Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Treba monteri za koji dan da me priključe a vidim da u ponudi nema SK kanala. Ima taj EON Sport paket za 800 din, da li bi to moglo ići preko desktop računara i zavisi li od npr. OS, Internet pretraživača ili čega već. Nisam ga nikad koristio pa ne zamerite što nemam blage veze o tome.
EON mozes da koristis ili preko aplikacija za mobilne uredjaje ili preko racunara logovanjem na adresi eon.tv
 
Posle više od nedelju dana, desetine mailova i poziva, ja Move box i dalje ne videh... Niti se javljaju u vezi pristupa ruteru, a ni brzina nije baš bajna (uglavnom 700-750/100 na ratelovom testu, jedan je bio 365/15, a trenutno je 666 :D ). Internet lampica na njihovom ruteru non-stop svetli crveno.

Uglavnom, nisam ni očekivao bolju podršku, samo sam živeo u nadi da neću baš od prvog dana morati da se cimam sa istom u tolikoj meri, i nije mi palo na pamet da je moguće uopšte da mi ne daju od opreme sve što pripada pri ugradnji.
 
Posle više od nedelju dana, desetine mailova i poziva, ja Move box i dalje ne videh... Niti se javljaju u vezi pristupa ruteru, a ni brzina nije baš bajna (uglavnom 700-750/100 na ratelovom testu, jedan je bio 365/15, a trenutno je 666 :D ). Internet lampica na njihovom ruteru non-stop svetli crveno.

Uglavnom, nisam ni očekivao bolju podršku, samo sam živeo u nadi da neću baš od prvog dana morati da se cimam sa istom u tolikoj meri, i nije mi palo na pamet da je moguće uopšte da mi ne daju od opreme sve što pripada pri ugradnji.
lepo pokupi svu opremu i idi u najbližu njihovu poslovnicu i tresni im o sto svu tu opremu i kaži ja raskidam ugovor zato što me niste ispoštovali i reci im sve ovo što si ovde napisao
 
SBB moze samo preko EON, ako neko ima moze da ti da sifru za Eon to mozes preko kompa.
SK jos ove godine ima vrednost i sledece godine Arena je uzela sve osim EK i EL.
 
lepo pokupi svu opremu i idi u najbližu njihovu poslovnicu i tresni im o sto svu tu opremu i kaži ja raskidam ugovor zato što me niste ispoštovali i reci im sve ovo što si ovde napisao
Rado, al već sam otkazao SBB. Drugu alternativu nemam, tako da, to mi je što mi je izgleda.
 
Zadnjih mesec dana, u večernjim satima upload uspori maksimalno. Ponekad neće ni da pokrene speedtest, izbaci grešku. Neke stranice se učitavaju po par sekundi. Sve je mereno na kablu, wifi je svakako jad i beda. Online igranje je naravno nemoguće. Ostavio sam im kontakt, ali ne vidim svrhu kad oni dođu danju kad uglavnom sve radi. Može li zbog ovog da se raskine ugovor?
Update:
Danas ih zvao, kazu da ih kontaktiram u zadnjem danu meseca da koriguju cenu usluge jer niko nije resio problem niti pokusao da pozove. Trazio sam i zamenu rutera jer wifi mnogo zeza, cak i na 1m od rutera. Kazu da ce me zvati kolege sa terana u najbrzem mogucem roku.
 
moze neko da mi posalje onaj mail za kontakt koji se nalazi na racunu za placanje? hvala
 
Meni Move box radi besprekorno, zaista sam vrlo zadovoljan. Čak sam instalirao i Youtube, Eon i Kodi, koji takođe perfektno rade.
Inače, na drugoj Supernova temi je puštanje novog ažuriranja Move boxa i prelazak na potpuno novi interfejs najavljen od četvrtka.
A kako da sam ažuriram Move box i dođem do novog interfejsa?
 
jaazavaciiii
 

Prilozi

  • aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.png
    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.png
    37.1 KB · Pregleda: 115
kod mene odlično radi.....mreža ex RV-borča

www.jpg
 
a da probaš da sam zameniš splitter-mozda ti on pravi problem
samo nemoj onu ustajalu priču: oni su dužni da mi zamene, baš me briga neću ja to da menjam, neka dođu neka zamene
brate tebi treba, možeš ti da kukaš koliko hoćeš, njih zabole uvo što tebi ne radi int. kako treba
nije to skupo-oko 200 din.
 
a da probaš da sam zameniš splitter-mozda ti on pravi problem
samo nemoj onu ustajalu priču: oni su dužni da mi zamene, baš me briga neću ja to da menjam, neka dođu neka zamene
brate tebi treba, možeš ti da kukaš koliko hoćeš, njih zabole uvo što tebi ne radi int. kako treba
nije to skupo-oko 200 din.
Ma neka vidi kod komšije... To je najlakše za početak. Nego zam zaboravio koji net ima optički ili običan ovaj. Ako ima običan neka zameni sa komšijom modem pa neka vidi. On samo postavi sliku i ogovara ih. Počinjem da verujem da samo ovde radi to, a njih i ne zove.
 
nemaju bas komsije neke su imale pa su zbog posla otkazale jer je zezao, rekao sam im da dodju posle 18h bar, i to da zovu pa da ja proverim ako tad nema da dodju

sad su navodno na terenu do 8

al sto radi lepo od tipa 7 ujutru do negde 17h i posle tropa...?
sta se dogadja jel pada crna magija katabaza crnilo iz silent hilla, pa radi preko dana
 

Prilozi

  • burek.png
    burek.png
    36.6 KB · Pregleda: 90
nemaju bas komsije neke su imale pa su zbog posla otkazale jer je zezao, rekao sam im da dodju posle 18h bar, i to da zovu pa da ja proverim ako tad nema da dodju

sad su navodno na terenu do 8

al sto radi lepo od tipa 7 ujutru do negde 17h i posle tropa...?
sta se dogadja jel pada crna magija katabaza crnilo iz silent hilla, pa radi preko dana
Da li imaš drugi komp pa da na njemu izmeriš brzinu?
 
Ma nakači se više ljudi predveče i uveče. Kako će to da reše, stvarno ne znam...
 
evo kakav sam ja problem imao do pre neki dan:

pre dva meseca počeo je da me zajeb..a download, i brzina na speedtestu nije prelazila 40mb, pri tom lampica na modemu za DS mi je blinkala non-stop u prekidima a treba da svetli statično, kada uđem na podešavanju modema koji ima 16 kanala za download, osmi kanal mi je pokazivao unknown; SNR-nula; i power nula-znači mrtav osmi kanal.
zamolim komšiju da mi da njegov modem-ista priča
moj modem odnesem kod komšije-radi kako treba
znači problem je u signalu (kabal ili splitter)
pozovem ja supernovu i gle čuda sutradan su već došli kod mene da vide o čemu se radi
lik ubaci kabal u njihov merni instrument za signal i konstatuje da je slab signal i da je problem u kablu i kaze mi da treba ceo kabal da se menja (kabal od splittera do modema koji je ubačen u fasadu)
naravno nije otišao gore na sprat da proveri splitter jer je bio ubeđen da je kabal u pitanju
mislim se ma kakav kabal-znam da je nov i nema šanse da se zameni a da se ne sje.e fasada
otišli oni i ja odem da proverim splitter......izvadim taj stari i ubacim novi i gle čuda RADIIII sve kako treba......
znači bio sjeb.n splitter
 
Има ли неко ко користи, или је користио Мове тв по твом, као и Еон тв, да напише поређење враћања уназад тв програма, као и ,,премотавање" програма.

На мом ТВ-у, ЛГ ВебОС 2.0 имам ТВ апликацију Супернове, али премотавање ради очајно. Пакет који имам, није следовао Мове тв.

Планирам да откажем Еон ван мреже, где је ,,премотавање" и враћање уназад радило савршено, па да ли Мове тв може да заврши посао.
 
^ Evo i moje trenutne na Ratelovom testu:

supernova brzina ratel.JPG

I par sekundi kasnije speedtest.net:

supernova brzina speedtest.JPG

Paket 1000/100 optika. Ne kontam što je takva razlika, ali mi se čini da je realniji ratel po ponašanju neta.

Pride sam se pola dana danas zezao sa netom koji nije radio, DHCP i DNS nisu reagovali kako treba (APIPA je radila svoje itd.). Na njihovom ruteru stalno trepće crvena internet lampica, i jedini način da mi net uopšte radi je kad prikačim drugi ruter (gde sam takođe morao da odradim factory reset da bi radilo) i onda u njega lan, ili sa njega wifi. Ovaj njihov ne reaguje ni sa kablom, ni bez, a ne mogu da uđem da vidim koji mu je jer nemam user/pass.

Podrška mi je jedno 25 puta tokom prethodne nedelje odgovorila da je "prosleđeno kolegama i podignuto na najviši prioritet". I stalno ponavljaju kako ne znaju kako je moguće da nisam dobio Move box, ali ja ga i dalje ne dobih...
 
@BorisBeaM jesi li ti uopšte dobio reversni list od montera koji ti dao uređaje i iste montirao-aktiviriao
ako jesi na tom listu ti piše koje uređaje ti je dao i njihov serijski broj....
ako nije to je njegova greška, možda te je pa zajeb.o pa tebi nije dao nikakav primerak reversnog lista a u poslovnici je predao svoj primerak
reversni list je bitan dokument i možeš da se pozoveš na njega na problem kakav ti imaš
 
^ Dobio sam samo prazan reversni list, bez potpisa ili bilo čega drugog... Ne znam da li je monter uzeo za sebe popunjen il nije, ne sećam se da sam potpisivao išta osim ugovora koji mi je tu, al nisam siguran.
 
tu si se ti zaje..o što si uzeo prazan reversni list. on je mogao u autu da u svoj primerak upiše šta god je hteo, potpiše umesto tebe i preda u poslovnicu
aj ti sad njima dokaži šta si dobio od opreme
isto tako kada se menja bilo koji uređaj dobija se revers
predstoji ti borba sa vetrenjačama
 
Poslednja izmena:
Znam, ugasio sam ga. Al eto kad sam uvek iznova glup i ne pada mi na pamet kakvi su izrodi svuda oko nas, i da se uvek mora krenuti od pretpostavke da svi hoće da te zguze od starta (a to naročito važi kad se ima posla sa našim "majstorima").
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno