 5G wifi.
I dalje isti problem sa move uređajem malo malo pa se smrzne slika
 
kanal DaVinci Learning prebačen u HD -(na boxu skymaster i CI )
 
Poslednja izmena:
Toliko veci da pojedinacan koprisnik raspolaze sa /64 adresa, sto je jako mnogo, naravno u tim uslovima gde ti svaki urredjaj izlazi sa drugom
adresom, NAT nema nikakvog smisla :p

molim lepo, za LAN segment se dodeljuje /56... to je 256 x /64... tj. 256 x 18,446,744,073,709,551,616 IPv6 adresa...
 
ha... ovo je neki ASUS ruter iza SN rutera TC7210 :) SN ruter ti je dao /60, drugu polovinu iz /56 prefixa koji je TC7210 dobio ;)
 
Da li moze neko ko je dobio 12m za 1 rsd da baci pogled na svoj primerak ugovora i da vidi ima li to negde naznaceno?
Jedino sto sad kod sebe nasao jeste pod Akcijski paket: Super par CS.

Naime, danas sam dobio racun iako nije proslo 12m otkako sam potpisao(nego tek 6m), pa da vidim sta mi je ciniti.
Ja sam imao 12m i posle 9 ili 10m stigne pun račun. Pre toga je uredno stizao svaki meseč račun = dinar. Otišao sam tamo i rešili su. Stigao je i novi račun sa ispravkom. U ugovoru koji je ostao meni nikakva akcija nije bila zavedena.
 
Sto im je fora. Lokalana rezimska televizija iz Zejecara
Pustite vi NOVU S ako ste stvarno operater za sve gradjane
Dok se oni preganjaju sa UM mi HD kanale dobijamo pogodbom preko foruma. Normalno bi bilo da su svi pravi kanali HD a Dragan Jove Torbica kanali da idu samo u tom lokalu odakle su.
Mada i to pada u vodu jer se pola Srbije preselilo u BG.
 
Da li opet neko ima problem sa downloadom?
Varira od 1 - 10Mbps, upload je ok.
Exe net infrastruktura...
 
Koju opremu koristiš? Ja imam EXE na 2 lokacije u Nišu i nemam nikakvih oscilacija. Brzine uvek maks bilo koji deo dana.
Zvao sam i prijavio sam problem, jer vidim da jos neki ljudi imaju.
Nije do opreme i do mene, inace je njihov gpon huawei i zamenio sam njihovu tendu n301 koju daju sa MI Ruter 4A koji radi fenomenalno vec mesecima, tako da merim brzinu na 5GHz, par puta i restorovao opremu.
Pre 2 veceri bio isti problem pa je posle toga (juce) bilo ok sve, sad ponovo nesto zeza.
Paket 100/40mbps
1644219782631.png
 
Pozdrav, zanima me informacija, verovatno je bila, al pretrazih dosta i ne nadjoh. Imam pravo uz paket jos dva box uredjaja osim ovog mog move-a sto sam dobio po defaultu. E sad, trebao bi mi mozda jedan od ta dva boxa za sobu spavacu, pa me zanima jel mogu da se nakacim na wifi preko njega i tako da radi. Zaista me mrzi da idem po njega ako cu morati i lan kabl da razvlacim po spavacoj, a nigde ne nadjoh koji uredjaj daju kao taj sekundarni pa da proverim sam specifikacije.
Sto se tice samo Supernove imam vec skoro godinu dana 200mbps i nijedan jedini problem nisam imao ni na sekund. Sto se tice move boxa tog glavnog, njega sam ukljucio mozda 10 puta tako da ne mogu da sudim, generalno ga ni ne koristim. Gledam samo Eon sadrzaj na smartu.
 
Pozdrav, zanima me informacija, verovatno je bila, al pretrazih dosta i ne nadjoh. Imam pravo uz paket jos dva box uredjaja osim ovog mog move-a sto sam dobio po defaultu. E sad, trebao bi mi mozda jedan od ta dva boxa za sobu spavacu, pa me zanima jel mogu da se nakacim na wifi preko njega i tako da radi. Zaista me mrzi da idem po njega ako cu morati i lan kabl da razvlacim po spavacoj, a nigde ne nadjoh koji uredjaj daju kao taj sekundarni pa da proverim sam specifikacije.
Sto se tice samo Supernove imam vec skoro godinu dana 200mbps i nijedan jedini problem nisam imao ni na sekund. Sto se tice move boxa tog glavnog, njega sam ukljucio mozda 10 puta tako da ne mogu da sudim, generalno ga ni ne koristim. Gledam samo Eon sadrzaj na smartu.
Moras njih zvati da ti donesu drugi uredjaj i to naplacuju 500 dinara. Samo move box koristi internet ostali uredjaji idu preko koaksa samo.
 
Moras njih zvati da ti donesu drugi uredjaj i to naplacuju 500 dinara. Samo move box koristi internet ostali uredjaji idu preko koaksa samo.
Meni njihov radnik rekao da ako hocu ove druge idem u poslovnicu i uzmem. A i kakva je to logika da razvlacim koaks po kuci, kao da je 2000a godina. Onda bolje da kupim neki box i preko wifi-a gledam k'o covek. Hvala svakako. :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno