Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sve piše na prethodnih 600 strana.Nema na čemu...
Ako nemaš izbor i oni su ti jedini, onda izaberi Supernovu. U protivnom beži od njih. Ja nemam izbor i moram da koristim njihove usluge. Kada radi, radi OK, ali ovo ti dosta zavisi od lokacije gde si. Kada ne radi, a često se dešava u poslednje vreme, treba im dosta dugo vremena da reše problem i podrška im je nikakva. Sada nisam imao signal, nisu mi radile ni televizija ni internet duže od 48h. Proradilo je malopre, ali posle višestrukih poziva sa moje strane i slanja mailova.
 
^Izvini na upadici, pogrešnu si osobu citirao. Ne brini, nema štete, jasno je kome je upućeno.;)
MOVE mi izbacio neku poruku po prvi put, nešto kao: "DVB PRD Supernova aplikacija ne reaguje" i dade mi opcije "Isključi" i "Čekaj", valjda. Druga opcija nije ništa uradila a prva kao da je ugasila MOVE, nije bilo ničeg na ekranu ni lampica da svetli na uređaju. Morao sam ga resetovati, ne znam šta mu je to bilo. Možda nadutost i gasovi?:giggle:
 
"stabilnosti pre svega bežične veze, SBB>Pošta>SN."
glupost druze, imaju svi oni puno istih cisco epc modema. sbb ima i te neke novije i bolje ali svejedno treba kupiti bolji ruter/AP.
SBB i supernova imaju iste modeme.
Neki i dalje previse ocekuju od rutera koji dobijaju besplatno na koriscenje.
 
Puna dva meseca su prošla od prvog kontakta podrške (i nebrojeno mail-ova, poziva, pa i ličnih odlazaka u poslovnicu u međuvremenu, uvek sa istim odgovorom - prosleđeno kolegama i dignuto na najviši prioritet :mad:), meni se još uvek apsolutno niko nije ni javio, a kamoli došao da reši (krajnje jednostavan) problem.

Move box i dalje nisam dobio, na ruteru internet lampica svo vreme trepće crveno, i imam konstantne probleme sa internetom (a ni brzina nije ni blizu dogovorene, bila je oko 200-300mbps, uz neka čačkanja sam doveo do 600, što i dalje nije ni blizu dogovorenih 1gbps).
 
Sutra prelazak na SN sa mts VDSLa. VDSL radi na 30/8 (iako je paket 50/8) ali to je neka vrednost koja je pomirila kakav-takav net i HD kanale. Supernova je optikom usla u zgradu ali do stana dolazi postojeca HFC mreža (unutrasnja instalacija). Prelazim na Super sve plus sa netom 150/15. TV mi realno nije previše bitan ali net jeste. Čitajući sve ne bih znao šta da očekujem. Neka predviđanja?🙄
 
Puna dva meseca su prošla od prvog kontakta podrške (i nebrojeno mail-ova, poziva, pa i ličnih odlazaka u poslovnicu u međuvremenu, uvek sa istim odgovorom - prosleđeno kolegama i dignuto na najviši prioritet :mad:), meni se još uvek apsolutno niko nije ni javio, a kamoli došao da reši (krajnje jednostavan) problem.

Ista priča... Napisao im prigovor pre dva i po meseca, zvao više puta i uvek je isti odgovor: prosleđeno kolegama i dignuto na najviši prioritet...

Ali imaju iste modeme kao SBB :)
 
Sutra prelazak na SN sa mts VDSLa. VDSL radi na 30/8 (iako je paket 50/8) ali to je neka vrednost koja je pomirila kakav-takav net i HD kanale. Supernova je optikom usla u zgradu ali do stana dolazi postojeca HFC mreža (unutrasnja instalacija). Prelazim na Super sve plus sa netom 150/15. TV mi realno nije previše bitan ali net jeste. Čitajući sve ne bih znao šta da očekujem. Neka predviđanja?🙄
Prvih mesec dana ok pa raspad
 
Nadam se da to sto je optika usla u zgradu ipak garantuje kontinuitet u radu. Zgrada je nova, pa se nadam da i ta unutrasnja instalacija ne može da znacajno degradira kvalitet. E sad, ono sto je nepoznanica, to je sama platforma. Citam ovde sa čim se sve ljudi suočavaju ali prosto nemam izbor. Odnosno, mogu da ostanem na VDSLu ali to već duže vreme ne zadovoljava potrebe.
 
Nadam se da to sto je optika usla u zgradu ipak garantuje kontinuitet u radu. Zgrada je nova, pa se nadam da i ta unutrasnja instalacija ne može da znacajno degradira kvalitet. E sad, ono sto je nepoznanica, to je sama platforma. Citam ovde sa čim se sve ljudi suočavaju ali prosto nemam izbor. Odnosno, mogu da ostanem na VDSLu ali to već duže vreme ne zadovoljava potrebe.
Supernova je nov operater, vec dosta toga se uradilo na softveru MOVE boxa na primer, i ostalo ce vremenom, ali neces osetiti nikakve nedostatke u odnosu na druge... barem je u mom slucaju tako, a imam istu brzinu interneta
 
15300 ne radi ni televizija ni internet, vec 3h su off
Sluzba se narvno ne javlja
 
Sutra prelazak na SN sa mts VDSLa. VDSL radi na 30/8 (iako je paket 50/8) ali to je neka vrednost koja je pomirila kakav-takav net i HD kanale. Supernova je optikom usla u zgradu ali do stana dolazi postojeca HFC mreža (unutrasnja instalacija). Prelazim na Super sve plus sa netom 150/15. TV mi realno nije previše bitan ali net jeste. Čitajući sve ne bih znao šta da očekujem. Neka predviđanja?🙄
saučešće
 
Sutra prelazak na SN sa mts VDSLa. VDSL radi na 30/8 (iako je paket 50/8) ali to je neka vrednost koja je pomirila kakav-takav net i HD kanale. Supernova je optikom usla u zgradu ali do stana dolazi postojeca HFC mreža (unutrasnja instalacija). Prelazim na Super sve plus sa netom 150/15. TV mi realno nije previše bitan ali net jeste. Čitajući sve ne bih znao šta da očekujem. Neka predviđanja?🙄
Ja sam silom prilika (nisu mi odobrili raskid postojećeg ugovora) morao da zadržim i mts VDSL kada sam prešao na Supernovu (kablovska) i plaćam i imam oba. I dobro je što jesam, odličan backup kad ovo ne radi :)
 
Ako nemaš izbor i oni su ti jedini, onda izaberi Supernovu. U protivnom beži od njih. Ja nemam izbor i moram da koristim njihove usluge. Kada radi, radi OK, ali ovo ti dosta zavisi od lokacije gde si. Kada ne radi, a često se dešava u poslednje vreme, treba im dosta dugo vremena da reše problem i podrška im je nikakva. Sada nisam imao signal, nisu mi radile ni televizija ni internet duže od 48h. Proradilo je malopre, ali posle višestrukih poziva sa moje strane i slanja mailova.
Hvala Vam na odgovoru,
Mi koristimo SBB godinama i zadovoljni samo,sad u ulici svima nude Supernovu godinu dana 1 din.reko mogu kupiti neki tv na rate za tih godinu dana.Pitala sam jednog korisnika u ulici on mi kaze da je zadovoljan,mada meni nije bas tako zvucao.Sad citajuci komentare ovde na forumu cini mi se da mi je najbolje da nista ne menjam.
 
SBB i supernova imaju iste modeme.
Neki i dalje previse ocekuju od rutera koji dobijaju besplatno na koriscenje.
Cak i da hoces ne mozes postaviti svoj ruter (bio on 1000 EURa) jer ne daju!
Tako da to sto si rekao da "besplatno dobijamo" i da treba sa tim ruterom da budemo zadovoljni nema smisla.
 
Ruter možeš da postaviš ali ne i modem.
 
Možeš i deset rutera da staviš, ali ne možeš da izbegneš da saobraćaj ide preko njihovog rutera (ne mislim na WiFi, nego saobraćaj generalno). A za ljubitelje NAT-a, eto duplog NAT-ovanja... :)

Ili može npr. Technicolor u bridge mode?
 
Ovaj moj će najpre u brick mode.
Moram naći bolju poziciju za njega ali teško je smotati taj kabl iza ugla a da se ne izlomi a silno nastavljanje konektora mi nije baš...
Stavio sam ugaone konektore i zamenio spliter za sada i nema problema. O ostalom potom.
 

Prilozi

  • modem.jpg
    modem.jpg
    117.7 KB · Pregleda: 45
  • test.jpg
    test.jpg
    31.3 KB · Pregleda: 45
ne možeš da izbegneš da saobraćaj ide preko njihovog rutera (ne mislim na WiFi, nego saobraćaj generalno). A za ljubitelje NAT-a, eto duplog NAT-ovanja...
Tacno sam na to mislio.
Posle nihovog rutera se moze staviti sta god ... sto znaci da onaj ruter sto "besplatno dobijamo" moramo da koristimo i on je glavni pa od njega nam zavisi kao ce internet da radi.

Ili može npr. Technicolor u bridge mode?
Ne moze, naravno ... Koliko znam ni jedan ruter koji je na koax-u se ne moze prebaciti "bridge mode" od strane korisnika ali mogu to provajderi da urade a kod nas se to ne radi a i nema smisla jer smo skoro svi na CGNATu.
 
Možeš da izbeneš da koristiš WiFi sa njihovog rutera (na šta ta se većina korisnika i žali), ne i sam ruter.

Meni je ovaj Technicolor koji sad imam bolji nego CBN koji sam imao.
 
Koje je ovo ludilo da placas racun supernovi a ne mozes da koristis njihovu aplikaciju tv po tvom. Bio sam u obe poslovnice i brane. Kao drugacija infrastruktura. A u exe poslovnici im na zidu stoji ogromna reklama za move. Pitam ih sto onda reklamirate move ovde.kad ne moze da se uzme.

A aplikacija tv po tvom radi preko bilo kog net provajdera. Kakve veze ima da koja je infrastraktura. A ni exe.ne zeli da napravi app za web os. Ili imaju valjda neko odeljenje koje je ostalo od exe..uzas
 
Aktivirao sam Supernovu. Prvi utisak je da su HD kanali znatno lošiji nego sto su na mtsu. S druge strane Move je ok, fluidniji nego iris i podseća na Eon. Net za sada radi OK, sa paketom 150/15 dobio sam 130/15. Videćemo kako će to raditi u buducnosti. Inače, i ranije sam koristio Supernovu na smart TV-u i generalno mnogo je bolji kvalitet slike naročito kod HD kanala. A i BBC Earth je stvarno HD. Ono sto mi je nejasno je zašto na Move-u na nekim kanalima dobijam poruku “DVB servis se ne moze pokrenuti putem IP-a. Molimo pokrenite pretragu” Pokretao sam pretragu ali bez rezultata. Na OTTu ovi kanali rade ok. U čemu je problem?
 
Jesi li ,,uboo,, koaksijalni kabal u move box?
 
Pa naravno. Velika većina kablova radi ali po neki uglavnom ovi od skoro ubačeni (museum, zen, iconcerts…) ne rade. Naravno ukljuceni su u paket
 
Koji mu vrag znači upozorenje: DVB servis (133) se ne može pokrenuti putem IP-a. Molim pokrenite pretragu? Taj broj u zagradi se menja kako prebacim na drugi kanal i uglavnom sam to ignorisao. Danas sam ipak odabrao "Pokreni pretragu" i nije uspelo, nešto sa "Connection timeout" greškom. Najgore od svega je što posle nisam mogao nijedan kanal uživo da gledam, samo premotavanje i video klub. Svuda ta "Connection timeout" greška. Nekako sam napipao resetovanje uređaja i to je upalilo.
Prvi odgovor:
To znači da taj program ne možeš gledati na move box-u već samo na telefonu, kompu i korisnici koji imaju stari ott box
Drugi odgovor:
Cini mi se da se ova greska javlja kod lokalnih kanala koji mogu da se gledaju samo na odredjenom podrucju.
Ispostavilo se tačnim u mom slučaju, oba odgovora.
 
Tacno sam na to mislio.
Posle nihovog rutera se moze staviti sta god ... sto znaci da onaj ruter sto "besplatno dobijamo" moramo da koristimo i on je glavni pa od njega nam zavisi kao ce internet da radi.


Ne moze, naravno ... Koliko znam ni jedan ruter koji je na koax-u se ne moze prebaciti "bridge mode" od strane korisnika ali mogu to provajderi da urade a kod nas se to ne radi a i nema smisla jer smo skoro svi na CGNATu.
Koji ruter si dobio? Technicolor ima opciju wireless bridging mode, gde bi onda drugi ruter bio ekstender. Nisam isprobao koliko dobro to radi, ali ta opcija postoji. Ako hoćeš da kablom nakačiš drugi ruter, uvek možeš da isključiš DHCP na tom drugom ruteru i da namestiš da Technicolor bude default gateway.

Inače sam ja čačkanjem po Technicoloru uspeo da stabilizujem WiFi signal i na 2,4 GHz izvlačim od 60 do 120 Mbps, zavisno od toga koliko uređaj koji kačim ima antena, nakon toga mi se i OTT uređaj, koji je nakačen preko WiFi, dosta bolje ponaša i ne gubi signal, a ranije se dešavalo da pukne konekcija.
 
Technicolor ruter nije zaključan, njemu je uvek moglo da se pristupi. Našao sam neko uputstvo na netu, gde su navedeni parametri koje ima smisla čačkati kod WiFi rutera isprobao dok nisam našao vrednosti koje daju najstabilniji rad i to je to. Pre mi se stalno dešavalo da uređaji gube signal, sad je signal uvek stabilan.
 
Aj malo više informacija pls, neki link, u kom smeru da pretražujemo...?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno