Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa sada se komunicira preko mts naloga na društvenim mrežama. Bar sam ja tako komunicirao.
 
Malo pre izadje ovo, nisam do sada dobijao poruke preko CI modul kartice:

IMG_8226.JPG
 
Pozdrav ljudi,
jel neko imao problem da mu je jacina optickog signala ok a da pritom ima samo 1/5 paketa u download-u. (ISP SUPERNOVA)
U pitanju je gigabitni paket, u down-u imam 197Mbps u up-u imam 110Mbps.
Danas potpisan ugovor, provjeravao sam u nekoliko navrata, ista stvar.

Sto se tice provjere, odradjena je preko laptopa sa gigabitnim LAN-om (azurirani driveri) i povezan je direktno u router preko utp patch cable cat6.

Router ima default-ni config, osim WLAN-ova kojima su setovani custom SSIDs i passwordi.
 
Da li je istina da se najmanji paket za net (Super Net - 1,500 din.) namerno usporava od strane SuperNove?

Citam iskustva drugih korisnika i vidim da se dosta njih zali na to da im je internet konstantno spor (10-15 Mbp/s) dok njihovi prijatelji koji zive blizu njih imaju punu brzinu na srednjem paketu (100 Mbp/s) u isto vreme.

Sam planiram da uzmem neki od njihovih net paketa, i dok znam da te stavljaju iza CG-NAT kod svakog, da li ima ikakve istine za ovo drugo? I ja sam mislio ici sa najmanjim paketom u pocetku jer mislim da mi je 50 Mbp/s dovoljno, ali ako rade ovako nesto misli da cu ici sa A1 ili Telenorovim kucnim netom.
 
Pozdrav ljudi,
jel neko imao problem da mu je jacina optickog signala ok a da pritom ima samo 1/5 paketa u download-u. (ISP SUPERNOVA)
U pitanju je gigabitni paket, u down-u imam 197Mbps u up-u imam 110Mbps.
Danas potpisan ugovor, provjeravao sam u nekoliko navrata, ista stvar.

Sto se tice provjere, odradjena je preko laptopa sa gigabitnim LAN-om (azurirani driveri) i povezan je direktno u router preko utp patch cable cat6.

Router ima default-ni config, osim WLAN-ova kojima su setovani custom SSIDs i passwordi.
možda ti još nisu pustili full brzinu jer si danas potpisao ugovor....sačekaj 24 h, pa ako i posle 24h nemaš full brzinu nazovi korisnički servis
 
Untitled.jpg

ma odustao sam svaki put "nameste" radi 15 dana posle toga ponovo smanje signal i sve iz supljeg u prazno, smecari ekstraordinarni
sdasdsadadsadasd.jpg

sto je zanimljivo parametri deluju ok?
 
vrlo veliko pitanje zasto je danju sve ok a uvece i tokom noci nije?
 
Meni izgleda da će oni na kraju svima staviti staru šemu, u kojoj ima manje HD kanala. exRV korisnici su još prošle godine dobili novu sa mnogo više HD kanala, dok ostali ni dan danas nemaju tu šemu, a izgleda da su počeli da izbacuju HD kanale exRV korisnicima...
Ja sam na bivšem RV pa sam dosta kasno dobio kanale,novu šemu.Tako da ni kod exRV nije bilo svima isto
Potpisao ugovor krajem februara i evo juce mi riknuo treci move uredjaj za to vreme - na identican nacin. Pored njega stoji eon ott uredjaj vec 2 godine radi ko zmaj. Jel moguce da sam takav baksuz da mi za tako kratko vreme 3 move uredjaja riknu na identican nacin ?! U poslednje vreme ne stizem mnogo da gledam kablovsku a i to sto pratim je vecinom na EON-u pa ne mogu da ispratim sta moze biti razlog riknjavanja Move uredjaja, da li prsne pri apdejtu ili je problem na relaciji ruter (zte f680) i move uredjaj. Uglavno kvar prijavljen i lepo sam im objasnio da provere zasto mi crkavaju Move uredjaji, ali kao po obicaju oni ce samo doci i zameniti uredjaj bez ikakve provere, kao da gledam.
Ista priča bila kod mene.Nov ugovor bio potpisao.Stave move,on u startu ne radi.Kažu aktiviraće se.Nakon tri dana dođu,ne znaju razlog što ne radi.Ja im sam predložim da stave drugi.Ono proradi.Radilo 4,5 dana i crkne.Dođu zamene i za sada radi
 
Bez neta, tv-a i signala na telefonu, takodje leva obala. Sreca pa imam sluzbeni telenor, kakav je to otrov od kompanije!
 
Na Supernovoj tv-po-tvom (aplikacija za Samsung TV) BBC Earth je HD, nema razlike u kvalitetu slike ovde na i Irisu. Ili drugim recima, uočljivo je bolja slika nego na Irisu u SD
 
Od aplikacija za tv, priznajem samo Netflix !!! to stvarno radi kako treba i nikad nisam imao problema sa njima ... hocu da gledam direktno preko kabla BBC Earth HD, ne zelim "tv po tvom"
 
Preko move uređaja nikako ne mogu da pronađem nove arene. Radio sam ručno skeniranje više puta. :/
 
Od aplikacija za tv, priznajem samo Netflix !!! to stvarno radi kako treba i nikad nisam imao problema sa njima ... hocu da gledam direktno preko kabla BBC Earth HD, ne zelim "tv po tvom"
Sad sam caletu namestio tv po tvom na LG tvu. Sasvim pristojno radi i dobra slika.
Videcemo na duze staze kako radi.
 
Sta je ovo, u Borci nema interneta vec satima.. Uzas..
 
Moras rucno pokrenuti skeniranje kanala iz opcija, a ne prebacujuci na kanal pa onda.
 
Sad sam caletu namestio tv po tvom na LG tvu. Sasvim pristojno radi i dobra slika.
Videcemo na duze staze kako radi.
Значи за LG OS имају апликацију а немају за Андроид ТВ?! Ја сам хтео да инсталирам на ТВ-у њихову апликацију јер ми је безвезе да користим још један даљински, а притом то и јесте Андроид апликација и фамозни Move уређај је уствари само Android Box са инсталираном Супернова апликацијом, и онда ми је још невероватније да немају апликацију за Андроид ТВ!
 
Nema od jutros od 10h neta. Sad dolazi povremeno na minut pa nema 10 min
 
I kod mene od malopre problemi sa netom, Kotež. Danas je sve radilo normalno.
 
ali kako preko dana radi ok a uvece corak?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno