Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ohhhhhhhhh

Koristi se paralelno v4 i v6
Server na hostingu ako ne podrzava v6 vuce v4 adresu

Kao da krenula ljubomora konkurencije
Sad ce se zale ratelu,eu,cnn itd.

Supernova shit a ono prvi i jedini poceli sa ipv6

Sto bi rekli,psi laju karavani prolaze
 
Verujem, recimo te sve "Prva" kanale su prebacili u HD jos i ranije, mada ih ja odmah "ubijem" prilikom skeniranja, nema nista pametno na njima iskreno.
Ima Molder i Skali u lovu na :alien:.

@Nes*
Moj predlog:
Pravi Ratelov NetTest više puta u toku dana da se jasno vide poteškoće u određenom vremenskom intervalu koji se ponavlja.
Svaki put snimi test u PDF, možda nabolje sa imenom datoteke koje sadrži datum i vreme testa.
Na početku prijavi problem Supernovi, da postoji evidencija.
Nakon par dana, spakuj sve PDF u .zip arhivu, kreiraj žalbu na RATEL strnici i prikači zip sa rezultatima testa.
Podržavam. Može da doda i Downstream/Upstream informacije.
 
Podneo sam zahtev da u toku ugovora Super par plus Move pridodam fiksni iz mts-a i predjem na Super sve plus MOVE. Tek sada uporedjivanjem ova dva paketa sam primetio da paket Super sve plus MOVE ima net (coax do 150 Mb/s) a ja do sada na Super par plus Move imam do 120 Mb/s. Moze li mi neki korisnik Super sve plus MOVE paketa potvrditi koju brzinu ima na coax? Da li da ocekujem povecanje brzine?
 
Podneo sam zahtev da u toku ugovora Super par plus Move pridodam fiksni iz mts-a i predjem na Super sve plus MOVE. Tek sada uporedjivanjem ova dva paketa sam primetio da paket Super sve plus MOVE ima net (coax do 150 Mb/s) a ja do sada na Super par plus Move imam do 120 Mb/s. Moze li mi neki korisnik Super sve plus MOVE paketa potvrditi koju brzinu ima na coax? Da li da ocekujem povecanje brzine?
Ja sam isto imao super par plus brzina je bila do 120 prešao sam na super sve plus move i dobio brzinu do 150.
 
imam tehnikolor ruter tc 7201 zanima me da li mogu da promenim ip adresu koja je sad 178.237.219.56 znam na telekomu adsl je se menjalo posle svakog restarta a ovde posle 10 tak dana restart nepomaze ! ulazio sam u ruter 192.168.0.1 nisam nista nasao ili to sve zavisi od njih ?
 
imam tehnikolor ruter tc 7201 zanima me da li mogu da promenim ip adresu koja je sad 178.237.219.56 znam na telekomu adsl je se menjalo posle svakog restarta a ovde posle 10 tak dana restart nepomaze ! ulazio sam u ruter 192.168.0.1 nisam nista nasao ili to sve zavisi od njih ?
Adresu ti dodeljuje dhcp server, probaj da se rekonektujes pa ako imas srece :p

edit:
nisi iza nat-a? Probaj da promenis mac adresu na ruteru.
 
I kod mene stigli ti novi kanali, Prve prebačene u HD, CineStar Comedy i Fantasy takođe, Kuvo, Liverpul, Musseum, Cmusic, Luxe TV, myZen TV, iConcerts, Mezzo Live, RTS Nauka i Klasika, RTG Int...
 
Da li neko zna da li je moguce na jedan ugovor uzeti 4ti STB/CAM uredjaj za televizor uz doplatu ?
 
Da li neko zna da li je moguce na jedan ugovor uzeti 4ti STB/CAM uredjaj za televizor uz doplatu ?
Nije moguće.....možeš najviše 3
Ako hoćeš 4-ti uređaj moraš još jedan novi-dodatni ugovor
 
da li je pametno davati CM MAC nekome?
 
Neki mu se vrag desio danas. Parametri su u redu, standardni. Međutim, ne mogu dobar deo web stranica da otvorim. Sa forumom nema problema kao ni sa drugim bezbednim stranicama, neće da otvori one gde veza nije bezbedna a opet mogu da otvorim npr. stranu EDB-a iako stoji da veza nije bezbedna. Ništa nisam prepodešavao, probao sam sa isključenim i AV i ABP, ništa se nije promenilo.
 

Prilozi

  • modem.jpg
    modem.jpg
    117.6 KB · Pregleda: 42
  • test.jpg
    test.jpg
    30.8 KB · Pregleda: 42
Jel to što se rts opremio novom tehnologijom znači možda 4k RTS, mada bi ovi iz Supernove najavili?
 
Ovo mi izlazi na svim pretraživačima u manje-više istom obliku:

This site can’t be reached
The connection was reset.
Check your internet connection.
Check any cables and reboot any routers, modems, or other network devices you may be using.
If it is already listed as a program allowed to access the network, try removing it from the list and adding it again.
If you use a proxy server...
Check your proxy settings or contact your network administrator to make sure the proxy server is working.


Samo na nebezbednim stranicama, bez katanca i "s" u https. Probao sam i skidanje kabla i restart modema, nije upalilo.
 
Nije iz "KRAGUJEVIC" ali jeste iz Subotice. Covek je presao sa POSTAnet i u 4 sobe ima 4 tv-a. Dobio 3 STB i 1 CAM....Eto jos jednog omnipotentnog sveznalice AKA "bozestosamduhovitipametandrmajumikavez". ;););)
Mislio sam na site "junesrbija" koji si postovao i ipv6 ...za ovo drugo, sve ok ! nije se odnosilo, na tebe i tvoj info za 3STB-a i CAM
 
Poslednja izmena:
Evo proverio sam pre 10-ak minuta i sve je normalno, sve stranice se otvaraju bez problema i bez izuzetka. Da proradi baš u ponoć malo je više od koincidencije. Izgleda da stvarno čeprkaju iz dosade.
 
Stigla nova Supernova šema i u Šabac. Kanal SCIFI HD koji sam do juče mogao da gledam od danas mi nije deo paketa. Sve su ispremeštali ali sada ima i Kuvo HD, Liverpool HD, SVE PRVE u HD, RTS3 u HD, EPIC drama vraćena u HD, AL JAZEERA BALKANS vraćena ponovo u HD , Superstar 2 je sada HD, Toxic folk je HD...
Paket: Super SVE GPON (2999RSD mesečno).

Čačak dobio u utorak. Generalno, da, više HD kanala ali i dalje mi je to mnogo loše za HD (mnogo losije od mts-a]

I kod mene stigli ti novi kanali, Prve prebačene u HD, CineStar Comedy i Fantasy takođe, Kuvo, Liverpul, Musseum, Cmusic, Luxe TV, myZen TV, iConcerts, Mezzo Live, RTS Nauka i Klasika, RTG Int...
Konačno i kod vas da stigne... Dosta ste se načekali...
 
Stigao i kod mene IPv6. Doduše nakon restarta, sada u podešavanjima rutera dobijam IPv6 adresu, ali se ona iz nekog razloga ne vidi na sajtu za testiranje IPv6 adrese.
 
Da li još nekome dešava da ne može da gleda Eurosport 2, nema slika samo zvuk i to engleski komentator.
 
a koji su to uredjaj kupili za ipv6? mora da je jako skup..
koliko znam, modemi, CMTS/ruteri, switchevi i slicno vec dugo godina podrzavaju ipv6.
a i uredjaj za CGNAT kosta.
neki firewall? proxy? nesto za voip?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno