Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li ima neko , ko nema problem sa tim uredjajem?
Da li ima uticaja ,to sto neko ima optiku, a neko kabl?
Treba da se ponovo vratim kod njih, a vazda čitam o problemima sa tim boksom?
Sta nude od opreme za optiku +TV.
Uzeo bih jedan CAM modul ,i dva boksa za gledaj odloženo.
Ako nude vise opcija, sta da tražim, da valja?
Dva boxa za gledaj unazad (move) i jedan cam modul možeš dobiti isključivo u MAX paketu, a u PLUS paketu možeš dobiti jedan move box za gledaj unazad i dva cam modula
Što se optike tiče neka odgovori neko drugi jer je ja nemam
 
Kod:
Za sve ovo sto spominje HDMI nije kriv ni telekom ni sbb nego raspalija zvana smrdistan!
nego raspalija zvana smrdistan!
OVO sto se zove drzava je ODMAH u startu trebala da ukine sve monopole i da ako treba(a trebalo je) da svuda razvuce mrezu kablova,optike,sve sta treba i da kaze:evo izvolite,utakmica je ravnopravna,svi mozete da konkurisete pod ISTIM USLOVIMA pa se takmicite uslugom i cenama.
Ali,posto je ovo smrdistan
Kod:
[SPOILER]OVO sto se zove drzava je ODMAH u startu trebala da ukine sve monopole i da ako treba(a trebalo je) da svuda razvuce mrezu kablova,optike,sve sta treba i da kaze:evo izvolite,utakmica je ravnopravna,svi mozete da konkurisete pod ISTIM USLOVIMA pa se takmicite uslugom i cenama.[/SPOILER] Ali,posto je ovo smrdistan a ne "ciganska" Rumunija,mi smo tu gde smo. Kako je ko kupovao nekog politicara on je dobijao uslove i opremu,gradovi podeljeni kao u feudalno doba gde onaj DRUGI nema pristup ili mu drzavna mafija zatrpava sahtove(primer SBB i grad SM)...i tako dalje i tako blize.
Nekog u drzavi beogradistan
Kod:
vuku za rukav da predje sa konkurencije na gigabit plus zilion meseci po dinar a neko 70km odatle u SM je na ultra giga mega adsl 10/1...meni konkretno nude 50/8 i tri meseca za dinar sto smatram da je SRAMOTA ne zbog tri meseca nego zbog smesne brzine Interneta!!! Al eto,ima i gore...poznanik ima 10/1 a optika postoji u gradu od 2016. ali NEEEECEEEEE smradovi jel ZASTO BI????? Nema onog sto se zove konkurencija!!!!
Mene zanima jel moguce da nema neki advokat ili grupa istih da pita ustavni sud ili koga vec dokle ce da se vrsi DISKRIMINACIJA jednog dela populacije koja NEMA NISTA od Net-a zato sto telekom boli ona stvar a recimo SBB-u je fizicki ONEMOGUCEN pristup da se ukljuci u trku za korisnike? Jel sad ovde SVAKI provajder MORA da kopa svoju mrezu? Pa normalno ako je tako da nikog to i ne zanima osim dva truta sbb i telekom a oni se medjusobno pokusavaju unistiti. To je onaj deo sto sam pisao da je drzava trebala sve to da uradi i da ponudi kao javno dobro ili tako nekako SVIMA!
ZNaci neko moze da ima xy gigabita za 4-5k dinara ili koliko vec a neko drugi kod istog provajdera ali ne
u beogradistanu ili novosadistanu
Kod:
po golubarnicima(pardon zgradama) placa skoro isto za recimo 100mbit ili manje. Ako imamo danas diskrimacije zabranjene i kaznjive od svega,od medveda do mungosa,sta je onda diskriminacija po pitanju interneta?????
Ja imam 350/20 na supertrtmrtnovi a ISTI paket optika je 1000mbit,ISTA CENA a tri puta sporiji net.Kako se to zove? Meni to lici prvenstveno na za*ebavanje a pomalo i na diskriminaciju!Takvih je gazilion primera klasicne diskriminacije i za*ebavanja narocito ako znaju da alternative NEMA!!! Jel ima neki pravnik na forumu da pojasni ovakvo stanje sa razlicitim paketima i brzinama a za iste pare u zavisnosti dali ima "infrastruktura" ili nema?
Nemoj svoju zemlju tako nazivati.
Nemoj ni svoj narod takvim nazivanjem drzave koju ima s go**** porediti.
Ne deli narod i zemlju na "ove" i na "one", svi smo mi isti izuzev sto ne zivimo na istom mestu...
Ako zelis nesto promeniti aktiviraj se politicki, pa menjaj na bolje na kulturan i miran nacin, mnogo je to bolje od autošovinizma, ruženja i grđenja svega svoga i oko sebe, od nasilja, uvreda ...
Samodestrukcija i frustriranje u vezi stvari koje licno i trenutno ne mozes da izmenis je nepotrebno i nedelotvorno, aktiviraj se i menjaj na bolje, ne unizavaj sebe i sve oko sebe, ne vidimo se takvima kakvima nas predstavljas...
 
Poslednja izmena:
Pa nije on napravio ovaj rusvaj već izbor ovog naroda. Ti zabij glavu u pesak ali nemoj to da savetuješ i drugima.
 
Ljudi,

Potrebna mi je pomoć vezana za ruter TEHNICOLOR TC7210.

Dešava se da nestane WIFI mreža na 5ghz. Kad odem u podešavanja na 5 GHZ vidim da se ruter vratio na AUTO i kanal od 80.
Ponovo sam preimenovao mrežu na 5 ghz i stavio na kanal 36. Sad se vidi mreža 5 ghz.

Promenio sam šifru na 5ghz za svaki slučaj, da ne bude ista koja je na 2.4 ghz i promenio sam lozinku za ulazak u setovanje modema , pa ću da vidim da li će opet da se to dešava.

Da li pored opcije kad ponovo podesim pored opcije apply treba da uradim i reboot CM.

Da li neko od vas zna šta se dešava?
Da li neko od vas se razume i objasni u čemu može da bude problem I rešenje za isti ?

Hvala
 
Pozdrav svima. Čitam već dugo ovaj forum i nešto malo sam i učestvovao u diskusijama ali pod drugim nickom. Moj problem je sledeći : Internet je veoma nestabilan i to na više načina. Na sreću, ne uvek odjednom. Često se izgubi na nekoliko sekundi pa se vrati, a to mi mnogo smeta jer povremeno emitujem internet radio. Drugo, vrlo često download pada na 5, 6 mb/s umesto predvidjenih 120 mb/s. Treće, nekad mu pomaže samo vraćanje na fabrička podešavanja. Nekad ni to. Četvrto, nekad nemam interneta po sat-dva. To je najredji slučaj. Naravno da svaki put zovem podršku. Naravno da mi se u 90 % slučajeva jave ljudi za koje smatram da nemaju pojma ni o čemu i da su tamo samo tek da se neko javi na telefon. Naravno da su slali ljude na teren, menjali su rutere, gledali kablove, merili jačinu signala. Ništa od toga nije pomagalo duže od par dana. Nekoliko puta su se javljali iz podrške neki momci (ili jedan momak, nisam siguran) koji je shvatao šta mu govorim i gotovo uvek je posle par minuta problem bio rešen. E, posle ovog pisanija da postavim pitanje cenjenom publikumu : "DA LI MISLITE DA JE PROBLEM NEGDE KOD NJIH ? MISLIM, U PODEŠAVANJIMA, SERVERIMA ?" Očajan sam i zaista ću biti primoran da promenim provajdera. Samo da napomenem da je u pitanju periferija Novog Sada, bivši Kopernikus. I još nešto, što sam ja bivao bezobrazniji, tim pre su mi rešavali problem.
 
Da li neko zna u vezi "TV po tvom"?
Zamenjena mi je oprema i dobio novu opremu i njihov android box
"Moviebox" za sada mi je konfuzan, ali ionako sam ga dao matoroj, koja stigne do TV Prva i ne šalta dalje. Kod mene je modul i imam svoj android box, gde sam se ulogovao na aplikaciju... Ni to nije važno...
Pitanje. Piše da imam pravo na 5 uredjaja. Dobio lozinku i to radi.
Ali kada odem na korisnika, vidim da je instaliran na jedan uredjaj više, nego što sam ja uneo. Pitanje je "da li je STB moj "movie box" koji sam dobio od Supernove"? Android uredjaje sam u unosio ja!
Hvala unapred!
 

Prilozi

  • Screenshot_20210603_185319_com.morescreens.supernova.jpg
    Screenshot_20210603_185319_com.morescreens.supernova.jpg
    59.1 KB · Pregleda: 60
Kod mene na Euronews kanalu izgleda da je mono zvuk (mada na tv-u pise da je stereo).Posto mi je TV povezan na pojacalo,skapiram da mi jedan zvucnik ne radi!U reko crko mi zvucnik,ili izlaz ili ko zna sta!!!Srecom moj zbun je kratko trajao,sve dok nisam prebacio na drugi program i ukapirao da sve u stvari radi!Samo na Euronews-u kod mene zvuk ide samo preko jednog zvucnika.
 
Kod mene na Euronews kanalu izgleda da je mono zvuk (mada na tv-u pise da je stereo).Posto mi je TV povezan na pojacalo,skapiram da mi jedan zvucnik ne radi!U reko crko mi zvucnik,ili izlaz ili ko zna sta!!!Srecom moj zbun je kratko trajao,sve dok nisam prebacio na drugi program i ukapirao da sve u stvari radi!Samo na Euronews-u kod mene zvuk ide samo preko jednog zvucnika.
Sad proverio i kod mene je isto. Mono.
Drugi zvučnik nije čak ni lažni stereo, već nema tona.
 
Da li neko zna u vezi "TV po tvom"?
Zamenjena mi je oprema i dobio novu opremu i njihov android box
"Moviebox" za sada mi je konfuzan, ali ionako sam ga dao matoroj, koja stigne do TV Prva i ne šalta dalje. Kod mene je modul i imam svoj android box, gde sam se ulogovao na aplikaciju... Ni to nije važno...
Pitanje. Piše da imam pravo na 5 uredjaja. Dobio lozinku i to radi.
Ali kada odem na korisnika, vidim da je instaliran na jedan uredjaj više, nego što sam ja uneo. Pitanje je "da li je STB moj "movie box" koji sam dobio od Supernove"? Android uredjaje sam u unosio ja!
Hvala unapred!
Uca -BI603 je MOVE BOX (STB) i zauzima 1 slot.
 
Danas su mi zamenili uređaj i stavili move. Imam problem jer ne mogu da ga povežem na wifi. Imam samo 2.4 signal i kada kucam šifru, izađe poruka da povezivanje nije uspelo. Da li znate u čemu je problem? Možda nešto u podešavanjima rutera treba da se namesti (tamo svašta ima od opcija)?
Ruter je Tehnicolor TC7210. Na samom move uređaju nema nešto da se bira, samo mreža i pass.
 
Danas su mi zamenili uređaj i stavili move. Imam problem jer ne mogu da ga povežem na wifi. Imam samo 2.4 signal i kada kucam šifru, izađe poruka da povezivanje nije uspelo. Da li znate u čemu je problem? Možda nešto u podešavanjima rutera treba da se namesti (tamo svašta ima od opcija)?
Ruter je Tehnicolor TC7210. Na samom move uređaju nema nešto da se bira, samo mreža i pass.
Imao sam isti problem juče. Izvukao move iz struje na10 sec. i ponovio postupak povezivanja na wifi. Odmah proradilo. Sada mi se pojavio problem na mobilnoj aplikaciji. Ne pušta mi nikakav sadržaj i ako me prijavi. Na spisku uređaja samo move i taj android box. Da li neko zna u čemu je problem?
 
Ako je 3-4 to je onda 100% do njih. CMTS je prvi-drugi, ako ti je donjega ping ok, onda nije do tebe. BTW i parametri modema su u toleranttnomopsegu -10-+10

edit:
i da, obavezno nasetuj neki normalan dns. Slucajno sam se zeznuo juce da koristim super novin i toj e katastrofa kako radi, tj ne radi.
Ja zaista vise ne znam sta se desava. Jedino sto mi je jasno, jeste da nije do mene (jer nista nisam menjao). Kada su parametri modema bili oko nule, tu mi je net bio 'prihvatljivog' kvaliteta. Cim je poceo da ide u minus, postajao je sve gori. Prvo -1, -2, pa zatim -3, sada je vec -4, i -5, i net je sve gori. Ne znam kako moze biti u 'toleratntnom opsegu' ako nesto ne funkcionise kako treba. Postoje oredjene tolerancije svuda, ali bi trebalo da kvalitet bude u 'ok opsegu', a to nije slucaj.

Sto se DNS-a tice, to je odradjeno odmah. Secam se, jos dok sam bio na ADSL-u, browser se mucio da otvori bilo koju stranicu. Cim sam postavio drugi DNS, sve je 'poletelo'. Tako sam godinama koristio OpenDNS, a sada cloudflare DNS (1.1.1.1 i 1.0.0.1).
 
Imao sam isti problem juče. Izvukao move iz struje na10 sec. i ponovio postupak povezivanja na wifi. Odmah proradilo. Sada mi se pojavio problem na mobilnoj aplikaciji. Ne pušta mi nikakav sadržaj i ako me prijavi. Na spisku uređaja samo move i taj android box. Da li neko zna u čemu je problem?
Kada je štiklirana opcija zapamti lozinku - neće. Kada se odštiklira - povezuje se. 🤣
 
SN je poslednjom nadogradnjom blokirala hdmi cec opciju na move boksu.
 
Evo i ja da kazem da move box malo malo pa predje u offline mod ili zapuca kada prebacujem kanale, ostane ton od pocetnog kanala, slika se zamrzne i kao saltam kanale ali se nista ne desava. Na kraju zna da napise doslo je do greske, ne moze se emitovati i moram da restartujem move. Sto se tice interneta, wifi ekstenderima puca konekcija, kao i kompjuterima koji su wifijem povezani na te ekstendere, pise da ima mreze, a nema interneta, u taskbaru su sve crtice signala ali je zuti trougao preko njih. To potraje par minuta, pokrenem troubleshoot i skloni se taj trougao. Smorcina.
 
Veza postaje sve gora. Evo prvo screenshot od pre 2 dana koji sam okacio i u postu #14,323 na prethodnoj strani. A ispod njega (2 dana kasnije) danasnje stanje.

sreda:
3LvhEBO.jpg


petak (danas):
1tqpGjI.jpg


Strasno... :(
 

Prilozi

  • 1_sreda.jpg
    1_sreda.jpg
    171.9 KB · Pregleda: 21
  • 2_petak.jpg
    2_petak.jpg
    173.7 KB · Pregleda: 34
oscilacije danju nocu kad je toplije vreme su normalne, bar kod mene... ne verujem da je to razlog tvojih problema...
 
@twister Nema to nikakve veze dokle god je SNR isti.

Evo kako generalno power levels izgledaju u 24h:

1622845973672.png

Ali bez obzira na to, SNR ostaje ~relativno~ konstantan.

1622846005044.png
 
Da li neko zna u vezi "TV po tvom"?
Zamenjena mi je oprema i dobio novu opremu i njihov android box
"Moviebox" za sada mi je konfuzan, ali ionako sam ga dao matoroj, koja stigne do TV Prva i ne šalta dalje. Kod mene je modul i imam svoj android box, gde sam se ulogovao na aplikaciju... Ni to nije važno...
Pitanje. Piše da imam pravo na 5 uredjaja. Dobio lozinku i to radi.
Ali kada odem na korisnika, vidim da je instaliran na jedan uredjaj više, nego što sam ja uneo. Pitanje je "da li je STB moj "movie box" koji sam dobio od Supernove"? Android uredjaje sam u unosio ja!
Hvala unapred!
Čekaj,jel si sam tražio da ti zamene ili?
 
Da li neko zna u vezi "TV po tvom"?
Zamenjena mi je oprema i dobio novu opremu i njihov android box
"Moviebox" za sada mi je konfuzan, ali ionako sam ga dao matoroj, koja stigne do TV Prva i ne šalta dalje. Kod mene je modul i imam svoj android box, gde sam se ulogovao na aplikaciju... Ni to nije važno...
Pitanje. Piše da imam pravo na 5 uredjaja. Dobio lozinku i to radi.
Ali kada odem na korisnika, vidim da je instaliran na jedan uredjaj više, nego što sam ja uneo. Pitanje je "da li je STB moj "movie box" koji sam dobio od Supernove"? Android uredjaje sam u unosio ja!
Hvala unapred!
Stb koji si od njih dobio odnosno move uređaj je njihov i njihovo vlasništvo. U listi je "uca bi60r" ukoliko ga obrišeš neće ti radidi nikako i moraćeš da ih zoveš da bi ga aktivirali.
 
-Zasto su im otisli svi iole sposobniji IT inzenjeri?
Najavili potpuno gašenje firme u Srbiji od 1.jula, kažu svi dobri inžinjeri otišli da naprave iris, arena cloud i move box u Telekom/Supernova, nema ko da radi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno